21.09.2011 Dunarea Galati – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 21.09.2011 Dunarea Galati – Sportul Studentesc 1-0(1-0)

Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Doar nu ati crezut ca producem surpriza?

07Ex
    Keymaster

Vai de noi ce-am ajuns. :(

era cel mai clar meci de 1x al zilei
    tre sa ne trezim urgent pentru meciul cu steaua

dragos
    Member

@cameliu wrote:

Doar nu ati crezut ca producem surpriza?

nu am avut nicio ezitare de 1 solist….

razvanR
    Member

Rezultat oarecum previzibil dar in orice caz dezonorant.

Mai mult n-am ce sa spun, n-am vazut meciul, nu stiu cum a fost abordat, cine a jucat. Probabil jucatorii se gandeau la meciul de duminica, vor sa vada daca o sa se spanzure Gigi Becali.

cameliu
    Member

Victorie cu Sportul, 1-0, în „Cupa României” la fotbal
    Şi FCM Dunărea e în „optimi”!
    Autor:Dănuţ Lungu

Un gol al lui Vali Munteanu aduce a doua echipă a Galaţiului alături de Oţelul în faza următoare a competiţiei în care K.O.-urile sunt la ordinea zilei * „Vreau cu Dinamo mai departe”, a declarat la final atacantul dunărean

Fără Curelea şi Tibi Bălan, dar cu foamea cât casa. Aşa s-a prezentat Sportul Studenţesc ieri, pe „Dunărea”. Asta nu înseamnă că bucureştenii au aşteptat liniştiţi înfrângerea, dimpotrivă, au sperat să le treacă inaniţia alergând după o victorie cu divizionara secundă antrenată de Viorel Tănase.

Nu le-a mers însă, gălăţenii punând serios tunurile pe gruparea lui Vasile Şiman. Vali Munteanu, după ce aruncase buzduganul în minutul 17, a luat o minge din tuşă, l-a driblat şi pe Ormenişan, făcându-le astfel colegilor pârtie către „optimi” (30’).

După pauză, o veritabilă tornadă s-a abătut asupra porţii studenţeşti, Popescu (49’), acelaşi Munteanu (50’, 59’), Bârlădeanu (61’, 66’), Cârjan (68’) şi Enache (87’) irosind cu seninătate şansa de a închide meciul. În replică, oaspeţii au încercat să profite prin Târnăcop (72’), Dobre (76’, 82’), Truţă (91’) şi Lazăr (92’), dar le-au fluturat degeaba pavilioanele de foame. Nu şi-au făcut vânt spre faza următoarea întrecerii.

FCM DUNĂREA GALAŢI – SPORTUL 1-0 (1-0)

Meci disputat ieri în şaisprezecimile de finală ale „Cupei României”;
    Stadionul „Dunărea” – 300 de spectatori;
    A marcat: V. Munteanu (min. 30);

Echipele utilizate:
    DUNĂREA: Măstăcan – L. Radu (46’ Cristescu), M. Marin, St. Cucu, D. Popescu – Bostan, Cioinac, Al. Cristea – V. Munteanu, Chelaru (56’ Cârjan), Bârlădeanu (77’ I. Enache). Antrenor: Viorel Tănase.
    SPORTUL: Ormenişan – Farmache, Cioranu, A. Lungu, Cheţan – Irimia (77’ Truţă), Nicola (46’ Maxim), Târnăcop, V. Lazăr – Ferfelea, Nistor (46’ L. Dobre). Antrenor: Gigi Mulţescu.
    Au arbitrat: Lucian Rusandu (Sf. Gheorghe) – Cristian Nica (Ploieşti) şi Stelian Slabu (Braşov). Rezervă: Dan Burcă (Mangalia).

Cam rusinoasa totusi aceasta eliminare prematura din Cupa.Era o paine de mancat aici pentru jucatori,la propriu,considerand ca odata cu avansarea in cupa se primea si o anume remuneratie.Daca ar fi avansat mai departe,acestia probabil ca si-ar mai fi atenuat din saracie,dar unde nu e valoare si putinta,nu ai ce sa ceri.Eu unul nu pot sa fiu suparat,deoarece asta este limita noastra,noi trebuia sa fim acum in Liga a II-a jucand cu rivalii nostri din Branesti,dar din pacate pentru demnitatea noastra,am fost tinuti in Liga I fara ca noi sa fim pregatiti nici financiar,nici sportiv,iar asta se vede prin rezultatele noastre din ultimul timp.Daca vom reusi baremul,eu unul voi fi multumit considerand problemele pe care le avem,orice alta pretentie ar fi total lipsita de realism.

07Ex
    Keymaster

^ Acum cand am citit randurile de mai sus postate de Ace mi-am dat seama ca omul are dreptate. Degeaba speram noi ca echipa va juca bine, ca va avea rezultate, sau ca va merge mai departe in cupa. Adevarul este altul.

Noi trebuia sa fim acum in liga a II-a, deoarece anul trecut am retrogradat. Ace are dreptate … avem lot de liga a II-a, avem buget de liga a II-a, dar din pacate jucam in liga I. In consecinta nu vad cum vom putea emite pretentii de ramanere in liga I. In plus nici nu cred ca se vrea ramanerea in liga I. Daca Siman ar fi vrut sa ramana in liga I ar fi adus niste intariri inainte de inceperea sezonului. Noi avem nevoie de jucatori cu experienta ligii I, nu jucatori debutanti de la echipa de juniori.

In plus, vad ca din ce in ce se vorbeste mai mult de restantele financiare. Eu unul imi aduc aminte ca de fiecare data cand s-a scris in presa ca o echipa avea restante financiare, echipa respectiva a retrogradat. S-a intamplat la noi in ’97, s-a intamplat cu Ceahlaul, cu FCM Bacau, anul trecut cu Unirea Urziceni, si exemplele ar putea continua.

Adevarul e ca, in ziua de azi, fara bani nu se poate face performanta. Punct!

teo
    Member

@07Ex wrote:

^ Acum cand am citit randurile de mai sus postate de Ace mi-am dat seama ca omul are dreptate. Degeaba speram noi ca echipa va juca bine, ca va avea rezultate, sau ca va merge mai departe in cupa. Adevarul este altul.

exact, Ace a spus totul! nu prea avem motive sa ne facem mari sperante.

razvanR
    Member

Din cele 16 meciuri din aceasta faza a Cupei Romaniei, doar unul singur a fost castigat de oaspeti (Gaz Metan Media 1-0 FC Braila) si in doar inca o partida s-au calificat oaspetii CS Otopeni, la Sibiu, dupa 0-0 si penalty-uri !!!

N-avem nici o scuza pentru rezultatul rusinos, dar, probabil, daca am fi jucat si noi acasa, ne-am fi calificat !

dragos
    Member

ingrijorator este faptul ca, in ultimii ani sportul nu a contat in cupa si nici nu a luat-o in calcul. :-ss
    asta este marea problema….. :D
    sile nu intelege ca, poti castiga bani si din alte surse nu numai din vanzarea jucatorilor…… X(
    ori il sfatuieste prost cineva, ori nu intelege fenomenul :-?

@dragos wrote:

ingrijorator este faptul ca, in ultimii ani sportul nu a contat in cupa si nici nu a luat-o in calcul. :-ss
    asta este marea problema….. :D
    sile nu intelege ca, poti castiga bani si din alte surse nu numai din vanzarea jucatorilor…… X(
    ori il sfatuieste prost cineva, ori nu intelege fenomenul :-?

Dragos,nu e vorba ca Sile nu ia Cupa in seama,cu siguranta este si el constient ca aceasta competitie ar fi cel mai usor mod de a castiga bani frumosi cu minim de efort,deoarece din 6 meciuri poti sa te alegi cu aproximativ 350.000 Euro, plus bani din publicitate si drepturi de televizare,per total 500.000,care nu-s de ici de colo.

Pur si simplu valoare jucatorilor nostri,care a fost execrabila in ultimii ani,a adus ca Sportul sa nu faca multi purici in Cupa.In ultimele 4 editii,cu exceptia anului acesta,unde ne batea cred absolut orice echipa pe care o intalneam in saisprezecimi,am dat peste formatii mult peste nivelul nostru:anul trecut Steaua,care a si castigat Cupa,acum 2 ani Urziceni(atunci campiona en-titre),iar acum 3 cu CFR(de asemenea campioana din acel moment).Singura vina pe care am putea sa i-o imputam lui Siman in acest caz ar fi ca nu a luat jucatori mai buni pentru a reusi in competitie,dar in niciun caz nu se poate pune in discutie faptul ca nu a fost interesat,mai ales ca era vorba de bani la mijloc.

dragos
    Member

eu m-am referit la faptul, ca ORICE competitie inseamna CHELTUIELI !!1
    iar sile este un zgarcit, vrea performanta si bani fara a cheltui ceva @-)

webmaster
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 14 posts - 16 through 29 (of 29 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.