21.08.2011 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 21.08.2011 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 44 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a IV-a a Ligii 1.
    Duminică, 21.08.2011, ora 18:00, stadion Regie. Digi Sport

1X :X

dragos
    Member

nu stiu daca voi putea veni in bucuresti sa-l vad live, insa cu siguranta il voi vedea la teveu……

dragos
    Member

mi-as dori , ca din(u)amo sa scoata un rezultat bun (Joi) in uefa, ca sa fie intre pe teren “pe varfuri” Duminica.
    pe de alta parte, Multescu ii cunoaste bine pe “catei”, insa noi suntem imprevisibili…….

ngm
    Member

CRED CA A VENIT TIMPUL SA SCOATEM UN REZULTAT MARE !!!

dragos
    Member

Duminica va avea loc nunta lu’ Borcea…..poate ii pregateste Multescu un cadou de pomina. =))

Cam scumpe biletele la meciul cu Dinamo,20 de lei pentru un loc la peluza, in conditiile mizere din Regie,nu mi se par justificati.Aviditatea lui Siman loveste din nou din cate se pare si nu cunoaste margini.Macar daca o sa platesc biletul,sa nu ne puna sa stam la o aruncatura de bat de huliganii dinamovisti cum s-a intamplat anul trecut, la meciul cu Rapidul,fara sa putem sa ne incurajam echipa linistiti pe propriul nostru stadion si sa delimiteze clar sectoarele sau macar sa puna cordoane de stewarzi intre noi si ei.

C C UK
    Member

Da poate mai facem un meci mare ca precendetele meciuri cu catei !!!

@dragos wrote:

Duminica va avea loc nunta lu’ Borcea…..poate ii pregateste Multescu un cadou de pomina. =))

Meci greu dar la noi orice este posibil. In primul rand sper ca Domn Profesor Multescu sa le schimbe mentalitate de echipa mica pe care unii jucatori se pare ca inca o au. Daca steaua a ajuns idealul de reusita fotbalistica a jucatorilor atunci e clar ca ceva nu e in ordine cu modul cum gandesc unii.

ngm
    Member

Mulţescu: “O să fie greu pentru Dinamo să rămînă “virgini” cu Sportul”

Antrenorul echipei Sportul Studenţesc, Gheorghe Mulţescu, a declarat, joi, într-o conferinţă de presă, că pregăteşte meciul cu Dinamo, din etapa a IV-a a Ligii I, pentru victorie şi că formaţiei pregătite de Liviu Ciobotariu îi va fi greu să rămînă singura grupare din Liga I fără gol primit.

“O să fie greu pentru Dinamo să rămînă “virgini”. O să facem toate eforturile să înscriem cel puţin o dată în această partidă. Avem ocazia să învingem liderul. Privim cu mare interes această partidă. Vreau să cîştigăm această partidă, aşa mi-am pregătit jucătorii. Vreau să le inoculez jucătorilor ideea că putem învinge”, a spus Mulţescu.

El consideră că jucătorii dinamovişti se vor reface complet până la partida de duminică cu Sportul după meciul din play-off-ul Ligii Europa, cu Vorskla Poltava. “Este oboseala meciului, a drumului. Dinamo are însă un lot valoros şi poate să gestioneze astfel de momente. Mai mult, are totuşi şi trei zile de refacere până la meciul cu Sportul”, a explicat tehnicianul, scrie Mediafax.

Mulţescu a menţionat că a avut o discuţie cu jucătorii Sportului şi le-a cerut să fie concentraţi doar la următoarele două partide din Liga I, urmând ca în pauza prilejuită de meciurile echipei naţionale a României să se discute toate problemele legate de contractele lor.
    Gigi Mulţescu crede că România are şanse mari să meargă cu cel puţin trei formaţii în grupele Ligii Europa, favoritele lui pentru calificarea din play-off fiind Dinamo, Steaua şi Rapid.

Catalin
    Member

@Dragoş
    Nunta lui Borcea e duminica viitoare, 28 august.

Nu-mi pun mari speranţe în meciul ăsta. Chiar de vom lua bătaie, mă voi declara mulţumit dacă băieţii noştri îmi vor lăsa senzaţia că au încercat din toate puterile să producă surpriza.

Zibling
    Member

Daca vom castiga in Regie, nu va fi nicio surpriza!

@Zibling wrote:

Daca vom castiga in Regie, nu va fi nicio surpriza!

Spui asta pe seama atmosferei incendiare si a presiunii covarsitoare a suporterilor Sportului asupra adversarului (a se citi ironia) sau a faptului ca Dinamo va fi obosita dupa meciul cu Poltava? La meciul de duminica va fi o asistenta pro Dinamo,nu cu mult diferita de cea de la un meci pe Stefan cel Mare.Realist vorbind,chiar ar fi o surpriza sa castigam.

ngm
    Member

Arbitrul Istvan Kovacs va conduce la centru meciul Sportul Studenţesc – Dinamo, care va avea loc, duminică, de la ora 18.00, în etapa a IV-a a Ligii I. Kovacs va fi ajutat la cele două linii de Adrian Vidan şi Valentin Avram, în timp ce rezervă va fi Mihai Ene, informează site-ul frf-cca.ro. Observatorii partidei vor fi Constantin Gheorghe şi Claudiu Popa, iar supervizor Vasile Avram

ashone
    Member

@ngm wrote:

Arbitrul Istvan Kovacs va conduce la centru meciul Sportul Studenţesc – Dinamo, care va avea loc, duminică, de la ora 18.00, în etapa a IV-a a Ligii I. Kovacs va fi ajutat la cele două linii de Adrian Vidan şi Valentin Avram, în timp ce rezervă va fi Mihai Ene, informează site-ul frf-cca.ro. Observatorii partidei vor fi Constantin Gheorghe şi Claudiu Popa, iar supervizor Vasile Avram

poa’ sa fie oricine. io tot vin la meci. am zis. si ar fi bine ca ala de-si cauta destinu’ la alte echipe mai mari, bordura aia sa demonstreze ca are valoare. macar acu’ cind il convoca barbugiu’ ala la cantonament. io pariez ca nu atinge mingea mai mult de 8 ori in 90 minute.o seara buna. :-* unde dracu’ a ascuns mama tuica aia? :-w

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 44 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.