22.04.2011 Sportul Studentesc – Pandurii Tg. Jiu 2-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 22.04.2011 Sportul Studentesc – Pandurii Tg. Jiu 2-1(0-1)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 28-a Ligii 1.
    Vineri, 22.04.2011, stadion Regie

cameliu
    Member

Un meci la care am decis sa nu ma uit ca nu vreau sa-mi stric sarbatorile “live”…

Singura intrebare e: aia au negru in echipa?

@cameliu wrote:

Un meci la care am decis sa nu ma uit ca nu vreau sa-mi stric sarbatorile “live”…

Singura intrebare e: aia au negru in echipa?

Au doi,pe Cardoso si pe Viera.Primul e titular si marcheaza de obicei,asa ca s-ar putea sa vezi din nou negru in fata ochilor :p .Oricum,dupa parerea mea va fi un meci mai greu decat cu Steaua,nu de alta,insa ca fapt divers Pandurii este in acest moment cea mai in forma echipa din Liga 1,e pe primul loc in clasamentul ultimelor 6 etape,asa ca nu stiu daca putem obtine ceva din meciul acesta chiar daca jucam acasa,insa eu tot sper.

dragos
    Member

2 solist, insa sper intr-un miracol de-un X. :D
    Grigoras, Grigoras ai grija de copilasi :))

dragos
    Member

sper sa-i marcam un gol lu’ Bingote….ups, pardon, Mingote :))

rapid19pancu
    Member

Sportul a pierdut doi jucatori
    Rezultat. Sportul Studentesc a pierdut astazi apelul facut in cazul jucatorilor Marius Postolache si Lucian Cazan, care fusesera declarati liberi de contract de catre Comisia pentru Solutionarea Litigiilor. Cei doi vor mai ramane cateva zile la gruparea din Regie, dupa care vor incepe sa isi caute echipe. In aceste conditii, singura cale de atac ramasa pentru sefii clubului din Regie mai ramane Tribunalul de Arbitraj Sportiv de la Lausanne.

dragos
    Member

ORA 17.00 pe GSP TV

dragos
    Member

Pandurii sunt pe val: Cota 2.50 să se impună şi la Sportul!
    Cu 13 puncte acumulate în ultimele 6 runde şi o medie de aproape două reuşite pe meci, Pandurii Tg.Jiu este cea mai în formă echipă a momentului în Liga 1, la distanţă destul de mare de primele două clasate, Oţelul şi Timişoara. S-ar fi putut obţine chiar mai mult, dacă defensiva ar fi rezistat asediilor finale pe malul Begăi.

La polul opus Sportul, adversara pandurilor în runda a 28-a, este prima formaţie retrogradată în liga secundă. În ciuda acestui fapt, studenţii au făcut o impresie frumoasă în ultimele jocuri, în special contra Timişoarei, confruntare în care de altfel oaspeţii au marcat golul de 3-2 tocmai în minutul 93.

Fără îndoială, gruparea din Tg.Jiu va căuta în Regie punctele care să o scoată definitiv de ecuaţia retrogradării. Dacă şi Sportul va fi pregătită de spectacol, nu este exclus să asistăm la multe goluri sau cel puţin la reuşite ale ambelor echipe.

dragos
    Member

SUPER VICTORIE, SUPER VICTORIE, SUPER VICTORIE !! :ymhug: :ymhug: :ymparty:

MUNCA, DARUIRE si AMBITIE = SPORTUL !!

pandurii era echipa momentului si pot spune, ca oaspetii au jucat bine, insa noi am jucat mai bine decat ei.

Victoria este CADOUL pt ‘nea Gigi Multescu (maine va fi onomastica sa) :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause:

am facut o repriza secunda ff buna, iar golurile lui BALAN au fost SUPERBE !!!

concluzia: victoria este SUPER MUNCITA, SUPER MERITATA !!! :ymparty: :ymparty:

Viciu a gresit MULT la gol.

PS: m-am bucurat de revenirea lui Valentin Negru. :ymapplause:
    sa aveti parte de un PASTE FERICIT !! :-*

dragos
    Member

Lanterna roşie” a Ligii I, Sportul Studenţesc, a obţinut astăzi trei puncte importante în încercarea de a îndeplini baremul.

Elevii lui Gabi Mulţescu au început mai slab şi au fost conduşi după golul lui Vranjes, din minutul 12, jucătorul gorjenilor a înscris frumos, pe spate, după un şut deviat al lui Voiculeţ.

Studenţii au revenit pe tabelă abia pe finalul meciului. Tibi Bălan a înscris o dublă în minutule 69 şi 81 şi a adus prima victorie a Sportului după patru etape. Ultima victorie a “studenţilor” fusese în etapa a 23-a, 3-0 cu U Craiova.

Tehnicianul echipei Pandurii Târgu Jiu, Petre Grigoraş, a declarat după înfrângerea din meciul cu Sportul Studenţesc, scor 1-2, că el şi jucătorii săi au fost “nişte măscărici” şi au primit două goluri “de cascadorii râsului”.

“Am pierdut trei puncte foarte mari. Ne aşteptam la un meci foarte greu, dar când ne făceam meciul uşor am luat două goluri de cascadorii râsului. În loc să ne liniştim în privinţa retrogradării, am pierdut şi este foarte greu să ştergem această înfrângere, pentru că vor veni Steaua, Vaslui şi Cluj la noi. Am fost nişte măscărici astăzi. Inclusiv eu, pentru că suntem cu toţii vinovaţi”, a spus Grigoraş.

Tiki Taka

cameliu
    Member

Primul meci in care intoarcem rezultatul campionatul asta.
    Si prima victorie la limita.

Inca 6 meciuri!
    si avem minus 8 de dus un B.
    Si meciuri acasa cu Tg. Mures, Brasov si Urziceni! Eu zic ca un minus 2-3 ar fi posibil!

Zice lumea ce-o zice insa Balan e totusi fotbalist…
    Daca ar fi fost Multescu imediat dupa Selymes nu retrogradam…

laucantona
    Member

Ole Ole Ole victorie….Bravo de aici de unde frigu tine 6-7 luni…cu siguanta ca trebuie sa invatam ca daca nu ai antrenor nu faci nimic…i-om fi facut noi antrenori pe Dan Petrescu, Andone si Balint dar restul…

Sincer,nu aveam prea mari sperante la o victorie cu Pandurii,considerand forma in care acestia intrasera,insa bine ca am castigat.Aveam nevoie de aceste puncte ca de aer.

ashone
    Member

@laucantona wrote:

Ole Ole Ole victorie….Bravo de aici de unde frigu tine 6-7 luni…cu siguanta ca trebuie sa invatam ca daca nu ai antrenor nu faci nimic…i-om fi facut noi antrenori pe Dan Petrescu, Andone si Balint dar restul…

da si tu unpont de pariuri ca e peliofu la ‘ochei. io tin cu capitals. sire! hai ma sa facem un ban!la pariuri adica!PASTE FERICIT BAIETI! 😡

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 25 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.