21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 237 total)
  • Author
    Daliboru22
    Member

E primul meu mesaj aici.
    Din pacate e scris intr-un moment extrem de trist – meciul de ieri m-a amarat ingrozitor.
    Sunt din Timisoara, dar de foarte mult timp tin cu Sportul (toata lumea de aici ma priveste ciudat cand le spun asta). Ieri pot spune ca am sperat enorm intr-o victorie. Cel mai deranjant a fost nu ca am pierdut, ci felul in care am facut-o. Sper din tot sufletul sa nu fi fost blat, dar am jucat suspect de slab. Daca a fost blat, nu merita dragostea noastra. Noi, o echipa ultraofensiva, sa nu avem nici 3 ocazii in 90 minute ???
    As vrea ca cei din Bucuresti, mai aproape de jucatori, sa-si dea cu parerea despre atmosfera din sanul echipei, pt. ca de aici din TM obtinem mult mai greu informatzii..
    Era un vis frumos…………………….
    Cu Sportul pana la moarte (sau pana la blat) !

Ultras
    Member

Blat nu a fost. Dar din min.10 mi-am dat seama ca nu avem cum sa castigam. Toata saptamana am spus ca pentru a invinge Steaua trebuie sa atacam 90 de minute. Daca ne retragem in aparare suntem mancati. E primul meci din acest retur in care linia de fund era la 6 m de poarta lui Stancioiu. Aici s-a pierdut meciul.

Chiar daca aveam multi accidentati (pentru meciul asta au fost incerti 6 jucatori), nu trebuia sa ne blocam in defensiva.

Eu nu sunt de acord ca s-a ratat o ocazie istorica, ci doar prima. Daca se va continua munca dusa pana acum, nu va conta cati jucatori vor pleca, pentru ca exista mereu tineri talentati care sa ii inlocuiasca. Din propria pepiniera sau din altele. Ceea ce conteaza este ca jucatorii care vor veni sa inteleaga ca si jucatorii de la Steaua, Rapid si Dinamo sunt tot 11 pe teren si au tot 2 picioare… Si sa joace fiecare meci la victorie.

ultrasro
    Member

Jucatorii Sportului au ratat o sansa mare de a castiga campionatul… cei cu care am vorbit dupa meci erau extrem de marcati de faptul ca nu au reusit o evolutie buna. Salomir a tras si el cu Steaua cat sa incline balanta…faza din care a iesit 11 m fiind de circoteca in privinta premeditarii unei crime ;)

Conteaza foarte tare daca-ti pleaca mereu jucatori. Nu apuca sa joace destul, nu au timp sa prinda experienta la nivel inalt. Nu poti sa te bati de la egal la egal cu echipe care joaca in Europa atatea meciuri. Nu poti sa tii piept unei echipe (duminica in formula completa) care a spulberat pe Betis in deplasare.
    Experienta a fost capitala in meciul cu Steaua. Daca pleaca oameni o vom lua de la inceput, vom bate echipele de pana la locul 4 si atat, niciodata in varf.

Nu a fost blat dar cred ca unii jucatori nu s-au intrebuintat serios.

ionut.ro
    Member

NU A FOST BLAT !
    Daca noi cei care sustinem aceasta echipa nu avem incredere in jucatorii nostri atunci ce pretentii sa avem de la presa sau de la adversari ?! Ce-ar fi zis presa (dar ce am fi spus noi??) daca Dinamo-Sportul se termina 4-4 ?)
    Asa e, Sportul trebuia sa atace mai mult, dar Steaua a fost foarte bine asezata in teren si are o aparare foarte ferma si foarte buna la jocul aerian – a facut pressing si nu ne-a lasat sa combinam la centrul terenului ca alte echipe pe care le-am intalnit pana acum. Pareera mea e ca Sportul a incercat sa joace ofensiv si cu fundasii participand la constructie – pt ca ei erau de multe ori singurii jucatori liberi – si din cauza asta au aparut spatii in aparare.
    Mazilu a fortat sa joace si din cauza asta a ratat turneul din SUA – cum poate fi banuit ca s-a dat accidentat. E o ineptie – cat ar fi fost de important pt el sa joace in SUA sa fie din nou titular in nationala – a riscat toate astea pt Sportul si noi (de fapt rapidistii ) il banuiesc de blat ?!!!
    Steaua a fost pur si simplu mai buna – a stiut sa treaca printr-un moment dificil dupa Midllesbrough – a strans randurile, a pus presiune pe arbitrii (Lucescu are dreptate!) – nu si-au mai subestimat adversarii si a jucat aproape de potentialul ei.
    Salomir ar fi putut sa ajute Steaua dar n-a fost nevoie. Oricum linistea de a te sti arbitrat de un “prieten” conteaza. Ciudat cum de n-a prelungit meciul decat cu 2 min. dupa pause pt hidratare, 6 schimbari, 3 goluri, trageri de timp ale lui Ghionea…. Probabil n-a vrut sa se complice.
    Cred ca a fost penalty la Stancioiu chiar daca portarul a vrut sa joace mingea (nimeni nu vrea sa faulteze in careu) – dar a fost silit sa-l atace pe Nicolita pt ca era singur cu el in careu – putea sa astepte sutul pe linia portii (ce sanse avea???) a atacat pe preluarea lui Nicolita incercand sa degajeze mingea din preluare dar nu i-a iesit – nu spune nimeni ca Stancioiu a mai avut interventii foarte bune pana atunci si chiar a mai iesit din poarta cu succes de mai multe ori pt ca a fost fortat de situatie.
    Siman o fi suparat, dar trebuie sa-si puna niste intrebari?
    1) De ce nu avem rezerve de valoarea titularilor?
    2) De ce nu joaca Rusu? Sau Ciupe? Sau Norbert Varga de ce a plecat?
    3) De ce toti jucatorii dupa ce devin consacrati la Sportul isi doresc sa JOACE IN ALTA PARTE?
    4) De ce nu avem mai multi suporteri? Chiar asa – de ce nu exista un magazin amarit cu produse ale clubului – tricouri, sepci, pixuri, fanioane, orice (paltoane?!!!). De ce nu exista un imn al echipei ca tot se poarta – (propun Hi-Q – Gasca mea). Cat l-ar costa sa inchirieze el un autocar invechit pt deplasari?
    5) De ce monteaza scaune la stadion si vopseste gardurile doar atunci cand nu se mai poate fara sau chiar si mai tarziu (vezi transferul lui Maxim cand am pierdut foarte multi jucatori dupa retrogadare)
    6) In ce a investit banii multi pe care i-a luat pana acum din tranferuri – ca nu se simte decat lipsa jucatorilor ?
    7) Pe ce loc am fi acum daca facem abstractie de golurile lui T.Balan si Mazilu ? Ce se va intampla cand vor pleca si ei? O drama chiar mai mare decat meciul pierdut cu Steaua. Echipa asta a fost tinuta in acest campionat de cativa jucatori – consacratii Mazilu, T.Balan, Lazar, Stancioiu – singurii care joaca impreuna de nu stiu cati ani, la care s-au adaugat surprizele placute – Ratiu, Varga, Stancu

PS. Daca bateam Steaua – sansele la titlu existau dar era obligatoriu sa nu pierdem in Giulesti – altfel 1.Rapid, 2.Steaua, 3.Sportul – adio UEFA
    Asa daca Steaua ia campionatul putem sa mergem in UEFA de pe 3 – dar trebuie sa terminam inaintea lui Dinamo. Fie batem in Giulesti (si pe Gloria), fie pierdem sau egal in Giulesti, batem Gloria dar Dinamo trebuie sa piarda un meci (de asta mi-e cel mai frica)
    Poate ca infrangerea cu Steaua nu e cel mai rau lucru care ni s-a intamplat dar trebuie sa ne jucam sansele pina la capat. – si sa speram intr-o victorie in Giulesti !!!!!!!!!!! CEL MAI IMPORTANT E MECIUL CARE URMEAZA!!!!

mihada
    Member

Prefer sa cred ca a fost BLAT, decit sa nu am incotro si sa accept ca au fost neputinciosi. Oricum, Sportul ramine echipa mea.

razvanR
    Member

Eu cred ca toti jucatorii Sportului Studentesc au jucat cinstit si au dorit sa castige meciul. Afirm asta pentru ca am vazut meciul din peluza si am vazut la TV reactiile celor de la Sportul si de la Steaua. Nu am nici un dubiu.

Ultras
    Member

@ionut.ro wrote:

NU A FOST BLAT !
    Daca noi cei care sustinem aceasta echipa nu avem incredere in jucatorii nostri atunci ce pretentii sa avem de la presa sau de la adversari ?! Ce-ar fi zis presa (dar ce am fi spus noi??) daca Dinamo-Sportul se termina 4-4 ?)
    Asa e, Sportul trebuia sa atace mai mult, dar Steaua a fost foarte bine asezata in teren si are o aparare foarte ferma si foarte buna la jocul aerian – a facut pressing si nu ne-a lasat sa combinam la centrul terenului ca alte echipe pe care le-am intalnit pana acum. Pareera mea e ca Sportul a incercat sa joace ofensiv si cu fundasii participand la constructie – pt ca ei erau de multe ori singurii jucatori liberi – si din cauza asta au aparut spatii in aparare.
    Mazilu a fortat sa joace si din cauza asta a ratat turneul din SUA – cum poate fi banuit ca s-a dat accidentat. E o ineptie – cat ar fi fost de important pt el sa joace in SUA sa fie din nou titular in nationala – a riscat toate astea pt Sportul si noi (de fapt rapidistii ) il banuiesc de blat ?!!!
    Steaua a fost pur si simplu mai buna – a stiut sa treaca printr-un moment dificil dupa Midllesbrough – a strans randurile, a pus presiune pe arbitrii (Lucescu are dreptate!) – nu si-au mai subestimat adversarii si a jucat aproape de potentialul ei.
    Salomir ar fi putut sa ajute Steaua dar n-a fost nevoie. Oricum linistea de a te sti arbitrat de un “prieten” conteaza. Ciudat cum de n-a prelungit meciul decat cu 2 min. dupa pause pt hidratare, 6 schimbari, 3 goluri, trageri de timp ale lui Ghionea…. Probabil n-a vrut sa se complice.
    Cred ca a fost penalty la Stancioiu chiar daca portarul a vrut sa joace mingea (nimeni nu vrea sa faulteze in careu) – dar a fost silit sa-l atace pe Nicolita pt ca era singur cu el in careu – putea sa astepte sutul pe linia portii (ce sanse avea???) a atacat pe preluarea lui Nicolita incercand sa degajeze mingea din preluare dar nu i-a iesit – nu spune nimeni ca Stancioiu a mai avut interventii foarte bune pana atunci si chiar a mai iesit din poarta cu succes de mai multe ori pt ca a fost fortat de situatie.
    Siman o fi suparat, dar trebuie sa-si puna niste intrebari?
    1) De ce nu avem rezerve de valoarea titularilor?
    2) De ce nu joaca Rusu? Sau Ciupe? Sau Norbert Varga de ce a plecat?
    3) De ce toti jucatorii dupa ce devin consacrati la Sportul isi doresc sa JOACE IN ALTA PARTE?
    4) De ce nu avem mai multi suporteri? Chiar asa – de ce nu exista un magazin amarit cu produse ale clubului – tricouri, sepci, pixuri, fanioane, orice (paltoane?!!!). De ce nu exista un imn al echipei ca tot se poarta – (propun Hi-Q – Gasca mea). Cat l-ar costa sa inchirieze el un autocar invechit pt deplasari?
    5) De ce monteaza scaune la stadion si vopseste gardurile doar atunci cand nu se mai poate fara sau chiar si mai tarziu (vezi transferul lui Maxim cand am pierdut foarte multi jucatori dupa retrogadare)
    6) In ce a investit banii multi pe care i-a luat pana acum din tranferuri – ca nu se simte decat lipsa jucatorilor ?
    7) Pe ce loc am fi acum daca facem abstractie de golurile lui T.Balan si Mazilu ? Ce se va intampla cand vor pleca si ei? O drama chiar mai mare decat meciul pierdut cu Steaua. Echipa asta a fost tinuta in acest campionat de cativa jucatori – consacratii Mazilu, T.Balan, Lazar, Stancioiu – singurii care joaca impreuna de nu stiu cati ani, la care s-au adaugat surprizele placute – Ratiu, Varga, Stancu

PS. Daca bateam Steaua – sansele la titlu existau dar era obligatoriu sa nu pierdem in Giulesti – altfel 1.Rapid, 2.Steaua, 3.Sportul – adio UEFA
    Asa daca Steaua ia campionatul putem sa mergem in UEFA de pe 3 – dar trebuie sa terminam inaintea lui Dinamo. Fie batem in Giulesti (si pe Gloria), fie pierdem sau egal in Giulesti, batem Gloria dar Dinamo trebuie sa piarda un meci (de asta mi-e cel mai frica)
    Poate ca infrangerea cu Steaua nu e cel mai rau lucru care ni s-a intamplat dar trebuie sa ne jucam sansele pina la capat. – si sa speram intr-o victorie in Giulesti !!!!!!!!!!! CEL MAI IMPORTANT E MECIUL CARE URMEAZA!!!!

De acord in mare parte cu opiniile tale. Nu sunt de acord ma ales cu intrebarea “Pe ce loc am fi acum daca facem abstractie de golurile lui T.Balan si Mazilu ?”
    Aceeasi intrebare s-a pus acum ceva timp sub forma “”Pe ce loc am fi acum daca facem abstractie de golurile lui Bucur?” Deja la aceasta avem raspunsul. Minim locul 4! Opinia mea este ca mai sanatos este ca anumiti jucatori sa faca pasul la echipe de “afara” la contracte mai bune, pentru ca altfel vor deveni frustrati si se vor plafona. In acelasi timp ar deveni un exemplu pentru jucatorii tineri, care vor trage din rasputeri pentru a se afirma.
    Am sa reformulez intrebarea si am sa dau si un raspuns.
    Pe ce loc va termina Sportul daca in aceasta vara vor pleca din Regie Mazilu, Balan si Lazar? In primele 6!

dack
    Member

Buna seara.

Nu pot sa imi ascund dezamagirea pentru felul in care am jucat cu Steaua, desi dupa ultimile meciuri era previzibil. Sunt unele lucruri pe care nu le inteleg insa..Pe site-ul Gazetei Sporturilor este postat un filmulet despre Stancioiu in meciul cu Steaua. M-am uitat de foarte multe ori la faza penalty-ului. Va rog sa va uitati si voi. Nu vreau sa dau verdicte, doar va rog sa va uitati cu atentie la interventia lui la Nicolita..Nu are nici o legatura cu mingea..El pleaca glont din poarta, alearga 10 metri si se arunca cu picioarele in Banel.WTF?

Bun. Asta a fost meciul cu Steaua. Desi imi doream foarte mult sa terminam primii, corect ar fi ca cea mai buna echipa sa castige campionatul, pentru a face mai departe ceva in Europa. Daca eram echipa cea mai buna trebuia sa ii batem pe Steaua.

In acest moment mai avem doua meciuri iar eu vad 3 scenarii:
    1) scenariul optimist – batem Rapid, batem Bistrita = mergem in UEFA
    2) scenariul pesimist – luam 2 batai = abonament la Catv.
    3) scenariul probabil – luam bataie de la Rapid, batem pe Bistrita = stam acasa, Dinamo merge in UEFA.

Probabil ca vom termina pe 4, pana la urma. Siman va vinde in vara jucatorii exponentiali iar cativa juniori vor fi promovati, din nou…Si o sa o luam de la cap. Ma indoiesc insa ca ne vom mai intlani foarte curand cu ocazia de anul asta. Iar daca zvonurile cu Giovanni se adeveresc, va fi cea mai trista situatie cu care s-a confruntat acest club, vreodata.

Sunt curios insa cine va veni antrenor. Eu unul mi l-as dori pe Sorin Cartu pentru simplul fapt ca de fiecare data cand a vorbit despre noi a facut-o cu admiratie..

Hai Sportul!

Giani
    Member

In primul rand as vrera sa incep cu opinia complet aberanta a lui Trevizes, cu care ma intersectam frecvent pe forumul Prosport in urma cu multi ani. Si care si atunci era foarte bune prieten cu Sportul pana la meciurile directe (ce mi-au citit ochii dupa victoria cu Rapid de acum patru ani, din Giulesti, nu va povestesc)… Il inteleg ca i-am inselat asteptarile, ar fi vrut sa ii batem pe Steaua si apoi sa cedam meciul Rapidului, si de pe locul 3 sa ne luam abonament la CATV. Cred ca oricare dintre noi ar fi dorit o victorie, dar nu am avut nici noroc, si tactica a fost complet falimentara.

Cu toata iesirea fortata a lui Mazilu (sper ca in doua saptamani sa isi revina), nu aveam voie sa ne retragem. Nu inteleg ce s-a intamplat de nu am mai atacat, ca in alte meciuri. Si din pacate aceasta tendinta exista de trei etape, or fi obosit jucatorii? o fi uzura psihica sau fizica? nu imi dau seama. Oricum, tactica a fost gresita: Banel si Dica trebuiau blocati, si atat, in rest trebuia sa atacam. Am avut o jumatate de sut pe poarta, si a fost gol (nu autogol; Dica nu a deviat mingea, doar a sters-o cu frizura, iar Carlos visa probabil la berile pe care urma sa le ingurgiteze in club sau la Santa Maria de Fatima).

Cu un portar precum Carlos merita sa sutezi pe poarta si de la 60 de metri, ca este el sau pui un stalp pe mijlocul portii tot cam aia este. Iar atitudinea lui Salomir era de anticipat: aproape orice deposedare a noastra a fost penalizata cu fault.

Acum avem doua sanse de Cupa UEFA: batem Rapidul si Bistrita sau batem numai pe Bistrita si ne rugam sa mai piarda Dinamo minim trei puncte. Sau ne multumim cu locul patru si ne rugam sa nu se inghesuie cumparatorii la preturile cerute de Siman.

Sper sa nu se mai repete istoria (tentativa de titlu la 20 de ani), dar pentru asta este necesara o stabilitate mai mare a lotului.

Ultras
    Member

Pentru amatorii teoriei blatului, cu dedicatie. Nu spun care este dedicatia pentru ca nu este permis de regulamentul forumului…

„M-am saturat de Romania!“

— Atacantul Sportului Studentesc, Ionut Mazilu, spune ca nu mai vrea sa auda de Divizia A. El a aflat in pauza meciului cu Steaua de la medicul Pompiliu Popescu ca nu mai pleaca in turneu cu nationala in America

Cum e Ionut? E grava accidentarea?

Maine (n.r. azi) voi afla daca e doar o intindere sau chiar o ruptura musculara, ceea ar inseamna ca nu o sa mai prind ultimele doua etape din campionat.

S-a vorbit ca ai parasit terenul intentionat, ca sa ajuti Steaua?

S-au spus multe lucruri urate la adresa mea. Nu mai vreau sa aud de campionatul asta. Sper ca in vara domnul presedinte Siman sa ma inteleaga si sa-mi dea voie sa plec in strainatate. Am ajutat-o atat de mult pe Steaua, incat am pierdut turneul cu nationala in SUA.

Cand ai aflat ca nu mai mergi in SUA?

La pauza jocului cu Steaua am fost sunat de doctorul Pompiliu Popescu. Probabil ca a vorbit cu domnul Piturca si in urma acestei convorbiri s-a luat decizia de a se renunta la mine.

S-a vorbit ca unii dintre colegii tai ar fi jucat pentru Steaua…

Am citit si eu ziarele. Sunt foarte suparat. Nu am mai auzit asa ceva. Noi am avut o sansa uriasa, de care n-am stiut sa profitam. Am facut cel mai slab joc al nostru din acest campionat si s-a dovedit a ne fi fatal.

Crezi ca era normal ca la faza penalty-ului, Stancioiu sa-l atace pe Nicolita in apropierea careului de 16 m, in conditiile in care in careu se aflau multi jucatori?

Sigur ca nu era normal. El a mai gafat si in partida cu Iasiul intr-un mod asemanator. De aici si pana la a-l suspecta ca a vandut meciul e cale lunga.

Ce inseamna pentru Mazilu ratarea avionului pentru turneul din SUA?

E ca un bumerang care m-a lovit in ceafa. Se stia despre mine ca eram accidentat. La meciul de la Bacau am simtit o durere la pulpa piciorului stang.

S-a repetat si la unul dintre antrenamentele dinaintea partidei cu Steaua. Ce sa zic? Ma doare sufletul ca nu sunt acolo. Dar asa e viata. Mergem inainte, dar pentru moment nu mai vreau sa aud comentariile vehemente la adresa mea si a echipei Sportul Studentesc!

Giani
    Member

Din partea amatorilor de la GSP, a nulitatilor de la Liberatea si a neavenitilor de prin alte redactii, te puteai astepta si la acuze de blat. Cred ca necrofagii astia se potolesc numai cand se repeta cazuri precum Haldan sau Vrabioru, in rest orice accidentare li se pare cel putin suspecta. De parca fotbalul este un sport in care tre asezi in fatza mesei si dai cu tacul sau misti 64 de piese dupa anumite reguli. Dar ca sa isi vanda hartia igienica, este mai simplu sa inventeze blaturi. In schimb meciurile Stelei cu Farul si Bacaul au fost cele mai corecte, nu tin minte ca GSP sa fi comentat vreun pic corectitudinea acestora. Parca s-au legat voalat de afirmatia lui Seche, confirmata apoi pe teren.

Apreciez faptul ca exista si cotidiane in care meciul este considerat doar unul slab de partea noastra, fara aluzii de blat (ex. Prosport).

roland
    Member

Problema blatului, cel putin in meciul, asta e falsa!
    Dar o problema majora este: de ce nu luam campionatul atunci cand avem posibilitatea?
    M-am saturat sa tot tin cu “gasca nebuna” sa fim curati, prosti si sa fim o vitrina de tinere sperante care mor talente; mai bine am fi curati si un pic mai puternici ca e pacat si de baietii astia care evident abea asteapta sa o ia din loc…
    Si ne mai miram ca suntem putini fani!
    Daca tot suntem in troaca asta cu porci sa nu fim niste domnisoare adormite
    (in tur 0-2 cu Dinamo, 1-4 cu Steaua, acum 1-2 cu Steaua, astea nu sunt intamplari ci provin din tot ce este Sportul acum) !
    Stancioiu are gura mare de parca n-a gresit el.. mai ca ne i-a si la batae isi asteapta plecarea in strainatate, Mazilu la fel, mai bine castigau meciul asta…
    Oricum am mers mai bine decat ne-am propus si nu mai bine decat trebuia!
    Cand am venit cu echipa asta de pusti trebuia sa ne luam in serios si sa vrem mai mult pentru ca o comparatie cu Ajax nu era asa fortata! Dar pe noi ne moleseste caldura iar Steaua cum ne prinde cum ne-o …
    Voi tine cu Sportu, e deja de mult, o parte din viata mea, dar astept un portar mai putin fitos si mai multa hotarare in fixarea unui target !
    Ce psio-olog avem de fapt! Asta e suntem la portile Orientului unde totul e luat a la leger! Si evident , POATE CA E MAI BINE ASA!
    BAFTA!

ovidiu
    Member

Nu cred sub nici o forma ca a fost blat. Cei din presa ce afirma asa ceva sunt dusi cu pluta.
    Dar in schimb un meci slab facut de baieti, da.
    jj a avut partial dreptate ca ne cam tremura picioarele cand e vorba de granzi. Nu a fost cazul cu dinamo si sper sa nu fie cu rapid.
    Greseli au fost destule. Nici arbitrul nu prea ne-a lasat sa jucam – am vazut de multe ori cum intorcea fazele cand ajungea mingea la ai nostrii, fault in favoarea stelei in urma cu vreo doua faze, lasat legea avantajului, minge recuperata de ai nostrii, intoarcere la faza cu faultul. De faza de penalti nici nu mai vorbesc, Cistean abia intrase in teren iar mingea era in drum spre Nicolita, iar despre cele 2 minute de prelungiri mai bine nu le arata. A nu se intelege ca doar tov. arbitru a fost vinovat. tovaras cu cei de la steaua.
    A fost frica si am vazut o crispare la ai nostrii, chiar de la inceput cand jucatorii isi dadeau mana. Si a mai fost si o aparare visatoare, oricum la un moment dat mi-a fost frica de un scor fluviu. Dar pentru asta am sperat la un rezultat mai bun.
    Ce a fost, a fost. Nu a fost prea bine. Nu au prea stiut ce sa joace, sau, poate li s-a dat prea multa libertate de catre Multescu, sau …, sau …, sau…. Si steaua a aratat o adevarata clasa. A fost, a trecut, s-a dus.
    Oricum a fost un retur superb pentru acesti jucatori, si chiar pentru noi suporterii. Si oricum steaua a cam tremurat o perioada iar rapidul inca nu se simte pe o linie buna avand in vedere meciul cu noi.
    Inca nu s-a terminat. Inca speram la C UEFA.

Pentru mine SPORTUL STUDENTESC ramane o mare CAMPIOANA. A FOTBALULUI practicat cu mare placere in acest retur, chiar daca in acest meci l-a practicat cu o mare zgarcenie.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

SteauaFC
    Member

@cameliu wrote:

Lazăr: “……A fost dubios penaltiul ăla, nu prea a fost…….”

@cameliu wrote:

Atacantul Ionuţ Mazilu a afirmat că nu a fost penalti la faza din care Steaua a înscris golul victoriei

@cameliu wrote:

Nu a fost penalti, Nicoliţă a sărit, a căzut pe mine, iar Salomir a fluierat”, a adăugat Stăncioiu.

Fara sa jignesc pe nimeni…..jucatorii vostrii chiar au probleme grave cu vederea. Stancioiu a intrat la rupere, n-avea nici o legatura cu mingea, la faza aia Nicolita nu trebuia decat sa faca un pas peste el si sa marcheze.

Aveti o impresie mult prea buna despre voi. Tot respectul ptr returul asta, va prefaceti insa ca nu vedeti un lucru….ati jucat cu Steaua, Campioana Romaniei si semifinalista UEFA. Pentru a avea pretentii la titlu trebuie sa reusiti un asemenea parcurs (ca in returul asta) 2-3 ani de acum incolo… probabil ca atunci o sa va permiteti sa ziceti…..am pierdut ca ne-au furat arbitrii. Duminica ati pierdut ptr ca ati jucat cu Steaua.
    Hai STEAUA!!!

Viewing 15 posts - 181 through 195 (of 237 total)
  • The topic ‘21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.