22.08.2009 Sportul Studentesc – Victoria Branesti 1-2(0-2)

Home Forums Archive Sezon 2009-2010 Season – Liga II 22.08.2009 Sportul Studentesc – Victoria Branesti 1-2(0-2)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 36 total)
  • Author
    sircos
    Member

@cameliu wrote:

►min 20: 0-1. Olariu înscrie după o bâlbâială a apărării studenţilor.

primul gol al branestiului este opera lui lung – un foarte frumos autogol :ymapplause:
    in prima repriza, noi am avut o singura ocazie prin vesnicul ratangiu curelea care nu a reusit sa strecoare mingea in plasa, fiind fata in fata cu portarul. ciupe, dupa ce a gafat la vreo 3-4 faze pe partea lui, a incheiat meciul in minutul 42-43 cred, asa ca o incununare a superbei evolutiei de pana atunci X(
    in repriza a doua, desi am evoluat in 10 oameni, am jucat ceva mai bine. am vazut un gol frumos inscris de ferfelea (oleaca mai in drepta si rata :-ss) si o imensa ratare a lui nae (asa cum zicea si adi mai sus). in rest, am avut senzatia ca meciul se joaca in deplasare, cei 200 de branisteni facandu-si simtita prezenta pe parcursul intregului meci.
    cat despre arbitrii, niste castraveti, vai de capul lor :|

07Ex
    Keymaster

“Gaşca Nebună” în derivă

Sportul Studenţesc a reuşit contraperformanţa să piardă al doilea meci consecutiv, astăzi cedând pe teren propriu în faţa nou promovatei Victoria Brăneşti.

Începutul meciului i-a luat prin surprindere pe alb-negrii, oaspeţii aruncându-se în valuri spre poarta lui Viciu, însă tânărul portar al Sportului a făcut faţă cu brio primului sfert de oră. Apoi gazdele îşi revin din corzi şi ratează cea mai mare ocazie prin Curelea, scăpat singur cu Stoicescu, dar execuţia pretenţioasă a atacantului, scăriţă spre colţul lung, este anticipată de portar.

Deschiderea scorului a venit în urmei faze prelungite de atac a ilfovenilor, apărarea Sportului a încercat fără succes, în mai multe rânduri, să îndepărteze mingea de propria poartă, până la urmă aceasta a ajuns la Olariu care a trimis puternic în faţa porţii, de unde Lung a deviat în plasă.

Alb-negrii încearcă să revină în joc, dar atacurile lor nu fac decât să lase spaţii mai mari de acţiune pentru atacanţii Victoriei. Echilibrul numeric se rupe în minutl 43, când Ciupe are o intervenţie asupra unui adversar cu piciorul ridicat şi arbitrul Istrate i-a acordat fără ezitare cartonaşul roşu, decizia fiind cel puţin discutabilă. Peste un minut, oamenii lui Ilie Stan dau lovitura de graţie, după o nouă fază la care gazdele au eşuat în tentativa de a îndepărata pericolul. Coman a trimis spre poarta lui Viciu, mingea a lovit transversala, a revenit atacantului care a împins-o din plonjon cu capul în plasă.

Imediat după pauză, Ferfelea readuce speranţele în tabăra gazdelor, tehnicul mijlocaş marcând după ce a întors doi fundaşi în careu şi a şutat plasat la colţul scurt. Pînă la final Victoria nu a mai contat decât pe contraatac, tactică ce a dat roade, astfel că ilfovenii şi-au trecut în palmares un nou succes, la acesta contribuind şi ineficienţa atacanţilor din Regie, care în câteva rânduri nu au fost în stare să introducă mingea în plasă din doar câţiva metri.

După două înfrângeri, Tibor Selymes are de rezolvat o problemă mai veche cu care se confruntă echipa sa: finalizarea. Sportul ajunge destul de des în situaţii favorabile de a înscrie, însă în două meciuri nu a reuşit să marcheze decât un gol dintr-o duzină de ocazii clare.

De cealaltă parte, Ilie Stan are de ce să se felicite, mai ales pentru dăruirea cu care joacă elevii săi, însă aceştia au o condiţie fizică precară, după o oră de joc acuzând o stare de oboseală ce poate fi speculată de un adversar mai pragmatic.

Florin ALBOIU

jenaaant…ba dar jenant dom’le…

razvan
    Member

Meciul a fost jenibil.
    Am și eu o curiozitate: la postul de crainic era ultrasro (Ovidiu)?

rapid19pancu
    Member

Ce am vazut azi nu mi-a placut de loc ,parca cu cat trece timpul cu atat ne “scufundam” .
    Jocul baietilor a fost destul de slab,au si ratat ocazii bune ,dar nici n-au presat ,au fost cam “lesinati” din cauza soarelui.
    De galerie ce sa mai zic ,mai exista asa ceva ?
    Eu zic ca e pacat ca sa ajuns aici ,dar nici macar 30 de insi care sa cante pentru Sportul nu mai exista ?!
    Unde e Sportul de alta data care se batea de la egal la egal cu “granzii ligii 1” , unde e galeria care era in numar mare la ultimul meci din Cotroceni sau la meciul de cupa cu CFR ?
    In momentul de fata …daca as mai fi copil de 6-7-8 ani si as avea posibilitea sa-mi aleg echipa cu care sa tin Sportul chiar nu m-ar atrage cu nimic ,spectacol facut de jucatori NU,echipa NU ,galerie NU , tare mi-e teama sa nu avem soarta Progresului.

nu era Ovidiu

sircos
    Member

@rapid19pancu wrote:

tare mi-e teama sa nu avem soarta Progresului.

taci, bre, ca ma si sperii cu vorbele astea ! :-ss

Zibling
    Member

Baieti, eu am fost plecat si cand am fost anuntat de scorul final, am crezut ca face misto sircos de mine, chiar daca mi-a povestit cu lux de amanunte meciul. Si, nu am crezut pana acum cand citesc cu amaraciune acest forum. Da, si eu sper sa nu ne desfiintam! O echipa de fotbal care nu face transferuri incoming in fiecare sezon nu este o echipa de fotbal in adevaratul sens al cuvantului. Nu mai e suficient de mult sa te bazezi doar pe propria “ograda”, ca uite… ies numai buruieni :((

Apoi, ca sa fie amaraciunea si mai completa, eu eram undeva langa Alba Iulia la o nunta cu meseni ardeleni si olteni, si cand m-au auzit ca a pierdut Sportul Studentesc, au inceput toti sa laude echipa noastra de acum 4-5 ani. Cam toti stiau echipa noastra de atunci, si cam toti ne-au indragit intr-un fel sau altul pt stilul ofensiv si curajos de joc din acea perioada. Cred ca acela a fost momentul nostru de glorie. Trebuie sa ne mandrim si sa ne multumim cu atat. Pacat! :ymsick:

sircos
    Member

unde putem gasi fisa tehnica a meciului ?

07Ex
    Keymaster

@sircos wrote:

unde putem gasi fisa tehnica a meciului ?

Pe pagina de statistica … aici.

dragos
    Member

am fost in concediu, insa cand am aflat acest rezultat, am crezut, ca nu am inteles corect scorul @-) :-
    singurul meu gand este: S.O.S. EVITATI “C”-ul !!! :-s :(( S.O.S. SALVATI SPORTUL !!! X( :ymdevil:
    ‘nea selymes, oricat te-am apreciat ca jucator, se pare, ca nu te potrivesti cu “studentii nebuni” =(( =((
    asadar, pana cand vom pune muraturile, s-ar putea sa ne spui PA-PA L-) L-) L-)
    PS: pacat, ca ne vor scoate si din cupa :ymapplause: :ymapplause:

Eu am fost prezent la meciul cu Branesti din weekend si desi rezultatul la prima vedere e umilitor,Victoria,cel putin in prima repriza,a dat dovada de un joc consistent si fluid.Nu degeaba a batut cu 5-2 Snagovul,care uitati a facut si aceasta scor cu Petrolul Ploiesti,o echipa ce se bate pentru promovare.Pacat de eliminarea stupida a lui Ciupe din prima repriza,nu stiu ce a fost in capul lui sa atace jucatorul fara minge #-o ,ca altfel eu zic ca echipa noastra ar fi scos egalul.
    Ar fi o mare greseala din partea noastra sa tragem deja concluzii de retrogradare dupa doar doua etape de joc,eu zic ca “gasca nebuna” isi va reveni incetul cu incetul si vor incepe sa-si lege jocul. :)

In alta ordine de idei,ma asteptam ca in peluze sa avem si noi suporteri mai numerosi si galagiosi,dar de-abia daca erau 50 de oameni la peluze care incercau doar sa gaseasca umbra,asa ca m-am dus la oficiala, macar acolo batraneii mai incercau prin remarce intepatoare sa-i trezeasca pe jucatori din cand in cand.Cu asa suporteri nici nu ar trebui sa avem pretentii la jucatori. :ymsigh:

Peace

suuuuper B-)

07Ex
    Keymaster

@Ace of Spades wrote:

Ar fi o mare greseala din partea noastra sa tragem deja concluzii de retrogradare dupa doar doua etape de joc,eu zic ca “gasca nebuna” isi va reveni incetul cu incetul si vor incepe sa-si lege jocul. :)

Si eu cred ca jucatorii isi vor reveni si ca nu vom retrograda, dar nu cred ca asta e problema. Cred ca multi dintre suporteri sperau ca Sportul sa vrea sa promoveze, nu sa joace la evitarea retrogradarii. Mie unul mi se pare ca echipa a inceput sa se complaca si se multumeste cu un loc caldut la jumatatea clasamentului, iar Siman nu face nimic ca sa imbunatateasca situatia.

@Ace of Spades wrote:

In alta ordine de idei,ma asteptam ca in peluze sa avem si noi suporteri mai numerosi si galagiosi,dar de-abia daca erau 50 de oameni la peluze care incercau doar sa gaseasca umbra

Pai daca echipa ar juca fotbal ar veni si suporterii, dar cand echipa nu joaca nimic iar atacantii rateaza ocazii cat roata carului cred ca si lumea prefera sa stea acasa decat sa vina la stadion sa-si faca nervi.

MarcAntoniu
    Member

Asadar Sportul Studentesc incepe sezonul cu doua infrangeri.
    [-(
    Poate-l termina cu victorii in linie, pe un loc de liga 1.
    :-w
    Parca-i mai bine sa-i vad jucand cu chiu si vai la jumatatea clasamentului in liga 1 decat pe aici.
    :-?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 36 total)
  • The forum ‘Sezon 2009-2010 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.