21.10.2006 Sportul Studentesc – Cetatea Suceava 1-0 (1-0)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 21.10.2006 Sportul Studentesc – Cetatea Suceava 1-0 (1-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • Author
    cameliu
    Member

Una peste alta sa adaugam la laudele voatre faptul ca NU AM LUAT GOL!!!
    S-a mai intimplat intr-un singur meci, cu Petrolul…

franz_kafka
    Member

V-am spus inca de ieri dupa-amiaza, ca nu trebuie sa avem emotii! Ar trebui sa incetam sa ne mai miram atat de o astfel de isprava si sa ne gandim la meciul viitor!
    E simplu: am invins pentru ca, in prezent, echipa Cetatea Suceava traverseaza o criza destul de serioasa, din toate punctele de vedere, dupa cum rezulta din articolele din presa locala… Daca SS nu invingea Cetatea nici macar in situatia de criza profunda in care se afla in prezent, inseamna ca trebuia ca si SS sa-si faca griji serioase in privinta evitarii retrogradarii (ceea ce cred ca nu e cazul)!

Ultras
    Member

Nu are nici o legatura situatia de la Cetatea cu jocul prestat de Sportul. Pur si simplu astazi baietii au aratat ca vor sa joace. Pana se vor suda relatiile de joc mai e cale lunga, dar a fost facut primul pas. Pentru moral au acum nevoie de o victorie in deplasare.

franz_kafka
    Member

Ultras,
    Si eu imi doresc sa fie asa cum spui tu, insa mi-e teama ca ne imbatam cu apa, dupa o victorie previzibila…
    Oricum, timpul va decide care dintre noi a avut dreptate (repet: sper sa fi fost eu cel care m-am inselat in aceasta privinta)…

Ultras
    Member

Puteam sa fi luat iar 0-5 ca tot acelasi lucru il spuneam: ieri au aratat ca VOR sa joace, in plus au aratat ca si pot. Cand vor lega si cateva rezultate pozitive, vor deveni ceea ce ne dorim cu totii: o echipa.

ashone
    Member

@multi wrote:

@ovidiu wrote:

@Giani wrote:

Live pe TV Sport, vineri 27.10/19.00

Multmesc Giani.
    Sa speram intr-un rezultat bun. Este timpul de deschidere a topicului pentru meciul cu Suceava.

Sa speram ca acolo nu vor mai fi asa multe ratari si un rezultat bun.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Mare bucurie ne-a facut victoria asta! Si mi se pare mie, ati si cinstit-o!? :)

eu nu am putut veni la meci dar TOTUL la noi se cinsteste si inainte si dupa. cel putin asa fac eu.

lucian
    Member

@franz_kafka wrote:

Ultras,
    Si eu imi doresc sa fie asa cum spui tu, insa mi-e teama ca ne imbatam cu apa, dupa o victorie previzibila…
    Oricum, timpul va decide care dintre noi a avut dreptate (repet: sper sa fi fost eu cel care m-am inselat in aceasta privinta)…

“kafka”, cu toata simpatia pe care ti-o port din citirea mesajelor tale pline de sarm, vreau sa te contrazic. sigur ca fiind din zona geografica a adversarei noastre de ieri, cunosti mai bine realitatile zonei si poate ca ar fi fost de condamnat un rezultat negativ al echipei noastre.

nu este deocamdata cazul sa ne imbatam cu apa chioara, dar pe ce ma bazez, vorba lu’ conu’ Caragiale, cand il sustin, poate prea entuziast, pe “ultras”:
    unitate, la nici un meci din acest campionat nu i-am vazut pe “copii” sa discute intre ei cum au facut-o azi. la final, cand au fost fortati faca recuperarea prin cateva ture de teren erau zambitori, multumiti de sine, joviali, increzatori ca impreuna pot obtine mai multe. aceasta incredere ne-au transmis-o si noua, suporerilor, atatia cati sintem;
    atitudine, baietii au pus “osul”, cum se zice, struniti de pe margine de un nea gigi care nu le-a iertat micile erori de exprimare sau tratarea superficiala a catorva faze. varga, dintr-o gura sparta pe teren, azi a fost un tip disciplinat care a alergat cat in cele 11 etape anterioare, a tras echipa dupa el, nu a iesit din cuvantul antrenorului si si-a pus fermoar acolo unde trebuia…. sa vad aceeasi atitudine la echipa si cu ocazia meciurilor viitoare si promit ca n-o sa ma uit la rezultate, pentru ca sint convins ca ele vor veni mai devreme (speram) sau mai tarziu;
    potential, bine ca exista acest cuvant, si mai bine ca el poate sa se refere la jucatorii actuali de la echipa. exista, dar nu ne e inca aratat la capacitate maxima (in repriza a doua, odata cu “forcingul” de vreo 20 de minute ne-a fost prezentat, ca intr-un vis…);
    multescu, un invingator prin definitie, cel putin atunci cand o antreneaza pe sportul;
    s.a.

ca o concesie, zic sa ne uitam cat mai multi la meciul de pe tv sport de saptamana viitoare, sa vedem intai cu ochii nostri ca “minunea” incepe sa capete contur mai devreme decat ne-am astepta si dupa aceea s-o comentam impreuna.

Dragos Chiva
    Member

Cred ca revirimentul echipei noastre se datoreaza inca o data tot lui Multescu.Sper ca etapele urmatoare sa ne convinga de acest lucru.In cazul in care supozitia mea se confirma, sunteti de acord ca ar trebui sa avem un banner prin care sa aratam ca ne dam foarte bine seama de lucrul asta?Va spun asta fiindca de curand, am citit un interviu care i-a fost luat lui Multescu la scurt timp de la revenire.Dansul spunea in acel interviu ca s-a reantors la Sportul fiindca lucrurile nu mergeau conform, asteptarilor la Vaslui.Spunea de asemenea ca atat timp cat a antrenat Vasluiul nu a avut timp sa urmareasca nici macar rezultatele Sportului.Am sesizat o urma de tristete in randurile interviului punctata si de mentiunea ca, datorita celor de mai sus, nu stia ce il “asteapta” la revenirea in Regie.Poate ca ar fi momentul sa exprimam foarte clar faptul ca ii apreciem munca pe care o depune la Sportul si ca ne pasa daca sta sau pleaca de la noi.Astept opinii.

franz_kafka
    Member

@lucian wrote:

nu este deocamdata cazul sa ne imbatam cu apa chioara, dar pe ce ma bazez, vorba lu’ conu’ Caragiale, cand il sustin, poate prea entuziast, pe “ultras”:
    unitate, atitudine, potential, multescu

Lucian,
    Inseamna ca, sambata, ne-am imbatat cu sampanie adevarata, (iar, in ceea ce ma priveste, ar trebui sa incep a ma molipsi de optimismul vostru, pt ca voi ati vazut meciul, si de aceea, poate ca sunteti mai indreptatiti decat mine sa fiti increzatori in sansele reale ale echipei)…

sircos
    Member

eu, care sunt mai nou pe la meciurile sportului, am fost foarte placut surprins sa vad cum se misca in teren studentii. cel putin repriza a doua a fost excelenta – ar fi trebuit inregistrata. fata de ultimile meciuri acasa (petrolul, sacele) am vazut ca sportul studentesc inca mai are galerie. iar acest lucru a facut sa ma “ia valul”, incurajand si eu baietii. cu siguranta voi mai veni la meciurile din regie.
    si, intradevar, varga a fost sambata “jucator brazilian”, iar golul este meritul lui.

haide sportu` !

Spawn09
    Member

se pare ca neprezentarea mea pe stadion a dus la o victorie si la un joc excelent al studentilor oare sa fiu eu ghinionistul galeriei si echipei?:))) asta nu ma impiedica sa revin pe stadion sper ca peste 2 sapt. cand avem meci acasa sa apar pe stadion cu traditionalul meu steag “hand made” :P

lucian
    Member

@franz_kafka wrote:

@lucian wrote:

unitate, atitudine, potential, multescu

Lucian,
    Inseamna ca, sambata, ne-am imbatat cu sampanie adevarata, (iar, in ceea ce ma priveste, ar trebui sa incep a ma molipsi de optimismul vostru, pt ca voi ati vazut meciul, si de aceea, poate ca sunteti mai indreptatiti decat mine sa fiti increzatori in sansele reale ale echipei)…

sper sa nu ne mai dezamageasca acum cand am inceput sa re-“investim” moral in ei!

ultrasro
    Member

http://www.monitorulsv.ro/showstire.php?tip=sport&id=20750

Într-un meci contând pentru etapa a XII-a ligii secunde, Sportul Studenţesc Bucureşti – Cetatea Suceava 1-0 (1-0)

Motivaţi suplimentar de prima de 20 de milioane de lei vechi promisă de omul de afaceri Adrian Porumboiu, fotbaliştii pregătiţi de Florin Cristescu au început cu destul curaj partida din Regie. Suceveanul Prisacă a avut primele două oportunităţi de a înscrie, însă de fiecare dată a fost blocat în ultima clipă de apărătorii adverşi. Puşi în gardă de acţiunile ofensive ale oaspeţilor, studenţii ripostează imediat prin Varga, care în minutul 18 a trimis din lovitură liberă balonul în bara transversală. Peste alte 4 minute, elevii lui Gigi Mulţescu reuşesc totuşi să deschidă scorul prin Curelea, care a reluat de la 6 metri în poartă o minge bine lucrată pe partea stângă de acelaşi Varga. Chiar dacă bucureştenii au început să joace din ce în ce mai bine după marcarea golului, sucevenii au ratat şi ei două ocazii până la pauză prin Apetri şi mai ales Andrieş, care a şutat din poziţie bună în plasa laterală. Repriza secundă a început în nota de dominare a gazdelor, care în primele 15 minute au creat o presiune continuă la poarta lui Roheţki, ratând şansa desprinderii prin Curelea şi Ferfelea. Scăpaţi cu bine din acest iureş ofensiv iniţiat de studenţi, fotbaliştii Cetăţii au echilibrat uşor, uşor jocul, fără însă a ajunge să creeze pericol la poarta adversă. Sucevenii au greşit cu o uşurinţă enervantă ultima pasă, şi nu s-au descurcat mai bine nici la fazele fixe, irosind 3 sau 4 lovituri libere din poziţii foarte bune. Sportul Studenţesc a evoluat în alcătuirea Popescu – Raţiu, Patriche, Vasile, Dedu – Târnăcop, Oae, Ferfelea (90 Ciupe), Costin (63 Fărcăsanu, 87 Cazan) – Varga, Curelea. Antrenor Gheorghe Mulţescu. Cetatea a jucat în formula Roheţki – Andronic, Berezoschi, Mocanu – Roman, Sitaru, Butnaru, Apetri (80 Băsăscu), Raţă – Andrieş (72 P. Bosancu), Prisacă (80 Rostaş). Antrenor Florin Cristescu.
    Rezultate complete înregistrate în partidele disputate, sâmbătă, în etapa a XII-a a Seriei I:
    Dunărea Giurgiu – Dunărea Galaţi 1-1
    CF Brăila – Delta Tulcea 0-2
    Chimia Brazi – FC Săcele 4-1
    FC Braşov – Prefab 05 Modelu 0-0
    Gloria Buzău – FC Snagov 3-1
    CS Otopeni – Petrolul Ploieşti 2-0
    Sportul Studenţesc – Cetate Suceava 1-0
    Forex Braşov – FC Botoşani 4-0
    FCM Câmpina – FCM Bacău 1-0
    În urma acestei etape, clasamentul Seriei I arată astfel:
    1 Forex 12 8 1 3 21-8 25 +7
    2 Prefab 05 12 7 2 3 19-9 23 +5
    3 Delta Tulcea 12 7 2 3 24-15 23 +5
    4 Petrolul 12 7 1 4 15-13 22 +4
    5 CS Otopeni 12 6 3 3 16-8 21 +3
    6 FC Botoşani 12 6 2 4 15-15 20 +2
    7 Sportul Stud. 12 5 3 4 14-21 18 +0
    8 Dunărea Giurgiu 12 4 5 3 23-15 17 -1
    9 Gloria Buzău 12 5 2 5 19-15 17 -1
    10 FC Braşov 12 4 4 4 17-14 16 -2
    11 FCM Câmpina 12 3 6 3 9-8 15 -3
    12 Cetatea 12 3 5 4 17-16 14 -4
    13 Dunărea Galaţi 12 3 5 4 11-15 14 -4
    14 FC Săcele 12 2 6 4 10-15 12 -6
    15 FCM Bacău 12 5 4 3 7-5 11 +1
    16 CF Brăila 12 2 3 7 5-21 9 -9
    17 Chimia Brazi 12 1 2 9 8-21 5 -13
    18 FC Snagov 12 1 2 9 9-25 5 -13

petschovschi
    Member

@ultrasro wrote:

Sper intr-un rezultat bun la Bacau chiar daca avem ca de obicei 2-3 suspendati si accidentati (posibili ; )

Care nu joaca la Bacau ?

07Ex
    Keymaster

Postati va rog caseta meciului aici. Imediat ce voi avea ceva timp liber voi face modificarile necesare pe site si pe forum.

Multam pentru intelegere.

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.