2006 Site Redesign

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 107 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Trebuie sa vedem daca ai poze cu toti jucatorii…. 8)

Pai cu astia noi de la juniori nu prea am. Tre sa ma uit sa vad exact ce am si ce nu am.

07Ex
    Keymaster

Ieri am vazut cateva din paginile noului site. Abia astept sa-l punem live pe http://www.sportulstudentesc.com. Sper ca pana la inceperea campionatului noul design sa fie gata.

ultrasro
    Member

Aici deja salivam in asteptare :D

07Ex
    Keymaster

Arata foarte bine zic eu dar frati-miu nu a lasat-o pe serverul fevanet decat pret de 2 ore dupa care a scos linkul ne vrand ca eu sa arat nimanui noul design. :)

07Ex
    Keymaster

Weekend-ul asta am vazut alte cateva schite cu noul site. Cei de la fevanet lucreaza la site de aproape doua saptamani. Sper ca pana la inceputul campionatului noul site sa fie gata.

De aratat arata foarte bine si este foarte rapid. Daca aveti ceva propuneri sau sugestii pentru noul site acum este momentul oportun pentru a le posta aici pe forum deoarece frati-miu si cei de la fevanet intra in fiecare zi pe forum.

fevanet
    Keymaster

It’s been 2004 for over six months now, and everyone has been anxiously awating the new site. Well… here’s some proof that it’s coming. 😆

Kape

ultrasro
    Member

va avea cumva si un modul de upload ca sa putem baga poze direct in ea la o anumita rezolutie stabilita :)

Ma refer la pozele de la ultimul meci, iar apoi administratorul sa hotarasca care poze raman in sectiunea permanenta :)

O sectiune cu fostii jucatori reprezentativi… Duce Coe, Gica Popescu I, Aurica Radulescu, etc…

un modul de sondaje de opinie

Prezentarea jucatorilor cu poze :)

fevanet
    Keymaster

@ultrasro wrote:

va avea cumva si un modul de upload ca sa putem baga poze direct in ea la o anumita rezolutie stabilita :)

Ma refer la pozele de la ultimul meci, iar apoi administratorul sa hotarasca care poze raman in sectiunea permanenta :)

O sectiune cu fostii jucatori reprezentativi… Duce Coe, Gica Popescu I, Aurica Radulescu, etc…

So far the plan is to have all the above. We’ll see if we get to all of them though. Thanks

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

Sper sa avem asa ceva insa totul va depinde de serverul unde va fi gazduit site-ul. Daca serverul va avea capabilitate jsp atunci da, daca nu nu. Va voi tine la curent.

@ultrasro wrote:

Asta sigur va fi pe noul site.

@ultrasro wrote:

Aici la ce te referi, la concursul de pronosticuri?

@ultrasro wrote:

Si la asta ne-am gandit si va fi live pe noul site. Altceva? Scrieti aici cat mai e timp deoarece cei de la fevanet lucreaza saptamana asta la site.

ultrasro
    Member

dar nu numai :)

sunt si alte subiecte ce pot isca controverse la un moment dat :)

in plus: o sectiune unde sa putem face si plati online ca la hattrick, cu pay pal ? ar fi o idee, nu crezi…?

07Ex
    Keymaster

@ultrasro wrote:

in plus: o sectiune unde sa putem face si plati online ca la hattrick, cu pay pal ? ar fi o idee, nu crezi…?

Da, ne-am gandit si noi la chestia asta, dar vreau sa vad daca este posibil sa implementam lucrul asta.

ultrasro
    Member

Nu sunt eu domnul Goe dar ar fi misto sa putem sustine site-ul din acest punct de vedere dupa puterile noastre, care nu sunt foarte mari luate separat, dar prin cumulare consider ca putem ajuta in mod real dezvoltarea durabila a site-ului !
    :)

Am tinut un discurs parca sunt Adrian Nastase :), sper sa nu dea cineva cu pietre in mine pentru propunerea asta :)

07Ex
    Keymaster

Frati-miu impreuna cu cei de la Fevanet vor neaparat sa faca tot site-ul cat mai interactiv. Cand am vorbit cu frati-miu ultima oara mi-a spus ca ar vrea ca mai multe persoane sa aiba acces la site si sa poata face modificari in lipsa mea. Pe urma din cate am inteles ei nici nu concep ca noul site sa nu aiba chestia cu PayPal. Frati-miu insa mi-a spus ca pentu a avea ceva gen PayPal pe site trebuie sa mutam site-ul pe alt ISP deoarece cel unde este acum site-ul NU are capabilitatea de a avea PayPal sau asp.

In alta ordine de idei, tema de cercetare pentru “Adrian Nastase” aka Ovidiu :) :
    Frati-miu a propus sa punem cate un logo cu sponsorii echipei pe site (i.e. Omniasig, Romcar, Lotto, etc.) dar vroiam sa te intreb daca nu putem sa-i facem pe astia sa plateasca ceva pentru a avea logo-ul pe site. In felul asta putem amortiza costurile pentru server, site, isp, etc. Ovidiu / Florin va puteti voi interesa sa vedem daca nu se poate face ceva in sensul asta?

ultrasro
    Member

Omniasig a dat niste masini clubului (nu bani) si pentru asta au numele trecut pe tricouri si pe panouri la stadion.
    Ford – Romcar e o chestie veche deja iar Lotto e si mai de coma, clubul cumparand de aici tricouri fara a primi vreun banut sponsorizare. Eu zic sa cautam niste sponsori care sa fie interesati de includerea lor in interiorul unei pagini cu sponsori ai echipei.

Hai sa vedem ce se poate face!

Ultras
    Member

Sa intelegem ca saptamana viitoare vedem site-ul nou?

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 107 total)
  • You must be logged in to reply to this topic.