20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 84 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Eu oricum aveam de gand sa sar peste meciul din Ghencea… Nu suport cripta aia… Asa am motiv. De acord cu Ashu. Si din partea mea stelistii, dinamovistii si stelistii pot sa se macelareasca pana vor ajunge sa fie mai putini decat noi. 😈 Chiar as recomanda autoritatilor sa le organizeze un spatiu in care sa poata sa se ciomageasca in voie, iar dupa ce termina jandarmii sa-i trieze si sa-i duca dupa caz la: morga, spital, balamuc…

dragos
    Member

nu cred, ca putem face nimic pentru a putea vedea meciul live in ghencea.
    din pacate, suporterii pasnici si civilizati (adica noi) vom suferi la un loc cu cei necivilizati, ultrasi, bataiosi etc.etc.
    astea sunt legile fotbalului – fara vandalisme pe stadioane !!!!
    meciul il vom vedea linistiti pe tvr1……..sper sa bem o sampanie cu prietenii la final, caci daca a putut bistrita, de ce nu am putea si noi ????

vezi ca ai gasit solutia… de ce nu putem fi si noi cei 20-30 de insi parte din delegatia Sportului

@ultrasro wrote:

Blue Eyes minimizeaza in mod voit si exagerat dreptul nostru constitutional, invocat si de B&W, de a putea viziona meciul cu Steaua la fata locului, si ca nu este normal sa fim pedepsiti si noi suporterii nevinovati ai Sportului Studentesc.
    De exemplu la meciul Rapidului din Olanda cu Feyenord vreo 5-6 suporteri ai formatiei pline de funingine in frunte cu “gigi the corsican” au fost bagati in stadion ca parte a delegatiei oficiale si s-au manifestat zgomotos in timpul meciului.

Blue Eyes
    Member

Bine ca ati aflat din cauza cui nu putem merge la meciul cu Steaua !!!!
    adica io…..din cauza mea :)
    Uitati care-i treaba…
    Propun sa scriem fiecare cate o scrisoare in care sa le cerem frf-istilor lp-fistilor sa asistam la meciul din Ghencea ………Cu argumente&stuff (pacat ca nu sunt jurist)…
    o postam pe forum pana joi…
    Ne hotaram care este cea mai buna dintre toate si o trimitem tuturor ziarelor de sport , la LPF, FRF……etc.
    Pai daca stam asa si asteptam n-o sa facem nici o branza…
    Sunteti cu mine ?
    8)

ashone
    Member

@Ultras”]Eu oricum aveam de gand sa sar peste meciul din Ghencea… Nu suport cripta aia… Asa am motiv. De acord cu Ashu. Si din partea mea stelistii, dinamovistii si stelistii pot sa se macelareasca pana vor ajunge sa fie mai putini decat noi. 😈:lol:😆 –>

ultrasro
    Member

La meciul cu Bacaul vreau sa strigam ca lumea, sa nu fie atmosfera de sanatoriu ca ma urzic imediat ;)

Radu Dobrin
    Member

va intilniti la nicu inaintea meciului?…la ce ora?

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

La meciul cu Bacaul vreau sa strigam ca lumea, sa nu fie atmosfera de sanatoriu ca ma urzic imediat ;)

NU UITA CD-URILE…..NU UITA CD-URILE………NU UITA CD-URILE…………NU UITA CD-URILE

ashone
    Member

@Radu Dobrin wrote:

BAI CONSIGLIERI DORMI????????? NU AUZI CA INREABA OMUL ASTA CEVA? ADICA OAMENII CA SI EU INTREB……..LA NICU? LA CE ORA? MENIU? HAI TREZESTE-TE SI ZI-NE CEVA !!!!!!!! HAIDE SPORTUL!!!!!!!! 3 PUNCTE CU BACAU CA APOI AVEM CHESTII GRELE!!!!!!!!!!!!!! CE BUNE ERAU 3 PUNCTE LA IASI!!!!!!!!CONSIGLIERI HAI MA CA MI-E SETE!

Blue Eyes
    Member

am inteles…..voi sunteti realisti
    atunci va urez vizionare placuta la TV :)

Ultras
    Member

@Radu Dobrin wrote:

Eu apar de pe la ora 12, ca de obicei…

ashone
    Member

@Ultras wrote:

@Radu Dobrin wrote:

Eu apar de pe la ora 12, ca de obicei…

IMI PLAC OBICEIURILE TALE!!!!!!!IU-PIIIIIII!!!!!!!!!!!

ashone
    Member

NU UITA CD-UL…….NU UITA CD-UL………NU UITA CD-UL…….CATRE ULTRAS…….PAMINTUL CATRE ULTRAS

ashone
    Member

@Blue Eyes wrote:

Poate am gresit cand am spus “noi, cei trei suporteri” .
    N-am spus si nici nu voi spune ca am fost in galerie la meciul din Iasi !
    Am vrut sa-mi exprim doar regretul ca vin prea putini suporteri la meciurile echipe noastre de suflet.Poate am fost ironic….Sigur am fost ironic….:)
    Nu minimizez nici un drept de a incuraja echipa la meciul cu Steaua . Avem dreptul sa ne incurajam echipa , avem dreptul sa facem o cerere…ESTE DREPTUL NOSTRU SI NU IL POATE lua NiMENI…

Dar cred ca ar trebui in primul rand sa facem ceva sa creasca numarul spectatorilor….Sa avem un stadion plin macar pe jumatate la fiecare meci :)….Iar in deplasari sa avem macar cateva sute….
    Dar astea probabil ca sunt doar vise….

IRONIILE ASTEA ALE TALE NU PREA IMI CAD BINE….CIND E VORBA DE SPORTUL STUDENTESC. DACA AI CHEF DE FACUT MISTO DU-TE PRIN ALTA PARTE NU AICI.SAU VINO IN PELUZA SA LE ZICI ACOLO…CA SA TE LAMURESC “BLUAIZE” CUM STA TREABA…..IRONII SI MISTOURI FACEM NOI ASTIA CARE NI LE PERMITEM INTRE NOI IN GALERIE CACI NE STIM DE MULT TIMP – ZECI DE ANI – DECI MAI SUBTIRE CU IRONIILE. E UN SFAT DE LA UN OM CARE A PETRECUT MAI MULTI ANI PE STADION DECIT AI TU CU TOTUL….TINE SEAMA DE EL PENTRU VIITOR! DACA SINTEM 3 SUPORTERI ATUNCI TOPICURILE DESPRE SPORTUL STUDENTESC SINT PENTRU 3 OAMENI…..

Blue Eyes
    Member

1.N-am nevoie de permisiunea ta k sa fiu ironic ….Uite ca-mi si permit sa fiu ironic desi nu-ti cade tie bine….Sincer , nici nu ma intereseaza cati ani ai stat pe stadion.Statul pe stadion nu-ti da dreptul sa-mi spui ce tre sa scriu aici pe forum.E treaba ta ce scrii…e treaba mea ce scriu….
    2.La meciul cu modovenii au fost 3 suporteri fie ca-ti place, fie k nu
    🙄
    3.tine seama pe viitor….deci mai subtire cu sfaturile

Pe mine ma intereseaza doar echipa…Persoana ta ma lasa rece…

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 84 total)
  • The topic ‘20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)’ is closed to new replies.