21.04.2007 Prefabricate Modelu – Sportul Studentesc 2-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 21.04.2007 Prefabricate Modelu – Sportul Studentesc 2-2(1-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 69 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Sambata, 21 aprilie ora 11.

franz_kafka
    Member

Poate le fabricam si modelam niscai golri! Macar cu unul mai mult decat adversarul!

Giani
    Member

Nici recuperarea deficitului de golaveraj inregistrat in tur nu ar prinde rau :D.

Spuneti+mi si mie, cum ajung la Modelu? Imi pare la capatul lumii desi probabil e sub nasul nostru. Fiti buni si indrumati+ma.

ultrasro
    Member

De ce nu vii cu noi Dane? Sambata plecam cu microbuzul la ora 8.30 pe autostrada soarelui pana la Lehliu, de acolo spre Calarasi, iar din centura acestui municipiu o taiem spre Modelu unde ne asteapta Maracana sudului ;)

laucantona
    Member

cred ca a venit vremea sa luam si noi puncte de afara…am vazut un clasament actual detaliat si m-a surprins placut…suntem pe locul 2 la meciurile jucate acasa…interesant…deci fratilor cred ca ne trebuie mai mult curaj sau tupeu sa incercam afara sa luam chiar 3 puncte. Bafta!
    Laurentiu

Zibling
    Member

@ultrasro wrote:

De ce nu vii cu noi Dane? Sambata plecam cu microbuzul la ora 8.30 pe autostrada soarelui pana la Lehliu, de acolo spre Calarasi, iar din centura acestui municipiu o taiem spre Modelu unde ne asteapta Maracana sudului ;)

De ce am eu impresia ca astia au stadion mai mic decat cel de la Strejnic.

07Ex
    Keymaster

@Zibling wrote:

De ce am eu impresia ca astia au stadion mai mic decat cel de la Strejnic.

Deci sa inteleg ca este prima data cand va duceti la Modelu? Pai sa nu uitati sa faceti si poze ca sa vedem si noi cum arata acest stadion.

Giani
    Member

Pentru a ajunge la Modelu sunt doua posibilitati. Ori iesi pe la Glina si te incadrezi pe A2 pana la Lehliu, de acolo iesi spre Calalari si pe centura Calarasilor faci stanga, spre Fetesti, ori iesi prin Pantelimon, mergi direct Calarasi, traversezi orasul si apoi iesi spre Fetesti. V-o spune un localnic :).

roland
    Member

cati kilometri sunt pana acolo?javascript:emoticon(‘:lol:’)
    Laughing

Giani
    Member

N-am idee. Maxim 150.

Ultras
    Member

120 pana la Calarasi + 1 la modelu-n batatura

07Ex
    Keymaster

Modelenii joaca cu sabia deasupra capului

Fotbalistii din Modelu asteapta cu înfrigurare jocul cu Sportul Studentesc, de sâmbata, de pe teren propriu. Dupa esecul de la Câmpina, de etapa trecuta, antrenorul-presedinte, Titi Dumitriu a anuntat ca va trece la masuri drastice daca elevii sai nu vor scoate un rezultat bun contra “studentilor” bucuresteni. Misiunea lui Prefab nu va fi însa deloc usoara, din garnitura de baza lipsind Dita si Olariu, ambii suspendati.Intrarea la meciul cu Sportul va fi libera.

In tur, în Regie, Prefab Modelu a învins cu 5-0 furnizând cea mai mare surpriza a campionatului.

Tavi
    Member

ma tot intreb de la ce vine 05-ul din numele gazdelor acestui meci?
    ca il au in titulatura dinainte de meciul cu noi din tur 😈
    oare atatea sa le dam noi in retur 🙄
    drum bun celor care merg sambata la meci si sa va intoarceti triumfatori

ashone
    Member

@ultrasro wrote:

cine a explicat ma primu cum se ajunge acolo? nu meritam o citare…un dixit….o parafrazare….o nota de subsol…un asterisc…

da zibling e cel mai mic stadion, mai mic ca la strejnic, dar daca promovau, vitejii se apucau, chestie grea proiectau, betoane amestecau, in cofraje le turnau, stadion frumos ridicau, bucuria promovarii serbau. ( fragmente din balada de promovare a modelanilor…ca sigur faceau una daca promovau ). eu asa am vazut de dinafara ca e mic rau de tot. dar noi avem loc de cinste pe dealul peluza 1. se vede binisor de acolo din ce am vazut la otv in transmisii. ne luam bilete pa net sau la stadion? 😈

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 69 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.