21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Viewing 12 posts - 226 through 237 (of 237 total)
  • Author
    ionut.ro
    Member

SteauaFC a scris:

Ma deranjeaza f tare cand ii vad pe unii legati la ochi care se leaga de arbitraj si se fac ca nu vad alte lucruri.

Da’ de National-Steaua 0-0 sau de Gloria-Steaua 1-0 ce zici? Chiar asa de nasol a fost arbitrajul cum spune MM? Prima greseala parca a fost neeliminarea lui Radoi prin prima repriza ….

@ionut.ro wrote:

SteauaFC a scris:

Ma deranjeaza f tare cand ii vad pe unii legati la ochi care se leaga de arbitraj si se fac ca nu vad alte lucruri.

Da’ de National-Steaua 0-0 sau de Gloria-Steaua 1-0 ce zici? Chiar asa de nasol a fost arbitrajul cum spune MM? Prima greseala parca a fost neeliminarea lui Radoi prin prima repriza ….

Da asa este Radoi merita cartonas rosu atunci

Cat despre meciul nostru cu steaua, inculsiv colegii mei de munca stelisti au recunoscut ca Petre Marin merita pentru secerari repetate 2 cartonase galbene

Giani
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Sunt de acord cu nea Tomescu si zic ca mi se pare usor suspect ca o echipa ca Sportul, cu jocul din retur, sa nu aiba decat o ocazie de poarta (golul). Si mi se pare suspecta iesirea lui Stancioiu, cu picioarele inainte. E o chestiune absolut elementara ce nu tine de o omisiune in timpul jocului datorata nervilor sau a cine stie carui fapt.

Haide Sportule! Hai ca se mai poate!

De acord cu comentariile privind calitatea jocului. A fost detasat cel mai prost meci al nostru din tot returul. Si numai printr-un mare noroc scorul la pauza a fost unul alb. Si daca tu spui ca aia a fost ocazie de gol, ma impusc. Daca puneai un stalp in locul lui Carlos, mingea se lovea de el si nu ar fi fost gol, ala a fost un sfert de ocazie.

Interventia lui Stancioiu nu este singulara. La fel a intervenit si in Cotroceni, la golul lui Griffith, si in meciul cu Iasiul, la penalty. De ce atunci ar fi fost interventii tipice lui, si acum ar fi fost o interventie deliberata, pentru a ceda meciul? Haideti sa judecam niste faze asemanatoare cu aceeasi masura.

In ce priveste reactia CNCD, sper sa isi finalizeze demersul, iar daca FRF si LPF nu iau masurile impuse de Codul Disciplinar FIFA, forul international sa ia masurile care se impun.

ultrasro
    Member

http://www.farenet.org/news_article.asp?intNewsID=663

A TV-report of the Romanian Division A match between CF Sportul Studentesc vs. FC Steaua Bucuresti (1:2) on 21st May 2006 caused major outcry due to the racist behaviour of Steaua supporters and the players.

According to several reports that the FARE network have received from Rapid Bucharest supporters, the fans chanted:
    “Am avut si vom avea mereu/ Boala pe tigani. Ne pisam pe ei la infint/Muie lui Rapid”
    (“We hate and we will always hate gypsies, we piss on them forever, f*ck you Rapid.”)

The chants could clearly be heared during the TV report aired on Antena 1 TV – sung by both players and fans – and the fascist salutes given by the fans in the sector were applauded by the players.

Some of the Rapid Bucharest supporters also mentioned that the song was allegedly performed during the recent UEFA Cup competition. FARE has forwarded the report to UEFA and FIFA, urging both football governing bodies to embark on further investigations.

07Ex
    Keymaster

Pai e bine. Asa le trebuie daca sunt neamuri proaste. Sper sa-i penalizeze in asa fel incat sa nu mai castige campionatul Steaua. :D

ultrasro
    Member

Chestia asta nu e in avantajul echipei noastre dar ar face putina curatenie in comportamentul unora!!!

SteauaFC
    Member

@Giani wrote:

Buna intrebare, cine e turma asta mizerabila? O adunatura de analfabeti, care se inchina la alti doi mai analfabeti ca ei. Niste nimicuri,

Copilu’, incearca sa te controlezi…prin comportamentul asta nu arati decat ca esti prost crescut si nesimtit…si nu cred ca vrei sa lasi impresia asta 😆

@Giani wrote:

printre care singurul om adevarat se numeste Banel Nicolita, cel pe care ei au boala pe motiv ca este tigan.

Cine are boala pe Banel? Esti varza, lasa-mi o adresa de e-mail si o sa-ti trimit un filmuletz de pe Lia, sa auzi si tu ce frumos suna “Nicolita, Nicolita” scandat de 50.000 de oameni 😆 Este unul dintre cei mai apreciati si respectati jucatori din echipa

@Giani wrote:

Niste nimicuri pline de bafta si corupte la maxim, pentru ca altfel nu imi explic decizia profund contrara legii fiscale de ridicare a sechestrului asupra averii lui fecali, pentru o datorie de 11 M. La o asemenea evaziune, in orice stat civilizat oierul ar fi primit un sechestru consistent pana si pe buda, si pentru ca a tot fentat fiscul cu nesimtire, inclusiv prin reactii de intimidare, si-ar fi racorit si creierii aia lipsa cativa ani buni, la Jilava. Dar traim in Romania, cine poate mai bine face pasi, cat mai are timp.:

Daca ai avea ceva cunostinte economice/juridice si ai fi la curent cu intreaga poveste legata de datoriile alea probabil ca ti-ai schimba parerea….insa se pare ca esti si slab pregatit si prost informat 😉
    Documenteaza-te si tu….afla ce-s alea “active”, afla ce-s alea “pasive”…treburi d’astea.
    Una peste alta….cineva a facut datoriile alea si cineva trebuie sa le si plateasca, unii au facut datoriile alea si probabil ca Steaua o sa le plateasca. Bodu ala de la ANAF e seful tampitilor din lumea asta, habar n-are sa calculeze 19% dintr-o suma si isi permite sa puna sechestru pe cateva sute de milioane de $$$ ptr cateva milioane datorie. S-a facut de rahat de o groaza de ori si o sa se mai faca……asta daca nu se gaseste un baiat inteligent pe la guvern ca sa-l schimbe cu unul capabil. Chiar ai impresia ca un sechestru se pune cum vrea orice partzar? Ia-l de mana si @%$#^@^$%#$%#@….daca tu crezi ca-i asa priceput in ce face si ca doreste binele natiunii.

marinel
    Member

Buna la toata lumea!!
    Eu cred ca jucatorii Sportului nu au jucat prost. Ei au urmat indicatiile antrenorului. Sportul a jucat la fel ca in toamna, preocupat sa nu ia goluri multe, bazandu-se pe aparare, eliminand in cea mai mare parte initiativele individuale. Daca Sportul ar fi jucat in acelasi stil ca si cu Dinamo, Steaua nu ar fi avut NICI O SANSA. Poate Multescu s-a temut, inconstient de un nou atac de cord, poate a dorti sa faca ceva doesebit, dar nu ar fi trebuit sa schimbe stilul cu care eram obisnuiti. Fara atacanti de meserie trebuia improvizat ceva, chiar cu Stancioiu varf atac era mai bine dacat fara varfuri, iar VArga a primit prea multe sarcni defensive, altfel era el la Ajax acum.

Ultras
    Member

@SteauaFC wrote:

@Giani wrote:

Buna intrebare, cine e turma asta mizerabila? O adunatura de analfabeti, care se inchina la alti doi mai analfabeti ca ei. Niste nimicuri,

Copilu’, incearca sa te controlezi…prin comportamentul asta nu arati decat ca esti prost crescut si nesimtit…si nu cred ca vrei sa lasi impresia asta 😆

@Giani wrote:

printre care singurul om adevarat se numeste Banel Nicolita, cel pe care ei au boala pe motiv ca este tigan.

Cine are boala pe Banel? Esti varza, lasa-mi o adresa de e-mail si o sa-ti trimit un filmuletz de pe Lia, sa auzi si tu ce frumos suna “Nicolita, Nicolita” scandat de 50.000 de oameni 😆 Este unul dintre cei mai apreciati si respectati jucatori din echipa

@Giani wrote:

Niste nimicuri pline de bafta si corupte la maxim, pentru ca altfel nu imi explic decizia profund contrara legii fiscale de ridicare a sechestrului asupra averii lui fecali, pentru o datorie de 11 M. La o asemenea evaziune, in orice stat civilizat oierul ar fi primit un sechestru consistent pana si pe buda, si pentru ca a tot fentat fiscul cu nesimtire, inclusiv prin reactii de intimidare, si-ar fi racorit si creierii aia lipsa cativa ani buni, la Jilava. Dar traim in Romania, cine poate mai bine face pasi, cat mai are timp.:

Daca ai avea ceva cunostinte economice/juridice si ai fi la curent cu intreaga poveste legata de datoriile alea probabil ca ti-ai schimba parerea….insa se pare ca esti si slab pregatit si prost informat 😉
    Documenteaza-te si tu….afla ce-s alea “active”, afla ce-s alea “pasive”…treburi d’astea.
    Una peste alta….cineva a facut datoriile alea si cineva trebuie sa le si plateasca, unii au facut datoriile alea si probabil ca Steaua o sa le plateasca. Bodu ala de la ANAF e seful tampitilor din lumea asta, habar n-are sa calculeze 19% dintr-o suma si isi permite sa puna sechestru pe cateva sute de milioane de $$$ ptr cateva milioane datorie. S-a facut de rahat de o groaza de ori si o sa se mai faca……asta daca nu se gaseste un baiat inteligent pe la guvern ca sa-l schimbe cu unul capabil. Chiar ai impresia ca un sechestru se pune cum vrea orice partzar? Ia-l de mana si @%$#^@^$%#$%#@….daca tu crezi ca-i asa priceput in ce face si ca doreste binele natiunii.

Bine, domnu’ Gigi Becali. Dar banii pe care i-ai luat de la Sportul pentru transferul lui Maxim, din ce categorie fac parte? Active sau pasive? 😈

Giani
    Member

@SteauaFC wrote:

@Giani wrote:

@Giani wrote:

@Giani wrote:

Bine don Jiji, am inteles, sa traiti! In fata voastra trebuie stat drepti si pe teren propriu, am inteles “iluzia”. Si pentru incultura ta generala, mai copile, datoriile au fost facute de clubul Steaua. Si in egala masura cum jiji a reclamat banii pe Maxim, desi transferul fusese efectuat de fostii actionari ai Stelei, ar trebui sa acopere si datoriile acestora la buget. Care pe atunci se situau in jurul a trei milioane, sau diferenta pana la 11 vine de la Sfantul Duh? In plus, de cand se mostenesc intr-o societate oarecare numai creditele, dar nu si debitele? Ceva scartaie in logica ta, sa fie cumva aceasta reactie a unui fundamentalist caruia tocmai i-a fost jignit “zeul”?

Pana sa iti dai cu parerea, mai citeste un pic biografia lui Bodu. Asta a lucrat in sectorul privat pe bani foarte grei, probabil de incompetent ce era il plateau patronii regeste; tu daca ai conduce o afacere ai angaja o “tompeta” pe bani grei, pentru ca eventual sa iti faca si pagube. Ai o logica de fier, recunosc. Astept reactia UEFA referitor la comportamentul sovin al jucatorilor si antrenorului Stelei de la finalul meciului din Regie.

Vrei sa spui ca, in proportie majoritara, galeria Stelei nu este formata din analfabeti si “drogati”? Mi-a fost suficient sa vad cativa tigani batuti prin tramvaie de suporterii stelisti (in 2001-2004), sa asist la devastarea unor proprietati private pe motiv ca apartineau unor tigani (2003) si sa aud puseurile de frustrare ale celor prezenti duminica in Regie, pe motiv ca Sportul a opus o rezistenta cam prea mare pentru gusturile lor, desi a jucat extrem de slab. Daca vrei sa cauti nesimtiti, uita-te in oglinda, puisor. Si cu asta am incheiat subiectul, aici nu suntem pe onlinesport.

ionut.ro
    Member

SteauaFC a scris:

raspuns pt SteauaFC:
    De acord ca Steaua e o echipa buna, DAR…
    Tie chiar iti place maniera in care Steaua castiga campionatul anul acesta?
    Tie chiar iti plac cei care se afla in fruntea Stelei acum si te identifici cu ei, nu-i asa?
    Iti place cum UEFA va suspenda peste tot pe unde va prinde, si te mindresti cu asta, nu-i asa?
    Ai fost cel care a respectat pe deplin valoarea lui Nicolita atunci cind a jucat in Ghencea ca adversar, nu-i asa?

07Ex
    Keymaster

Hai ca am inchis topicul asta ca vad ca a degenerat. Nu inteleg ce legarura au ultimele posturi cu meciul dintre Sportul si Steaua. 🙄

Viewing 12 posts - 226 through 237 (of 237 total)
  • The topic ‘21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.