21.11.2010 Sportul Studentesc – FC Vaslui 0-1(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 21.11.2010 Sportul Studentesc – FC Vaslui 0-1(0-0)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 48 total)
  • Author
    dragos
    Member

GATA, s-a STINS LUMINA, iar planeta se scufunda !!! :)) =))
    bine, ca am SCAPAT de toate grijile acestui supliciu.

in prima repriza era sa adorm, iar in cea secunda….. :D :p

Multumim BATRANEI echipe a sportului studentesc pentru jocul bun oferit :D , daruirea :)) , devotamentul =)) de care a dat dovada pentru evitarea retrogradarii. =)) =))

Ne-am saturat de: cfr, sreaua, dinamu, rrapid, otelu’, timisoara, bistrita, astra s.a.m.d., VREM sa vina: chiajna, steaua 2, dinamu 2, dunarea galati, farul cta, viitorul cta, sageata navodari, cf braila, fc snagov s.a.m.d.

hai cu promovarea !!!!

dragos
    Member

@ultrasro wrote:

Ma intorc in meciul cu Dinamo.

ai fost interzis ?

dany33
    Member

CU ATITUDINEA ASTA,MAI BINE VA RETRAGETI DIN CAMPIONAT,PENTRU CA VA FACETI DE RAS

cameliu
    Member

Nu credeam ca ajungem sa fim mai penibili ca Otopeni, Mioveni sau Alba Iulia…

Zibling
    Member

@ultrasro wrote:

Ma intorc in meciul cu Dinamo.

Chiar nu ma asteptam sa te lasi “dominat” de Siman! :( OK, a spus el ce-a spus, dar nici tu nu trebuie sa-i dai satisfactie. Esti prea timid, prea cuminte, de fapt prea docil pt un suporter de fotbal. Noi te stim altfel. Te asteptam in mijlocul nostru, atat cat inca mai putem gusta meciuri de prima liga.

07Ex
    Keymaster

FC Vaslui bate în Regie şi urcă pe 4!

Formaţia FC Vaslui a învins, duminică, la Bucureşti, scor 1-0 (0-0), echipa Sportul Studenţesc, într-un meci din cadrul etapei a XVI-a a Ligii I. Golul a fost marcat în minutul 72, când Bello a înscris cu capul, din careul mic, la un corner executat de pe partea dreaptă de Lucian Sănmărtean.

Sportul Studenţesc: 12. Niculescu (33. Viciu ’80) – 29. Farmache, 27. Raţiu, 24. Patriche, 23. Maxim – 19. Cruceru (11. C. Gheorghe ’77), 7. Pătraşcu (30. Irimia ’70) – 10. Ferfelea, 28. T. Bălan, 20. Varga – 9. Curelea. Antrenor: Florin Tene.

FC Vaslui: 1. Kuciak – 20. Milanov, 3. Papp, 28. Cânu, 17. Bălace – 4. Gencev – 18. L. Sănmărtean, 80. Wesley (9. Pouga ’67), 10. Gerlem (31. Gheorghiu ’46) – 14. Adailton (30. R. Costin ’34), 25. Bello. Antrenor: Viorel Hizo.

Cartonaşe galbene: Papp ’42, R. Costin ’89.
    Arbitri: Alexandru Deaconu (central) – Radu Ghinguleac, Eduard Ungureanu (asistenţi) – Teodor Crăciunescu (rezervă).
    Observatori: Constantin Zotta, Eduard Alexandru.
    Supervizor: Adalbert Kassai.

La meci au asistat aproximativ 500 de spectatori, printre care şi 20 de suporteri ai formaţiei oaspete.

Doi fani ai echipei Rapid Bucureşti au afişat un banner cu inscripţia “Pancu – un idol adevărat, susţinut şi respectat”. Jucătorul formaţiei FC Vaslui nu a făcut parte din lot.

Declaratii dupa meci:

“Acest joc a fost foarte important, pentru că Steaua a câştigat la Târgu Mureş, Rapid a bătut Universitatea Cluj, iar Dinamo probabil va învinge Victoria Brăneşti. E bine că am câştigat, pentru că rămânem în plutonul din faţă. Dar este inadmisibil cum ratăm ocaziile de gol. A trebuit să tremurăm până la final, pentru că nu eram în stare să modificăm tabela. Sportul Studenţesc joacă mereu bine pentru că nu are presiunea rezultatelor, a conducătorilor sau a publicului. Putem spera să prindem podiumul până la finalul sezonului”, a spus Hizo.

Antrenorul echipei Sportul Studenţesc, Florin Tene, a declarat că formaţia sa va încerca să se salveze de la retrogradare, considerând că s-au mai văzut minuni.

“Mergem mai departe. Am jucat de la egal la egal cu o echipă foarte bună. Am încercat să-i ţinem piept şi nu am ce să le reproşez jucătorilor. Jos pălăria pentru ei. Avem jucători valoroşi, dar în fotbal trebuie să ai şi şansă. Acum nu mai avem ce pierde. Mergem la Urziceni să câştigăm. Vom încerca să ne salvăm de la retrogradare, pentru că s-au mai văzut minuni, iar eu cred în ele”, a spus Tene.

Formaţia FC Vaslui a învins, duminică, la Bucureşti, scor 1-0 (0-0), echipa Sportul Studenţesc, într-un meci din cadrul etapei a XVI-a a Ligii I.

ultrasro
    Member

Nu e vorba de frica de Siman :), recunosc ca meciul vazut la TV a fost un pic ciudat. Daca Sportul aveau mai mult tupeu pe faza ofensiva se putea castiga deoarece oaspetii s-au cam clatinat intre minutele 50-70. Fizic Vasluiul a stat mai bine mai ales prin aportul jucatorilor brazilieni si africani. Tehnicul Sanmartean a fost omul meciului, aproape imposibil de oprit, iar centrarea de la gol a fost aproape perfecta. Nu cred ca Sportul trebuie blamata pentru meciul de azi, atat se putea obtine in conditiile existente.

ssfan
    Member

S-a cam terminat.
    Ce mi-e inca neclar e ce va ramane din iarna prin Regie.

ashone
    Member

@cameliu wrote:

Noi ne framantam degeaba! Pe ei ii doare undeva.
    Sper sa nu intram cu mult minus in B, ca mergem rapid in C. Au mai patit-o si altii…

eheee cami de tot spun eu asta…si nimeni nu are urechi de auzit….de exemplu -8 e drum spre C garantat….o seara buna.

razvanR
    Member

Meci echilibrat, intre 2 echipe bune. FC Vaslui a castigat corect, merita felicitari!

Pentru noi urmeaza mai multe meciuri in deplasare: la Urziceni, la Galati, in Regie cu Dinamo Bucuresti si prima etapa de la primavara la Bistrita. Daca isi vor pastra calmul si luciditatea jucatorii nostri vor obtine puncte in aceste meciuri.

dragos
    Member

@razvanR wrote:

Meci echilibrat, intre 2 echipe bune. FC Vaslui a castigat corect, merita felicitari!

probabil, cand spui, ca sportul este echipa buna, te referi la istorie, la traditie – in niciun caz, nu cred, ca la PREZENT !! :-?
    sau asta ai vrut sa spui ? =)) :))

rapid19pancu
    Member

@07Ex wrote:

Doi fani ai echipei Rapid Bucureşti au afişat un banner cu inscripţia “Pancu – un idol adevărat, susţinut şi respectat”. Jucătorul formaţiei FC Vaslui nu a făcut parte din lot.

Am ajuns la concluzia ca sinagoga din Regie este stadionul tuturor posibilitatilor. La prima etapa daca nu ma insel … n-am putut intrat deoarece s-au epuizat biletele ,la alt meci am intrat si in peluza cu vreo 15 minute inainte de inceperea partidei erau mai multi jandarmi decat spectatori (aducandu-mi aminte de vremurile in care tribunele din Ghen(a)cea la meciurile steoaei erau umplute cu 2-3000 de purtatori de uniforma ) ,apoi la meciul cu Branesti am intrat la oficiala sperand ca poate o sa fie mai frumos ,dar cand colo… plin de inculti si de “bo$$i” ,care m-au lasat cu un gust amar si despre locul la oficiala. Iata ca am ajuns si la meciul de azi cu Vasluiul unde m-am gandit sa fac un gest frumos pentru idolul meu si i-am vopsit mesajul pe care l-am si afisat : “PANCU – un IDOL adevarat,sustinut si respectat ” ,dar n-am putut sa-l afisez decat 2 minute deoarece au intervenit stewarzii si probabil ofiterul de presa mai apoi deoarece din ce am inteles in prima faza de la acestia si din statiile acestora eram “2 vasluieni inconstienti care trebuiau sa fie scosi din peluza Sportului pentru a evita altercatiile cu baietii care sustin sportul “. Mai apoi cand le-am explicat ca suntem rapidisti si ca mesajul l-am facut pentru idolul nostru care joaca la Vaslui si ca este intr-o perioada dificila si ca este ca un mesaj de sustinere si de incurajare pentru acesta ,au inteles situatia si ne-au lasat in pace. Peste aproximativ 5 minute apare probabil ofiterul de presa sau cine o fi fost sa ne cheme sa ne dea afara din stadion pe motiv ca am introdus ilegal acest mesaj si sa ne interogheze despre modul in care am intordus mesajul in peluza .Mesajul l-am introdus la intrare cand stewarzii nici nu s-au sinchisit sa se deranjeze sa ma puna sa desfac mesajul care-l aveam in ghiozdan .M-au intrebat ce am acolo ,am scos o punga in care era mesajul (are 10 metrii mesajul ,deci era o punga destul de mare si voluminoasa) ,le-am spus ca am un mesaj..s-au uita 1 minut la punga apoi s-au uitat ce am in ghiozdan si m-au lasat sa intru linistit . In concluzie n-a fost de vina incompetenta stewarzilor de la intrare care nu sunt in stare sa faca cum trebuie controalele ,a fost vina mea ca nu m-am dus eu sa le zic inainte de meci ce mesaj am si ce scrie pe el si acesta a fost motivul pentru care am fost dati afara dupa doar 10 minute dupa ce am intrat.

Inchei aici pagina de roman.. :))

In concluzie ,sunt fericit ca pana la urma cel putin pentru 2 minute mesajul n-a trecut neobservat .
    Imi pare rau insa de situatie Sportului care din pacate probabil va retrograda…cel mai tare regret lipsa de daruire so de atitudine pe teren a jucatorilor ,multi dintre ei nu-si merita locul de fotbalisti profesionisti la clublul Sportul Studentesc ,nu stiu ce inseamna spiritul Sportului Studentesc…

Toate bune si ne vedem la meciul cu javrele ! m/
    P.S. miss you ovidiu & ashu ! :ymhug:

sircos
    Member

07Ex
    Keymaster

Multam pentru poze Sircos! Pare ca a fost frig afara in ziua meciului. Oricum, nu cred ca la voi e la fel de frig cum este la noi, dar totusi pare o zi mohorata si friguroasa.

Zibling
    Member

In afara de 1 decembrie, inca n-au fost zile friguroase la Bucuresti in iarna ce abia a inceput. Insa, am vazut ieri seara meciul Vaslui-Rapid… acolo da frig – teren inghetat, cam -15 grade si numai placere de a juca fotbal :o)

Viewing 15 posts - 31 through 45 (of 48 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.