22.11.2008 Sportul Studentesc – FCM Bacau 5-1(2-1)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 22.11.2008 Sportul Studentesc – FCM Bacau 5-1(2-1)

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 40 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Postolache la primul hattrick din carieră

Marius Postolache, omul meciului din partida dintre Sportul şi FCM Bacău încheiată cu victoria gazdelor cu un neverosibil 5-1, a reuşit să bifeze primul hattrik din carieră cu trei goluri de senzaţie în minutele 22, 37 şi 65. „Posto” a reuşit şi faza meciului atunci când la al doilea gol a reuşit să trimită cu călcâiul din întoarcere in plasa porţii lui Manea, lasându-l fără reacţie pe goolkeperul băcăuan.

„E primul meu hattrik din carieră şi e normal să fiu fericit. Cred că o să fie şi ultimul. Important e că ne-am revenit şi am obţinut cele 3 puncte. Sper ca le-am arătat cluburilor care m-au curtat în ultimul timp că pot să ma achiziţioneze fără probleme “ a declarat după meci mijlocaşul Sportului, Marius Postolache. (Scarlat Cosmin)

Zibling
    Member

Pai, asa faci Postolache? Ai jucat pt tine si nu pt echipe? Uite asa mai aflam si noi – cum se scapa unii prin interviuri. 🙄 Poate iar vrea o tura pe la echipa a doua a Sportului.

In orice caz, revenind la normal – azi tabela a fost obiect demn de pozat, 5-1 frumos scor. Felicitari lui Postolache, C.Gheorghe si Ferfelea care au facut un meci mare si au fost artizanii acestei victorii la scor.

Acum, daca nu se desfiinteaza FCM Bacau inaintea ultimei etape din Liga a II-a, suntem in avantaj mare fata de celelalte echipe din zona rosie.

Spre Cotroceni inainte!

cameliu
    Member

Sportul Studenţesc – FCM Bacău 5-1 / Umiliţi!

FCM Bacău s-a întors, de la Bucureşti, cu o traistă de goluri. Băcăuanii au încercat să obţină mai mult, însă nu s-a ridicat la nivelul partenerului decât în prima repriză.

După pauză, elevii lui Cristi Popovici au jucat pe “totul sau nimic”, tactică care a eşuat.

Stadion: Regie Spectatori: 100
    Postolache (21, 36, 62), Ferfelea (70), Stăngâ (85) / Huiban (30)
    Sportul: Samoilâ – Cr. Irimia, Patriche, D. Lung, Rusu – C. Gheorghe (76 St=ng), A. Lungu, S. Ghinga (46 N. Vasile), VARGA (70 L. Cazan) – FERFELEA, POSTOLACHE. Antrenor Adrian Falub
    FCM Bacău: Manea – Bosancu, Spiridon, Carnariu, Enea – Doboş, Ghiuş (74 Cojocaru), Raimy, Luncanu (62 R. Marin) – Botezatu (52 Boghian), HUIBAN Antrenor Cristian Popovici
    Arbitru: Bogdan Hanceariuc (Iaşi). Asistenţi: Eduard Crângaşu (Ploieşti), Ciprian Geambazu (Buşteni)
    GOLURILE
    1-0, Postolache (21) – “cap” din 6 metri după centrarea lui Costin Gheorghe
    1-1, Huiban (30) – a finalizat de la 16 metri după greşeala lui Lung
    2-1, Postolache (36) – finalizare cu călcăiul din careul mic
    3-1, Postolache (62) – şut imparabil de la 12 metri lateral stânga
    4-1, Ferfelea (70) – lob peste portar de la 14 metri
    5-1, Stângă (85) – a deviat în poartă centrarea lui Postolache

cameliu
    Member

Cu meciul asta “am echilibrat-o”: 11 puncte pina la promovare, 11 la retrogradare… 😆 😆 😆

Cand am mai dat 5 goluri??? Oare ultima data a fost 5-4 in Stefan cel Mare? Sau am mai dat si-n B!?

de luat in B insa 4 (Chiajna), 5 (Modelu), 6 (Buzau) am mai luat…
    Asta a fost doar un exercitiu personal de memorie… 8) :P 🙄

07Ex
    Keymaster

^ Cameliu, ai dreptate. Noi n-am mai dat 5 goluri de la meciul cu Dinamo de pe 29.04.2006.

dragos
    Member

@mkg wrote:

Pentru Dragos: Sper sa mearga in continuare contra pronosticul meu…Tu sa ramai consecvent ca vad ca e de bine . 😆

ce ai spune daca am promova si ne-ar iesi toate pronosticurile pana la final ??? ehe, vise, taica, vise !!

07Ex
    Keymaster

Dragos, matematic inca am mai putea promova. Cred ca problema va fi faptul ca daca promovam (!!!) nu vom face fata in liga I. Fara niste jucatori cu experienta, fie ei adusi de la alte echipe, fie ei cei pe care-i avem acum (dar CU experienta) va fi foarte greu sa facem fata in liga I.

Faptul ca am batut FCM Bacau, care oricum este lanterna rosie a seriei, nu ma incanta prea mult. Vreau sa vedem ce vom face saptamana viitoare cu Progresul. Daca-i batem si pe ei, atunci e altceva, dar acum nu vreau sa ma gandesc la promovare doar dupa o victorie cu o echipa care oricum e cu un picior in liga a III-a.

mkg
    Member

Eu cred ca matematic am demonstrat deja ca anul acesta nu avem pretentii la promovare.Deasemenea conjunctura ne-a permis sa rasuflam deja usurati in privinta retrogradarii. DECI : putem fie sa descoperim placerea jocului si” pre multi sa popim”,fie sa invatam sa ne manjim cu rahat si sa vindem meciuri celor in foame de puncte. Mie mi-ar place sincer sa cred ca echipa va alege prima varianta si odata cu ea pustii vor capata experienta si tupeu.
    Imi mentin contra pronosticul in privinta lui Dragos ,inchid ochii si incerc sa imi continui visul…

ramos
    Member
    07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 10 posts - 31 through 40 (of 40 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.