21.04.2007 Prefabricate Modelu – Sportul Studentesc 2-2(1-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 21.04.2007 Prefabricate Modelu – Sportul Studentesc 2-2(1-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 69 total)
  • Author
    lucian
    Member

dupa meciul de azi zic ca o sa mai stam un an in B!
    … pacat de celelalte rezultate ale etapei!

cred ca vor promova brasovul si petrolul!

rfbursa
    Member

v-am spus eu ca greu luati puncte :P numa’ ca egalul asta nu ajuta nici una din echipe

lucian
    Member

mai intarata-ne si tu …. nu vezi cat sintem suparati :(

ovidiu
    Member

Asta a fost.
    Nici victorie, nici infrangere.

Chestia de astazi n-ajuta la nimic.
    Cine stie ce se va intampla dupa acest meci.
    Oricum cu promvarea s-a incheiat. Nu mai am nici o speranta.

07Ex
    Keymaster

@rfbursa wrote:

v-am spus eu ca greu luati puncte :P numa’ ca egalul asta nu ajuta nici una din echipe

Nu, tu ne-ai spus ca pierdem asa ca pentru tine acest egal este o surpriza neplacuta. 😉

Oricum eu sunt de parere ca daca nici pe amaratii astia nu-i batem, fason de Liga I nu avem. Mai bine ramanem inca un an in B si pe urma promovam.

adi
    Member

Dupa deplasarea de azi la iarba verde de la Modelu, sunt tot mai convins ca nu avem ce cauta in liga 1 in sezonul viitor, cu echipa actuala. Nu-i voi judeca pe jucatori, dar mai au mult de muncit pana se vor apropia de generatia pierduta in vara trecuta. Pur si simplu atata pot ei acum, dar daca vor sa se afirme, atunci sa puna osul la treaba. Totusi le reprosez ca nu actioneaza macar ca o echipa, ci mai degraba ca o multime de 11 oameni.
    Ce asteptari sa am de la echipa de start cu 2 mijlocasi centrali foarte tineri cu doar cateva meciuri impreuna ? “Veteranii” stanca, irimia si secareanu iar au dezamagit; stanca a jucat cu teama si a gresit si la golul 1, iar de cateva ori ne-a dat palpitatii la degajari din fata atacantilor sau la cornere. Remarcatii mei azi au fost Ferfelea (in special pentru primul gol, direct din lovitura libera, executat perfect peste zid, la vinclu), si mai tinarul Lung.
    Asadar, nu ne ramane decat sa asteptam si sa le aducem aminte ca:
    “Noi cantam pentru voi / voi jucati pentru noi”

Mergem inainte! Si trebuie sa avem sperante pentru viitor. Eu am mai scris pe forum ca nu avem nici o sansa sa promovam anul acesta si ca nici nu ar fi bine sa promovam caci nu avem inca echipa. Avem doar jucatori. Eu sper de la anii viitori, nu de acum.

O iubesc pe Sportul! Si mereu o voi iubi!

Zibling
    Member

M-am intors prafuit pana-n dinti de pe aceste plaiuri calarasene si am ramas cu un gust amar. Mai bine ramaneam acasa si mai lucram ceva :(

Pe scurt, acest 2-2 este rezultatul unor incercari tip plomba ale lui Multescu care i-a avut in fata doar pe Curelea, Postolache si Ferfelea (care a jucat cam la pomana azi, dar bine ca datorita acestui fapt a dat golul 2), care au fost practic rupti de restul echipei care nu prea lega mingi cu acestia 3. Deci, cam toate fazele noastre de atac s-au datorat celor 3. In rest, Irimia, Secareanu si Oae au lasat deseori gauri in aparare, lasand extremele si 13-arul gazdelor sa treaca pe langa ei sau prin ei ca prin branza. Ca sa nu mai spun ca azi Irimia si Secareanu au fost si capitani de echipa (cu randul). Apoi, Stanca nu a prea avut de lucru, dar cand a avut, a facut cadouri gazdelor.

Asta este – Sportul arata asa:
    – batranii care vor la plaja sau sa se pensioneze (de la 24 ani in sus)
    – tinerii care vor sa se afirme dar nu pre le iese
    – accidentatii (care sunt cei mai multi de la etapa la etapa)
    – indisciplinatii (care nu mai merita chiar nici un cuvant in plus).

Si, daca cineva mai crede in promovare sa vina aici sa ne faca o declaratie scrisa in acest sens !!!

ultrasro
    Member

Eu inca sper ca vom prinde locul doi daca reusim sa castigam macar 3 meciuri la rand!

adi
    Member

http://www.prosport.ro/index.php?section=articole&screen=index&id=36850

Modelu – Sportul 2-2 / Au ratat sansa razbunarii

SPORTUL Dupa ce în tur au fost umiliti cu 5-0, “studentii” bucuresteni doreau sa se razbune azi pe cei de la Prefab Modelu. Numai ca socoteala de acasa nu s-a potrivit cu cea de pe teren. Sportul nu numai ca nu a izbutit sa învinga, dar a si plecat acasa cu un punct scos în extremis.

Elevii lui Gigi Multescu au deschis scorul în minutul 41 prin Ferfelea dar gazdele au revenit rapid si au preluat conducerea prin reusitele lui Rotaru (43) si Serban (63). Postolache, în minutul 69, a egalat la doi iar oaspetii au obtinut doar un punct. Prea putin însa. Pentru a mai putea spera la promovare, Sportul avea nevoie de victorie.

“Am ratat din nou mult. Pacat ca ne-am îndepartat si mai mult de locurile care duc în Liga I”, a spus azi Gigi Multescu.

Zibling
    Member

Deci, cine a dat golul 2 al nostru pana la urma? Ferfelea sau Postolache? Ca vad ca astia de la ProSport au scris ca Postolache.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Deci, cine a dat golul 2 al nostru pana la urma? Ferfelea sau Postolache? Ca vad ca astia de la ProSport au scris ca Postolache.

Nu conteaza cine la dat!
    Am dat 2 goluri in deplasare!
    Record!
    Let’s celebrate!

ultrasro
    Member
    07Ex
    Keymaster

Rog pe cei care au caseta tehnica s-o posteze aici. :)

adi
    Member

http://www.onlinesport.ro/stiri/fotbal/fotbal-intern/liga-2/17085/seria-1-codasele-clasamentului-tin-in-sah-echipele-de-top.htm

Prefab 05 Modelu – Sportul Studentesc:
    “Punct obtinut cu greu de studenti ”

Aflata intr-o pasa proasta, formatia patronata de Marian Milut, ciuntita dupa meciul de etapa trecuta, a primit vizita studentilor, intr-un meci din care spera sa obtina un rezultat bun pentru a nu mai avea emotii pe final de campionat. Minutul 40, Ferfelea deschide scorul pentru Sportul printr-un gol la vinclu in urma unei lovituri libere.
    Minutul 42 gazdele egaleaza dupa o balbaiala in careu finalizata de Rotaru. Prefab reuseste sa inscrie dupa un atac si un sut din alergare a lui Marian Serban, omul meciului. Minutul 68, Oaie Marius inscrie si egaleaza pentru studenti dupa ce a ramas liber cu poarta goala. Scor final 2-2.

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 69 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.