22.09.2012 Sportul Studentesc – Chindia Targoviste 2-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2012-2013 Season – Liga II 22.09.2012 Sportul Studentesc – Chindia Targoviste 2-1(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a IV-a a Ligii a 2-a, Seria 1.
    Sambata, 22.09.2012, ora 11:00, Stadion: Giulesti.

dragos
    Member

stadion: Giulesti :D

asta da examen….sa-l vedem pe fostu’ antrenor S.Tudor daca i-a “citit” pe studentii din Giulesti

ngm
    Member

SUNT 99% SANSE SA JUCAM ACASA ,IN REGIE . MIINE STIM SIGUR.
    APA E PE VINE……………….

07Ex
    Keymaster

Sportul – Chindia se joacă în Giuleşti!

E oficial, meciul dintre Sportul Studenţesc şi Chindia Târgovişte, din etapa a patra a Ligii a II-a, se va disputa sâmbătă, pe stadionul Valentin Stănescu (Rapid). Din cauza unor datorii la utilităţi, studenţii nu mai pot juca în Regie astfel că acum trebuie să găsească înţelegere, etapă de etapă, în alte părţi. Arena FRF de la Buftea şi stadionul Giuleşti au fost luate în calcul pentru confruntarea de sâmbătă, fiind preferată a doua variantă, dovedită norocoasă pentru alb-negri la meciul cu Dinamo II (2-0). Sportul are 9 puncte după primele trei etape, iar Chindia unul singur.

Deplasare în ziua meciului

Lotul Chindiei va pleca sâmbătă la ora 8 spre stadionul Rapid, în prima deplasare a campionatului. Nu este exclus ca târgoviştenii să aibă şi sprijinul câtorva zeci de suporteri. (Ionuţ MARIN)

dragos
    Member

Sportule nu uita: GIULESTIUL e casa ta !!!!!

@dragos wrote:

Singura si unica casa a Sportului Studentesc este stadionul din “Regie”. Nu poti compara terenul unde ai evoluat zeci de ani cu un stadion pe care ai evoluat doar o etapa. Giulestiul cu siguranta nu e locul Sportului si tare as dori ca echipa sa revina cat mai curand la adevarata ei casa.

dragos
    Member

@Ace of Spades wrote:

@dragos wrote:

Singura si unica casa a Sportului Studentesc este stadionul din “Regie”. Nu poti compara terenul unde ai evoluat zeci de ani cu un stadion pe care ai evoluat doar o etapa. Giulestiul cu siguranta nu e locul Sportului si tare as dori ca echipa sa revina cat mai curand la adevarata ei casa.

istoria ne arata ca Regia a fost casa lor, insa, actualmente suntem si probabil vom fi, nomazi…

Zibling
    Member

@dragos wrote:

No way!!! Giulestiul NU e casa ta!

Ori avem stadion propriu, ori nu! Din partea mea sa jucam si pe Romprim, dar sa fie stadionul in Bucuresti si NUMAI al nostru, nu sa-l impartim cu cine stie ce echipa.

Nu avem bani de salarii, nu avem bani de utilitati, in curand nu vom avea bani pt plata brigazii de arbitri sau a firmei de paza… naiba stie ce urmeaza! Cred ca si echipele din Liga I din Andorra sau Liechtenstein au o mai mare siguranta a zilei de maine :-s

Stie cineva la ce suma se ridica datoriile de la utilitati?

mkg
    Member

Buna ziua,
    reincep sa postez cu gandul ca poate clubul acesta se va salva cumva de la autodizolvare…
    Siman a inceput sa semene cu Hitler
    Si-a pierdut mai intai oamenii valorosi ,apoi teritoriile si in ultima clipa a apelat la soldatii elevi.
    Cred ca paralele desi foarte elastice se opresc aici. Siman nu va sparge fiola de cianura si nici nu va fi judecat in public daca pierde lupta.
    Oricum ii plac prea mult banii si viata…
    Le doresc pustilor din echipa toate implinirile de care sunt capabili in Liga 2 si sper sa se caleasca in joc si sa ramana fideli clubului(pe cat este omeneste posibil)
    Daca exista o posibilitate ca acest club sa fie cumva sprijinit ar trebui sa stim.
    Abonamentele anuale ar trebui pastrate indiferent de liga in care jucam sau de cati suporteri sunt.
    Eu nu am unul(abonament) dar as cumpara daca as sti de unde este posibil sa o fac
    Meciul cu Chindia refuz sa il urmaresc in alta parte decat in Regie!!!
    Cu respect tuturor!

sircos
    Member

@ngm wrote:

SUNT 99% SANSE SA JUCAM ACASA ,IN REGIE . MIINE STIM SIGUR.

tot in giulesti jucam:
    http://liga2.prosport.ro/seria-1/campionat/sportul-chindia-se-joaca-in-giulesti-10095232

07Ex
    Keymaster

Pana una alta vad ca am castigat din nou, chiar daca am jucat in Giulesti. 2-1 cu Chindia este un rezultat bun.

cameliu
    Member

Avand in vedere ca pe banca era S. Tudor ce a antrenat la noi 3 meciuri… chiar bun rezultatul!

dragos
    Member

ca vrem sau nu, Giulestiul ramane unica solutie de a vedea meciul…..oricum, tre’ sa recunoastem ca, jucatorii se simt bine pe un stadion de liga 1, care ne-a purtat noroc pana acu’ ;)

dragos
    Member

@eduardobadescu wrote:

Stie cineva la ce suma se ridica datoriile de la utilitati?

numai el stie…..altcineva nu cred…..

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 26 total)
  • The forum ‘Sezon 2012-2013 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.