21.10.2006 Sportul Studentesc – Cetatea Suceava 1-0 (1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 21.10.2006 Sportul Studentesc – Cetatea Suceava 1-0 (1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 53 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 12-a. Stadion Regie, ora 11:00.

sircos
    Member

vad ca sucevenii sunt experti in meciuri egale. insa sper sa uite de asa ceva sambata :D

Zibling
    Member

Bun venit Sircos pe forumul nostru.

Pronosticul meu este unul realist, nu ma avant la mai mult de un 1-1. Eu inca astept un meci in care sa dam 2 goluri si sa si dominam. Sambata viitoare chiar jucam si acasa. Oare cer prea mult de la echipa ?

sircos
    Member

fii atent, ca 2 dam sigur, dar nu stiu cate o sa primim :?

dragos
    Member

macar acasa sa castigam!!!

suntem departe de ceea ce ne dorim cu totii !!!

Spawn09
    Member

pronostic de domeniul fantasticului (momentan) 1-0 din pacate nu voi ajunge sambata pe stadion sunt plecat din oras o sa pastrez legatura cu cineva de pe stadion :)

Giani
    Member

Eu voi fi pe stadion sambata dimineata. Sper sa castigam cu 1-0, gol marcat in minutul 94 din penalty. As fi multumit.

Spawn09
    Member

nop v-a fi 0-0 la pauza iar golul va fi dat in ultimile 10 min. dintr-o lovitura libera :) (am nimerit scoru la pauza si final la meciu steaua – real madrid de ce n-as nimeri si aici?:) )

Giani
    Member

Asa sa fie precum spui, dar nici oferta cu penalty in minutul 94 nu as refuza-o.

franz_kafka
    Member

Ar trebui sa li se spuna atat jucatorilor, cat si antrenorului, ca echipa Cetatea Suceava are un moral foarte scazut, inaintea meciului cu SS, din cauza unor dificultati aparute la nivelul clubului, dupa cum relateaza presa locala din saptamana in curs:
    1. datorita ultimelor rezultate (obsesiv, se invoca, in mod fatalist, ghinionul), noul obiectiv fixat este evitarea retrogradarii (anuntat pe un ton destul de ingrijorator);
    2. din motive similare, echipa nu mai este sustinuta de public si chiar de anumite oficialitati (nu stiu la ce anume facea trimitere exact declaratia);
    3. din cauze financiare, va fi mentinut lotul actual, fara a mai fi realizate noi achizitii;
    4. primaria doreste sa construiasca in locul stadionului, care nu are nici macar autorizatie de constructie, un complex hotelier de lux pentru oamenii de afaceri si politici straini care viziteaza orasul (dupa model occidental), invocandu-se necesitatea constructiei din perspectiva aderarii la UE si a pozitionarii orasului Suceava intr-o zona importanta (in apropierea viitoarei granite a UE).
    Deci…, probabil, ar trebui ca SS sa inceapa jocul in forta, pentru ca jucatorii Cetatii sa constientizeze din start ca meciul e pierdut si n-au decat sa se gandeasca in continuare la dificultatile clubului…
    Daca si Sorin, care locuieste in Suceava, a pronosticat 4-1 pt SS (cel mai consistent scor)…, inseamna ca stie ceva si dansul (acum, mie, imi pare cam rau ca am pus doar 2-1 SS).
    Inca o precizare: si eu sunt din Suceava, dar parca n-am indraznit dau un astfel de pronostic

ovidiu
    Member

Vad ca pe alocuri incepe sa apara optimismul.
    Tare bine si frumos ar fi ca baietii sa invinga maine.

Fie cu 4-1, fie cu 2-1 si chiar cu 1-0. Cel mai frumos ar fi primul scor pronosticat de Sorin, de la Suceava. Ne-am mai reface ceva si din golaveraj.
    Eu sper intr-o victorie.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

sorin
    Member
    franz_kafka wrote:
    Daca si Sorin, care locuieste in Suceava, a pronosticat 4-1 pt SS [/b](cel mai consistent scor)…, inseamna ca stie ceva si dansul

…sper sa nu va dezamagesc insa Sorin locuieste in Boston si este din Bucuresti. Chiar daca am mare incredere in Multescu (insa echipa e subtire), am dat pronosticul de 4-1 din pura superstitie. Pentru ca nu am mincat bataie ultimele doua etape cind am pronosticat acelas scor o sa merg pe mina asta o perioada. Daca-mi iese scorul exact cu atit mai bine. Apropos de superstitie, returul campionatului trecut am mers pe victoria Sportului cu 3-1 la fiecare meci. Si a iesit bine…

franz_kafka
    Member

Sorine din Boston,
    Scuza-ma pt confuzie, dar intotdeauna am avut impresia ca mai exista si un Sorin din Suceava, suporter al lui SS (nu mai inteleg nimic)…
    Am vazut ca ai postat steag SUA si locatie – Boston, dar am crezut ca ai facut-o in spiritul acestui forum, unde toata lumea traieste prin cele mai nebanuite colturi ale mapamondului

sorin
    Member

@franz_kafka wrote:

Sorine din Boston,
    Scuza-ma pt confuzie, dar intotdeauna am avut impresia ca mai exista si un Sorin din Suceava, suporter al lui SS (nu mai inteleg nimic)…

stiu si eu ca este un Sorin din Suceava insa nu l-am vazut nici pe lista membrilor.

franz_kafka
    Member

Daca tot am spus ceva pt jucatorii SS despre moralul echipei Cetatea, m-am gandit sa zic ceva si suporterilor SS despre galeria Cetatii (in cazul in care va fi prezenta cumva la meci)…
    E destul de pasnica, iar mai mult decat atat e foarte nostima cateodata… De pilda, la meciul pierdut acasa, cu 4-2, impotriva eternilor rivali din Botosani (n-am inteles niciodata o astfel de chestie), la sfarsit, galeria Sucevei, pt a face haz de necaz, i-a anuntat pe jucatorii si suporterii adversi ca organizeaza excursii la diverse obiective turistice din oras, precum Metro, Mc Donald’s, Kaufland… (la nivel regional, aceste supermarket-uri se deschid in Suceava si pt judetul Botosani)…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.