22.03.2003 Sportul Studentesc – UT Arad 0-0

Home Forums Archive Sezon 2002-2003 Season – Divizia A 22.03.2003 Sportul Studentesc – UT Arad 0-0

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • Author
    Anonymous
    Member

Adica: cine ia lanterna?
    Ori om bate miercuri in Giulesti 🙄 …

07Ex
    Keymaster

Eu zic ca in Giulesti nu luam puncte asa ca sambata viitoare vom juca intr-adevar pentru lanterna cu UTA. Parerea mea este ca suntem superiori UTA-ei si ar trebui sa batem insa dupa ultimele doua rezultate nu se stie niciodata! Voi ce parere aveti? Credeti ca putem obtine macar un punct in Giulesti?

Giani
    Member

Vazand derby-ul UTA-Farul, incep sa fiu optimist. Practic, aradenii nu joaca absolut nimic. Spre deosebire de noi, nu au nici macar cea mai mica idee de joc. Ce sa mai vorbim de incursiuni, scheme tactice etc. Cotonogeala si atat… Nici macar N’jock nu poate face nimic daca e cotonogit discret la inceput de meci. farul a meritat victoria, a asteptat, si-a impus jocul si cand era cazul, a muscat. Cred ca daca ar fi jucat la victorie, constantenii ar fi avut lejer 3-0 la pauza. Nu avem voie sa pierdem vreun punct cu UTA, ala nu e adversar.

dragos
    Member

maine incepe meciul la 16.00

Radu Dobrin
    Member

mersi de info, Dragos!

Anonymous
    Member

Tr sa-i batem pe astia !!!!!!
    Avem nevoie de puncte !!!!!!!
    👿

Anonymous
    Member

Tot neputinciosi am ramas , putem noi sa batem si pe Milan , Real Madrid dar ce folos daca nu aducem puncte atunci cand trebuie .

Una peste alta pierdem si puncte cu candidatele in lupta pt retrogradare. Trist , dar nu ma surprinde lucrul asta avand in vedere ca jucatorii joaca cu idei din Epoca Andone .

👿

Daphix_
    Member

Va salut pe toti fanii Sportului Studentesc! Sper ca Sportul si UTA sa nu retrogradeze!!! fiind echipele mele de suflet! Era frumos ptr voi sa ne bateti, dar oricum ati luat 3 pct in tur. mai luam si noi 1 ca suntem disperati! Respecte, din Arad.

Forza UTA!!!
    Forza Sportul!!! 8)

Anonymous
    Member

Am inceput meciul destul de inteligent incercand sa-i tinem pe aradeni departe de careul nostru. Avantajati doar de o talie superioara, cei de la UTA reusesc sa intercepteze o buna parte din mingile pe care mijlocasii nostri vor sa le strecoare in careul aradean. Ei joaca cu 2 linii de aparare incercand sa arunce apoi mingile interceptate spre gigantul Njock. Aceste este marcat insa foarte bine de George Galamaz. Avem o ocazie rarisima in prima repriza cand Mazilu suteaza 5 metri peste poarta din marginea careului de 6 metri aradean. Increedibbiil!!!
    Aradeni au doar vreo 2 tentative de sut aparate usor de Stanca. Ne sufoca totusi seria nesfarsita de obstructii a aradenilor care sunt inexplicabil protejati de Corpodean.
    In repriza secunda cenariul se repeta, noi combinam excelent pana aproape de careul advers dar gresim cu regularitate ultima pasa spre omul de gol. Intrarea unui nou urias, Manta la aradeni face mai dificila sarcina aparatorilor nostri. Galamaz iese din joc cu sangele curgand din nas dupa o interventie rudimentara a lui Njock. Revine in 2 minute si reuseste sa-l domine pe african pana cand acesta este schimbat cu un fundas. Avem emotii la sutul violent al lui Manta din careu dar Stanca respinge in lateral. Jucatorii nostri incep sa se resimta pe final din cauza loviturilor primite (campion Roland Naghi) dar Dinita si Bucur rateaza pe final din sase metri ocazii bune de a aduce cele 3 puncte in palmaresul nostru. Jocul se incheie 0-0, explicabil si prin lipsa de pe banca a unui antrenor cu o experienta corespunzatoare primei divizii. Cezar Zamfir a mutat corect incercand totusi sa nu riste atunci cand jocul echipei noastre a tradat anumite slabiciuni in linia de mijloc. Aici vreau sa punctez evolutia sub media echipei a lui Lazar care a dat impresia existentei unor probleme de natura fizica inca din minutul 30, sfarsind prin a fi inlocuit spre minutul 65.
    Eu spun ca a fost un meci de sansa in care arbitrajul a vrut parca sa repare greseala lui Lajos din tur cand a refuzat un 11 m produs de Irimia in careul lui Stancioiu, prin neacordarea unui penalty foarte clar in repriza secunda cand Dinita a fost tinut indiscutabil in careu. Asta este!!!

Radu Dobrin
    Member

merci pentru info ovidiu…..ce ai scris tu …cam asta am ghicit si noi fiind decuplati de ceea ce se intimpla pe teren…am trait zile si mai negre…o facem mai bine data viitoare!

07Ex
    Keymaster

Intr-adevar, multumim mult Ovidiu pentru acest comentariu. Sper ca peste 2 saptamani, la meciul cu Farul sa fim cat mai multi pe Yahoo si sa ascultam meciul impreuna.

dragos
    Member

si noi speram sa nu retrogradeze niciuna dintre ele….
    frate, esti de-al nostru…..

dragos
    Member

ce sa-i faci frate, nu putem avea 2 meciuri cu evolutii constante, sa putem
    agonisi puncte…..din ceea ce am vazut la tv – au fost ocazii de ambele parti – incepand cu mazilu ratangiul si terminand cu bomba lui manta.
    putea fi si mai rau, dar un punct este mai bun decat nimic!!!
    ne revansam la constanta!!!!

ar fi trebuit sa arate si antifotbalul pe care il jucau aradenii, se tranteau efectiv cu corpul in ai nostri pentru ca altfel nu erau in stare sa le ia mingea

Anonymous
    Member

Atat antijoc au aratat aradenii ca-mi venea sa-l strang de gat pe arbitru si sa-i spun sa-si schimbe ochelarii aia din funduri de sticla.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 18 total)
  • The topic ‘22.03.2003 Sportul Studentesc – UT Arad 0-0’ is closed to new replies.