21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 237 total)
  • Author
    Giani
    Member

@ultras** wrote:

@razvanR wrote:

Suporterii Sportului Studentesc stau la Peluza I.

care suporteri??? 😆 😆 😆

Vorba lui Silviu Brucan, esti printre aia multi, dar… “buni” :twisted:.

Spawn09
    Member

intrebare:cei care au bilet la peluza sportului pe care intrare vor intra?pe acolo de unde se cumpara bilete?(zaganescu pavel)

ultrasro
    Member

Suporterii Sportului intra prin Pavel Zaganescu!

Spawn09
    Member

merci ultrasro deci de acolo de unde am luat azi biletul…am auzit ca vor fi si suporteri rapidisti pe stadion sa sustina pe sportul oare etapa urmatoare cand vom juca cu rapidul vor veni suporteri stelisti sa ne sustina?:))))

ancag
    Member

va rog sa ma ajutati si pe mine cu ceva.
    cand mi-am luat bilete la tribuna 1 (de la intrarea dinspre regie) , mi s-a spus ca tot pe acolo trebuie sa si intru pe stadion.acum citesc ce ati scris voi si inteleg ca se intra dinspre crangasi.
    care ma poate lamuri? daca tot imi va da cineva atentie, poate imi spuneti si cum sa ajung la intrarea din crangasi.
    tin sa adaug ca e prima oara cand merg la un meci pe stadion si sper sa merite.asa cum a mai spus cineva, sper sa am motiv sa pastrez biletul :D si de asemenea, sper sa nu dau de vreun stelist pe langa mine sa aud cum ii injura pe “baietii nostri buni” 😉
    va multumesc anticipat!

ultrasro
    Member

Suporterii Sportului Studentesc intra pe la intrarea auto dinspre Regie , adica pe la Nicu, si se plaseaza in peluza 1.

CEI DE LA GAZETA SPORTURILOR AU INCURCAT INFORMATIILE, SAU JANDARMERIA LE-A REMIS UN COMUNICAT FACUT CU PICIOARELE!

Ma temeam ca vom avea un arbitraj potrivnic, si se pare ca nu am scapat. Daca nea Salomir va arbitra ca in meciul Steaua- Panduri nu avem nici cea mai mica sansa. Din min 1 pana in 90 a fluierat int-o singura parte. Cred ca duminica va arbitra cu sortul de stelist pe dedesubt, sa speram ca totusi vom reusi sa trecem si peste cel de-al 13 jucator al stelei si vom reusi sa invingem. Hai Sportule , hai ca se poate.

Anonymous
    Guest
    black@white1916 wrote:
    ultras** wrote:
    care suporteri??? 😆 😆 😆

Nu meriti sa-ti raspund, dar vreau sa te informez ca eu si cu fiica mea existam, venim la meci, tinem cu Sportul, deci suntem SUPORTERI ai Sportului Studentesc !
    Si nu permit ca, prin doua cuvine, sa ma persiflezi !

Ma abtin sa-ti atribui “adjective” !

P.S.
    Am tinut cu cu Steaua cam 30 de ani, dar nu mi-a placut atmosfera de pe stadionul Steaua, iar de cand a venit Becali, nu am mai putut “respira” in Ghencea.
    In Regie am gasit tot ce lipsea in Ghencea !
    oameni inteligenti, curati, cu bun simt, atat in tribune cat si pe terenul de joc si, bineinteles, am gasit aici, fotbal adevarat !

P.P.S.
    Nu sunt suparat pe tine! Astept replica ta ….

mda…nu ai mai putut “respira” in ghencea pentru ca facem o atmosfera irespirabila!!!E simplu!
    Nu te simti persiflat pt ca nu ai de ce:sportul are cetateni care vine sa vada un meci,steaua are suporteri fanatici care fac atmosfera irespirabila;sunt doua lucruri diferite si asta e…
    Si inca ceva pentru cei care au neclaritati desi joaca “acasa” la ei si ar trebui sa stie mai bine unde vor sta pe stadion:noi vom ocupa tribuna 2,peluza 2(biletele sunt vandute in intregime deja!) si treisferturi din peluza 1!Sunt informatii calde asa ca nu ar trebui sa mai aveti nelamuriri!

ovidiu
    Member

Astia de la totalsport sunt un pic (mai mult) tampitei. Cum Dumnezeu pot scrie asa ceva?

Articol
    “SIMAN VREA SA FACA RETETA LA MECIUL CU STEAUA
    Data : Vineri, 19 Mai 2006 | 19:03 (GMT+2)
    Categoria : Divizia A

Desi in restul sezonului intrarea pe stadionul din Regie este libera, pentru meciul cu Steaua oficialii Sportului Studentesc au fixat preturi piperate la bilete, cel mai ieftin tichet costand 200.000 de lei.

Vasile Siman mizeaza pe numarul mare de suporteri stelisti pentru a scoate bani, dar loveste in propriii fani.

Siman, patronul Sportului Studentesc, este cunoscut in lumea fotbalului pentru grija pe care o are fata de banii sai in detrimentul jucatorilor. Nu putine au fost stirile cu studentii care mancau zacusca, in timp ce patronul lor venea la stadion in luxosul sau Mercedes si ii anunta ca isi vor lua banii ceva mai tarziu. Siman nu da decat prima de obiectiv, iar jucatorii trag din greu pentru a fi remarcati si pentru a pleca cat mai repede la alt club, acolo unde ar putea fi tratati omeneste. Aceasta ambitie a facut ca Sportul sa fie pe locul al doilea, cu trei etape inaintea finalului campionatului, si sa aiba meci decisiv pentru titlu cu Steaua. Lui Siman i-au sclipit ochii, gandindu-se la cati bani ar putea sa stranga de pe urma fanilor stelisti, care vor veni in numar mare in Regie. Daca este sa ne luam dupa pretul biletelor, Sportul Studentesc se crede deja in sferturile de finala ale Cupei UEFA, pentru ca un tichet la peluza costa 200.000 de lei, adica atat cat a fost la Steaua Rapid. Exista, insa, si un efect negativ pentru studenti. O parte dintre putinii fani ai alb-negrilor nu mai poate intra pe stadion, acuzandu-l pe Vasile Siman ca este pus pe capatuiala. Acestia spun ca nu vor sa ii bage bani in buzunar patronului din Regie, pentru ca sunt siguri ca aceste sume nu vor ajunge la echipa.”

VIVA SPORTUL STUDENTESC

lucian
    Member

sper ca dupa meci sa nu am nici un regret si sa nu imi scape nici un “daca”….

acest cuvant sper sa ramana pentru stelisti!

hai brazilienii!

Radu Dobrin
    Member

suna si intreaba-i! Eu chiar o sa fac asta. Sint curios care “parte dintre putinii fani ai alb-negrilor nu mai poate intra pe stadion, acuzandu-l pe Vasile Siman ca este pus pe capatuiala”…

lucian
    Member

si eu sint curios care ar fi aia?

ziaristii din romanica…..

nota bene pt siman ca nu le-a data voie jucatorilor saptamana asta sa vorbeasca cu presa… cine stie dup’aia ce mai aparea?

Pentru “ultras**”

Regret ca am pus ghilimele in textul meu (nu am mai putut “respira” in Ghencea)
    Trebuia sa scriu mai pe intelesul unora din Ghencea care scriu/vorbesc cam asa ca tine, te citez: “sportul are cetateni care vine sa vada un meci”
    Si cu asta basta !

HAI SPORTUL !
    … si daca Steaua va juca mai bine decat Sportul nu am sa ma feresc sa o felicit ! Echipa, nu neaparat si pe suporterii de genul tau…….

ashone
    Member

@black@white1916 wrote:

Pentru “ultras**”

Regret ca am pus ghilimele in textul meu (nu am mai putut “respira” in Ghencea)
    Trebuia sa scriu mai pe intelesul unora din Ghencea care scriu/vorbesc cam asa ca tine, te citez: “sportul are cetateni care vine sa vada un meci”
    Si cu asta basta !

HAI SPORTUL !
    … si daca Steaua va juca mai bine decat Sportul nu am sa ma feresc sa o felicit ! Echipa, nu neaparat si pe suporterii de genul tau…….

la 1 la nicu!!!!!!!!!

crys41
    Member

M-ati ametit, pe unde intram: pe la intrarea de langa poarta auto sau pe la intrarea dinspre Crangasi?

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 237 total)
  • The topic ‘21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.