22.08.2009 Sportul Studentesc – Victoria Branesti 1-2(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 22.08.2009 Sportul Studentesc – Victoria Branesti 1-2(0-2)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 36 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 2-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 22.08.2009, ora 11:00, stadion Regie.

Zibling
    Member

Aoleo, mor de ciuda. Pe 22 august voi fi plecat la o nunta la Blaj, judetul Alba. Of, si nu voi vedea Sportul Studentesc infruntand una din marile forte venite din adancuri… adancurile ligii a III-a desigur!

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Aoleo, mor de ciuda. Pe 22 august voi fi plecat la o nunta la Blaj, judetul Alba. Of, si nu voi vedea Sportul Studentesc infruntand una din marile forte venite din adancuri… adancurile ligii a III-a desigur!

Olala, io-s de-acolo, adica din Craciunel (la 5km). La Blaj am facut liceul.
    Da detalii, unde e nunta cine etc… Poate avem cunostinte comune!

Revenind la meci Victoria Branesti vine in Regie dupa o victorie cu 5-2…

Si ne incinge si pe noi cu un 2,3 la 0.

Zibling
    Member

Cei care organizeaza nunta sunt familia Dobarta (socrii mici), si se tine la o catedrala din Blaj, apoi la Hotelul Astoria din Santimbru.

cameliu
    Member

@Zibling wrote:

Cei care organizeaza nunta sunt familia Dobarta (socrii mici), si se tine la o catedrala din Blaj, apoi la Hotelul Astoria din Santimbru.

Numele e destul de intalnit in zona.
    La catedrala greco-catolica? Nunta e aproape in Alba Iulia…
    Distractie!

dragos
    Member

asadar, in regie vine revelatia primei etape si….se pare, ca are POFTA nebuna de goluri !!! =)) :))
    speram, sa-i stea in gat aceasta “pohta” :D :D

MarcAntoniu
    Member

Victoria Branesti a avut rezultate bunicele in pregatiri si au un moral bun dupa meciul cu Snagovul.
    Vor veni in Regie cu ambitia unora care au plecat de jos si doresc sa se afirme.
    Cei de la Sportul Studentesc nu trebuie sa-i priveasca de sus.
    In cazul in care nu vor trata foarte serios meciul, ori o iau pe coaja rau ori o lalaie de un egal.
    Sa nu mai rateze atat de exasperant si se poate castiga la scor primul meci acasa.
    Ar fi cazul sa inceapa sa joace studentii in asa fel incat sa-si castige meciurile fara drept de apel.
    Este ceva de tras, este mai greu sa pui osul, insa doar asa pot avea o optiune serioasa pentru promovare.
    Acum se poate spune ca, sunt Jucatori” in Regie. :ymcowboy:
    Mai putine orgolii fata de antrenor, fara fite intre coechipieri si
    .. poate ..
    vom vedea si o Echipa” pe teren..
    din 22 august :D
    Sportul Studentesc 5-1 Victoria Branesti

Daca ii vom bate o vom face la limita, oricum cred ca un rezultat de egalitate este cel mai probabil.
    Daca probabil vor inra cu fite in cap pe teren in mod cert Victoria va deveni un nou Modelu.

07Ex
    Keymaster

Eu cred ca pe Victoria o vom bate acasa, 2-0 sau 2-1.

bogdyany
    Member

Dragos,te asteptam sambata la stadion (cred ca au si ei nevoie de un sprijin din partea noastra,e adevarat ca nici eu nu am fost la meciul din prima etapa dar sunt hotarat ca macar la meciurile de pe teren propriu sa fiu prezent )cred ca e momentul sa ne reunim cat mai multi(atat cati suntem)in peluza si nu la tribuna 2 ,macar la inceput de drum cand cu totii trebuie sa recunoastem ca speram ..
    Cu respect , o seara cat mai placuta

daca nici pe astia nu ii batem…macar maine daca nu si in cupa

07Ex
    Keymaster

“Dublă” Sportul Studenţesc – Victoria Brăneşti

Stabilirea programului turului IV din Cupa României a condus la situaţia în care Sportul Studenţesc şi Victoria Brăneşti se vor confrunta de două ori în mai puţin de o săptămână.

Prima dată sâmbătă, în Regie, studenţii vor primi vizita elevilor lui Ilie Stan într-o partidă contând pentru etapa a II-a din Liga II, pentru ca miercuri alb-negrii să facă deplasarea la Brăneşti pentru meciul de cupă.

Prima întâlnire dintre cele două formaţii a avut loc anul trecut, tot în turul IV al Cupei României, “Gaşca Nebună” câştigând cu 2-0, prin golurile marcate în prima repriză de Andrei Stângă (foto, în albastru). De altfel, echipa pregătită la vremea respectivă de Adrian Falub a avut un parcurs excelent în competiţia KO, ajungând până în sferturile de finală, fază în care a cedat greu în faţa campioanei en-titre, CFR Cluj, scor 1-0. De menţionat că Sportul a eliminat în optimi Steaua, cu acelaşi scor cu care trecuse de Victoria, 2-0.

Sâmbătă, autorul celor două goluri de anul trecut, Andrei Stângă, nu va fi pe teren. Atacantul revine după o accidentare şi nu este complet refăcut. Faţă de etapa precedentă, noul antrenor al studenţilor, Tibor Selymes, se va putea baza şi pe serviciile lui Lucian Cazan şi Florentin Cruceru. Primul nu a jucat la Chiajna din pricina suspendării în urma cartonaşului roşu primit în penultima etapă a sezonului trecut, pe finalul meciului FCM Bacău -Sportul 4-3, iar cel de-al doilea a semnat în cursul acestei săptămâni un nou contract cu echipa din Regie.

Înfrângerea din prima etapă suferită în faţa Concordiei, după o partidă în care au ratat numeroase ocazii de gol, îi va motiva în plus pe studenţi. Obiectivul lor pentru acest meci e fără îndoială obţinerea primei victorii a sezonului.

De cealaltă parte, Victoria Brăneşti vine după un debut senzaţional în Liga a II-a, 5-2 cu FC Snagov. Nimeni nu trebuie să se lase însă păcălit.Chiar dacă ilfovenii se află doar la prima prezenţă în eşalonul secund din istoria lor, Ilie Stan are la dispoziţie o echipă în care se îmbină tinereţea şi exuberanţa cu experienţa unor jucători precum Stoicescu, Eduard Nicola şi Coman, ce îşi doreşte să demonstreze că succesul din prima etapă nu a fost întâmplător.

Partida va fi condusă de o brigadă de arbitri avându-l la centru pe Dragoş Istrate din Bucureşti, iar la cele două linii pe Ciprian Geambazu din Buşteni şi Ionuţ Borcan Ionuţ din Ploieşti

PRONOSTIC X

Gazdele pleacă în această partidă ca favorite certe, însă au arătat în primul meci al sezonului că întâmpină probleme la finalizare, în timp ce ilfovenii au demonstrat un apetit ofensiv deosebit.

ECHIPE PROBABILE

Sportul Studenţesc: Viciu – Ciupe, Patrichi, Lung, Cazan – Costin Gheorghe, Irimia, Cruceru, Ferfelea – Postolache, Curelea(cpt.). Antrenor: Tibor Selymes

Victoria Brăneşti: Stoicescu – M. Rotaru, Sg. Bar, Isac, Ed. Nicola – Ispir, Olariu, A. Chiriţă(cpt.), V. Nicoară – I. Coman, Val. Alexandru. Antrenor: Ilie Stan

Florin ALBOIU

cameliu
    Member

La pauza e vai de noi… Sper sa nu retrogradam/desfiintam. Sunt curios cate mai luam dupa pauza….
    Dupa cum zice comentatorul de la Radio Iasi la sfarsitul primei reprize, aia ne-au calarit continuu. Au avut inca vreo 2-3 ocazii mari, iar la noi mijlocul esta inexistent.

►min 20: 0-1. Olariu înscrie după o bâlbâială a apărării studenţilor.
    min. 42 Ciupe primeste rosu!
    ►min 44: 0-2. Coman înscrie cu capul după ce mingea a lovit transversala.

►min 49: 1-2. Ferfelea driblează 2 jucători în careul advers şi marchează cu un şut la colţul lung

Asta e! Ne-am batut joc de prima repriza… asa ca n-am putut repara in a-2-a…
    E oricum vai de noi!
    Sa speram ca se vor retrage 4-5 echipe (printre care nu noi…)

adi
    Member

Eu am ajuns la pauza, insa sunt dezamagit de ceea ce am vazut in repriza a doua.
    In afara de golul lui Ferfelea, am mai avut o ocazie mare, cand de la un metru de poarta, central, cineva de la noi, in cadere si jenat de un adversar, a dat in lateral, spre disperarea tuturor. In rest, o ploaie de centrari sterile, pase si stopuri gresite, multa neputinta… Am inteles ca musiu Ciupe a primit meritat rosu, cand si-a bagat picioarele la propriu si la figurat intr-un adversar.
    Oaspetii mai mult au tras de timp iar la final au gresit destul de mult, fara ca ai nostri sa profite, iar arbitrii au gresit fata de ambele echipe. Am mai remarcat un nene prea zelos de la paza in peluza noastra, si un panou cu un extras din lege, probabil cu obligatiile spectatorilor, pus fix pe gardul peluzei, cu fata spre noi. La cat de agitat era gardianul, cred ca daca m-as fi apropiat de panou ca sa citesc ce scrie, mi-ar fi dat amenda. Sunt curios daca la Dinamo este vreun asemenea panou…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 36 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.