21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 237 total)
  • Author
    Zibling
    Member

Multimita lui Ovidiu de Bucuresti, am si eu bilet acum.

Deci bilet am, tricou am, fular am, nu am basc… dar ma descurc eu cumva.
    😉

Sincer, as vrea ca meciul sa inceapa acum si sa se termine cat mai repede la ce emotii am. Maine voi cauta sa-mi fac de lucru ca sa nu ma gandesc numai si numai la meci. Vreau sa se scrie istorie maine !!! Si, pentru a 4-a oara in acest sezon, sa facem Steaua lui Jiji de panarama. Sa nu uitam ca in tur Steaua ne-a batut datorita a 3 greseli de aparare, numai 1 gol al lui Dica a fost dintr-o faza de atac bine inchegata a Stelei. De data asta, Sportul a aratat ca nu se mai “taie” cand e condusa pe tabela de marcaj.

Apropos, daca castigam campionatul, ne lasa jandarmeria si pe noi in Piata Universitatii ??? Hai ca sunt patru bucati de trotuar in jurul intersectiei: cate unul pt fiecare echipa din Bucuresti :P

Spawn09
    Member

vreau si eu fular si tricou sau orice tine de sportul de unde pot procura?

Zibling
    Member

Eu chiar nu inteleg de ce va chinuiti voi sa cititi ziare gen Total Sport (zis si “a treia roata la bicicleta” in presa sportiva din Romania) !!! Articole de genul ala poate scrie si un licean pe banda rulanta, fara sa aibe acoperire pentru “suporterii echipei X au zis…” sau “fanii echipei Y au decis sa…”.

Deci, din cate am inteles eu – suporterii Sportului Studentesc care vor fi plasati numai la Peluza I si Tribuna I vor intra pe la intrarea de la Poarta Auto dinspre str. Pavel Zaganescu !!!

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

suna si intreaba-i! Eu chiar o sa fac asta. Sint curios care “parte dintre putinii fani ai alb-negrilor nu mai poate intra pe stadion, acuzandu-l pe Vasile Siman ca este pus pe capatuiala”…

Care o face sigur e fraier. Garantat avea un numar de telefon la care sa sune si sa se planga de imposibilitatea de a-si cumpara bilet. Se gasea cineva care sa renunte la berea pe 2 zile ca sa ii cumpere un bilet.

Ultras
    Member

Steliştii, amatori de gratuităţi!
    Clubul din Regie a scos la vânzare 7.000 de bilete, dintre care 3.000 urmau să fie vândute în Ghencea. Până ieri seară la stadionul Sportului se vânduseră 1.200 de tichete, în vreme ce la Steaua doar 900. “Steliştii se bat cu pumnii în piept că vin în număr mare. Păi, ei s-au învăţat să vină în Regie pe gratis şi nu pe bani! Îi anunţ că de data asta nu se poate!”, a spus supărat directorul sportiv al Sportului, Mihai Lăzărescu, adăugând: “Mâine (n.r. – azi) nu mai putem vinde bilete pentru că Jandarmeria va fixa filtre la mare distanţă de stadion. Încercăm până la ora 13:00 să vindem ce mai putem în Ghencea!”

Am vazut ce fanatici sunt stelistii! Doar pana vine vorba sa sparga pusculita. Din cate am inteles liderii galeriei fac antecamera la JJ pentru a le cumpara bilete. Mare galeria asta a Stelei! Cel putin pana in acest moment scorul este 1200 la 900 in favoarea Sportului…

Nu mai vreau sa astept 30 de ani pentru inca o ocazie ca asta!!!

Haide Sportule! Hai, ca se poate!

ancag
    Member

cine mai are bilete la tribuna 1?

Lecoron
    Member

Va imbratisez si va tin pumnii chiar daca ne despart un ocean si trei sferturi de continent ! Indiferent ce se va intampla, Sportul va termina acest campionat cu fruntea sus si asta e ceea ce conteaza. Banii, puterea, politica nu au reusit sa omoare fotbalul adevarat. Sportul Studentesc este exemplul romanesc pentru asta ! Bravo, Sportul, haide, Sportul !

Noru, Montreal

ashone
    Member

@black@white1916 wrote:

@ashone wrote:

la 1 la nicu!!!!!!!!!

As veni de la 10, dar vin cu “tanara generatie”, cu doua gagici de 18 ani (impreuna :) ) si trebuie sa se pregateasca pentru meci…
    Asa ca nu ajung chiar de la 1 ….

!!!!!! Trebuie sa intram “legendat” 😆 la Nicu inainte de meci, pentru ca se zice ca se vor inchide toate….. care comercializeaza….”cafea Ursus”….

ora 15 e ultima comanda….apoi dupa meci indiferent de rezultat continuam. asta ca sa-ti dau programu sa stii ce sa faci

ashone
    Member

@ancag wrote:

cine mai are bilete la tribuna 1?

din cite stiu eu cei care striga au la peluza 1, dar poti veni daca vrei in peluza….

ashone
    Member

@crys41 wrote:

M-ati ametit, pe unde intram: pe la intrarea de langa poarta auto sau pe la intrarea dinspre Crangasi?

prima poarta de linga poarta auto intrarea normala adica

ashone
    Member

@DAN VALER MOLDOVAN wrote:

Nu mai vreau sa astept 30 de ani pentru inca o ocazie ca asta!!!

Haide Sportule! Hai, ca se poate!

o sa avem 60 atunci … 😆 😆 o sa venim pe regie direct de la mitingul pensionarilor,ne oprim la o bere apoi pe stadion.tare sint curios daca atunci ovidiu-ultras ro mai sare pe garduri… 😈 . si ai avantajul ca pui steagul pe batu de la baston!!!!!! 😈 😈

ashone
    Member

@Spawn09 wrote:

vreau si eu fular si tricou sau orice tine de sportul de unde pot procura?

pina gasim sponsor care sa-si ia banii dupa vinzare le cam confectionezi singur….iti pod da eu o sapca…model din ala cum au reparii…

Spawn09
    Member

putem si improviza nu?:) un tricou cu juve merge?(alb-negru….)

crys41
    Member

prima poarta de linga poarta auto intrarea normala adica

Ok, ajung pe la vreo 2.30 – 3.

Viewing 15 posts - 121 through 135 (of 237 total)
  • The topic ‘21.05.2006 Sportul Studentesc – Steaua Bucuresti 1-2 (0-0)’ is closed to new replies.