21.10.2006 Sportul Studentesc – Cetatea Suceava 1-0 (1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 21.10.2006 Sportul Studentesc – Cetatea Suceava 1-0 (1-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 53 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Interesant, e minutul 60 pe prosport era 0-0 si dintr-o data 1-0 pt noi Curelea in min 20…

Informatiile din Regie razbat mai greu decit de la Sighet… De’ distanta…

sorin
    Member

1-0 / prosport, onlinesport

mihada
    Member

Onlinesport spune ca e gata la 1-0. Bun si asa. Aflam noi detalii, in cursul vietii…

Bob
    Member

Este anuntat 1-0 (Curelea) scor final! Sa speram ca este rezultatul corect!
    :D :D :D

cameliu
    Member

@mihada wrote:

Onlinesport spune ca e gata la 1-0. Bun si asa. Aflam noi detalii, in cursul vietii…

astia citesc prosportu!!! asa se informeaza…
    rezultatele finale le da radio romania actualitati dupa radiojurnal la 1!

mihada
    Member

@cameliu wrote:

rezultatele finale le da radio romania actualitati dupa radiojurnal la 1!

si la Radio Actualitati tot 1-0.

lucian
    Member

acum am revenit de la cel mai bun meci al nostru de anul acesta! daca era 8-0 la final nu mira pe nimeni, la cat am ratat (ca in vremurile bune)!
    toti cei prezenti am inceput sa speram!

cameliu
    Member

@lucian wrote:

acum am revenit de la cel mai bun meci al nostru de anul acesta! daca era 8-0 la final nu mira pe nimeni, la cat am ratat (ca in vremurile bune)!
    toti cei prezenti am inceput sa speram!

Asta-i de bine!
    Insa trebuie sa batem si in deplasare, ca pina acum… 3 egaluri!

ultrasro
    Member

In prima repriza evolutie destul de retinuta dar dupa o bara a lui Varga in minutul 10 a urmat golul lui Curelea din minutul 20 care a urmat unei faze senzationale realizate de Dacian Varga (Omul meciului dealtfel).

In repriza a doua jucatorii Sportului si-au creat cam 10-12 ocazii mari de gol dar imprecizia jucatorilor nostri a facut ca sutul la poarta sa prinda extrem de rar cadrul portii. Jucatorii oaspeti au fost numarati in picioare dar scorul s-a incapatanat sa ramana 1-0.

Jocul insa a incantat, a avut ritm, fazele s-au succedat intr-o viteza ametitoare si am simtit din nou ca echipa joaca fotbal.

Portarul Popescu a dat din nou siguranta echipei, jucatorii Cetatii fiind lipsiti de replica in careul sau.

Sper intr-un rezultat bun la Bacau chiar daca avem ca de obicei 2-3 suspendati si accidentati (posibili ; )

Zibling
    Member

Da, trebuia sa fie 4-0 lejer, insa si 1-0 inseamna tot 3p. Cine a vazut meciul stie la ce ma refer.

Echipa a inceput sa pasese, sa nu mai greseasca, si la poarta au inceput sa aibe curaj sa traga cat mai multi. Patriche, Sorin Popescu, Ferfelea, Dedu si Dacian Varga – remarcatii mei, dar toata echipa s-a miscat cu 2-3 trepte de viteza peste restul meciurilor in care am dat goluri. Astazi, in plus, chiar si galeria a prins “voce” simtind ca echipa joaca, precum (citez pe Ultras) “ar avea puterea sa invinga mai mult de jumatate din echipele de Liga 1”.

ovidiu
    Member

@ultrasro wrote:

In prima repriza evolutie destul de retinuta dar dupa o bara a lui Varga in minutul 10 a urmat golul lui Curelea din minutul 20 care a urmat unei faze senzationale realizate de Dacian Varga (Omul meciului dealtfel).

In repriza a doua jucatorii Sportului si-au creat cam 10-12 ocazii mari de gol dar imprecizia jucatorilor nostri a facut ca sutul la poarta sa prinda extrem de rar cadrul portii. Jucatorii oaspeti au fost numarati in picioare dar scorul s-a incapatanat sa ramana 1-0.

Jocul insa a incantat, a avut ritm, fazele s-au succedat intr-o viteza ametitoare si am simtit din nou ca echipa joaca fotbal.

Portarul Popescu a dat din nou siguranta echipei, jucatorii Cetatii fiind lipsiti de replica in careul sau.

Sper intr-un rezultat bun la Bacau chiar daca avem ca de obicei 2-3 suspendati si accidentati (posibili ; )

@Zibling wrote:

Da, trebuia sa fie 4-0 lejer, insa si 1-0 inseamna tot 3p. Cine a vazut meciul stie la ce ma refer.

Echipa a inceput sa pasese, sa nu mai greseasca, si la poarta au inceput sa aibe curaj sa traga cat mai multi. Patriche, Sorin Popescu, Ferfelea, Dedu si Dacian Varga – remarcatii mei, dar toata echipa s-a miscat cu 2-3 trepte de viteza peste restul meciurilor in care am dat goluri. Astazi, in plus, chiar si galeria a prins “voce” simtind ca echipa joaca, precum (citez pe Ultras) “ar avea puterea sa invinga mai mult de jumatate din echipele de Liga 1”.

Vesti imbucuratoare.
    Doar acum am ajuns la net.
    Rezultatul de 1-0 este bun (victorie), iar cel mai mult ma bucura vestile despre jocul echipei. Si revenirea lui Varga (sper sa lase ifosele la o parte).

Poate da Dumnezeu sa vad si eu meciul de la Bacau la vreun post de tembeliziune. Imi este foarte dor de baieti. Si daca obtin si un rezultat bun voi fi si mai fericit.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Giani
    Member

Live pe TV Sport, vineri 27.10/19.00

Scorul nu a fost mult mai mare, nu neaparat impreciziei atacantilor nostrii ci, mai mult din cauza apararii bune a echipei oaspete! Plus portarul lor care a scos cateva de ale noastre ….

Ca sa citez galeria : CINSTE LOR STUDENTILOR !

P.S.
    A RENASCUT SPERANTA FRATILOR !!!

ovidiu
    Member

@Giani wrote:

Multmesc Giani.
    Sa speram intr-un rezultat bun. Este timpul de deschidere a topicului pentru meciul cu Suceava.

Sa speram ca acolo nu vor mai fi asa multe ratari si un rezultat bun.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

multi
    Member

@ovidiu wrote:

@Giani wrote:

Multmesc Giani.
    Sa speram intr-un rezultat bun. Este timpul de deschidere a topicului pentru meciul cu Suceava.

Sa speram ca acolo nu vor mai fi asa multe ratari si un rezultat bun.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Mare bucurie ne-a facut victoria asta! Si mi se pare mie, ati si cinstit-o!? :)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.