21.10.2011 Gaz Metan Medias – Sportul Studentesc 3-1(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 21.10.2011 Gaz Metan Medias – Sportul Studentesc 3-1(2-1)

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • Author

@Radu Dobrin wrote:

Daca mediasul mai exista. Sau daca noi mai existam.

Musca-ti limba si Doamne fereste…desi ne aflam intr-o situatie nu prea placuta,nu ar trebui sa ne gandim la asa ceva,daca intr-adevar suntem suporteri ai acestei echipe frumoase,dar fara resurse.Oricum,revenind,acesti jucatori imi scot peri albi in cap inca de la 21 de ani:trei ocazii monumentale in a doua repriza,toate ratate,iar Gazul la prima ocazie o baga in ate,la fel ca si cu Targu Mures.Din pacate,vechile metehne se pastreaza la echipa noastra,noua ne trebuind 10 ocazii singuri cu portarul pentru a putea marca:Tarnacop si Curelea au fost unu la unu cu portarul la respectivele faze si amandoi au dat-o in balarii,dar ce sa-i faci,mergem mai departe si speram la mai bine ca intotdeauna.Forzza Sportul!!!

MarcAntoniu
    Member

Se putea scoate un egal in seara asta.

Sper ca jucatorii Otelului sa renunte la protestele lor de a nu juca cu Targul Mures, din cauza refuzului consiliului de administratie de a le da prima de 100.000 de euro pentru castigarea campionatului si sa castige meciul,pentru ca muresenii sa nu se distanteze de noi in lupta pentru evitarea retrogradarii.Macar atat sa obtinem si noi din etapa aceasta,daca nu am putut mai mult cu fortele noastre proprii.

dragos
    Member

la primul gol Patriche si Popescu au fost “aerieni”, iar la cel secund Farmacie a fost jucator de liga a-4-a……
    ratarile lui Curelea si Tarnacop SPUN TOTUL despre valoarea acestei echipe de babe :))
    cand vor sti sa marcheze, atunci putem spera la liga 1
    pana atunci, STINGEM LUMINA in regie si ne trezim la matineu !!
    ura si la gara :D

razvanR
    Member

Echipa combina bine, are posesie, dribleaza, are suturi la poarta, joaca mai bine ca adversarii dar rateaza ocazii incredibile, ca pe timpul lui Dan Petrescu si uite asa in loc de 6 puncte in ultimile 2 meciuri am luat unul singur !

Urmeaza o serie de meciuri foarte grele pana la sfarsitul turului dar sper sa terminam in prima jumatate a clasamentului.

ashone
    Member

la echipa se joaca “haos” de 2-3 ani de zile…daca joaca bine atacul, trebuie sa o puna portarul, daca apara binisor portarul, trebuie sa il sape fundasii, daca mai adaugam deficientele la finalizare rezulta ca iar nu facem baremul. nu-i nimic nottingham forest al luat 2 CCE si apoi s-a trezit prin liga a 3-a…si au cam stat acolo ceva ani. dar macar aveau atitudine chiar daca nu prea nimereau cotofana…am vazut si eu meciul intr-o companie selecta cu Nicu, Nea Bebe si Consigliori…singurul lucru bun din tot meciul ala a fost Lupul Singuratic televizat de 2-3 ori…cind a luat ferfelea mingea sa bata, i-am strigat sa dea gol ca face lupul infarct acolo, si-l are pe constiinta…o seara buna baieti.

ultrasro
    Member

Mediasul a marcat de 3 ori cu capul inclusiv cu ceafa cred :)

dragos
    Member

de 3 etape primim goluri frumoase: la astra (golul 2), cu tg mures, cu gazu’ (golul 3) :D
    suntem o echipa care invitam adversarul sa marcheze spectaculos…….

dragos
    Member

“Ştiam că ne aşteaptă un joc foarte greu, în faţa unei echipe care venea după trei rezultate bune, trei remize. Este o echipă frumoasă a campionatului, joacă deschis, este imprevizibilă şi de aceea i-am rugat pe băieţi să ia jocul în serios. A fost probabil cel mai greu joc al nostru de pînă acum. Şi ei au avut posibilitatea să egaleze, şi noi ne puteam desprinde. Ei au intrat în joc după acel penalty transformat.

S-a văzut că echipa este pe un drum bun, urmează o perioadă de foc, deplasare la Galaţi, acasă cu Vaslui, deplasare la Rapid. Dar şi celelalte trei meciuri care urmează sînt la fel de grele.

Am primit multe cartonaşe galbene şi astăzi, vom mai avea absenţi, pe lîngă Markovici, Pîrvulescu şi Hoban, care au lipsit azi. De la începutul campionatului jucăm fără Eric, nu trebuie să vorbim despre el. A făcut multe pentru echipa asta, dar a şi lăsat echipa. Sperăm să ne descurcăm fără el”, a spus Cristi Pustai la “DigiSport Special”.

Antrenorul Sportului, Daniel Timofte, s-a declarat mulţumit de jocul “studenţilor” în faţa Gazului Metan, joc pierdut de elevii săi cu scorul de 1-3. Citeşte aici mai multe!

“Eu zic că am făcut un meci bun, am avut posesie, am avut perioade de dominare, dar şi am fost dominaţi. Momentul psihologic al partidei a fost la ratarea lui Tîrnăcop. Sînt mulţumit de băieţi.

Am avut contact cu jucătorii Sportului anul trecut, ştiam care sînt posibilităţile lor, sînt un colectiv deosebit, au valoare. Pot veni rezultate bune. Mai e mult pînă la salvarea de la retrogradare, acesta va fi obiectivul nostru”, a spus Daniel Timofte la “DigiSport Special”.

“Sînt mulţumit şi fericit pentru victoria cu Sportul, dar am avut ceva emoţii. Sportul pune multe probleme în deplasare, nu întîmplător a făcut egal cu Astra. Să nu uităm că Steaua a fost fericită că a luat un punct de la Sportul! La fel şi Tîrgu-Mureş.

Am avut şi noroc în seara aceasta pentru că în multe momente am tremurat în faţa celor de la Sportul.

Avem deja oferte pentru Ciprian Petre din străinătate, nu am discutat încă cu el, dar nu va pleca de la Gaz Metan. Este un jucător important, îşi va încheia cariera la noi şi merită să intre în structura de conducere a clubului. Sînt oferte şi pentru Bawab, dar nici la el nu se pune problema să plece. Este un jucător care va creşte, a ajuns la o stabilitate la o echipă din Liga 1.

Pîrvulescu are un concurent acum, pentru că Răzvan Avram a făcut un meci foarte bun”, a spus Ioan Horoba la Radio GSP.

În doar patru minute, Mediaşul a părut că a rezolvat ecuaţia meciului cu Sportul, pe care l-a avut la îndemînă încă de la fluierul de start. După o joacă în debut cu Popescu (6), Bud nu a mai greşit reluarea. La scurt timp, şi Avram s-a trezit cu un cadou din partea lui Patriche şi l-a pedepsit pe nefericitul Popescu (31).

“Studenţilor” nu le lipseşte entuziasmul de a juca fotbal, dar arată ca o formaţie desculţă în apărare. Letal pe contraatac, duetul Ferfelea – Curelea i-a hărţuit pe fundaşii medieşeni, iar Ciucă a cedat la o incursiune a “decarului” Sportului. A transformat tot Ferfelea, cu o “scăriţă” din brandul Mutu, iar partida s-a aprins din nou. Timofte l-a aruncat în joc şi pe Călin Tîrnăcop, dar mijlocaşul Sportului a devenit eroul negativ la Mediaş. După o intervenţie criminală pe genunchiul lui Buzean (40), în partea secundă, Tîrnăcop a tras ca la rugby, deşi era absolut singur cu Vîtcă (63)! De aici s-a rupt filmul pentru Sportul. Frăsinescu a refăcut avantajul de două goluri în ultimul sfert de oră, permiţîndu-i lui Bratu o reluare pentru impresia artistică a unei întîlniri spectaculoase (90+3).

“Ştiam că avem în faţă o echipă dezinvoltă, care joacă un fotbal spectaculos, de aia am cerut maximă atenţie. E un rezultat meritat, poate diferenţa de două goluri e prea mare”
    Cristian Pustai, antrenor Gaz Metan

“Dezamăgit de rezultat, jocul a arătat că meritam mai mult. Prin greşeli personale am contribuit la succesul Mediaşului”
    Daniel Timofte, antrenor Sportul

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost arhivat.

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.