21.11.2007 Sportul Studentesc – Petrolul Ploiesti 1-2(1-2)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 21.11.2007 Sportul Studentesc – Petrolul Ploiesti 1-2(1-2)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • Author
    ovidiu
    Member

@Radu Dobrin wrote:

azi am vazut reluarea unui film mai vechi….”neputinta”…

Si lipsa chef de joc, reprosuri inutile intre jucatori, lipsa de inspiratie.

Nu prea mai avem nimic.
    Dupa ultimele rezultate ma bucuram ca intram in cartile promovarii. Dar dupa meciul de astazi … … fara cuvinte.
    Pacat, pacat.

ultrasro
    Member

Schimbarile facute de antrenor azi au fost si ele total neinspirate… plus ghinionul plus jocul aerian al apararii in multe momente… Ferfelea a jucat orice doar ce trebuia nu :(

mkg
    Member

Dupa seria de meciuri fara infrangere ne asteptam sa fie normal sa ii batem pe gazari la noi acasa. Dar ” normalitatea” ne-a readus cu picioarele pe …gazon : Noi acasa stim sa pierdem cel mai bine. O.K deci la Brasov cer imperativ un rezultat favorabil ce ar trebui sa vina conform” normalitatii”
    DRUMUL SPRE PERFORMANTA NU ESTE INTODEAUNA UN DRUM DREPT .EL POATE FI PRECUM DRUMUL SPORTULUI DE AZI : SINUOS SI NESIGUR !!!
    P.S . Imi place linia noastra de clasament …cu adevarat studenteasca ceea ce este rau este ca am inceput sa ma obisnuiesc cu numele nostru in aceasta competitie!

adso
    Member

@ultrasro wrote:

Schimbarile facute de antrenor azi au fost si ele total neinspirate…

ai dreptate!
    cred ca s-a grabit cand l-a scos pe stanga dupa 10-15 minute.
    sportu a avut peste 5 cornere restul meciului, faze la care ar fi fost mai periculoase cu andrei in careu.

ionut.ro
    Member

Pe o vreme rece cu soare, dar pe un teren denivelat si fara spectatori (de, ai nostri mai si lucreaza) Sportul Studentesc s-a distantat decisiv (in jos!) de contracandidatele la promovare. M.Marian s-a straduit si a reusit in sfarsit sa obtina prime infringere de la revenirea in Regie. Pentru aceasta mai intai a schimbat ambii oameni de gol atunci cand echipa avea mai mare nevoie de ei, apoi nici cei ramasi in teren nu l-au “dezamagit”… Nu am vazut primele 10 min, asa ca nu stiu cat de mult a gresit Stanga, de a fost scos in min.15- cu exceptia alunecarii semiratate de la gol, dar atunci n-a fost singurul vinovat –
    Dupa un inceput de meci cu 3 cornere la poarta noastra, la ultimul se produce o patrundere pe partea stanga a apararii noastre, Stanga cat e el de lung incearca o alunecare riscanta, in careu, atinge mingea dar cu frica si nu suficient de tare pt a o trimite in corner, urmeaza o centrare la coltul scurt, o balbaiala, mingea atinge bara, Niculescu o atinge si el de 2 ori, mai mult derutandu-si fundasii, in fine prahoveanul Mutiu o trimite cu sete in plasa. Apoi a iesit Stanga. Cand jucatorii nostri inca se mai gandeau daca sa inceapa sa joace sau nu, pe un contraatac 2 contra 1acelasi Mutiu (care ne-a egalat si in returul trecut) prefera sutul la coltul scurt pe jos de la marginea careului in locul patrunderii si face 2-0 (min26). Prima faza a Sportului se produce la primul corner in min 28, reluare cu capul spre poarta a unui jucator la Sportului, mingea il loveste pe altul, de unde sare la Patriche care reia pe sub portar in plasa pt 1-2. Sportul ar fi putut egala la a 2-a faza fixa, o reluare pe spate spre poarta resinsa, mingea ajunge la Curelea, care reia pe jos spre coltul lung, dar pe langa poarta. Sportul dadea senzatia ca se poate impune dupa pauza.
    Dar repiza a 2-a incepe cu prahovenii in atac, si nou intratul Ghita incearca o scarita peste Niculescu spre portita, dar mingea cade pe transversala. Sportul pare capabila sa produca pericol doar din faze fixe cu aglomeratii in careu, Ciupe dinamizeaza usor jocul nostru pe banda dreapta, C.Gheorghe incearca un vole la coltul scurt, iar Curelea bine gasit in careu il tinteste pe portarul lor de la 11m. In min 70 incercatii suporteri ai Sportului care poate inca mai sperau in egalare primesc o lovitura de moral: iese Curelea si intra Lung (??!). Apoi se accidenteaza Dedu, care nu mai poate fi inlocuit. Ciobotariu, azi destul de harnic, dar tot lent, are o frumoasa lovitura de cap din careu pe coltul lung, dar mingea loveste bara. Sportul a terminat meciul cu Ferfelea si Gheorghe zbatindu-se pe benzi si aruncand mingi spre un careu fara atacanti, Dedu topaind intr-un picior in aparare (gata-gata sa fie “facut” de adversarul direct Budescu in situatii de ultim aparator), in vreme ce Curelea si Stanga isi rodeau probabil unghiile pe banca…
    Si uite-asa Mihail Marian i-a demonstrat lui Siman ca obiectivul in Regie nu e promovarea, ci formarea unei echipe de viitor, in care viitor Siman o s-o vanda si pe asta….
    PS. Va rog, scoateti rezultatele meciurilor amicale de pe prima pagina, cand le vad imi vine sa ma zgirii pe ochi!

07Ex
    Keymaster

@ionut.ro wrote:

Va rog, scoateti rezultatele meciurilor amicale de pe prima pagina, cand le vad imi vine sa ma zgirii pe ochi!

In primul rand multumim pentru comentariu. In al doilea rand, da, voi scoate rezultatele amicalelor dar pana acum n-am avut cu ce sa le inlocuiesc.

franz_kafka
    Member

@07Ex wrote:

@ionut.ro wrote:

Va rog, scoateti rezultatele meciurilor amicale de pe prima pagina, cand le vad imi vine sa ma zgirii pe ochi!

In primul rand multumim pentru comentariu. In al doilea rand, da, voi scoate rezultatele amicalelor dar pana acum n-am avut cu ce sa le inlocuiesc.

Cotele apelor Dunarii…

sircos
    Member

inainte de meci:

ovidiu cu cagula =)))

incepe meciul:

REZUMATUL MECIULUI: (din pacate petrolul a fost peste noi)

niculescu “tirtiplic” chiar prinde mingea :D

un gazar trimis direct la spital :(

andrei stanga, trist si suparat / ca mister marian l-a schimbat:

ultrasi suparati la final de meci:

07Ex
    Keymaster

AMUTITI DE MUTIU!
    Joi, 22 Noiembrie 2007

Petrolul a câstigat în Regie prin cele doua goluri înscrise de catre atacantul reinventat de Stefan Nanu.

Sportul si Petrolul s-au întâlnit ieri în derby-ul echipelor suferinde.
    Constienti de faptul ca FC Brasov cu greu mai poate fi ajunsa în acest sezon, atât “studentii” cât si “petrolistii” au oferit un spectacol sters, demn de o cauza mai buna. Scorul a fost deschis relativ repede, în minutul 16, când Mutiu (foto, în galben) a fructificat actiunea personala a lui Cotan, împingând balonul în plasa de la numai doi metri. Gazdele au parut incapabile de a replica, iar în minutul 24, acelasi Mutiu realizeaza “dubla” dupa ce a profitat de o nesincronizare în compartimentul defensiv al alb-negrilor. Cravasati de pe margine de temperamentalul Marian Mihail, bucurestenii au o tresarire de orgoliu si, în minutul 26, dupa un corner executat impecabil de capitanul Ciubotariu, Patriche a redus din diferenta si a reaprins sperantele în tabara gazdelor.

Cel de-al doilea mitan i-a gasit pe “studenti” asediind poarta oaspetilor, care au ratat cea mai mare ocazie în minutul 79, Ciubotariu trimitând cu capul în bara si expediind astfel toate cele trei puncte în contul “gazarilor”.

Radu Dobrin
    Member

cine e ‘omul paianjen’ in pozele alea? 😯

Zibling
    Member

@Radu Dobrin wrote:

cine e ‘omul paianjen’ in pozele alea? 😯

Un militar din trupele KAFOR rau de tot, care a tinut mortis sa stea in peluza cu noi. Ne-a amenintat cu o arma, si noi restul l-am “acceptat” 8)

Zibling
    Member

Multumim pt poze, sircos. Pacat ca jucatorii Sportului au facut un meci dezastru, asa cum se pricep ei mai bine, si nu m-au lasat sa-mi schimb avatarul de aici de pe forum cu unul un pic mai happy. Deci, ramane cum am stabilit: “Ingerasii de la Sportul nu bat pe nimeni”. Noi goluri dam si mai putem da, ca avem posesia meci de meci acasa, insa avem o aparare Doamneeeeeeeeeeeee! Cred ca eu si cu omul cu cagula am face mai bine marcajul om la om si faza defensiva.

Ah, si bravo ionut.ro pt comentarii. Ai dreptate si din 2 puncte de vedere in principal:
    – Mihail Marian si-a mancat singurel meciul, gandindu-se ca mai bine sa vina acum prima lui infrangere ca antrenor al Sportului in actualul mandat. Schimbarea lui A.Stanga asa, “la penalizare”, mi s-a parut idioata. Si daca tot a inceput in aceeasi nota de ce nu i-a schimbat pe Lung si/sau Patriche la golul 2 ca tot erau ramasi in atac undeva, cand Mutiu a ramas singur cu Lung si portarul Niculescu la marginea careului nostru???
    – Rezultatele din meciurile amicale mi se par incredibile. Ceea ce se joaca acum, parca este cu Sportul II in teren, si nu cu seniorii !!!

Insa, ionut.ro nu are dreptate cu o chestie – in locul lui Curelea, in repriza a doua a intrat Sebi Ghinga, care a jucat e adevarat precum Lung, care era in teren de la inceputul meciului – adica cu pase gresite in aparare fix la adversari, vreo 3 la numar din partea fiecaruia din “studentii” nostri 😥

ultrasro
    Member

In locul lui Stanga a intrat Ghinga in minutul 17 iar in minutul 63 in locul lui Curelea a intrat Cazan :)

stefan
    Member

Nici eu nu prea am multe de spus. Am intrat iar in epoca aia in care jucam bine un joc, prost 2, alte 2 bune samd. Poate batem Brasovul, dar asta nu ar face decat sa confirme actuala situatie a echipei. Ne auzim peste vreo doi ani, cand poate lotul incepe sa fie constant in joc.

dragos
    Member

ADIO PROMOVARE, ORIUNDE TE-AI AFLA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! punct.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 40 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.