22.05.2010 Sportul Studentesc – Tricolorul Breaza 2-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 22.05.2010 Sportul Studentesc – Tricolorul Breaza 2-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 43 total)
  • Author
    webmaster
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 31-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 22.05.2010, ora 11:00, stadion Regie.

Zibling
    Member

Nu cred ca se va televiza nici acest meci. Deci cu siguranta ramane pt sambata la ora 11:00. Veniti sa mai scoatem din Liga II inca o echipa mica si sa o trimitem inapoi in Liga III. Daca ne va si ajuta pt promovare, ar fi frumos!

cameliu
    Member

Petrolul ne-a egalat la puncte, mai avem avantaj doar de 2 goluri…

Cele 4 meciuri ramase sunt toate grele.
    Breaza va trage pt conjudeteana Petrolul.
    La Steaua 2 va fi greu pt ca a fost greu si in regie cu ei…
    Buzaul va veni probabil in Regie sa-si joace ultima sansa de a ramane in B.
    Iar la Giurgiu daca acest meci va mai conta in vreun fel va fi f. greu.

Greu… sper insa orice va fi sa evitam cel mai negru scenariu posibil, acela de a termina la egalitate de puncte cu Branesti si Petrolul.

Om vedea…
    Hai Sportul!

dragos
    Member

SPER sa vin pentru a vedea GOLURI (multe in poarta oaspetilor) si bineinteles, 3 puncte pentru noi !!

pot spune pt prima data de cand sunt fan sportu ca sunt fericit ca ratez un meci al sportului ,dar sunt fericit ca il ratez “in dauna” finalei champions league…sper ca nu imi va strica sejurul meciul acesta cu breaza…dar nu cred ca are cum….4 0 scor final !

dragos
    Member

@Constantin Secareanu wrote:

pot spune pt prima data de cand sunt fan sportu ca sunt fericit ca ratez un meci al sportului ,dar sunt fericit ca il ratez “in dauna” finalei champions league…sper ca nu imi va strica sejurul meciul acesta cu breaza…dar nu cred ca are cum….4 0 scor final !

vizionare placuta !

multumesc frumos @dragos wrote:

@Constantin Secareanu wrote:

vizionare placuta !

cameliu
    Member

Ca sa vedeti ce inseamna presa in Romania…
    Stiati ca Varga a jucat la noi in meciul de la Breaza, intre 2 meciuri de Champions League?

Cert este ca vom avea un meci greu, Breaza luptand pentru Petrolul. Cred insa ca oricum vom castiga:

Deci: http://www.ligab.ro

Incepe pregatirea meciului cu Sportul

de ionel.lutan
    Astazi dupa amiaza, fotbalistii brezeni incep preparativele in vederea jocului cu Sportul Studentesc, de sambata.

Florin Stancioiu si-a convocat elevii, astazi dupa amiaza, la prima sedinta de pregatire din cursul acestei saptamani. Dupa remiza, 1-1, cu FC Snagov din runda anterioara a esalonului secund, Pavel(foto) si colegii acestuia au primit din partea conducerii tehnice un repaus prelungit, pana in dupa amiaza zilei de azi. Cum Tricolorul si-a indeplinit baremul obligatoriu de puncte, partida din Regie este una pe care prahovenii o abordeaza fara nicio presiune, forma buna aratata de elevii lui Stancioiu in retur indreptatindu-i pe acestia sa spere intr-un rezultat bun in Regie. In jocul din tur, pe arena Parc, echipierii Sportului s-au impus, scor 2-1, dupa ce Dacian Varga a marcat, in prelungiri, punctul victorios pentru gruparea lui Vasile Siman.

Cu efectivul complet in Regie

de ionel.lutan

Brezenii vor aborda partida din Regie cu efectivul complet, Florin Stancioiu putand alinia cel mai bun unsprezece al momentului.

Formatia din Breaza vrea sa dea o replica buna in Regie, sambata, in jocul cu Sportul Studentesc, unul extrem de important pentru gruparea lui Vasile Siman. Prahovenii merg in Capitala cu efectivul complet, Florin Stancioiu putand alinia cel mai bun unsprezece al momentului. Asta in conditiile in care Marius Visan si MIhai Olteanu (foto) cei doi importanti absenti ai disputei precedente, se vor afla in lotul care va fi deplasat la Bucuresti. Cei doi marcasera golurile surprinzatoarei victorii obtinute de prahoveni in meciul cu Victoria Branesti dar ambii au fost absenti in disputa anterioara, cu FC Snagov, din cauza unor suspendari. Stancioiu si secundul sau, Costin Plavache, nu vor schimba cu nimic programul obisnuit de pregatire, cantonamentul urmand sa debuteze joi dupa amaiza in timp ce plecarea spre Capitala se va face in dimineata jocului, cu trei ore inaintea fluierului de start.

dragos
    Member

adevarul este, ca oaspetii nostri au obtinut punct(e) in meciurile jucate acasa: 2-1 cu branesti si 1-1 cu snagov.
    asadar, nu-i de glumit…….sper, sa nu se mai repete episodul Rm sarat.

MarcAntoniu
    Member

Episodul Rm Sărat poate fi considerat un accident :ymsick:
    Dacă la Sportul Studenţesc s-a înţeles că nu este de glumit cu nicio echipă din liga a-II-a,
    nu văd cum vor scăpa cei de la Breaza fără cel puţin trei goluri primite în meciul ăsta B-)

4 0 scor exact 😡

razvanR
    Member

3-0 maine
    3-0 cu Steaua II
    2-0 cu Gloria Buzau
    2-0 cu Dunarea Giurgiu

Azi am vazut o posibila explicatie pentru care Victoria Bucuresti a fost ajutata tot campionatul. Ati vazut ca sunt zvonuri ca se va muta in Ghencea si se va numi CCA.

Zibling
    Member

@razvanR wrote:

Azi am vazut o posibila explicatie pentru care Victoria Bucuresti a fost ajutata tot campionatul. Ati vazut ca sunt zvonuri ca se va muta in Ghencea si se va numi CCA.

Interesanta explicatie. Nu e chiar imposibila B-)

rapid19pancu
    Member

Speram sa castigam acest meci,altfel spunem adio promovarii .

sircos
    Member

eu sper ca meciul sa fie la discretia noastra ! :-B

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 43 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.