21.08.2011 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 21.08.2011 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-0)

Viewing 14 posts - 31 through 44 (of 44 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

din gsp…

ar mai fi fost interesant de vazut numarul centrarilor in careu de fiecare parte. Daca tot joci cu un Curelea ca singur virf de careu, la ce te astepti cind nu reusesti mai mult de 2-3 centrari in careu intro repriza. (in timp ce dinamovistii au avut cred peste 10 doar in prima repriza)

Sportul Parametru Dinamo
    4 ocazii 11
    45% posesia 55%
    14 şuturi la poartă 22
    2 şuturi pe poartă 7
    2 cornere 6

C C UK
    Member

ASTA E MERGEM MAI DEPARTE !!!! CAPUL SUS PRIVIREA IN FATA BAIETI ,ASTA ESTE VALOAREA SPORTULUI IN MOMENTUL ACESTA . :)

dragos
    Member

amicii mei “cateii” spuneau sec: nu jucati nimic; iar retrogradati :p

ngm
    Member

OAMENI BUNI !,
    AM REVAZUT MECIUL AZI ,,LA RECE”.
    NU PREA SUNT DE PAREREA VOASTRA CARE SEAMANA CU CEEA
    CE GINDEAM SI EU IERI.IN NICI UN CAZ ,,JALNIC”
    AU ALERGAT MULT, DAR NE LIPSESTE CEVA…
    CEVA CE TINE DE ANTRENOR. NU AU NERV SI NU SUNT MONTATI PT A FI INVINGATORI.
    MENTALITATEA DE INVINGATOR ESTE NECESARA.
    NU SUNT DE PARERE CA AU JUCAT FOARTE PROST, DAR PARCA NU AU INCREDERE IN EI !
    ACUM BAIETII SUNT CU BANU’ LA ZI, CE SCUZE MAI GASESC ??
    DACA CURELEA DADEA GOL LA SFIRSITUL PRIMEI REPRIZE, VORBEAM TOTI ALTFEL .
    CRED CA VOM AVEA SI NOI IN CURIND REZULTATE.
    CIND VOM AVEA 2 VICTORII CONSECUTIVE SE SCHIMBA SITUATIA.
    SUPER POZE MR. ALBOIU !
    SALUT POZITIVISMUL DOMNULUI C C UK !
    PACAT CA GALERIA NOASTRA E PA !

MR. ASHU RUSINE !!! , PENTRU CA REPETAT NU TE TI DE CUVINT !!! X(
    ( TE POT CAUTA DACA AM DE PUS VRE-UN GEAM ? CE SUMA CERI PT 2 ORE DE LUCRU, DUMINICA ?)

C C UK
    Member
    ngm wrote:
    PACAT CA GALERIA NOASTRA E PA !

CUM ADICA GALERIA NUMAI EXISTA SAU NUMAI VREA NIMENI SA INCURAJEZE ECHIPA?

CE SE INTANPLA MISTER NGM (salutare), in octombrie sau chiar mai devreme ne vedem acasa si atunci sa vezi galerie !

dragos
    Member

@ngm wrote:

OAMENI BUNI !,
    AM REVAZUT MECIUL AZI ,,LA RECE”.
    NU PREA SUNT DE PAREREA VOASTRA CARE SEAMANA CU CEEA
    CE GINDEAM SI EU IERI.IN NICI UN CAZ ,,JALNIC”
    AU ALERGAT MULT, DAR NE LIPSESTE CEVA…
    CEVA CE TINE DE ANTRENOR. NU AU NERV SI NU SUNT MONTATI PT A FI INVINGATORI.
    MENTALITATEA DE INVINGATOR ESTE NECESARA.
    NU SUNT DE PARERE CA AU JUCAT FOARTE PROST, DAR PARCA NU AU INCREDERE IN EI !
    ACUM BAIETII SUNT CU BANU’ LA ZI, CE SCUZE MAI GASESC ??

asa cum spui si tu, lipseste acel “CEVA” care poate aduce eficienta necesara etc.etc.
    este ciudat ca, dupa perioada de pregatire + cele 4 etape, echipa joaca mai slab decat atunci cand a fost preluata “din mers” de Multescu (fara a avea pregatirea de iarna cu el) :-w :-w :p
    nu stiu ce sa mai cred……..

@C C UK wrote:

CUM ADICA GALERIA NUMAI EXISTA SAU NUMAI VREA NIMENI SA INCURAJEZE ECHIPA?

Mai degraba le este lene sa o faca sau le este rusine,cand vad 3000 de oameni din galeria adversa scandand incontinuu pe propriul nostru teren.Insa nu pot sa nu ma gandesc la deplasarile din sezonul trecut,cand am jucat cu Steaua,Rapid,Dinamo si unde intr-adevar oamenii aveau plamani sa strige,dar acum nu stiu ce se intampla,poate sictirul i-a ajuns pe multi dupa insuccesele din ultimul timp.

Radu Dobrin
    Member

sint de acord cu Gabi in privinta mentalitatii. Jucatorii fac pe ei inca de la vestiare. Sau poate li se filfiie de meciul care vine. Dar nu cred ca asta pleaca neaparat de pe banca, ci si mai de sus. Daca ne uitam la declaratiile oficialilor de la club (plecind de la siman cu periutele de dinti sau “voi nu existati”, pina la gigeii cu turnichetii) toti dau (sau vor sa dea) impresia de victime sau martiri….de genul ca ei fac un fel de munca voluntara la clubul asta, fara ei e sfirsitul lumii, si noi, in afara faptului ca nu ii apreciem la adevarata lor super-valoare, mai si avem tupeul sa reactionam cind fac (sau zic) cite o traznaie. Una peste alta, asocierea cu clubul asta pare sa fie o pedeapsa..de parca ar Regia ar fi un fel de Sing Sing. Iar asta se duce inevitabil si in iarba unde discursurile incep cu “din pacate inca sint la Sportul”. Asta e cel putin impresia mea.

Singurul care a reusit sa inlocuiasca metalitatea asta cu una invingatoare a fost Dan Petrescu, si rezultatele sportive s-au vazut. Din pacate si cele administrative…

mie la meciurile sportului, mi se pare ca avem intotdeauna un om sau doi mai putin decat adversarii…intotdeauna parem mai putini pe teren si nu stiu de ce

Pentru ca in loc sa alerge sunt jucatori care merg pe teren. Iar cand vine vorba de a da o centrare fundasi nostri laterali se dueleaza care sa o dea mai in plopi asta atunci cand avioanele lor trec de primul adversar iesit in cale.

In forma maxima de cozonac erau cei de la dinamu s-a vazut in meciul cu ucrainieni ce buni sunt. Culmea este ca in dimineata meciului m-am intalnit cu ei in Baneasa Shopping City si vroiam sa le spun ca o sa le puna aia pielea in bat.

dragos
    Member

pt toti suporterii, preferam (macar) un egal cu noi si o calificare in grupele EL.

razvanR
    Member

Unul din argumentele victoriei adversarului.

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 14 posts - 31 through 44 (of 44 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.