21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 237 total)
  • Author
    nicu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

Nu avem ce sa ii reprosam lui Salomir in afra de prelungiri. Desi, daca ne gindim la rece, poate ne-a facut un bine…cine stie cite mai luam…

Sintem o echipa mica fara rezerve. Pastrind proportiile, asta am patit si in america in 94.

Vis a vis de scor…eu zic sa pastram in memorie ce a scos Stelica de pe linia portii……

Salomir i-a impins discret din spate pe stelisti. N-a influentat decisiv nici un gol, dar a fost partinitor la majoritatea fazelor mici la mijlocul terenului.
    Sa nu uitam de lovitura libera de la 16m gratuita acordata Stelei.
    Pe de alta parte, daca e sa judecam la rece, la cum am jucat noi azi pierdeam si cu arbitraj 100% corect.

lucian
    Member

@Trevizes wrote:

Rusine Siman, rusine putzoilor din teren care au jucat tocmai cum au facut-o in meciul din tur cu Dinamo.
    Stancioiu are o interventie descreierata la Dica, ii ia din senin cu fulgi cu tot, la golul lui Nicolita, fundasul Sportului nici nu sare cum trebuie, si repet nici o zvicnire in atac …
    Daca asta e alegerea jucatorilor, sa dea cu piciorul unei sanse care apare odata la zeci de ani, sunt niste lasi si scirbe, in frunte si cu Mazilu ala care strategic s-a dat lovit.
    Daca o echipa nu-si joaca sansa cind are in fata ocazia de a lua campionatul, atunci este INUTILA.
    Sper sa va batem in Giulesti de sa va mearga fulgii, mai mult respect merita Dinamo sa joace in Europa, mai bine orice decit sclavii smintitilor mm&jiji de la steaua …

trebuie sa te contrazic, dar si sa iti dau intrucatva dreptate…
    punctual:
    – meciul a semanat intr-adevar cu cel pierdut cu dinamo in tur, cand ca si azi nu am avut ocazii;
    – de acord cu exprimarea “smintitii de jj si mm”… nu merita sa jubileze si sa se bata cu pumnul in piept ca ei sint cei mai tari… pentru ca o fac intr-un mod josnic si jenant; de aceea poate ca rapidul ar merita sa castige campionatul si sa le faca ciocul mic… dar, poate la anul le-o luati inainte….
    – de acord cu tine ca jocul trebuia sa fie mult mai ofensiv din partea noastra, dar nu am avut nici un atacant pur-sange in teren in repriza a doua dupa ce a iesit curelea…. cu cine sa atacam? cu secareanu?
    – gresesti amarnic facandu-i putoi pe jucatori si acuzandu-l pe siman de nu stiu ce aranjamente… ai ceva dovezi pe care noi nu le stim? daca nu ar fi plecat capul la urma si chiar n-ar fi plans poate ca ti=as fi dat dreptate. dar din pacate nu au putut mai mult… ca niciodata in ultima vreme la sportul s-a vazut ca depindem de un jucator, mazilu (care stai linistit, cunoscandu-i spiritul razboinic nu s-a dat el de buna voie “lovit”). tin sa iti reamintesc ca acesti “putoi” v-au batut in tur (prin golul putoiului sef Mazilu) si sper sa o faca si in returul de peste 2 saptamani;

S-a ratat o sansa imensa! Iata 5 motive pt care am pierdut meciul:
    1. nu avem conducatori! Cei mai buni jucatori ai Stelei sunt M stoica si Becali! nu am iesit in fata! silenzio stampa a fost o prostie! nu ma leg de Siman nu acuz ca dupa aia se interpreteaza! Dar trebuia sa facem un scandal imens sa acuzam Steaua de blaturi furturi! sa-i scoatem din minti! Asta trebuiau sa faca conducatorii! daca venea Ioan BEcali cum se auzea azi eram campioni! Salomir nu a fost pus intamplator! Mergeam pana a ameninta cu neprezentarea si tot il schimbam pe Salomir!
    2. am patit la fel ca Rapid! Stelistii au pus presiune pe noi! Steaua avea un singur jucator Nicolita! trebuia blocat! de ce i s-a dat drumul lui Rusu!!! ca a semnat pt National! dar el putea juca azi! Si se descurca mai bime
    3. Accidentarea lui Mazilu!
    4. De ce i s-a dat drumul lui Stanca! Ce l-a apucat pe Stancioiu sa iasa la marginea Careului???
    5. Am avut un singur jucator european T Balan!

Si ce e cel mai negru e ca va trebui sa -i batem pe Rapid!!! Practic va trebui sa ne rugam sa ia steaua titlu! Daca nu participam in Cupa UEFA aceasta formatie se va destrama! daca nu v-a pleca nimeni si vine un presedinte de club puternic putem lua titlul la anul si sa fim in grupela Uefa!!

ultrasro
    Member

Accidentarea lui Mazilu a fost cheia retragerii in defensiva… a intrat in teren desi medicul ii spusese sa nu riste deoarece intinderea se putea transforma in ruptura si chiar asta s-a intamplat. Ne mai trebuie un atacant, sa vedem de unde il scoatem :)

Radu Dobrin
    Member

se repara in 2 saptamini?

ultrasro
    Member

E dificil de zis, tragem nadejde ca se reface.

07Ex
    Keymaster

De acord, am vazut meciul la TV si trebuie sa recunosc ca Sportul nu a jucat nimic sau au prins o zi foarte proasta. Steaua chiar si daca nu ar fi fost ajutata usor de Salomir tot ar fi castigat.

De acord si cu golul nostru care a fost mai mult dat din noroc decat gandit. Chiar si dupa egalare ma intrebam daca avem puterea de a mentine rezultatul, ca la victorie nici nu ma gandeam.

Pacat ca am pierdut, ca sanse sa castigam campionatul asa cum am avut anul asta vin mai rar.

In legatura cu ce a spus Trevizes, nu sunt de acord. Nu a fost blat, iar Mazilu chiar a fost accidentat. Mazilu era accidentat de miercuri, dar a vrut sa intre in teren si sa joace. Pacat ca s-a accidentat din nou si nu a putut continua. Sunt de parere ca daca l-am fi avut in teren alta ar fi fost situatia.

lucian
    Member

aveti idee de ce siman a plecat nervos de la stadion zicand ca e suparat dar nu pe meci???

la ce o fi vrand sa se refere?

crys41
    Member

aveti idee de ce siman a plecat nervos de la stadion zicand ca e suparat dar nu pe meci???

la ce o fi vrand sa se refere?

Nu stiu, dar vom vedea la Recurs peste o ora. De abia astept, poate stie ceva ce nu stim.

sportul86
    Member

Acum 20 de ani am fugit din armata de la Ploiesti, am sarit dn tren dupa Giulesti sa nu ma prinda patrula in Gara de Nord, am venit la meci si am pierdut cu 2-1. Atunci speram la titlu – chiar daca steaua era campioana Europei. Acum am fost convins ca ii batem, dar s-a intamplat la fel. In ritmul asta, la urmatorul meci important voi avea 60 de ani. Credeti ca putem sa mai avem ceva bucurii in viitorul apropiat?
    Tot respectul pentru baieti, i-am vazut la intoarcerea de la Bacau (la oprirea de la Tisita – eu eram cu Opel-ul cu steag si fular pe geam) – fotbalisti mai modesti (in sensul bun) si cu mai mult bun simt nu am vazut pana acum!
    Bravo Mazilu, Lazar si Balan – va asteptam si pe restul sa confirmati.
    In Giulesti nu cred ca mai vin – m-am cam saturat de deziluzii – desi – repet – tot respectul pentru aceasta echipa.
    Haide Sportul!

Radu Dobrin
    Member

@sportul86 wrote:

In Giulesti nu cred ca mai vin – m-am cam saturat de deziluzii – desi – repet – tot respectul pentru aceasta echipa.
    Haide Sportul!

Eu zic sa te duci! Chiar daca pierdem, ceea ce probabi se va si intimpla, vei regreta ca nu ai fost la ultimele meciuri din retur. La urma urmei, locul 4 era un vis la inceputul campionatului, iar baietii merita toate aplauzele.

07Ex
    Keymaster

@Radu Dobrin wrote:

@sportul86 wrote:

Haide Sportul!

Eu zic sa te duci! Chiar daca pierdem, ceea ce probabi se va si intimpla, vei regreta ca nu ai fost la ultimele meciuri din retur. La urma urmei, locul 4 era un vis la inceputul campionatului, iar baietii merita toate aplauzele.

De acord. Si eu in locul tau m-as duce in Giulesti.

Spawn09
    Member

eu unu cu siguranta voi fi sper sa fac rost de un tricou cu sportul sau creca imi fac eu unul imprim emblema pe el vad

sportul86
    Member

In weekend-ul respectiv sarbatoresc 6 ani de la casatorie – chiar mi-am anuntat nevasta ca nu mergem nicaieri – fiindca trebuie sa merg la meci – sa sarbatoresc primul titlu din istorie. Cred ca voi pleca totusi cu nevasta – mergem la Zetea – undeva langa Odorhei – este un loc superb – n-am mai fost – dar am vazut pe net si am auzit povestiri de-acolo.
    Poate mai vine cineva – sa vad si eu meciul cu Suporteri de aceeasi culoare – mihada am vazut ca esti din Iasi – pentru voi nu este foarte departe.

Tavi
    Member

@Trevizes wrote:

…putzoi…

daca esti mitocan mananca linistit in haznaua ta si lasa-ne pe noi cu durerea noastra, da? Iti acord sansa sa-ti ceri scuze

Viewing 15 posts - 151 through 165 (of 237 total)
  • The topic ‘21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.