21.11.2004 Sportul Studentesc – Gloria Bistrita

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 21.11.2004 Sportul Studentesc – Gloria Bistrita

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 42 total)
  • Author
    Ultras
    Member

Da’ slibovita nu se anunta? 😈 Vreo veste pentru duminica?

dragos
    Member

sigur, Duminica vom avea zapada in capitala, asa spun cei de la meteo….
    oricum, ar trebui o stalinskaya – incalzeste inima hhmmmm………..

cameliu
    Member

Sportul – Gloria, ora 14:00
    Arbitri: Tiberiu Lajos – Ionel Popa, Florin Hîncu – Sorin Burloiu
    Observatori: Nicolae Dobrin, Dan Dragoş Crăciun

Blue Eyes
    Member

sa nu-mi spuneti mie MM daca nu castiga Sportul… :D 😮 😆

Rastaphan
    Member

1-0 bucur. scor final
    + Penalty ratat tot de el

bravo lor! daca mergem tot asa…cupa..si campionatul!!!!!

Radu Dobrin
    Member

rezultat foarte bun………..daca mergem tot asa…avem o sansa sa raminem in ‘a’….

ginditi-va la sforile care vor incepe sa se traga prin martie-aprilie… :? ..plus gigel..

multi
    Member

Mica , da’ e a noastra !

cameliu
    Member

Mai avem 2 deplasari: la rapid si la lanterna aek
    Fiind la -2, putem spera ca terminam totusi la adevar cu +…
    Cert e ca echipa merge, iar rezultatele… au inceput sa apara!

multi
    Member

In primul rand cred ca merge apararea… In frunte cu Edy . (vezi evolutia de azi – cred ca a fost cel mai bun jucator de pe teren)
    Si cifrele confirma : avem printre cele mai putine goluri primite. De fapt , ca sa nu nedreptatesc pe nimeni , de mai mult timp am observat ca echipa intreaga se apara extraordinar. (ca mai si tremuram , din cand in cand…cred totusi ca e normal la o aparare cu media de varsta de …20(?) de ani…continui sa cred ca aparatorii devin meseriasi si odata cu acumularea experientei)
    In rest…creste inima in mine cand vad ca incet-incet comentatorii incep sa deschida gura si sa spuna ca Sportul Studentesc joaca cel mai frumos fotbal in Romania !

mihada
    Member

Cum puteti sa va ginditi ca am putea retrograda? Echipa asta joaca mai bine ca nationala Romaniei. Vor pleca in iarna niste jucatori, ca, de’, trebuie si ei sa cistige bani, viata e scurta, dar nici vorba de retrogradat.

Iar pentru Rastaphan si “Surrender to the fact that life is unfair !” mai bine “Life is better than the alternative”. Smile!

ultrasro
    Member

Evolutia remarcabila a lui Balan care a inventat faza din care Bucur a marcat si siguranta incredibila in aparare a lui Edy Stancioiu care a scos 2-3 suturi grele au facut ca victoria sa revina echipei noastre favorite! Bistrita a dat o replica mult peste celelalte 3 deplasari din Bucuresti! Absenta suspendatului Costin Lazar (cumul de cartonase) a facut ca faza de constructie a Sportului sa sufere destul de mult deoarece Maxim nu a reusit sa suplineasca lipsa lui Mendieta.
    Spectatori putini pe o vreme frumoasa dar geroasa.

Daca batem Rapidul si Poli Timisoara putem sa speram la un loc pe podium la finalul campionatului. Cu conditia ca Siman sa reuseasca sa gestioneze corect problemele financiare ale clubului si sa plateasca la timp salariile si primele jucatorilor.

Radu Dobrin
    Member

mersi ovidiu de info…ce se mai aude de situatia financiara de la club?

in alta ordine de idei, eu cred ca mai usor luam puncte in potcoava decit la timisoara..

ultrasro
    Member

Daca il vinde pe Balan sau pe Bucur o sa faca rost de bani ca sa plateasca restul echipei se va face loc ca sa joace meci de meci pentru Curelea, Varga si Oae, care acum joaca mult prea putin din motiv ca primi doi mentionati sunt greu de scos din primul 11.

Sa nu uitam si ca Ratiu si Dedu sunt nemultumiti ca joaca putin sau deloc in ultimile etape datorita evolutiei foarte bune a titularilor actuali Radoi si Secareanu.

La mijloc sa nu uit de nemultumirea lui Vasile Nicola si a lui Marius Nae care au jucat si extrem de putin, tot din motive obiective!

Maxim este si el in curs de revenire deci concurenta pe posturi exista.

Iar Stanca e obligat sa apere perfect in cupa deoarece acolo este singurul loc unde Edy il mai lasa sa apere in ultimile saptamani!

Sa speram ca totusi pana la vara nu pleaca nimeni caci daca pierdem o piesa de baza din echipa va fi mai greu in campionat si in cupa. Daca printr-o tragedie pleaca cineva in iarna sper ca cei care acum sunt rezerve sa ii poata suplini foarte bine.

Întrebat ce părere are de faptul că suporterii echipe sale au scandat la final “Blatiştii!”, Dan Petrescu a răspuns: “Dacă ei aşa au crezut, este problema lor”.

De pe sit-ul gsp.ro Tampiti astia u interpretat ca noi am fi strigat la jucatorii Sportului ca sunt blatisti. Ce dobitoci si mai zici ca nu e plin de prosti in presa romaneasca.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 42 total)
  • The topic ‘21.11.2004 Sportul Studentesc – Gloria Bistrita’ is closed to new replies.