20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)

Viewing 9 posts - 76 through 84 (of 84 total)
  • Author
    cosmin83
    Member

In primul rand sunt de acord cu voi ca echipa a jucat prost, dar nu Patriche, Stancioiu sau Ratiu sunt de vina!!!! Desi Stancioiu la ultimul gol al stelei NU-MI EXPLIC CUM IACOB A PUTUT DUPA O PASA DE 15 METRI SA DEA GOL DIN CAREUL DE 6 METRI…. ASA CEVA NU ESTE POSIBIL!!!
    Patriche a gresit la golul 2 marcat de Dica, dar in rest a jucat destul de bine!! Sa nu uitam ca a fost al 2-lea sau meci!!! Si sa nu uitam ca toti marii fotbalisti … NU NUMAI CA GRESESC, DAR ISI MAI BAGA SI MINGEA SINGURI IN POARTA(AUTOGOLURI)
    CINE AVEA VRO PRETENTIE DE LA SPORTUL IN ACEST MECI, NU CRED CA ESTE REALIST!!! NU SE POATE COMPARA LOTUL STELEI CU CEL AL SPORTULUI DIN NICI UN PUNCT DE VEDERE!!!
    NU POTI JUCA BINE ATUNCI CAND NU CONTEZI IN ATAC SI TE APERI IN CONTINUU 90 DE MINUTE!!!! NU SE POATE!!! SA ZICA MERSI CA NU AU LUAT MAI MULTE GOLURI….(AM JUCAT SI EU FOTBAL SI STIU CUM E…)
    SINCER IMI PARE RAU PENTRU ACEASTA ECHIPA TANARA, SPER SA-SI REVINA SI SA AIBA NUMAI REZULTATE BUNE!!!
    FORZA SPORTU!!!

Blue Eyes
    Member

antrenorul Sportului are o premonitie: “Am vazut-o pe Steaua cu Sampdoria, am vazut-o si cu noi si la ce lot are, va ajunge departe in Cupa UEFA. Steaua o sa ajunga in finala Cupei UEFA, ii simt pe jucatori. Sper sa ajunga pana acolo. La lotul pe care il are merita sa joace finala”, a declarat Dan Petrescu. “

cosmin83
    Member

In loc sa-i incurajam pe baieti, noi ii criticam??? Are cine sa-i critice!!! Altii care se pricep mai bine ca noi…
    Poate ar trebui sa mergem in Regie in numar mai mare!!! Sa aducem prietenii, rudele pe stadion, la meci!!!
    MI-AR PLACE SA VINA SI IN REGIE LA FIECARE MECI MACAR 1000 DE SUPORTERI
    SA VINA UN PATRON CARE SA BAGE SI BANI!!!!!! NU NUMAI SA COLECTEZE SI SA PROFITE DE PE URMA ALTORA!!!!
    IN PRIMUL RAND JUCATORII NU AU UNDE SA SE ANTRENEZE PENTRU CA TERENURILE DE ANTRENAMENT SUNT JALNICE!!!!! CRED CA DACA S-AR INVESTI IN BAZA SPORTULUI, AR PUTEA FI PRINTRE CELE MAI FRUMOASE DIN BUCURESTI!!!
    DAR….. NU SUNT BANI!!!!!!!! OARE??????? NU SUNT BANI???? SAU NU SE FACE CU EI CE AR TREBUI?????? EU CRED CA BANI SUNT, DAR UNII PROFITA DE PE URMA COPIILOR CARE JOACA LA SPORTUL SI CARE SI-AU SACRIFICAT COPILARIA SI ISI SACRIFICA IN CONTINUARE TINERETEA PENTRU NISTE GUSATII CARE NU LE PASA DECAT CE LE INTRA LOR IN BURTIHANELE ALEA!!!!!
    CRED CA JUCATORII SPORTULUI AU CELE MAI MICI SALARII DIN DIVIZIA A!!!!! SI DIVIZIA B ESTE PESTE EI!!!
    ATATA TIMP CAT LA ECHIPA NU VA VENI UN OM DE CARACTER CARE SA VREA SA FACA CEVA CU ACEASTA ECHIPA…. NU SE VA PUTEA FACE PERFORMANTA!!!!!
    SI PANA ATUNCI SUPORTERII SI JUCATORII SUNT CEI CARE VOR SUFERI!!!
    ORICUM JUCATORII PE LANGA CUM SUNT TRATATI… SUNT SUPERFOTBALISTI!!!! BRAVO BAIETI!!!!

ultrasro
    Member

Trebuie investiti bani in baza si club. Cat nu este prea tarziu :(

ashone
    Member

@cameliu wrote:

@ultrasro wrote:

In repriza a doua m-am dus intr-o cabina de transmisie si am stat la caldurica :), oricumin repriza secunda am fost cam slabuti…

Cum te-ai strecurat???
    Poza cu penalty-ul e super tare!
    Cum de-ai prins faza?
    Si cu zoom inca?

HM, n-ai auzit de ultras de intrebi cum…are tactica lui…da sa nu mai zicem mai multe ca poate ii ramine numele de strecuratoru… daca si mazilu s-ar fi strecurat macar odata ce bine ar fi fost!!!!

ashone
    Member

@Blue Eyes wrote:

antrenorul Sportului are o premonitie: “Am vazut-o pe Steaua cu Sampdoria, am vazut-o si cu noi si la ce lot are, va ajunge departe in Cupa UEFA. Steaua o sa ajunga in finala Cupei UEFA, ii simt pe jucatori. Sper sa ajunga pana acolo. La lotul pe care il are merita sa joace finala”, a declarat Dan Petrescu. “

cit ma bucura ca antrenorul meu are premonitii despre adversari…cit de bine ii simte el…d-aia nu au jucat nimic ai nostri ca el i-a simtit pe ailalti da nu le-a zis si alor nostri,a pastrat tot pentru el (fie vorba intre noi o declaratie de om timpit, nici un antrnor din lume nu declara asa ceva referitor la adversari)…acum vrea sa sune ca o scuza ca ne-a batut o superechipa sau ce? am vazut si eu declaratia asta parca pe tvsport da eram prea suparat ca sa o mai bag in seama. acu ne bate rapidu si o sa zica de rapid ca va juca finala cu steaua (poate o simti el asta!?!) scuze de rahat ne serveste dan petrescu…TREABA E CA A IESIT NASU IAR SI DAN A FOST CONTRA LUI PE FATA!!!! SA VEDETI ARBITRAJE IN RETUR!!!!! IAR LA ANU SIGUR SINTEM PE LISTA!!!!! CUM CARE LISTA??? AIA PE CARE O FACE JENEL AN DE AN….in rest numai bine

dragos
    Member

treaba cu investitiile in baza+stadion sunt tabacite, nu alta…….dar, pacat, ca nu noi decidem unde si cand tre’ sa se investeasca.

nu suntem singurii dezamagiti de jocul echipei noastre; am auzit si alte pareri: dinamovistii si rapidistii erau dezamagiti, ca dupa ce conduci cu 1-0 sa nu mai joci nimic ?

ma intreb: pe vremea lui andone, i-am batut pe toti granzii (chiar daca nu pe toti in acelasi sezon, insa conteaza ca i-am batut rand pe rand), acum de ce nu mai putem ??????
    este adevarat, ca echipa s-a subtiat valoric, insa asta sa fie singura scuza???

voi ce credeti ???

Ultras
    Member

Subtiat valoric? Aia de bateau Steaua si Dinamo sa nu uitam ca au retrogradat, iar astia “subtiatii” anul trecut au terminat pe 7 (cu destule arbitraje potrivnice) si acum sunt la 4 puncte de locul 3…
    Sa nu ne imbatam cu apa rece. Ati vazut meciul. Cunoasteti echipa. Am dat gol din greseala, iar pentru a nu o repeta am facut o miuta in jumatatea noastra. Am vazut meciuri proaste si pana acum, dar nici macar cu Dinamo nu am mimat asa de prost fotbalul. Raman la parerea mea ca in meciurile cu Dinamo si Steaua nu s-a dorit mai mult, iar atata timp cat influenta acestor cluburi va fi mult mai mare decat a noastra nici nu se va dori.
    Referitor la ce spunea cosmin83 legat de salarii nu sunt de acord. La Sportul salariile nu sunt mari, dar nici mici. Sa nu uitam totusi ca cel mai batran jucator are 24 de ani. Luati toti jucatorii din Divizie de pana in 24 de ani si faceti comparatia.
    Oricine isi doreste mai mult, dar uneori nemultumitului i se ia daru’. Sa nu uitam ca anul trecut am avut cea mai buna performanta din ultimii 20 de ani. Fara maniera de conducere a lui Siman acum am fi dus-o ori mai bine, ori mai rau. Dar din cate imi amintesc cand a preluat Siman echipa o duceam foarte rau. Atata timp cat nimeni nu spune ca vrea sa investeasca bani la Sportul, Siman ramane singura varianta. Cine spune ca orice varianta este mai buna decat Sile greseste. Am mai avut doi patroni: unul a ajuns in puscarie, celalalt in Parlament…

07Ex
    Keymaster

Bursucul a anticipat dezastrul cu Steaua

Antrenorul Dan Petrescu a enumerat câteva dintre motivele pentru care alb-negrii au pierdut categoric jocul din Ghencea .

“Studenţii” au înregistrat cea mai mare înfrângere din acest tur al campionatului, fiind învinşi de Steaua cu scorul de 4-1.
    În cele 13 etape disputate până acum, echipa din Regie a înregistrat cinci victorii, patru rezultate de egalitate şi acelaşi număr de înfrângeri. Accidentarea mai multor fundaşi a dus la situaţii inedite, Dan Petrescu fiind nevoit să apeleze la atacanţi pentru a acoperi posturile din defensivă. “Asta este diferenţa dintre noi şi Steaua. Mi-a fost teamă că vom pierde la o diferenţă mare de scor şi aşa s-a întâmplat. Nici o echipă mare nu joacă patru meciuri fără să înscrie, iar ei au avut trei etape în care nu au marcat deloc. Am avut şi ghinion, pentru că nu m-am putut baza pe mulţi dintre fundaşi şi am fost nevoit să fac unele schimbări în formula de joc. Pe de altă parte, echipa mea se bazează pe tehnică, iar terenul ne-a creat unele probleme”, ne-a declarat antrenorul “studenţilor”. Altfel, “Bursucul” a fost mulţumit de prestaţia arbitrului central al partidei, Marian Salomir, despre care a spus că a avut o manieră impecabilă de a conduce jocul. (Bogdan SAVIN)

“Studenţii” k.o.!

După patru etape de secetă pe tabelă, roş-albaştrii şi-au regăsit apetitul ofensiv, redeschizând lupta pentru titlul neoficial de campioană de toamnă.

La al doilea meci fără spectatori în tribune, roş-albaştrii păreau că nu vor reuşi să depăşească acest handicap moral.
    Începutul a aparţinut oaspeţilor, care au şi deschis scorul prin Tibi Bălan. El a transformat un penalty survenit după un fault al lui Ogăraru la Ferfelea (13). Campionii şi-au revenit din pumni şi, imediat, Rădoi a echilibrat balanţa printr-un şut fără speranţe de la 20 de metri (18). De aici înainte n-a fost decât un singur sens de joc.
    Drept dovadă că până la pauză gazdele au mai punctat de două ori, după faze identice. Mai întâi, în minutul 22, Dică a preluat, i-a trecut mingea printre picioare lui Patrichi şi a înscris lejer pe lângă portar. Apoi, în minutul 45, Nicoliţă a pătruns la fel de uşor, şi din mijlocul careului l-a executat pe Stăncioiu. Cu sacii în căruţă, steliştii au continuat şi după pauză, scoţându-şi pârleala pentru ultimele etape fără gol. Dică l-a găsit cu o pasă la întâlnire pe Iacob, care, nemarcat din careul mic, a ridicat scorul la 4-1 (56). De aici înainte, lumea nu s-a mai gândit decât la izbăvitorul fluier de final, frigul pătrunzător făcând ca toţi să-şi dorească să se termine mai repede.

Ionuţ Mazilu a fost reprofilat fundaş dreapta
    Atacantul Sportului Studenţesc, Ionuţ Mazilu, a jucat în cea de-a doua repriză a meciului de aseară pe un post inedit pentru el. După ce în prima parte şi-a respectat poziţia de vârf, după pauză, Mazilu a evoluat ca fundaş dreapta. Acest lucru s-a întâmplat deoarece la pauză antrenorul Dan Petrescu l-a înlocuit pe apărătorul Stancu cu atacantul Curelea, cel din ultimă luându-i locul lui Ionuţ Mazilu în avanposturi. Din păcate, această mutare nu a fost prea inspirată, “studenţii” plecând cu o “sacoşă de goluri” din Ghencea. (Mihai IONESCU)

Viewing 9 posts - 76 through 84 (of 84 total)
  • The topic ‘20.11.2005 Steaua Bucuresti – Sportul Studentesc 4-1(3-1)’ is closed to new replies.