21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 237 total)
  • Author
    ancag
    Member

baieti…eu propun sa imi faceti pisica mascota a clubului.
    e persan, ALB-NEGRU si il cheama Figo.pozele sunt prea mari ca sa mi le pun la profil…
    :D

ashone
    Member

@ancag wrote:

e persan, ALB-NEGRU si il cheama Figo.pozele sunt prea mari ca sa mi le pun la profil…

1 pozele le optimizezi si vor incapea
    2 din figo ii schimbi numele in …..unul care va marca azi!daca dau mai multi ai de ales!

ancag
    Member

@ashone wrote:

@ancag wrote:

1 pozele le optimizezi si vor incapea
    2 din figo ii schimbi numele in …..unul care va marca azi!daca dau mai multi ai de ales!

:)))))))))))))))))))))))
    pt prima oara in viata spun: ” sper sa imi fie greu sa aleg ” :)
    o sa modific imediat si o poza

ancag
    Member

eeeeeeeeee…ce ziceti?
    poate reprezenta cu usurinta echipa :D
    tu ce zici , ashone? 😆

Spawn09
    Member

for shure :) nice cat :) sa ii spunem mazi?:D

07Ex
    Keymaster

@Lecoron wrote:

Va imbratisez si va tin pumnii chiar daca ne despart un ocean si trei sferturi de continent ! Indiferent ce se va intampla, Sportul va termina acest campionat cu fruntea sus si asta e ceea ce conteaza. Banii, puterea, politica nu au reusit sa omoare fotbalul adevarat. Sportul Studentesc este exemplul romanesc pentru asta ! Bravo, Sportul, haide, Sportul !

Noru, Montreal

Bine ai venit printre noi Lecoron. Vad ca incetul cu incetul apar noi suporteri ai Sportului in Canada. Am crezut ca Nicu si cu mine eram singurii “canadieni” care tineam cu Sportul.

Spawn09
    Member

salomir salomir iti dam loc in cimitir! lui si lu tusieru ala mustacios!

cameliu
    Member

Lazăr: “În afară de Steaua, Rapid şi Dinamo, toţi suntem blestemaţi”

Mijlocaşul Costin Lazăr de la Sportul Studenţesc a declarat, după înfrângerea din meciul cu Steaua, care a scos echipa sa din lupta pentru titlu, că toate formaţiile din Divizia A sunt blestemate, în afară de Steaua, Rapid şi Dinamo.

“Cred că Steaua este campioană deja, nu prea mai are cine să-i încurce. Steaua a meritat victoria. Cred că alta era soarta dacă rămânea Mazilu în teren, îmi pare rău că s-a accidentat. Nu am arătat prea multe. A fost dubios penaltiul ăla, nu prea a fost. Am avut o şansă la 90 de ani să facem istorie pentru Sportul Studenţesc, să câştigăm şi noi un titlu, să ne mândrim, dar se pare că suntem blestemaţi toţi ceilalţi din Divizia A, în afară de Steaua, Rapid şi Dinamo”, a spus Lazăr.

Jucătorul din Regie a menţionat că Sportul este destul de matură, dar îi lipsesc suporterii. “Nu ne dăm bătuţi, capul sus şi vedem ce-o ieşi”, a comentat Costin Lazăr.
    Atacantul Viorel Ferfelea a declarat că îi pare nespus de rău pentru scorul final. “Mare păcat. A fost ca o finală, dar am pierdut-o. A fost un vis frumos, iar acum s-a încheiat. Oricum, noi luptăm până la capăt, mai sunt două etape şi orice se poate întâmpla. Aşa cum a câştigat cu noi, Steaua poate să şi piardă în etapele următoare. Deranja dacă noi câştigam titlul”, a comentat Ferfelea.

Atacantul Ionuţ Mazilu a afirmat că nu a fost penalti la faza din care Steaua a înscris golul victoriei. “Asta-i viaţa, mai sunt şi momente grele. Nu cred că era prea mult să câştigăm noi titlul. A fost o zi cu ghinion, de la accidentarea mea până la rezultatul final. Nu pot acuza arbitrajul. Suntem căzuţi, dar ne revenim, o luăm de la capăt”, a spus jucătorul Sportului.

Portarul Eduard Stăncioiu a menţionat că Steaua s-a făcut singură campioană, deoarece a fost mai bună. “Nu am putut decât să pierdem, deşi ne-am dorit vitoria. Poate nu am arătat în acest meci atât de multe. Nu a fost nici un fel de presiune, ne-am făcut-o singuri, că noi jucăm. Nu a fost penalti, Nicoliţă a sărit, a căzut pe mine, iar Salomir a fluierat”, a adăugat Stăncioiu.

Patronul grupării Sportul, Vasile Şiman, a plecat furios, spunând doar că este supărat, dar nu pe meci.

După terminarea partidei, mulţi dintre jucătorii echipei Sportul au părăsit terenul în lacrimi.

nicu
    Member

Pacat :(

Victoria Stelei a fost meritata, noi am jucat destul de slab (cu frica multa).
    Accidentarea lui Mazilu probabil a schimbat multe, poate cu el in teren altul ar fi fost rezultatul.

Pararea mea e ca s-a vazut de la inceput ca jucam sub presiunea rezultatului, formula de star a fost mai defensiva fata de meciul cu Dinamo.

Ar fi bine sa-i batem pe Rapidisti, sa nu stam la mana rezultatelor. Oricum performanta echipei in sezonul asta e magnifica, indiferent ce se intampla in ultimele etape.

Felicitari galeriei, la televizor s-a auzit mult mai mult galeria noastra decat a lor!

Radu Dobrin
    Member

Nu avem ce sa ii reprosam lui Salomir in afra de prelungiri. Desi, daca ne gindim la rece, poate ne-a facut un bine…cine stie cite mai luam…

Sintem o echipa mica fara rezerve. Pastrind proportiile, asta am patit si in america in 94.

Vis a vis de scor…eu zic sa pastram in memorie ce a scos Stelica de pe linia portii……

Spawn09
    Member

adevaru e ca am cam ragusit desi n-am stat exact in mijlocul galeriei ci putin mai sus sa ne rugam la o minune ca echipa ciobanului sa se incurce inca 1 data…

Trevizes
    Member

Am simpatizat pina azi Sportul la fel de mult ca si pe Rapid, chiar as fi acceptat cu placere sa nu cistige Rapid campionatul dar Sportul sa sparga gheata, sa scrie istorie, si ce istorie frumoasa ar fi fost …
    Teoretic, Sportul avea dupa Steaua, sansa numarul 2 la titlu, iar dupa victoria lui Dinamo + Balaj la Pitesti mai exista si motivatia suplimentara ca in caz de egal te poate prinde Dinamo din urma in clasament … si cu toate astea studentii nu au atacat absolut deloc in conditiile in care era nevoie de victorie si nu de egal. Golul egalizator este un autogol intimplator si in rest nici o ocazie. Rusine Siman, rusine putzoilor din teren care au jucat tocmai cum au facut-o in meciul din tur cu Dinamo.
    Stancioiu are o interventie descreierata la Dica, ii ia din senin cu fulgi cu tot, la golul lui Nicolita, fundasul Sportului nici nu sare cum trebuie, si repet nici o zvicnire in atac …
    Daca asta e alegerea jucatorilor, sa dea cu piciorul unei sanse care apare odata la zeci de ani, sunt niste lasi si scirbe, in frunte si cu Mazilu ala care strategic s-a dat lovit.
    Daca o echipa nu-si joaca sansa cind are in fata ocazia de a lua campionatul, atunci este INUTILA.
    Sper sa va batem in Giulesti de sa va mearga fulgii, mai mult respect merita Dinamo sa joace in Europa, mai bine orice decit sclavii smintitilor mm&jiji de la steaua …

lucian
    Member

am prins cel mai slab meci al nostru din retur! din pacate mazilu era accidentat inca de joi si n=a rezistat mai mult de 15 minute…. poate ca aici a fost cheia…

steaua n-avea nevoie de salomir sa castige (pe langa multele faulturi intoarse, toate, fara exceptie, in favoarea stelei, abia a asteptat intrarea lui edy la nicolita la faza penaltyului… a dictat 11 m cu o promptitudine incredibila; + ca nu pot sa imi inchipui nici acum cum de a prelungit numai 2 minute????)!

repet, trebuie sa admitem ca steaua ne-a fost superioara si s-a vazut avantajul meciurilor jucate de ei sub presiune in ultima vreme ….

horia nistor
    Member

Salutare Tuturor,

Fratilor mi-a venit inima la loc. Pana acum am fost bolnav de nervi si abia asteptam sa ajung acasa sa vad si alte opinii legate de acest meci. Mie din tribuna mi s-a parut un blat oribil si muream de nervi sa se fi intamplat asta.

Am citit acum pe forum ca jucatorii au plecat plangand si m-am bucurat. Inseamna ca doar au prins cea mai proasta zi posibila si de asta am pierdut. Dar din tribuna nici nu am putut sa ma supar pe Salomir. Mi se parea ca e aranjat prea jucau unii jucatori ca si cum nu-i interesa decat sa treaca timpul.

Vreau sa-l felicit pe Tibi Balan. A fost un adevarat capitan si a luptat pana in ultima secunda.

Hai sa mergem in Uefa. Hai sa-i batem pe Rapizi.

crys41
    Member

Eu unul am stat cu ochii cat cepele pe cate minute de prelungiri arata arbitrul ala. Cat am vazut 2 (doua) 😯 mi s-a facut rau, pai pe arsita aia cu tspe minute de prelungiri (degajari lente, pauza de apa, schimbari) dai doar 2 minute??? 👿

Viewing 15 posts - 136 through 150 (of 237 total)
  • The topic ‘21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.