21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 237 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Suporterii Sportului Studentesc au rezervate 600 locuri in partea peluzei I dinspre caminele studentesti. In aceasta zona stelistii au interdictie. Cealalta jumatate a peluzei 1 va contine si suporteri ai Stelei la fel ca si tribuna doi si 3/4 din peluza doi.
    Zona de adunare a suporterilor Stelei va fi la poarta fabricii de tigari de unde vor fi controlati si indrumati spre intrarile in stadion de la tabela de marcaj.
    Pe la poarta principala stadionului vor intra suporterii Sportului cu bilete la tribuna 1 si peluza 1.

Spawn09
    Member

stii bancu cu patrula?patru la doi….. 😈

SteauaFC, tu nu ai observat nici o diferenta intre jocul echipei in tur si cel de acum?

Cel mai bun sa castige! Adica Sportul! 2-1!

Haide Sportul! Hai ca se poate!

crys41
    Member

Eh, se amagesc si ei cum ca vor bate pe Sportul la o diferenta de 2-3 goluri. Asta poate doar in visele lor! Pai ce, Sportul e una din echipele alea obosite cu care au jucat ei? 😈

07Ex
    Keymaster

Suporterii Stelei vor sta la tribuna a II-a cu Sportul

Duminică 21.05.2006, începând cu ora 17.00, pe Stadionul „Regie” se va desfăşura meciul de fotbal dintre echipele F.C. SPORTUL STUDENŢESC şi F.C. STEAUA Bucureşti , meci contând pentru etapa a XXVIII- a, a Campionatului României la Fotbal , ediţia 2005-2006.

Pentru asigurarea climatului de ordine şi a spiritului de fair-play, reprezentanţi ai celor două cluburi şi ai Direcţiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucureşti, au stabilit de comun acord următoarele :

1. Suporterii echipei F.C. STEAUA Bucureşti vor fi dispuşi în Tribuna aII-a, iar suporterii echipei F.C. SPORTUL vor fi dispuşi în Tribuna I;

2. Suporterii celor două echipe se vor deplasa individual la şi de la stadion. Accesul suporterilor echipei STEAUA se va face pe la poarta de acces din Str. Nicolae Teodorescu (dinspre B-dul Regie), iar suporterii echipei SPORTUL la porţile de acces dinspre Str. Pavel Zăgănescu şi Str. Alexandru Ivasiuc (dinspre B-dul Crângaşi).

3. Accesul publicului în stadion se va face începând cu ora 15.00, pe bază de bilete, abonamente, legitimaţii şi invitaţii emise de clubul gazdă;

4. Recuzita galeriilor : bannere, steguleţe, fulare, eşarfe, confetti. Este interzis accesul, în incinta stadionului cu obiecte contondente (inclusiv suport pentru steag din alt material decât plastic), petarde, fumigene, artificii (atât de producţie autorizată, cât şi artizanală), substanţe iritant-lacrimogene, băuturi alcoolice, bannere cu conţinut obscen, incitator la violenţă, rasist sau xenofob, a persoanelor turbulente şi a celor aflate sub influenţa alcoolului sau a substanţelor halucinogene;

5. Interzicerea comercializării băuturilor alcoolice în zona stadionului se face începând cu ora 14.00.

6. Măsurile de ordine publică vor fi asigurate de aproximativ 600 jandarmi din cadrul Direcţiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucureşti. (Gazeta Sporturilor)

@ultras** wrote:

care suporteri??? 😆 😆 😆

Nu meriti sa-ti raspund, dar vreau sa te informez ca eu si cu fiica mea existam, venim la meci, tinem cu Sportul, deci suntem SUPORTERI ai Sportului Studentesc !
    Si nu permit ca, prin doua cuvine, sa ma persiflezi !

Ma abtin sa-ti atribui “adjective” !

P.S.
    Am tinut cu cu Steaua cam 30 de ani, dar nu mi-a placut atmosfera de pe stadionul Steaua, iar de cand a venit Becali, nu am mai putut “respira” in Ghencea.
    In Regie am gasit tot ce lipsea in Ghencea !
    oameni inteligenti, curati, cu bun simt, atat in tribune cat si pe terenul de joc si, bineinteles, am gasit aici, fotbal adevarat !

P.P.S.
    Nu sunt suparat pe tine! Astept replica ta ….

Frateeeee, ce meci de meci va fi!!!
    Rupere!

Haide Sportule! Hai ca se poate!

Am ajuns sa jucam Derby-ul campionatului!!!
    Meciul asta, dincolo de orice miza, e sarbatoare curata!

Rapidiştii merg să încurajeze Sportul!
    http://www.rapidisti.ro

Fanii rapidişti care nu vor face deplasarea la Dej, pentru meciul cu CFR Cluj, vor merge în Regie, pentru a încuraja Sportul Studenţesc în meciul contra Stelei.
    In ciuda preţurilor piperate stabilite de conducătorii ”studenţilor”, giuleştenii au anunţat că vor veni în număr mare pe stadionul vecinilor de cartier de la Sportul. 😆

dragos
    Member

fratilor, ne vedem pe stadion, incepand cu ora 15.00

FORZA RAGAZZI !!!

stefan
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Am ajuns sa jucam Derby-ul campionatului!!!
    Meciul asta, dincolo de orice miza, e sarbatoare curata!

Cred ca un derby si mai tare va fi in Giulesti, cu Rapidul.
    Miza acolo va fi si mai mare, indiferent de ce se va intampla duminica. In plus, uita-te la clasamentul returului – sunt cele mai bune doua echipe ale momentului, fara indoiala.

Radu Dobrin
    Member

cine nu are posibilitatea sa vada meciul asta (ca si celelalte, de altfel), dar vrea acest lucru, sa ma contacteze din timp, si o rezolvam 😉

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

cine nu are posibilitatea sa vada meciul asta (ca si celelalte, de altfel), dar vrea acest lucru, sa ma contacteze din timp, si o rezolvam 😉

Meciul este transmis duminica de la ora 17 EET (15 GMT) pe TVR1 si TVR International! Greu de crezut ca va aparea imposibilitatea vizionarii meciului. Totusi, orice masura de precautie este binevenita.

cameliu
    Member

gsp:

Suporterii Stelei vor sta la tribuna a II-a cu Sportul

Duminică 21.05.a.c., începând cu ora 17.00, pe Stadionul „REGIE” se va desfăşura meciul de fotbal dintre echipele F.C. SPORTUL STUDENŢESC şi F.C. STEAUA Bucureşti , meci contând pentru etapa a XXVIII- a, a Campionatului României la Fotbal , ediţia 2005-2006.

Pentru asigurarea climatului de ordine şi a spiritului de fair-play, reprezentanţi ai celor două cluburi şi ai Direcţiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucureşti, au stabilit de comun acord următoarele :

1. Suporterii echipei F.C. STEAUA Bucureşti vor fi dispuşi în Tribuna aII-a, iar suporterii echipei F.C. SPORTUL vor fi dispuşi în Tribuna I;

2. Suporterii celor două echipe se vor deplasa individual la şi de la stadion. Accesul suporterilor echipei STEAUA se va face pe la poarta de acces din Str. Nicolae Teodorescu (dinspre B-dul Regie), iar suporterii echipei SPORTUL la porţile de acces dinspre Str. Pavel Zăgănescu şi Str. Alexandru Ivasiuc (dinspre B-dul Crângaşi).

3. Accesul publicului în stadion se va face începând cu ora 15.00, pe bază de bilete, abonamente, legitimaţii şi invitaţii emise de clubul gazdă;

4. Recuzita galeriilor : bannere, steguleţe, fulare, eşarfe, confetti. Este interzis accesul, în incinta stadionului cu obiecte contondente (inclusiv suport pentru steag din alt material decât plastic), petarde, fumigene, artificii (atât de producţie autorizată, cât şi artizanală), substanţe iritant-lacrimogene, băuturi alcoolice, bannere cu conţinut obscen, incitator la violenţă, rasist sau xenofob, a persoanelor turbulente şi a celor aflate sub influenţa alcoolului sau a substanţelor halucinogene;

5. Interzicerea comercializării băuturilor alcoolice în zona stadionului se face începând cu ora 14.00.

6. Măsurile de ordine publică vor fi asigurate de aproximativ 600 jandarmi din cadrul Direcţiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucureşti.

Spawn09
    Member

am mai fost anuntati 1 data dar multumim oricum o sa ma cam chinui sa gasesc intrarea…. :(

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 237 total)
  • The topic ‘21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.