22.05.2004 Sportul Studentesc – ARO Campulung Muscel

Home Forums Archive Sezon 2003-2004 Season – Divizia B 22.05.2004 Sportul Studentesc – ARO Campulung Muscel

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • Author
    Gabi
    Member

@ultrasro wrote:

pe adresa vasilesiman la yahoo in briefcase

ar trebui ordonate un pic. poze de la meciul de ieri nu am gasit :(

ultrasro
    Member

B2 / SPORTUL – ARO CIMPULUNG 6-0

Lider în Seria B2, cu 9 puncte avans faţă de ocupanta locului doi, Pandurii Tîrgu Jiu, Sportul Studenţesc ştie că va juca la anul în “A” cu două etape înainte de sfîrşitul campionatului. Golul marcat de Mazilu, chiar înainte de fluierul final al “centralului” Nicoară, a destupat sticlele de şampanie care stăteau din minutul 80 la picioarele antrenorului Gabi Balint.

“Pentru mine este o performanţă accederea în primul eşalon. Meritul este în aceeaşi proporţie şi al lui Dan Petrescu”, a declarat la final Balint. Întrebat ce ar prefera, să fie secundul lui Hagi la Galatasaray sau antrenor principal în Divizia A, tehnicianul din Regie a ezitat un moment, după care a răspuns: “A-i deveni secund lui Hagi pentru mine nu este un regres”. Balint aşteaptă terminarea returului pentru a-i lăsa locul pe bancă lui Dan Petrescu, care i-a pregătit pe “studenţi” în tur.

Adus din tribună pe teren de căpitanul Costin Lazăr pentru a sărbători cu echipa promovarea, Dan Petrescu a spus: “Şiman nu mi-a făcut încă o ofertă clară. Şi eu, şi dînsul aşteptăm decizia lui Balint. Îmi doresc să fiu antrenor în Divizia A. La startul campionatului eu am preluat o echipă demoralizată. Erau doi, trei jucători care vroiau să se lase de fotbal, dar îi las pe alţii să stabilească care este meritul meu la această promovare”.

“Galatasaray reprezintă în acest moment cea mai bună ofertă din toate punctele de vedere”
    Gabi Balint, antrenor Sportul Studenţesc

SPORTUL STUDENŢESC – ARO CÎMPULUNG MUSCEL 6-0
    SPORTUL: Stanca – S. Stancu, Secăreanu, Raţiu (62 nu a intrat Şt. Stere ci Costin Curelea!!!), Rusu – T. BĂLAN, C. LAZĂR, Cruceru (28 Oae), Pulhac (46 V. Nicola) – MAZILU, G. BUCUR. Antrenor G. Balint
    ARO: D. Rotariu – Hapaină, R. Coman, Cumpănaşu, L. Dumitrescu, Bălălău – Cl. Ionescu, Patrice (84 Tăbîrcă), L. Bădescu, Mihăilescu (70 Rădulescu) – G. Neagu (58 Ancu). Antrenor N. Ceapraz
    Arbitri C. Nicoară (Rîşnov) 6, C. Safta (Ploieşti) 7, C. Savu (Galaţi) 7

Spectatori: 500
    Reporter: Paul Muntenescu, Mihai Zanfir

CUM S-AU MARCAT GOLURILE
    1-0 – G. Bucur (31) / a marcat cu o lovitură de cap
    2-0 – Mazilu (37) / G. Bucur a lăsat mingea să treacă şi Mazilu a marcat
    3-0 – V. Nicola (50) / a şutat puternic de la 25 de metri în vinclu
    4-0 – G. Bucur (61) / a reluat o minge bîlbîită în careul mic
    5-0 – C. Lazăr (83) / a driblat trei adversari şi a marcat de la 7 metri
    6-0 – Mazilu (90+3) / a reluat în poartă centrarea lui C. Lazăr

Nu vor mai juca în Regie
    Aflat într-o stare avansată de degradare, stadionul din Regie nu îndeplineşte standardele impuse de FRF pentru a găzdui meciuri de Divizia A. “Arena va intra în renovare, dar lucrările de modernizare nu pot fi finalizate pentru acest sezon. Voi căuta un stadion în Bucureşti pentru a-l închiria. Aceasta este prima variantă, dar nu este exclus ca Sportul să joace în campionatul viitor şi în provincie. În nici un caz nu voi vinde echipa”, a declarat preşedintele gazdelor, Vasile Şiman.

Şiman copiază modelul Dinamo
    Golgeterul diviziei B, cu 31 de reuşite, atacantul Sportului, Gigel Bucur, este curtat intens de Dinamo, Steaua şi Rapid. Şiman, care a mărturisit că are în vedere mai mulţi fotbalişti pentru a-i transfera în Regie în sezonul viitor, a declarat: “Dacă dorinţa lui Bucur este să plece şi există o ofertă reală, nu mă voi opune unei plecări. Sîntem obligaţi să vindem jucători pentru că altfel nu putem supravieţui. Şi Dinamo a dăm mai mulţi jucători de bază şi este pe primul loc. Este un model”.

23 mai 2004

cameliu
    Member

@ultrasro wrote:

pe adresa vasilesiman la yahoo in briefcase

Superbe poze!

ultrasro
    Member

In yahoo, briefcase vasilesiman

Radu Dobrin
    Member

cum se ajungea acolo ca am uitat (password…etc?) 😳

Ultras
    Member

vasilesiman
    vasilesiman
    briefcase
    PROMOVARE

ultrasro
    Member

vasilesiman vasilesiman promovare… sau e involuntar :)

ion
    Member

@ultrasro wrote:

B2 / SPORTUL – ARO CIMPULUNG 6-0

Lider în Seria B2, cu 9 puncte avans faţă de ocupanta locului doi, Pandurii Tîrgu Jiu, Sportul Studenţesc ştie că va juca la anul în “A” cu două etape înainte de sfîrşitul campionatului. Golul marcat de Mazilu, chiar înainte de fluierul final al “centralului” Nicoară, a destupat sticlele de şampanie care stăteau din minutul 80 la picioarele antrenorului Gabi Balint.

“Pentru mine este o performanţă accederea în primul eşalon. Meritul este în aceeaşi proporţie şi al lui Dan Petrescu”, a declarat la final Balint. Întrebat ce ar prefera, să fie secundul lui Hagi la Galatasaray sau antrenor principal în Divizia A, tehnicianul din Regie a ezitat un moment, după care a răspuns: “A-i deveni secund lui Hagi pentru mine nu este un regres”. Balint aşteaptă terminarea returului pentru a-i lăsa locul pe bancă lui Dan Petrescu, care i-a pregătit pe “studenţi” în tur.

Adus din tribună pe teren de căpitanul Costin Lazăr pentru a sărbători cu echipa promovarea, Dan Petrescu a spus: “Şiman nu mi-a făcut încă o ofertă clară. Şi eu, şi dînsul aşteptăm decizia lui Balint. Îmi doresc să fiu antrenor în Divizia A. La startul campionatului eu am preluat o echipă demoralizată. Erau doi, trei jucători care vroiau să se lase de fotbal, dar îi las pe alţii să stabilească care este meritul meu la această promovare”.

“Galatasaray reprezintă în acest moment cea mai bună ofertă din toate punctele de vedere”
    Gabi Balint, antrenor Sportul Studenţesc

SPORTUL STUDENŢESC – ARO CÎMPULUNG MUSCEL 6-0
    SPORTUL: Stanca – S. Stancu, Secăreanu, Raţiu (62 nu a intrat Şt. Stere ci Costin Curelea!!!), Rusu – T. BĂLAN, C. LAZĂR, Cruceru (28 Oae), Pulhac (46 V. Nicola) – MAZILU, G. BUCUR. Antrenor G. Balint
    ARO: D. Rotariu – Hapaină, R. Coman, Cumpănaşu, L. Dumitrescu, Bălălău – Cl. Ionescu, Patrice (84 Tăbîrcă), L. Bădescu, Mihăilescu (70 Rădulescu) – G. Neagu (58 Ancu). Antrenor N. Ceapraz
    Arbitri C. Nicoară (Rîşnov) 6, C. Safta (Ploieşti) 7, C. Savu (Galaţi) 7

Spectatori: 500
    Reporter: Paul Muntenescu, Mihai Zanfir

CUM S-AU MARCAT GOLURILE
    1-0 – G. Bucur (31) / a marcat cu o lovitură de cap
    2-0 – Mazilu (37) / G. Bucur a lăsat mingea să treacă şi Mazilu a marcat
    3-0 – V. Nicola (50) / a şutat puternic de la 25 de metri în vinclu
    4-0 – G. Bucur (61) / a reluat o minge bîlbîită în careul mic
    5-0 – C. Lazăr (83) / a driblat trei adversari şi a marcat de la 7 metri
    6-0 – Mazilu (90+3) / a reluat în poartă centrarea lui C. Lazăr

Nu vor mai juca în Regie
    Aflat într-o stare avansată de degradare, stadionul din Regie nu îndeplineşte standardele impuse de FRF pentru a găzdui meciuri de Divizia A. “Arena va intra în renovare, dar lucrările de modernizare nu pot fi finalizate pentru acest sezon. Voi căuta un stadion în Bucureşti pentru a-l închiria. Aceasta este prima variantă, dar nu este exclus ca Sportul să joace în campionatul viitor şi în provincie. În nici un caz nu voi vinde echipa”, a declarat preşedintele gazdelor, Vasile Şiman.

Şiman copiază modelul Dinamo
    Golgeterul diviziei B, cu 31 de reuşite, atacantul Sportului, Gigel Bucur, este curtat intens de Dinamo, Steaua şi Rapid. Şiman, care a mărturisit că are în vedere mai mulţi fotbalişti pentru a-i transfera în Regie în sezonul viitor, a declarat: “Dacă dorinţa lui Bucur este să plece şi există o ofertă reală, nu mă voi opune unei plecări. Sîntem obligaţi să vindem jucători pentru că altfel nu putem supravieţui. Şi Dinamo a dăm mai mulţi jucători de bază şi este pe primul loc. Este un model”.

23 mai 2004

Siman copiaza modelul lu Peste ,Dinamo pe linga ca vinde mai si cumpara si nu orice si cum necum iese campioana!!!
    Pe linga asta Siman a declarat ca este o bucurie ca s-a promovat, nu o performanta !!!!Asadar sa vinzi aproape o echipa cu tot cu antrenor si sa joci cu ati vazut si voi ce (noroc cu Bucur ,Lazar,Maxim,Balan) nu reprezinta aproape nimic ! Are nea Siman un stil de te baga-n porumb …creier ce-i mai trebuie?

dragos
    Member

dom’ne, meciul a fost unul de vacanta si de aceea, SAMPANIA PROMOVARII a curs din plin……A FOST O ATMOSFERA SUPERBA!!!!
    ma intreb daca am fi avut un stadion plin cu suporteri, ce imagine tranteam????
    poate vor veni si vremurile alea……de prin cupele europene….cu stadionul plin

07Ex
    Keymaster

Sa dea Dumnezeu! :)

Viewing 10 posts - 16 through 25 (of 25 total)
  • The topic ‘22.05.2004 Sportul Studentesc – ARO Campulung Muscel’ is closed to new replies.