20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 84 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

@Ultras wrote:

Eu apar de pe la ora 12, ca de obicei…

asta suna umed :)
    spune-i lui nicu sa mai bage niste oarece la rece..:)..si sa nu mai taxeze de 3x pretul 😆

cameliu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

@Ultras wrote:

Eu apar de pe la ora 12, ca de obicei…

asta suna umed :)
    spune-i lui nicu sa mai bage niste oarece la rece..:)..si sa nu mai taxeze de 3x pretul 😆

Sper sa nu va “umeziti” de tot, decit dupa meci!

ashone
    Member

@Blue Eyes wrote:

1.N-am nevoie de permisiunea ta k sa fiu ironic ….Uite ca-mi si permit sa fiu ironic desi nu-ti cade tie bine….Sincer , nici nu ma intereseaza cati ani ai stat pe stadion.Statul pe stadion nu-ti da dreptul sa-mi spui ce tre sa scriu aici pe forum.E treaba ta ce scrii…e treaba mea ce scriu….
    2.La meciul cu modovenii au fost 3 suporteri fie ca-ti place, fie k nu
    🙄
    3.tine seama pe viitor….deci mai subtire cu sfaturile

Pe mine ma intereseaza doar echipa…Persoana ta ma lasa rece…

ne-om vedea prin peluza odata…….

ultrasro
    Member

Doar stiti ca am fost arbitru si ma descurc cand iese o disputa cu scantei :D

Serios vorbind mister blue eyes, prin modul in care combati uneori am senzatia ca esti celebrul cezar mihalcescu :), el avea uneori obiceiul sa inceapa discutii care erau la un pas de derapaj ;)

apropo, ce mai face cezar mihalcescu?

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

Doar stiti ca am fost arbitru si ma descurc cand iese o disputa cu scantei :D

Serios vorbind mister blue eyes, prin modul in care combati uneori am senzatia ca esti celebrul cezar mihalcescu :), el avea uneori obiceiul sa inceapa discutii care erau la un pas de derapaj ;)

apropo, ce mai face cezar mihalcescu?

se vede ca e nevinovat.Daca era in cunostiinta de cauza stia ca GALERIA SPORTULUI STUDENTESC nu a fost o galerie care sa mearga si in deplasari nici inainte de ’89. Daca ne stringeam 5-10 era bine.Iar in Regie veneau 8-10000 de spectatori(da bluaiz nu are de unde sa stie,asta e….)sa-l vada pe Hagi nu echipa in sine(si Hagi in primul an la noi a dat 2 goluri exact cit Paul Cazan(de care bluaiz a auzit la televizor))……apoi echipa a luat-o la vale si ne mai tinea federatia ca eram chipa studenteasca…..apoi dupa ’89(citi ani aveai bluaiz?)toata lumea vroia sa cada flacara moreni si au batut tocmai in Regie si erau sa nu cada……..si atunci lumea ne-a injurat rau…….si copiii de atunci-ultrasii de azi-au apucat-o spre alte echipe….iar noi am ramas astia citi sintem.La noi deplasarea e plecatul in haiducie: ia sa joace Sportul un barajel(Doamne-fereste!!! puschea pe limba!!!) sa vezi cum ne stringem 100(care cu furci care cu topoare…. :D :D :D ) plus baietii din tara…..asa la deplasari normale,cine are timp,bani vine.Apropo, pe saitu lu ultra arges sau ceva de genu asta sintem pozati cei care am fost la mioveni la 2-2.Nu va bucurati sintem pozati din spate sau profil da care stim ca sintem ne recunoastem :D :D Geani te vezi si tu!!!! Deci Arbitre cine stie poate sa-si dea cu parerea cine nu , intii sa intrebe si apoi sa faca misto.Asta e toata treaba……In februarie’90 am fost 60 de oameni in cantonamentul Sportului la Busteni si echipa drept multumire a aranjat un amical cu echipa din localiate…..iar dupa 2 saptamini in cupa la Cugir scor 1-2 pentru noi am fost 3 insi…..iar ca sa ajungem la moreni am schimbat 3 trenuri(O!TEMPORA!) si am facut si autostopul 10 km si nu eram decit 30 de oameni….+un copil de 5 ani fratele lui Sorin din cringasi daca il mai tineti minte…la Sibiu in ’91 am fost tot 3……..da stii care e treaba bluaize? NU SINTEM ACEEASI 3 MEREU!!! SI IN FELUL ASTA PLANEAZA O NECUNOSCUTA! ce necunoscuta o nebuloasa chiar…poate doar sri sa-si dea seama da nu cred :D :D :D

07Ex
    Keymaster

Ashule, da ce memorie buna ai tata!!! 😆

In alta ordine de idei topicul asta a cam degenerat, dar il mai las deschis ca sa vad ce se mai intampla.

ultrasro
    Member

Noi eram doi din Bucuresti iar una din galeriile iesenilor (vreo 30 de insi), cea din peluza noastra, a scandat de mai multe ori Sportul, Sportul…. si noi am raspuns cu Poli Iasi Poli Iasi :)

Atmosfera a fost extrem de fair play chiar si atunci cand in teren au fost dispute mai dure intre jucatori.

ashone
    Member

@97SiR wrote:

Ashule, da ce memorie buna ai tata!!! 😆

In alta ordine de idei topicul asta a cam degenerat, dar il mai las deschis ca sa vad ce se mai intampla.

le-am trait,ce sa fac!!!!!!!!topicu lasa-l doar n-o sa ma pun eu la mintea lu bluaiz.doar i-am explicat ce si cum si de ce sa nu faca misto atita tot….mai poti sa deschizi unul cu povestiri la gura sobei ca tot vine iarna…..si multi dintre noi avem amintiri frumoase din domeniul sportul studentesc……nu crezi?

Blue Eyes
    Member

Okay….N-o sa mai fac mishto !
    Dupa ce ca suntem putini ne mai si certam intre noi ….:P
    Ce sa spun si eu…..Ca suntem multi ? :P
    Gata….am terminat cu subiectul asta…..
    Esti mai batran si ai stat mai mult pe stadion, ai fost mai mult k mine alaturi de echipa….
    topoc closed…..

ultrasro
    Member

Peace !
    Asa sa ne ajute Dumnezeu!
    Sa discutam cu calm si cu umor, fara priviri din balon
    Hai sa fim sanatosi si cu noroc toti cei de pe forumul asta :) 😉

dragos
    Member

@ashone wrote:

mai poti sa deschizi unul cu povestiri la gura sobei ca tot vine iarna…..si multi dintre noi avem amintiri frumoase din domeniul sportul studentesc……nu crezi?

Ashule, gasesti un topic intitulat “REMEMBERS” tot la aceasta sectiune: SUPORTER !!!!!
    este deschis pentru nostalgici…..asa cum suntem noi !!!!!

ashone
    Member

@dragos wrote:

@ashone wrote:

mai poti sa deschizi unul cu povestiri la gura sobei ca tot vine iarna…..si multi dintre noi avem amintiri frumoase din domeniul sportul studentesc……nu crezi?

Ashule, gasesti un topic intitulat “REMEMBERS” tot la aceasta sectiune: SUPORTER !!!!!
    este deschis pentru nostalgici…..asa cum suntem noi !!!!!

acu am vazut si eu si o cititi in curind chestii

lucian
    Member

ora 20.15
    @cameliu wrote:

Arbitri:

Steaua Bucureºti – Sportul Studenþesc, ora 20.15, TVR 1
    Arbitri: Marian Salomir – Marcel Savaniu, Nicolae Marodin – Iosif Biro
    Observatori: Iosif Urs, Marcel Licã.

Ioan Ovidiu Sabãu a detaliat punctele importante în strategia de anihilare a jocului ofensiv al formaþiei din Ghencea.

Marius GEANTÃ
    1. Am cerut dublaj la fiecare jucãtor al Stelei. Nici un fotbalist advers nu trebuia sã aibã timp pentru a acþiona la nivel maxim.
    2. Mai mereu am avut jocul în faþa noastrã, ceea ce ne-a ajutat sã ne organizãm pentru a întârzia acþiunile Stelei.
    3. La majoritatea fazelor importante, am avut ºapte-opt jucãtori în zona în care se afla mingea. Aºa, Steaua nu ºi-a putut impune jocul obiºnuit, dinamic ºi ofensiv.
    4. ªtiam cã lateralii Neºu ºi Boºtinã, pe stânga, ºi Ogãraru ºi Opriþa, pe dreapta, creeazã superioritate ºi, deci, pericol. Am fost atenþi la ei, aºa încât n-au mai ajuns în situaþii de 2 la 1, cum s-a întâmplat în partidele anterioare.
    5. În loc de o atingere, jucãtorii Stelei au avut nevoie de trei-patru manevre pentru a stãpâni balonul. Aºa s-a creat presiunea, apoi jocul la întâmplare.
    6. Am jucat cu patru fundaºi ºi cinci mijlocaºi pentru a întãri zona de mijloc. De aici venea forþa Stelei, pe care astfel am reuºit sã o anihilãm.

asa poate ca ar trebui sa jucam si noi. Ve fi infinit mai greu decat cum a jucat Gloria, pentru ca Protasov nu cred ca isi permite 3 infrangeri la rand in campionat!!!!

ashone
    Member

@lucian wrote:

Ioan Ovidiu Sabău a detaliat punctele importante în strategia de anihilare a jocului ofensiv al formaţiei din Ghencea.

Marius GEANTĂ
    1. Am cerut dublaj la fiecare jucător al Stelei. Nici un fotbalist advers nu trebuia să aibă timp pentru a acţiona la nivel maxim.
    2. Mai mereu am avut jocul în faţa noastră, ceea ce ne-a ajutat să ne organizăm pentru a întârzia acţiunile Stelei.
    3. La majoritatea fazelor importante, am avut şapte-opt jucători în zona în care se afla mingea. Aşa, Steaua nu şi-a putut impune jocul obişnuit, dinamic şi ofensiv.
    4. Ştiam că lateralii Neşu şi Boştină, pe stânga, şi Ogăraru şi Opriţa, pe dreapta, creează superioritate şi, deci, pericol. Am fost atenţi la ei, aşa încât n-au mai ajuns în situaţii de 2 la 1, cum s-a întâmplat în partidele anterioare.
    5. În loc de o atingere, jucătorii Stelei au avut nevoie de trei-patru manevre pentru a stăpâni balonul. Aşa s-a creat presiunea, apoi jocul la întâmplare.
    6. Am jucat cu patru fundaşi şi cinci mijlocaşi pentru a întări zona de mijloc. De aici venea forţa Stelei, pe care astfel am reuşit să o anihilăm.

asa poate ca ar trebui sa jucam si noi. Ve fi infinit mai greu decat cum a jucat Gloria, pentru ca Protasov nu cred ca isi permite 3 infrangeri la rand in campionat!!!!

1. jenei a zis pe vremuri ca indiferent pe ce loc e (era) steaua in istoria lor nu au pierdut 3 meciuri la rind….ori pierdeau 2 faceau un egal si mai pierdeau…dar niciodata 3 la rind.
    2.nu cred ca ai nostri au capacitatea de efort a clujenilor,iar daca jucam cu 9 oameni in jumatea noastra,inseamna ca punem fundu in poarta si asta ne-a adus numai pagube mereu
    3.sper sa ii alergam ca lumea si sa rupem traditia
    4 balan si lazar sint cheia primul sda nu dribleze si al doilea sa fie capul limpede
    5 haide sportul avem incredere in voi!!!!!

dragos
    Member

dom’ne, vom avea un meci greu si prin prisma faptului, ca revine radoi…..
    vremea va fi potrivnica (se anunta slipovita si apoi, ninsoare).

deh, eu sper la cel mult un egal, insa ………..

salomir ne-a arbitrat cel mai mult in acest tur…….

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 84 total)
  • The topic ‘20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)’ is closed to new replies.