21.03.2012 Sportul Studentesc – CFR Cluj-Napoca 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 21.03.2012 Sportul Studentesc – CFR Cluj-Napoca 1-1(0-0)

• This topic has 56 replies, 19 voices, and was last updated 10 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • Author
    ngm
    Member

Complex studenţesc! CFR tremură înainte de meciul cu “killer”-ii lui Dinamo: nu i-a învins vreodată în mandatul lui Paszkany

Ajunsă pe primul loc după 665 de zile, trupa lui Paszkany dă azi, de la ora 15:30, peste un adversar cu care a avut mereu probleme, mai ales în deplasare. De când Arpad Paszkany e finanţator la CFR, “vişiniii” au câştigat un singur punct în cele trei partide jucate în Regie.

Emoţii cu “gaşca nebună” a avut CFR chiar şi în Gruia, inclusiv în acest sezon. Cu numai şase puncte adunate în primele patru etape, CFR a început poticnit şi confruntarea cu alb-negrii bucureşteni, care chiar au dat lovitura prin anonimul Târnăcop. La pauză a fost totuşi 1-1, pentru ca în a doua repriză, profitând şi de omul în plus, CFR să defileze spre un 6-1 spectaculos şi consistent. Din acel moment a şi început urcuşul spre vârful clasamentului, încheiat sâmbătă, când echipa din Gruia a preluat fotoliul de lider. Prilej de maximă bucurie pentru patronul Arpad Paszkany. “Suntem în grafic, eu mi-am calculat ca după primele cinci runde din retur să avem între două şi patru puncte avans faţă de echipa de pe locul doi. Tocmai de aceea, mi-aş dori ca în următoarele trei meciuri să facem punctaj maxim”, a spus patronul din Gruia, anunţând obiectivul pentru “tripla” Sportul – Oţelul – Vaslui.

Joacă pe 25.000 de lei
    Ascensiunea echipei nu i-a lăsat indiferenţi pe şefi, care sunt gata să încalce regulamentul de premiere stabilit pentru retur dacă echipa se impune azi în Regie. În mod normal, “ceferiştii” încasează bonusuri pentru pachete de patru meciuri, câte 25.000 de lei pentru punctaj maxim obţinut în cele patru jocuri, respectiv câte 12.500 de lei pentru 10 puncte. Urmare a egalului de la Mediaş, “vişiniii” mai pot încasa doar prima de 12.500 de lei, însă, pentru a-i motiva şi mai mult ca să câştige în Regie, şefii le-au promis că le vor plăti bonusul maxim de 25.000 de lei dacă se impun azi. La egal sau eşec în Regie, clujenii nu primesc niciun leu.

07Ex
    Keymaster

CFR-ul ne-a batut in Regie, dar nu in campionat, ci in cupa. Nu stiu dece se tot scrie prin ziare ca CFR-ul n-a batut in Regie. Ce, cupa nu conteaza in statistica asta?

ovidiu
    Member

Sper sa nu fie un pic invers fata de meciul cu dinamu. In acel meci nu ni se acorda nici o sansa, iar ultimele rezultate erau total de partea lor.
    In acest meci rezultatele sunt cam de partea noastra. Sa vedem ce se va intampla in teren.
    In ultima perioada echipa, antrenorul si jucatorii nostrii au fost super mediatizati si cine stie ce fumuri li s-au urcat pe la cap.
    Sper ca pana la ora meciului sa revina cu totii cu picioarele pe pamant, sa faca un meci bun si sa obtina un rezultat bun.
    Macar egal daca nu victorie.

Oricum cfr-ul arata destul de bine si sunt pe cai mari, acum, ca se afla pe primul loc. Daca revenirea din tur, a lor, a fost in urma unui meci cu noi (meci de trista amintire, nu comentam arbitrajul), poate in urma acestui meci sa inceapa regresul acestei infumurate echipe.

Sa speram ca la final va fi de bine. Pentru noi.

laucantona
    Member

primele minute de tatonare cu multe greseli de partea noastra mai ales…sa speram ca este doar tacul de inceput

07Ex
    Keymaster

Peluza noastra este aproape plina. :D

laucantona
    Member

nimic la nimic la pauza…echilibrat, liderul egala noastra pana acum.

07Ex
    Keymaster

Ba eu zic ca noi am jucat ceva mai bine si am avut si ocazii mai mari. Cel putin capul lui Ghinga a fost foarte aproape de 1-0.

In alta ordine de idei, ce munti de zapada sunt pe marginea terenului din Regie. Aici noi abia am avut 4-5 zile cu zapada, iar in Bucuresti pe 21 martie sunt munti de zapada. :D

MarcAntoniu
    Member

Atât aștepta arbitrul :|
    o ocazie să ne dea un roșu [-(

MarcAntoniu
    Member

Dobreeeeeeeeeeeeee @-)
    ce-i faci la mingea aia ??

07Ex
    Keymaster

Vai ce ocazie de 1:1 cu portarul a avut Dobre!!! 😮

ovidiu
    Member

Din pacate l-am luat.
    Nu meritau sa invinga, dar de obicei nu este pe merit. Mergem inainte.

MarcAntoniu
    Member

0-1 :( :(
    le-au tot intrat centrări de pe dreapta în ultimile minute înainte de asta.

MarcAntoniu
    Member

Camora de ce n-a luat roșu ?
    :-
    eram sigur

MarcAntoniu
    Member

bravoo Andrei Lungu :ymhug:
    Sportul Studentesc – CFR Cluj-Napoca 1-1(0-0)

ovidiu
    Member

SUPEEEEEEEEEEEER!!!!

MULTUMESC ANDREI. UN FRUMOS CADOU DE ZIUA MEA. ZIUA PRIMAVERII.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 57 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.