21.05.2012 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 0-3(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 21.05.2012 Petrolul Ploiesti – Sportul Studentesc 0-3(0-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a XXXIV-a a Ligii 1.
    Luni, 21.05.2012, ora 19:00, Dolce TV

dragos
    Member

fiind ultima etapa, ora de disputare va fi unica pt toate echipele 17.00 sau 18.00

nea Gigi n-are interes sa ne umple de goluri si……goale :))

sircos
    Member

deci cum, cand, unde si mai ales de ce facem deplasarea ? sau nu se mai face ? :-s

edit: pe livescore, meciurile se joaca duminica de la 21.00. pa deplasare in cazul asta :(

sircos
    Member

acum am gasit altceva:

http://www.romaniansoccer.ro/stiri/31317/meciul-cfr-cluj–steaua-din-ultima-etapa-se-va-disputa-duminica-de-la-ora-2000.htm

Meciul CFR Cluj – Steaua, din etapa a 34-a, ultima a Ligii 1, este programat duminică, de la ora 20:00, când va avea loc şi partida FC Vaslui – Universitatea Cluj.

Oficialii CFR-ului au cerut iniţial ca etapa programată pentru duminică (toate meciurile ar fi trebuit să fie programate la aceeaşi oră !!!!!!!!) să fie amânată pentru luni, însă s-au lovit de refuzul LPF, care a oferit drept argument programarea finalei Cupei României pentru 23 mai. Totuşi, cum “apele” s-au liniştit în zona retrogradării, reprezentanţii Ligii au decis că mai multe partide să se joace luni. În condiţiile în care cele trei echipe implicate în lupta pentru titlu: CFR, Vaslui şi Steaua nu întâlnesc în ultima etapă finalistele din Cupă (Rapid şi Dinamo), e evident că cele două partide ar fi putut fi amânate cu 24 de ore.

Programul complet al ultimei etape a Ligii 1:

Vineri
    Voinţa Sibiu – CS Mioveni, ora 18:00, DigiSport

Sâmbătă
    Concordia Chiajna – Pandurii Târgu-Jiu, ora 19:45, Gsp TV

Duminică
    Dinamo Bucureşti – Astra Ploieşti, ora 17:00, DigiSport
    Rapid Bucureşti – Oţelul Galaţi, ora 17:00, DigiSport
    CFR 1907 Cluj – Steaua Bucureşti , ora 20:00, DigiSport
    FC Vaslui – Universitatea Cluj, ora 20:00, DigiSport

Luni
    Petrolul Ploieşti – Sportul Studenţesc Bucureşti , ora 19:00, Dolce TV

FC Braşov – FCM Târgu-Mureş, ora 19:00, DigiSport
    Ceahlăul Piatra-Neamţ – Gaz Metan Mediaş, ora 21:30, DigiSport.

razvan
    Member

Bun, în condițiile astea vine cineva?

Nasol ca au programat meciul luni. In acest caz nu stiu daca voi mai putea veni chiar daca s-ar face o deplasare, am programat un examen marti la facultate :( .

ultrasro
    Member

O sa hotaram luni spre pranz daca mai mergem la Ploiesti.

sircos
    Member

daca se merge, spuneti cel tarziu maine seara. luni la pranz e prea tarziu pt a schimba programul :|

07Ex
    Keymaster

@dragos wrote:

fiind ultima etapa, ora de disputare va fi unica pt toate echipele 17.00 sau 18.00

Pana una alta vad ca meciurile din ultima etapa, nu numai ca nu se joaca la aceeasi ora, dar se joaca in zile diferite. :)

dragos
    Member

@07Ex wrote:

@dragos wrote:

Pana una alta vad ca meciurile din ultima etapa, nu numai ca nu se joaca la aceeasi ora, dar se joaca in zile diferite. :)

asa este, insa in sezoanele precedente asa se intampla.
    acum, se stie campioana; se stiu, looseri, asa ca, nu-si mai avea rostul sa fie ora unica……

ngm
    Member

MOR DE CIUDA. NU AM CUM VENI.
    LA DRACU ! AU GASIT LUNEA SA JUCAM?

sircos
    Member

pacat, anul asta am ramas cu deplasarile locale … nimic nimic in afara X(

dragos
    Member

Conducătorii clubului Petrolul au făcut o mişcare excelentă atunci când l-au numit pe Gigi Mulţescu antrenor. Sub comanda acestuia, formaţia a pierdut doar 2 din 10 meciuri. Un total de 20 de puncte acumulate în aceste jocuri, suficiente pentru o salvare destul de lejeră de la retrogradare. Tot cu Mulţescu la timonă, Petrolul a câştigat acasă 13 puncte din 15 posibile!

“Lupii galbeni” vor să termine stagiunea cu un succes, obiectiv realizabil, în ultimul meci Petrolul primind vizita retrogradatei Sportul. Motivaţia studenţilor este 0 în acest meci. De asemenea, bilanţul trupei lui Isăilă în deplasările sezonului nu încurajează un pariu pe oaspeţi: 10 eşecuri în 16 meciuri, doar 12 puncte acumulate şi golaveraj 16-30.

sircos
    Member

la meci nu ne-am dus, la tv n-am semnal, pe internet nu-l da, de retrogradat am retrogradat … “frumos” final de sezon L-)

vad pe livescore ca i-am ferfelit in min. 33 !!! :ymparty: 0-1

@sircos wrote:

la meci nu ne-am dus, la tv n-am semnal, pe internet nu-l da, de retrogradat am retrogradat … “frumos” final de sezon L-)

vad pe livescore ca i-am ferfelit in min. 33 !!! :ymparty: 0-1

Domnul sircos, cum sa va las pe dumneavoastra fara sa urmariti ultimul meci al Sportului din acest sezon. Incearca acest link: http://www.hd-sport-live-online.com/. Da pe varianta flash, o sa iti apara o eroare, o ignori si apesi pe enter pe adresa scrisa sus in browser si voila iti va merge.

Sportul e meserie azi, am o presimtire buna ca va invinge. Bine, si Petrolul e fara o mare parte din titulari, dar nah, astea sunt detalii :p

P.S. Vezi ca nu iti va merge cu Internet Explorer, incearca cu Google Chrome sau Mozilla.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 33 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.