21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 237 total)
  • Author
    Spawn09
    Member

neh nu am pierdut pt ca am jucat cu steaua cu dinamo de ce n-am pierdut?sa nu-mi zici ca nu au fost o echipa buna ca nu te cred.cat despre penalty si multescu a spus ca a fost clar penalty deci eu unu nu pot spune nimic.steaua e o echipa buna pt ca pe vremea lu “tovarasu” a fost echipa lui si toti jucatorii care se afirmau pe la alte echipe erau automat transferati la steaua iar acum steaua e ce e pt ca are un investitor puternic daca si noi am avea un investitor gen “abramovici” fii tu sigur ca am spulbera toate echipele din romania

SteauaFC
    Member

@Spawn09 wrote:

neh nu am pierdut pt ca am jucat cu steaua cu dinamo de ce n-am pierdut?sa nu-mi zici ca nu au fost o echipa buna ca nu te cred.cat despre penalty si multescu a spus ca a fost clar penalty deci eu unu nu pot spune nimic.steaua e o echipa buna pt ca pe vremea lu “tovarasu” a fost echipa lui si toti jucatorii care se afirmau pe la alte echipe erau automat transferati la steaua iar acum steaua e ce e pt ca are un investitor puternic daca si noi am avea un investitor gen “abramovici” fii tu sigur ca am spulbera toate echipele din romania

Sincer, ce varsta ai?
    A fost un meci f frumos, Steaua a jucat excelent, voi ati avut problema cu Mazilu….una peste alta Steaua a castigat. Sa zici “de ce cu x echipa am castigat si cu Steaua nu” …..e o mare tampenie.
    Steaua e o echipa buna ptr ca era echipa lu’ tovarasu’? Trezirea bre, s-au nascut generatii de la revolutie. Asta-i bancul zilei, incearca si tu sa gandesti putin inainte sa-ti exprimi ideile.

Spawn09
    Member

gandeste si tu innainte sa comentezi spusele altuia. pe vremea lu “tovarasu” si-a facut steaua palmaresu si a castigat cupa campionilor nu dupa revolutie hai las-o balta ca una spun eu si alta intelegi tu

ancag
    Member

@SteauaFC wrote:

@Spawn09 wrote:

Sincer, ce varsta ai?
    A fost un meci f frumos, Steaua a jucat excelent, voi ati avut problema cu Mazilu….una peste alta Steaua a castigat. Sa zici “de ce cu x echipa am castigat si cu Steaua nu” …..e o mare tampenie.
    Steaua e o echipa buna ptr ca era echipa lu’ tovarasu’? Trezirea bre, s-au nascut generatii de la revolutie. Asta-i bancul zilei, incearca si tu sa gandesti putin inainte sa-ti exprimi ideile.

Draga stelistule infocat…aici este forumul site-ului oficial Sportul Studentesc.Noi te rugam sa nu uiti acest lucru!
    Iti poti admira echipa si o poti ridica in slavi cat vrei tu…dar abtine-te de la opinii dure pt Sportul.
    Intr-adevar ati jucat bine , iar noi am avut o zi cu ghinion.Insa potentialul nostru e mare ;) Am fost constanti cu calificativul FB in acest campionat, pe cand altii azi joaca , maine dau chef la Bamboo.

Spawn09
    Member

multumesc ancag pt sustinere apropo ai gasit nume pt mascota?:)

ancag
    Member

spawn09

ma ajuti tu cu numele? de la tiberiu balan…vreau idei multe sa am de unde sa aleg :D
    daca si cand ai timp, bineinteles.

Spawn09
    Member

hmmm cred ca toti s-au gandit la numele asta….tibi?:)

ancag
    Member

da,si eu m-am gandit.sa-i cerem parerea si lui tiberiu? :D 😆

Spawn09
    Member

nu cred ca s-ar supara.apropo ai fost duminica pe stadion?:)
    later edit: propun ca acest topic sa fie inchis si sa se deschida altul cu “Rapid-Sportul Studentesc”

ancag
    Member

😆 bineinteles, imbracata in alb si negru.
    vreau si eu o sapca cu sp stud.dau la schimb poze de la meci :D

ancag
    Member

referitor la meci…am luat teapa…din tribuna oficiala m-am mutat la peluza.la oficiala erau numai stelisti, o atmosfera f nasoala…
    vreau sa vin si la urmatorul meci dar sa stau numai cu suporteri sportul, asa cum a fost la peluza 1 in meciul asta cu steaua.ma tineti si pe mine la curent ce si cum.

Spawn09
    Member

poate apar si eu prin pozele alea :))) o sa ma duc zilele astea sa imi fac un tricou la comanda in unirii sa imi imprime poza cu emblema sportului pe fata si nr 10 pe spate..:)
    hai ca am plecat la facultate maiu discutram diseara apropo s-a deschis topicul ptr meciul cu rapid…:)

ancag
    Member

👿 😥 nu am avut deloc timp sa ma ocup de imprimare..dar imi fac eu.am vazut topicul cu rapid.insa nu am pus nimic acolo, am considerat ca meciul nu e inca jucat ca sa punem orice raspuns acolo, asa cum facem acum aici.
    referitor la rapid, m-am uitat la pronosticuri 😥 nu stiu ce sa mai cred…

SteauaFC
    Member

@Spawn09 wrote:

gandeste si tu innainte sa comentezi spusele altuia. pe vremea lu “tovarasu” si-a facut steaua palmaresu si a castigat cupa campionilor nu dupa revolutie hai las-o balta ca una spun eu si alta intelegi tu

Sa zici ca Steaua e o echipa buna ptr ca in urma cu 20 de ani a fost cum a fost…da-mi voie sa-ti spun ca e o mare ineptie.
    Discutam despre palmares aici ori despre meciul de duminica? Incearca su nu pronunti cuvantul “palmares” 😉
    AU trecut o groaza de ani de la revolutie, lasati complexele si nu va mai legati de ce a fost inainte de revolutie.

@ancag wrote:

Draga stelistule infocat…aici este forumul site-ului oficial Sportul Studentesc.Noi te rugam sa nu uiti acest lucru!.

Nu uit Ancutza, purtam un dialog, n-am injurat pe nimeni. Crede-ma ca n-am intrat la voi pe forum ca sa fiu ironic ori sa fac misto de cineva. Totusi, daca cineva ma provoaca nu pot sa nu-i raspund.
    @ancag wrote:

ntr-adevar ati jucat bine , iar noi am avut o zi cu ghinion.Insa potentialul nostru e mare ;) Am fost constanti cu calificativul FB in acest campionat, pe cand altii azi joaca , maine dau chef la Bamboo.

Asta am spus si eu, Steaua a jucat f bine, au fost o multime de ocazii la ambele porti. Jocul bun al Stelei si ghinionul vostru au dus la rezultatul final. Ma deranjeaza f tare cand ii vad pe unii legati la ochi care se leaga de arbitraj si se fac ca nu vad alte lucruri. Tineti-o in ritmul asta inca 1-2 ani si dupa aia va puteti bate ptr titlu si ptr Europa.
    Parerea mea personala (si chiar nu vreau sa va jignesc cu asta ori sa fiu ironic) este ca vor trece minim 7-8 ani pina o sa deveniti campioni.

Radu Dobrin
    Member

prosport:
    Oli l-a făcut KO!

Daniel VLAD

MĂRTURIE Gigi Mulţescu a recunoscut că a fost surprins de tactica adoptată de Steaua.

Tehnicianul Sportului, Gigi Mulţescu, era încă afectat ieri de înfrângerea în faţa Stelei.

“Forţa lor ne-a dat peste cap. Ne aşteptam ca Steaua să joace cu un singur vârf avansat, Victoraş Iacob, dar am fost surprinşi de faptul că au folosit doi atacanţi”, a spus Mulţescu. În continuare, tehnicianul “studenţilor” s-a referit şi la portarul formaţiei sale, Eduard Stăncioiu. “Edi nu poate fi suspectat de nimic. Din păcate, el în ultimul timp a cam greşit, atât la meciul cu Poli Iaşi, cât şi la jocul cu Dinamo, iar în partida cu Steaua nu numai penalty-ul i se poate reproşa, cât şi primul gol, când consider că trebuia să iasă pe centrare”, a spus tehnicianul.

“Îmi pare rău pentru tot ce s-a întâmplat. Am fost acuzat pe nedrept, însă eu nu am vrut decât să-mi fac datoria”, a spus Stăncioiu, considerat unul dintre principalii responsabili de eşecul Sportului. Pe aceeaşi lungime de undă s-a aflat şi finanţatorul Vasile Şiman, care i-a luat apărarea portarului şi a negat acuzele de blat: “Întrebaţi-i pe jucători ce au făcut, dacă s-au dat la o parte sau nu. Eu conduc clubul nu jucătorii. Dacă Stăncioiu a comis fault, nu înseamnă că a fost blat”.

Viewing 15 posts - 196 through 210 (of 237 total)
  • The topic ‘21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.