21.08.2011 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 21.08.2011 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 44 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

@cristiansportul wrote:

Meci greu dar la noi orice este posibil. In primul rand sper ca Domn Profesor Multescu sa le schimbe mentalitate de echipa mica pe care unii jucatori se pare ca inca o au. Daca steaua a ajuns idealul de reusita fotbalistica a jucatorilor atunci e clar ca ceva nu e in ordine cu modul cum gandesc unii.

Si eu sper intr-o frumoasa victorie, dar dupa cum s-a jucat pana acum va fi destul de greu. Si nu cred ca peste noapte Domn Profesor Multescu sa le poata schimba mentalitatea, doar daca ei realizaeaza, tot visand la transferuri la echipe mari (precum sthoaia sau Kuban), ca jucand bine, si castigand, au sanse sa poata pleca la mai bine.
    Multi viseaza sa plece dar din pacate fotbal joaca destul de putin. SPER INTR-O VICTORIE!

Dar daca e sa pierdem, macar sa pierdem frumos si nu la o prea mare diferenta

ashone
    Member

0-0 la pauza. din pacate, retinut fiind de o lucrarica la un balcon cu termopane, nu am putut fi prezent la meci. bordura aia de curelea sper sa ma contrazica si urmatorul sut sa fie in poarta ciinilor. vreme frumoasa pentru fotbal, imi pare rau ca nu am ajuns pe teren. hai baietii!

cameliu
    Member

@ashone wrote:

bordura aia de curelea sper sa ma contrazica si urmatorul sut sa fie in poarta ciinilor.

Bordura a ramas.
    Cu cine naiba sa dai gol…
    E diferenta mare de joc…
    Sa batem noi Sibiul, Mioveniul si d-astia… da greu de tot va fi si cu aia.

benny
    Member

borduri sunt cu totii, in conditiile acestea nu cred ca vom face mai mult ca anul trecut.

cameliu
    Member

Singurul de la noi ce a jucat fotbal a fost Ormenisan…

dragos
    Member

VICTORIE indubitabilaaaaa si MERITATA !!!

dinamo a inceput in forta si au avut cateva ocazii bune…..apoi, jocul s-a calmat / s-a echilibrat.
    pe finalul primei reprize, curelea a avut cea mai mare ocazie a noastra.

in repriza secunda, dinamo a fost peste tot: a marcat, a pasat, a ratat, a facut spectacol :ymapplause: :ymapplause:
    noi am fost DOAR o echipa de 2 bani, de liga B.

datorita lui ORMENISAN scorul a ramas 0-2, altmineri daca era vreo 0-5 nu se supara nimeni.
    bravos copile !!!

PS1: exista o logica, ca Maxim executa loviturile libere ? eu nu o gasesc.
    aaa, poate ca are forta, dar doar atat.
    precizie nu are.
    PS2: Curelea degeaba iti doresti sa pleci, caci esti zeroooooo.
    cand vei fi mai mare, POATE vei avea ceva sanse. :D

JALNICI

ionut.ro
    Member

Fara drept de replica
    Declaratiile superoptimiste si usor frivole ale conduceri Sportului nu si-au gasit acoperire pe terenul de joc. Infrangerea de la Poltava i-a motivat pe dinamovisti, Ciobotariu a realizat ca in loc sa-si odihneasca titularii, o victorie si consolidarea primului loc le va asigura “cainilor” plusul de incredere de care au nevoie joia viitoare in cupa UEFA. Inca din minutul 6, M.Nicolae a zguduit transversala, mingea fiind prinsa apoi cu noroc de Ormenisan. Studentii au inteles rapid cum stau lucrurile. Dinamovistii au controlat centrul terenului, iar ocaziile au venit logic la poarta gazdelor. Torje a sutat peste in min 17, D.Stoica nu a nimerit cadrul portii din lovitura libera de la 30m in min 22. Echipa care a reusit cel mai rapid gol al campionatului ataca incet, aproape la pas, cu prea multe pase inapoi, care permit oricarei aparari decente sa anuleze plusul de tehnica de care dau dovada unii studenti. Mai mul toate mingiile trec obligatoriu pe la T.Balan, chiar si atunci cand alti coechipieri par mai bine plasati. Studentii au strans din dinti si au reusit sa mentina tabela nemodificata pana la pauza. Ultimile 5 min ale primei reprize au fost cele mai bune pentru Sportul. Curelea a patruns in 6m dar a centrat catre nimeni, apoi tot Curelea scapat singur cu portarul a sutat din 16m peste poarta in min 44. Repriza a 2-a a adus pe teren o echipa studenteasca parca mai preocupata de ofensiva, dar in acelasi timp mai fragila in aparare. A fost offside in min 47 cand Danciulescu a scapat singur cu portarul. Peste 2 min vine randul lui M.Niculae sa scape singur, dar iesirea sinucigasa a lui Ormenisan in gheata maestrului karateka a salvat situatia. In min 53 Multescu a fost eliminat pentru ca a protestat la un aut dictat eronat de brigada de arbitrii. In min 61, intr-o faza la care T.Balan primea ingrijiri medicale, Torje centreaza pe jos la coltul scurt, iar Danciulescu reia sec in poarta, fara sanse pentru Ormenisan. Ramasa fara principalul jucator, sansele Sportului de egalare pareau oricum minime. Mai mult pentru a se linisti complet dinamovistii au mai inscris odata prin L.Ganea, in min 70, care a reluat cu capul din 6m alta centrare perfecta a aceluiasi Torje (aflat probabil la ultimul meci in campionat pentru Dinamo). Ormenisan, de departe cel mai nu jucator al Sportului Studentesc, a reusit sa limiteze proportiile scorului in min 72 cand a respins in 6m sutul lui M.Nicolea, si in min 76 cand a blocat sutul la coltul scurt al lui Alexe. Niculae a mai scapat odata singur cu portarul, dar a fost ajuns din urma de Lung. De partea cealalta suturile lui Maxim nu au avut nici forta, nici precizie, iar foarfeca lui Curelea din min 85 a parut mai degraba o pasa la portar. Este din ce in ce mai sigur ca si in acest an Sportul Studentesc poate spera cel mult doar la salvarea de la retrogadare.

Nu inteleg ce tot va luati de Curelea,de parca toata vina numai a lui este pentru rezultatele nefaste obtinute de Sportul in ultima perioada.De bine,de rau,desi ar trebui sa recunoastem ca mai mult din prima,Curelea si-a facut datoria cu varf si indesat pentru echipa noastra si mereu a jucat cu sufletul pentru club,lasand la o parte nevoile financiare,plus ca spre deosebire de celelalte “vedete” din echipa este cel mai receptiv fata de noi suporterii,mereu salutandu-ne daca ii scandam numele,la Balan trece baba cu colaci pana se deranjeaza sa se uita un pic in directia peluzei /:) .Poate ca nu o fi de Steaua,Dinamo,Rapid,insa eu zic ca la Astra,Brasov sau Gaz Metan tot i-ar fi mai bine sa plece decat sa stea la noi si sa se stinga intr-o mediocritate crasa.In sistemul actual de joc, unde joaca varf impins, se asteapta prea mult de la el,mai ales ca pentru a avea succes, in acest rol, trebuie sa ai si coechipieri, care sa iti ofere pase de calitate,ceea ce nu este cazul la noi din moment ce nu putem sa legam mai mult de 2-3 pase consecutive.Acest baiat merita mai mult si daca cineva e de alta parere pe acest forum inseamna ca ar face bine sa se apuce sa tina cu alta echipa,gen Steaua,ca numai acolo se uita imediat de reusitele din trecut :|.

Edit:Si ceea ce mi s-a parut mai jalnic decat prestatia echipei noastra este faptul ca la un meci pe teren propriu cu o echipa antipatica multora, unii asa zisi suporteri nu s-au deranjat si ei sa scandeze cateva minute pentru Sportul, macar pana sa fi primit gol cand inca mai era o speranta in suflet.Toata jumatatea de peluza(ca cealalta era ocupa de fani dinamovisti din ce mi-am dat seama) a stat ca la teatru mut,nu stiu de ce,poate de frica sa nu ia bataie de la vreun dinamovist,cine stie.Numai Ovidiu si inca 2-3 mai strigau,mare pacat.Noi avem pretentii multe de la jucatori,dar din moment ce noi nici macar nu ne deranjam in a-i incuraja pe viu,nu prea vad justificarea pentru asa ceva.

Ultras
    Member

Galerie foto de la o mizerie de meci. Ce e drept imaginile parca sunt desprinse dintr-un alt film :ymdevil: INTRA AICI

07Ex
    Keymaster

Frumoase pozele! Pacat ca am pierdut. :(

Catalin
    Member

Culmea, la meciul ăsta nu m-a enervat apărarea, ci atacul. Mult lăudata tripletă Bălan – Ferfelea – Curelea e de nerecunoscut. Pe alocuri încântător contra Brașovului, Vali Lazăr a fost mort ieri. M-a mai scos din sărite faptul că n-ar trage la poartă băieții noștri, nici să-i pici cu ceară! Parcă vor să intre cu ea în plasă! Cred că am avea mai mult succes în ofensivă dacă am juca 4-4-2. În concluzie, cum deja a scris cineva aici, un eventual rezultat bun cu Dinamo ar fi fost un bonus. Ar trebui să ne pară mai rău că n-am bătut Ceahlăul și să ne rugăm să luăm toate punctele cu echipe ca Sibiu și Mioveni.

Radu Dobrin
    Member

Dupa ratarea lui Curelea dinainte de pauza am plecat de acasa. Si bine am facut. Poate ca atunci cind va juca la o echipa mare si va face performanta, va fi si poarta mai mare. Sau portarul mai mic.

Singura noastra sansa de a nu repeta rusinea de anul trecut este ca mai sint alte echipe mai slabe (cu toate ca nu mult mai slabe :( )…gen mioveni, pinaltoizi (chiar daca i-au batut pe porumbeni ieri), chiajna…

@dragos wrote:

…PS1: exista o logica, ca Maxim executa loviturile libere ? eu nu o gasesc.
    aaa, poate ca are forta, dar doar atat.

Pai daca aparare nu face, preluarile sint in 5m, iar pasele sint trasoare, trebuie sa fie si el bun la ceva.

dragos
    Member

@Radu Dobrin wrote:

Dupa ratarea lui Curelea dinainte de pauza am plecat de acasa. Si bine am facut. Poate ca atunci cind va juca la o echipa mare si va face performanta, va fi si poarta mai mare. Sau portarul mai mic.

buna observatie. =)) :))

sircos
    Member

http://www.romaniansoccer.ro/stiri/26028/etapa-4-sportul-studentesc–dinamo-0-2.htm
    eu i-as da 3 luni de suspendare lui niculae pentru interventia asta X(

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 44 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.