21.03.2012 Sportul Studentesc – CFR Cluj-Napoca 1-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 21.03.2012 Sportul Studentesc – CFR Cluj-Napoca 1-1(0-0)

• This topic has 56 replies, 19 voices, and was last updated 10 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 57 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

La Multi Ani Ovidiu!

Intr-adevar super meci, super gol a lui Andrei Lungu, si super Cezar Lungu in poarta.

cameliu
    Member

@ovidiu wrote:

SUPEEEEEEEEEEEER!!!!

MULTUMESC ANDREI. UN FRUMOS CADOU DE ZIUA MEA. ZIUA PRIMAVERII.

La Multi Ani Ovidiu!

Nu mai credeam… nu mai atacam… parea totul pierdut…
    Bravo baieti inca odata!
    BRAVO! BRAVO! BRAVO!

10 puncte din 12! Cine a visat asta?

MarcAntoniu
    Member

:ymapplause:
    Felicitări Sportul Studențesc!
    și-au jucat șansa până în ultimul minut

La Mulți Ani Ovidiu! :ymparty:

Radu Dobrin
    Member

La Multi Ani Ovidiu!

bravo baieti!

ovidiu
    Member

Multumiri tuturor pentru urari. Asemenea.

A fost un meci obositor. Si pentru mine, si mai ales pentru ei. Felicitari, oricum, tuturor.
    Viata merge inainte, suntem o clipa din imaginatia lumii.

Sper ca baietii sa mearga cu bine, inainte!

ssfan
    Member

Bravo Sportul !
    Am abordat meciul cum se cuvine, e drept, am egalat cu noroc dar meritat !!!
    Felicitari echipei.

MarcAntoniu
    Member

11. SPORTUL STUDENȚESC 22.m 5.v 9.e 8.î 25-35 (-10) / 24.pct :ymapplause:
    aici nu mai este vorba doar de noroc
    ..
    CFR-ul a avut noroc cu ezitarea lui Dobre și cu un cartonaș roșu (2 galbene) pentru Lung.
    :D

C C UK
    Member

INCA UN MECI DE NOTA ZECE FACUT DE BAIETI NOSTRI :ymapplause: :ymhug: ,CEI DOI LUNGU DE ASTAZI AU FOST FENOMENALI,LA GOLUL LUI LUNGU AM PUPAT LAPTOPUL DE FERICIRE :D …..YOUNG SPORTUL CRED CA VA FI O FORTA RETURUL ACESTA.CINSTE ECHIPEI ,CINSTE ANTRENORULUI…….IUBESTE SPORTUL………. 😡

Ultras
    Member

Frâna din Gruia a venit la furat în Regie, coordonată de Sebastian Colţescu

CFR Cluj a venit în Capitală pregătită din toate punctele de vedere, avertizată de eşecul fostului lider Dinamo, în fieful din Ştefan cel Mare, având grijă să acopere toate aspectele confruntării cu revelaţia returului.

Cu două zile înaintea meciul din Regie, preşedintele CCA, Ion Crăciunescu, îşi trimitea bezele în direct, la o emisiune TV, cu preşedintele Iuliu Mureşan, iar mesajul a fost corect recepţionat de centralul Sebastian Colţescu.

Trupa de şoc din Regie a făcut exact ce arătat, până acum în 2012, că ştie să facă. Un fotbal cursiv, ofensiv care a ridicat în picioare cei 3000 de susţinători veniţi să vadă minunea “sfântului” Isăilă.

Numai că “omul negru” şi-a făcut datoria arătând două cartonaşe galbene fundaşului central Daniel Lung, pentru intervenţii ce cu greu puteau fi sancţionate cu lovitură liberă.

Frâna din Gruia a reuşit să deschidă scorul, după o fază la care Curelea a fost oprit eronat pentru o poziţie de offside imaginară , prin norocosul Kapetanos, mingea lovindu-se de tibiile atacantului şi intrând în plasă.

“Gaşca Nebună” nu şi-a schimbat registrul tactic şi a continuat să îşi facă jocul, iar zeul fotbalului a făcut dreptate în prelungiri. Şutul lui Lungu s-a dovedit providenţial şi nici măcar frustrarea lui Colţescu nu a mai putut să schimbe tradiţia: CFR nu a câştigat niciodată în Regie, în era Paszkany.

multi
    Member

La multi ani, Ovidiu!!

Chiar ai primit un cadou frumos de la baietii astia!

Cred ca mare lucru s-a schimbat si Sportul arata ca si cum ar vrea sa faca un cadou cate unui suporter in fiecare etapa! Avem portar(mare lucru, ca de la Stanca si Stancioiu incoace mi-am cam mancat ficatii cu fiecare dintre ei) dar cred ca avem, in primul rand, un antrenor care-i lasa sa joace! Si copiii chiar stiu jocul. Frumos, mi-e drag sa ma uit la meciuri!

07Ex
    Keymaster

Sportul îi bagă pe toţi în examen! Cadu: “Sper să le fie naşă şi celorlalţi candidaţi la titlu! Dacă ne vedem de treabă, luăm campionatul”

Sportul a dat lovitura şi cu CFR şi a smuls un egal în ultimele secunde! CFR se împiedică şi le dă cea mai bună veste urmăritoarelor. Cadu a declarat că speră ca Sportul să le fie naşă şi celorlalte echipe care se bat la titlu!

“Sper ca Sportul să fie “naşă” şi pentru celelalte echipe din vârful clasamentului. Am scos un punct, dar rămânem pe primul loc şi după această etapă. Sper să fim pe primul loc la finalul campionatului. Kapetanos e un jucător foarte important pentru noi, un atacant de care orice echipă are nevoie. A dovedit că e bun şi la Steaua. A fost domnul Piţurcă în tribună, dar eu nu mă gândesc la naţionala României”, a declarat Cadu la gsptv.

“Dacă ne vedem de treaba noastră, luăm campionatul”

“Nu ştiu cine a făcut cele mai bune transferuri. Mi-a plăcut cum a început Vasluiul. Arată foarte bine şi au un antrenor bun, venit din Portugalia. Noi suntem pe primul loc şi trebuie doar să ne vedem de treaba noastră. Dacă învingem tot, luăm campionatul”, a mai declarat Ricardo Cadu

Sportul mai face o victimă! “Nu ştiu dacă să fiu supărat sau fericit”

După victoria de la Dinamo, Sportul mai face o victimă şi pune o piedică serioasă celor de la CFR. Studenţii au smuls un egal în ultimele minute, în inferioritate numerică, iar Isăilă spune că nici nu ştie dacă să se bucure sau nu!

“Important e că am reuşit să obţinem puncte în final, chiar dacă cu emoţii. Nici nu ştiu dacă să fiu supărat sau fericit. Am jucat în inferioritate numerică în faţa unei echipe puternice şi până la urmă cred că trebuie să fim mulţumiţi. Numai prin această atitudine putem scoate puncte. Dacă nu eşti implicat 100% nu ai cum să rezişti. Am spus în multe rânduri că avem un campionat foarte echilibrat, la ambii poli. Cât timp am fost 11 la 11 am jucat de la egal la egal cu CFR-ul”, a declarat Isăilă la gsptv

“S-a acumulat oboseală”

“Poate s-a acumulat şi ceva oboseală, dar important e că am trecut cu bine şi de acest meci”, a mai declarat Daniel Isăilă după meci

Sportul Studenţesc – CFR Cluj, scor 1-1, în Liga I

Sportul Studenţesc: Lungu – Farmache, Cioranu, D. Lung, Ghinga – Lazăr, Novac, A. Lungu, Ferfelea – Nistor (Şerban ’58), Dobre (Curelea ’74). Antrenor: Daniel Isăilă.

CFR Cluj: Beto – Panin, Nuno Diogo, Piccolo, Camora – Celestino (Ganea ’59), Mureşan – Sougou, Rui Pedro (Hora ’77), Ronny (Bastos ’67) – Kapetanos. Antrenor: Jorge Costa.

Cartonaşe galbene: D. Lung ’43, 54, Farmache ’27, A. Lungu ’57, Novac ’90+3 / Camora ’16, Ronny ’27, Ganea ’67

Cartonaş roşu: D. Lung ’54

Arbitri: Sebastian Colţescu (central) – Aurel Oniţa, Sebastian Stoianof (asistenţi) – Marian Pană (rezervă)

Observatori: Stan Lăzărescu, Călin Mircea.

La meci au asistat aproximativ 2.000 de spectatori, între care şi tehnicienii Victor Piţurcă şi Ioan Andone, precum şi impresarul Victor Becali.

Bombă în Regie: Sportul egalează în minutul 90, cu un om în minus! Sportul – CFR Cluj 1-1

CFR Cluj a remizat, miercuri, în deplasare, scor 1-1 (0-0), cu echipa Sportul Studenţesc, într-un meci din etapa a XXII-a a Ligii I, în care gazdele au jucat în inferioritate numerică din minutul 54.

Golurile au fost marcate de Andrei Lungu ’90+1 pentru Sportul, respectiv Kapetanos ’78 pentru CFR Cluj. Kapetanos a deschis scorul, în minutul 78, reluând de la trei metri în poarta goală, după o centrare a lui Hora. Andrei Lungu a egalat, în minutul 90+1, cu un şut din 16 metri la colţul lung, în dreapta lui Beto.

Echipele de start:

Sportul Studenţesc: Lungu – Farmache, Cioranu, D. Lung, Ghinga – Lazăr, Novac, A. Lungu, Ferfelea – Nistor (Şerban ’58), Dobre (Curelea ’74). Antrenor: Daniel Isăilă.

CFR Cluj: Beto – Panin, Nuno Diogo, Piccolo, Camora – Celestino (Ganea ’59), Mureşan – Sougou, Rui Pedro (Hora ’77), Ronny (Bastos ’67) – Kapetanos. Antrenor: Jorge Costa.

ngm
    Member

Sportul, spaima liderilor din Liga I! Siman: “Se intampla lucruri DUBIOASE cand jucam cu CFR”

Sportul 1-1 CFR | Sportul are un inceput de an senzational. Baietii lui Isaila au relansat campionatul dupa ce au batut pe Dinamo, iar acum au incurcat si pe CFR. Sportul a luat 10 puncte in 4 meciuri.

Sportul a jucat in 10 din minutul 54, dupa eliminarea lui Lung. Echipa din Regie a avut puterea sa revina dupa golul inscris de Kapetanos in minutul 78. A. Lungu a fost salvatorul, cu un gol inscris in minutul 91 al meciului.

“Este important ca am reusit sa obtinem un punct. Am niste sentimente contradictorii, sa ma bucur, sa fiu suparat. Am jucat in inferioritate numerica in fata liderului CFR si cred ca este un punct bine venit. Am muncit foarte mult, iar baietii au inteles ce trebuie sa faca. Am spus ca este un campionat foarte echilibrat si este posibil orice.

Cat am jucat 11 la 11 eu cred ca am jucat destul de bine, chiar daca au fost jucatori care au avut cateva retineri si poate, un pic de oboseala. Nu este usor sa joci din trei in trei zile. Sunt foarte ingrijoarat pentru ca am avut deja un eliminat si o sa avem trei jucatori suspendati. Varga a fost declarat liber de contract. Nu tinem de el cu forta. E normal sa se duca unde ii e mai bine”,a spus Daniel Isaila.

Patronul Siman este suparat pentru eliminarea lui Lung si critica arbitrajul.
    “Meritam victoria. Au fost decizii care ne-au dezavantajat. Faza de la golul lui Kapetanos, eliminarea, la fel. Cartonasele au fost acordate foarte usor. Din 4 meciuri, in doua am avut eliminari, plus suspendari. Cu CFR am jucat doua meciuri, in ambele am jucat in 10 oameni. Mi se par niste lucruri foarte dubioase. Suntem singura echipa din Romania care a patit asa ceva. Inaintea unui meci cu CFR, Lazar si Mazilu, golgheterii echipei, au fost suspendati. Mi-am dat seama ca se intampla ceva ciudat”, a spus patronul Siman.

Curelea a revenit si a intrat in teren in minutul 75.
    “Daca marcam primii, era mai greu sa ne egaleze. S-a resimtit oboseala. Ce poti sa zici, cand iei un punct cu echipa de pe primul loc. Noi avem lupta cu echipele care sunt jos in clasament. Constanta in pregatire si daruirea in timpul meciurilor ne-au facut sa castigam cat mai multe puncte. Asta ne va da putere. Nu cred ca aceasta este imaginea CFR-ului. Ambele echipe au fost valoroase.

Cu CFR am jucat mereu in 10 oameni. E bine ca am reusit un punct. Ma bucur ca lumea isi indreapta atentia catre Sportul si ne bucuram sa vedem atata lume aici in Regie. Sa dea Dumnezeu ca la anul sa fie si mai bine. Deocamdata nu s-a discutat nimic despre prime si nu cred ca asta ne motiveaza pe noi”, a spus Curelea.

07Ex
    Keymaster

Sportul, sperietoarea granzilor! » CFR Cluj, a patra candidată la titlu care se împiedică de studenţi

Sportul Studenţesc a reuşit să producă o nouă surpriză în Liga I. La numai cîteva zile după ce a obţinut un succes de răsunet în Ştefan cel Mare, 3-1 cu Dinamo, elevii lui Daniel Isăilă au cules un punct şi din confruntarea cu CFR Cluj.

De altfel, CFR Cluj nu a mai reuşit să se impună pe terenul Sportului Studenţesc din 1974, an în care a cîştigat cu singura deplasare din Regie cu scorul 2-1.

Bilanţul meciurilor dintre Sportul şi CFR Cluj jucate în Regie este net în favoarea studenţilor: 8 jocuri, 4 victorii Sportul, trei egaluri, o victorie CFR.

CFR Cluj şi Dinamo nu sînt primele echipe care s-au împiedicat în acest sezon de Sportul. Alte două candidate la titlu, Steaua şi Vaslui, au pierdut puncte importante în confruntările cu studenţii. Steaua a obţinut doar o remiză albă în Regie, în timp ce Vaslui a cedat cu 0-1 tot pe terenul studenţilor.

Rezultatel înregistrate de Sportul în acest sezon cu candidatele la titlu:
    etapa 8: Sportul – Steaua 0-0
    etapa 15: Sportul – Vaslui 1-0
    etapa 21: Dinamo – Sportul 1-3
    etapa 22: Sportul – CFR Cluj 1-1

Înfrîngeri:

etapa 4: Sportul Dinamo 0-2
    etapa 5: CFR Cluj – Sportul 6-1
    etapa 16: Rapid – Sportul 2-0

Total: 6 meciuri, 2 victorii, 2 egaluri, 3 înfrîngeri

Greu de ucis » Isăilă a încurcat şi CFR-ul: “Dacă nu era eliminat Lung puteam obţine mai mult”

Daniel Isailă n-a pierdut nici în faţa CFR-ului

Sportul lui Daniel Isăilă e greu de învins. “Studenţii” au remizat cu CFR Cluj, 1-1, prin golul marcat în prelungiri de Andrei Lungu. Antrenorul Sportului va avea cîţiva absenţi şi îşi face griji pentru meciul următor

“E important că am obţinut o remiză, chiar dacă greu, în prelungiri. Jucătorii au înţeles că e viitorul lor şi trebuie să trateze cu seriozitate orice meci.

Dacă jucam 11 la 11 pînă în final puteam obţine mai mult. Am avut multe eliminări, cartonaşe galbene, acum vom avea 2 sau 3 eliminaţi pentru următorul meci, cu Sibiu”, a spus Isăilă la GSP TV.

C C UK
    Member

LA MULTI ANI OVIDIU ! SANATATE SI TOT CE ITI DORESTI SA SE IMPLINEASCA. :ymparty:

cameliu
    Member

Avem un suporter nou: jiji, si-a rupt camasa de fericire… sper sa si-o rupa de ciuda dupa meciu din ghencea…

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 57 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.