21.11.2009 Sportul Studentesc – Steaua II Bucuresti 0-0

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 21.11.2009 Sportul Studentesc – Steaua II Bucuresti 0-0

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 34 total)
  • Author

e pauna titular…nu imi amintesc cand a fost pauna titular ultima data la prima echipa :)

imi scoate peri albi postolache…. X(

cameliu
    Member

0-0
    Asta e!
    Important e ca am ramas pe 2!

M-a disperat arbitrul ala.
    Cred ca nu a fost interval mai mare de 30 de secunde in care sa nu fii suflat ceva.
    Cretin tip de arbitraj oricum!

ovidiu
    Member

Nu a fost sa fie … o victorie.
    Am dorit-o foarte mult.
    Am racnit de doua ori gol in speranta ca va intra :D .

Din pacate am vazut multa neputinta in repriza a doua.
    Sa speram ca vom continua drumul ascendent si nu vom cobora dupa acest meci.

dragos
    Member

rezultat care nu ne multumeste deloc…..daca am fi marcat, s-ar fi jucat pe contre.
    doar in prima repriza am avut ocazii….pacat, ca in repriza secunda am jucat haotic, cu mingi aruncate in careu la bataie.
    se putea da hent in repriza secunda.
    arbitrul a fragmentat destul de mult jocul.
    steaua nu a contat in atac (au avut doar o bara din lovitura libera si un sut peste poarta) si s-a multumit sa nu piarda acest joc.
    ne mentinem pe locul secund, insa ar fi fost bine sa ne consolidam locul.
    s-a simtit absenta lui Ferfelea.

cameliu
    Member

http://www.ligab.ro

Cronică / A fost sau n-a fost penalty?

Sportul Studenţesc a remizat cu echipa secundă a Stelei, pe teren propriu, 0-0, la capătul unui meci încrîncenat. Ambele echipe şi-au dorit victoria, însă nu au găsit calea golului.

Lume bună în Regie azi, la meciul Sportului Studenţesc cu Steaua II. Ţiţi Dumitriu, Martin Tudor, dar şi Vasile Avram, venit să-şi vadă fiul la lucru.
    După o lovitură liberă executată de Ochiroşii în minutul doi, rămasă fără rezultat, Sportul s-a instalat comod în jumătatea stelistă. În minutul cinci, Curelea trage puţin peste poarta lui Cezar Lungu, din pasa lui Ciupe. Acelaşi Curelea trimite pe lîngă, în minutul 12.
    Abia în minutul 20 Steaua iese la joc, dar domină steril, fără să ameninţe careul studenţilor. Sesizînd pericolul, Tibi Selymes le cere elevilor săi să urce, împingîndu-i pe stelişti în jumătatea acestora. Totuşi, tot steliştii încheie repriza în atac, doar bara opunîndu-se la lovitura liberă executată de Ochiroşii în minutul 43.
    A doua repriză începe în dominarea gazdelor care solicită un penalty pentru henţ la intervenţia lui Iacob, în minutul 54. Urmează câteva minute de joc haotic, în care cele două echipe par să joace tenis cu piciorul peste linia de la centrul terenului.
    Finalul aparţine Sportului. Lungu prinde centrarea din lovitură liberă a lui Farmache, în minutul 73. Apoi, Postolache trimite un şut-centrare mult peste poartă. Nici Curelea nu prinde poarta la centrarea lui Ciupe. Cezar Lungu se opune de două ori tizului său de la Sportul, pentru ca în ultimul minut al prelungirilor să apere în faţa lui Curelea, care l-a luat la ţintă din patru metri, după centrarea lui Ciupe.
    Scorul final a fost un zero la zero care nu îi ajută pe studenţi în lupta pentru şefia seriei, în timp ce Steaua bifează un nou meci fără victorie.

Autor: Barrie Georgescu

Tibor Selymes : “Ni s-a refuzat un penalty!”

Antrenorul Sportului Studenţesc, Tibor Selymes, s-a declarat extrem de dezamăgit de faptul că echipa sa nu a reuşit să învingă echipa secundă a Stelei.

Selymes a declarat următoarele : “Ni s-a refuzat un penalty la henţul în careu comis de Alexandru Iacob. Nu-mi pasă că tuşierul este fiul lui Avram, el trebuia să vadă acel penalty.” Întrebat ce jucători a remarcat în partida din această după-amiază, fostul internaţional român a declarat : “Nu am pe cine să remarc, deoarece toată echipa a muncit, dar din păcate fără realizări”. Antrenorul Sportului a încheiat : “Terenul moale şi faptul că echipa adversă a fost aşezată foarte bine în teren nu pot reprezenta scuze pentru care nu am câştigat astăzi”.

Antrenorul Sportului, Tibor Selymes, va fi prezent, luni seară, de la ora 22.30, la emisiunea “Recursul Etapei”, transmisă în direct la televiziunea GSP TV. În cadrul emisiunii, moderate de Ovidiu Ioaniţoaia şi Ion Crăciunescu, vor mai fi prezenţi Gabi Balint şi Bogdan Stelea.

ultrasro
    Member
    Zibling
    Member

Cum plec eu de langa tine, cum intri in gura lupului, Ovidiule! :ymdevil:

… “ordinarule”… ce misto suna! :p

07Ex
    Keymaster

Dupa parerea mea,acest meci a fost cel mai urat de pana acum de pe teren propriu.Multa lupta surda la mijlocul terenului,jocul fizic a primat in fata fotbalului si din pacate fazele de gol au cam lipsit la ambele porti,ceea ce a condus la o totala lipsa de spectacol.Totusi am fost in cele mai multe momente ale jocului peste Steaua II si zic eu,ca daca una dintre cele 2 echipe ar fi meritat sa castige,noi am fi fost aceea,insa fotbalul se joaca pe goluri si nu pe posesie sau ocazii de gol.

De asemenea,in legatura cu mica disputa intre Ovidiu si Stoichita,chiar mi s-a parut mare taran cel din urma,ma asteptam totusi ca antrenorul celui mai galonat club din Romania sa aiba totusi stapanire de sine si bun simt,dar din pacate fotbalul romanesc numai astfel de personaje “creste”.

pacat de aceasta ocazie….puteam fii locul 2 cu 2 puncte avans de locul 3 daca nu ma insel…stateam bine pt etapa viitoare care este una f dificila si ne puteam permite acolo un egal…dar asa mergem la victorie la buzau si e f greu !

cameliu
    Member

http://www.liga2.ro:

SPORTUL STUDENŢESC – STEAUA II 0-0 16:35 PĂUNA, TITULAR ÎN “GAŞCA NEBUNĂ”
    Şansă ratată

“Gaşca Nebună” nu se dezminte! Când îi mergea mai bine a călcat strâmb chiar pe propriul teren. Ajutată şi de rezultatele indirecte, Sportul Studenţesc ar fi putut sâmbătă să îşi consolideze poziţia în clasament, dar nu a reuşit să treacă de Steaua II. Totuşi, alb-negrii rămân în spatele liderului, Victoria Brăneşti, care nu mai poate fi ajuns de nicio echipă până la încheierea turului, având un avans de şapte puncte cu două etape înainte de pauza de iarnă.

Studenţii au început bine jocul din Regie şi erau stăpâni pe situaţie, deschiderea scorului părând iminentă. Roş-albaştrii s-au apărat însă disciplinat şi după ce au scăpat din câteva situaţii critice au echilibrat partida. Aşezaţi bine în teren de Leonard Strizu, steliştii au rezistat până la pauză şi chiar ar fi putut intra în avantaj la cabine, dacă norocul nu ar fi fost de partea portarului Viciu. Ochiroşii a executat înşelător o lovitură liberă de pe partea dreaptă, mingea a lovit transversala, a ajuns la Iacob, iar şutul acestuia a fost deviat în corner.

Maniera de arbitraj a nemulţumit gazdele. Emil Voicu a fragmentat jocul mai mult decât era necesar, acordând lovituri libere la aproape orice contact. Mai mult, în minutul 53, asistentul Valentin Avram, urmărit din tribune de tatăl său, şeful CCA Vasile Avram, nu a semnalizat un henţ clar comis în careu de Iacob în încercarea de a bloca centrarea lui Curelea. Dincolo de erorile arbitrilor, rezultatul final a fost determinat de inexactităţile din ofensiva “studenţilor”. Silviu Păuna, golgheterul formaţiei a doua a Sportului, pentru prima dată titular la echipa mare şi Costin Curelea, au fost izolaţi de linia mediană, având prea puţine mingi utile din care ar fi putut pune pe picior greşit defensiva oaspeţilor.

In extremis, Sportul putea smulge victoria, dar Curelea nu a avut precizie cu voleul său din interiorul careului, Andrei Lungu a şutat previzibil, iar goakeeperul stelist Cezar Lungu a reţinut aproape de linia porţii ultimul şut a meciului.

Pentru a se menţine în lupta pentru promovare, Tibor Selymes trebuie să rezolve la iarnă mai multe probleme ale formaţiei sale, printre care şi eficienţa redusă în faţa apărărilor supraaglomerate. Nici de cealaltă parte pauza competiţională nu va fi liniştită, Steaua II intrând practic în hora pentru evitarea retrogradării, după un parcurs bun în debutul sezonului.

articol şi foto de Florin ALBOIU

sircos
    Member
    07Ex
    Keymaster

Eu zic ca e mult mai bine ca acum stati la tribuna a II-a. Vedeti meciul mai bine si va si bronzati. B-)

dragos
    Member

repriza secunda poate a fost cea mai urata repriza de la inceputul turului….brrr, plictisitoare #-o #-o
    pauna inexistent, curelea imprecis, irimia cam slabut.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 34 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.