21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 237 total)
  • Author
    Giani
    Member

@Spawn09 wrote:

momentan este 1-0 ptr rapid in cupa cati suporteri ai sportului estimati la meci?maine ma duc sa iau bilet sa fiu primu la casa de bilete am inteles ca e 200 mii biletu…cam scump (parerea mea)

Ai concurenta serioasa. Cred ca ne intalnim la ora 10 la stadion.

Spawn09
    Member

pai cred ca atunci ajung cum ies de la facultate iau drumu stadionului…:D cati suporteri ai sportului estimati la meci?va fi stadionul plin?sper sa nu fie 90%stelisti :((

123456
    Member

Noi o sa luam luam bilete pe la pranz, sper sa fie casele de bilete deschise.

Am inteles ca pretul biletului pentru peluza stelistilor va costa 25 RON.

O faza cu un stelist

Fan Sportul: Te duci la meci?
    Stelist: E prea mult 25 RON.

Fan Sportul: Pentru Steaua iti dai viata, dar 250 mii nu dai? (celebrul: pentru steaua ne dam viata :) )

si eu cred ca batem cu 2-1. greu dar o vom face.
    nu am sa ma uit la meci. nu am puterea. la meciul cu Iasiul m-a luat inima.
    asa cum ziceam si la “rubrica” cu presa, si locul 3 este excelent. nu ca nu as spera si ca nu mi-as dori, sau ca renunt, dar mental mi-am fixat acest obiectiv, ca sa nu sufar ca un caine dupa. :)

Haide Sportule! A doua sansa dupa 30 de ani!

stefan
    Member

Pentru a fi siguri de locul 3 ne trebuie o victorie in urmatoarele 2 meciuri, de preferat in Giulesti. (teoretic se mai poate si cu 2 egaluri, dar mai trebuie ca Dinamo sa piarda puncte).
    Problema este ca sunt doua jocuri asemanatoare ca stil si dificultate, dar mai sunt si alte considerente.
    Cu Steaua ar trebui sa fie mai usor. E in Regie, Steaua a cazut dupa eliminarea din UEFA, doar ca noi pe Steaua nu am mai batut-o de ani buni. Nu stiu cat are Sportul un complex de inferioritate fata de Steaua, dar Steaua are in mod clar un complex de superioritate fata de noi. Vezi declaratiile venite din Ghencea, se pare ca pentru ei a fost mai important meciul cu CFR decat ceea ce va urma. Insa cunosc si stelisti de calitate si cu traditie si le cam tremura si lor inima, nu doar tie Dane.
    CU Rapidul este invers. Lor le-am mai luat puncte in trecut, am si invins in tur, dar Rapidul nu a pierdut deloc in acest retur.
    De aceea imi este greu de facut vreun pronostic. Daca batem duminica, eu cred ca facem un egal si in Giulesti. Daca facem egal duminica, poate ne mobilizam si batem Rapidul, nu stiu.
    Daca pierdem cu Steaua, cred ca avem sanse sa repetam istoria din ’78.
    Oricum, cred ca este mai bine ca jucam mai intai cu Steaua si apoi cu Rapid.
    Cat despre arbitraje, cred ca deja este foarte multa tensiune si toata lumea este excitata la maximum. Nu cred ca isi va mai permite cineva sa repete greselile grave recente. Sa fim atenti la cartonase insa.

dack
    Member

Va fi foarte, foarte, foarte greu, o stim cu totii. Vom juca cu semifinalista cupei UEFA, dupa care cu o sfert-finalista. Nu vreau sa va supar, dar imi e teama ca experienta lor (au jucat anul asta cu echipe bune din Europa) o sa fie decisiva. Eu am vazut ultimele doua meciuri (cu Iasiul pe stadion si cu Bacaul) si am jucat prost. Am jucat prost si am castigat cu noroc fiecare meci cu “puternicele” echipe din Moldova… Daca nu se va intampla ceva, daca GM nu va pregati partidele in mod exceptional, nu vom trece de ei.

Partea cat de cat buna este ca Rapidul a luat Cupa si in felul asta Nationalul nu va prinde automat Uefa. Din calculele mele (poate gresesc), chiar daca luam 3 puncte din ultimele trei meciuri, iar Dinamo ia macar o bataie, prindem negresit UEFA.

Sper din tot sufletul sa ma insel si baietii sa faca istorie…

lsolcan
    Member

Ati luat bilete? Care-i atmosfera acolo? S-au pus in vanzare?

horia nistor
    Member

Trebuie sa ne mobilizam cu totii si sa venim pe stadion. Pentru noi 20 RON pe an sa dam pentru meciurile cu Sportu nu e nimic. ( oricum toate meciurile au fost Moka).

Tanti de la Bilete zicea ca de dimineata si pana acum s-au dat cam 3 bilete la zonele noastre si 10 la stelisti.

Daca se termina biletele la stelisti astia sunt in stare sa cumpere la noi la peluza. sau la tribuna 1.

Trebuie sa ne anuntam prietenii sa isi cat mai repede bilete.

Eu aduc cu mine si doi prieteni suporteri ai altor echipe ca sa sutina sportu.

hai baietii.

horia nistor
    Member

3 bilete sportu la 10 bilete steaua este raportul nu totalul vanzarilor. scuze daca am produs confuzie.

razvanR
    Member

Am luat bilete. E omor !

Spawn09
    Member

ne bagi in sperieti cum sa se fi vandut doar 13 bilete?:))
    pana la ce ora e deschis la casa?sa stiu daca ma mai duc acu sau nu…:)

stefan
    Member

Omor?
    Am si eu o nelamurire – biletele astea se dau asa la liber, nu se impart si ele pe echipe? Oricum va fi plin stadionul, deci banii intra in visterie indiferent.

danyelbucur
    Member

cand am spus ca in acest retur echipa nu a fost invinsa , ma refer la meciurile de acasa nu si de la cele din retur .Apropo care ma ajuta si pe mine cu ceva ……in primu si in primu rand cum pot pune si eu o poza cu mine ……iar in al doilea rand …vara trecuta am fost sa ma inscriu la sportu studentesc la promotia ’89 dar domnul Prodan [antr echipei ’89] tot ma amana …si nu am mai fost …de luni imi spunea sa vin marti si tot asa …….care ma poate ajuta cu aceste intreabri poate sa-mi raspunda aici sau un simplu mail la adresa aceasta : danyelbucur…..va multumesc .

Radu Dobrin
    Member

daniel,

in privinta pozei, in profile, undeva jos, ai posibilitatea sa iti pui ce poza vrei la rubrica “Upload Avatar from your machine” atita timp cit “its width can be no greater than 100 pixels, the height no greater than 100 pixels, and the file size no more than 88 KB” (daca poza e mai mare o poti re-scala in, de ex, paintshop sau adobe photoshop). Alege poza care o vrei, si apasa pe ‘submit’. Cam asta e tot

Blue Eyes
    Member

bah….
    adik…oameni buni…
    IESIM CAMPIONI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    CAPISCI ????
    SUNTEM DA BEST !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 8)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 237 total)
  • The topic ‘21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.