23.04.2008 Progresul Bucuresti- Sportul Studentesc 3-0(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 23.04.2008 Progresul Bucuresti- Sportul Studentesc 3-0(0-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a XXVII-a a ligii a II-a, seria A.
    Miercuri, 23.04.2008
    Stadion: Cotroceni

Zibling
    Member

Se pare ca meciul va fi miercuri de la ora 14:00, deoarece ne televizeaza TVR2. Cine vine? Vom fi si noi macar 5 oameni in aceasta mini-deplasare?

cameliu
    Member

Progresul parca a batut la Petrolul etapa trecuta!

Ultras
    Member

Ne bate Progresul de ne asculta cu urechea… parerea mea… Chiar daca am batut cu 3-0 pe Intergaz, nu avem inca o echipa. Jucatorii avem, chiar si sperante pentru viitor (Lung, Lungu, chiar si Ghinga), dar inca nu se leaga cum trebuie joaca. Daca nu gasim repede un coordonator de joc care sa lege actiunile de la centrul terenului vom continua sa etalam turca asta de ma umple de nervi. Ferfelea nu da nici un semn ca ar avea de gand sa isi revina, chiar mai rau, incurca rau de tot desfasurarea schemelor (in cazul in care avem asa ceva) si pierde usor mingea in pozitii din care putem fi usor prinsi pe contraatac, asa ca trebuie cautate solutii… Nu am pretentia sa gasim un Hagi, ci macar un jucator care poate sa dea o pasa exacta la 5 metri. Ducem lipsa si de un jucator lucid la finalizare, Curelea chiar daca a bagat-o de cateva ori in ate in ultima vreme, rateaza inca incredibil din pozitii ideale. Singurul care poate fi remarcat este Popescu, chiar daca a avut si el portia de inexactitati, culminand cu o minge, recunosc “perversa”, care l-a lovit in piept si a sarit in fata, noroc ca niciun adversar nu s-a interpus pe traiectorie.
    Asa ca cele doua victorii consecutive nu ma incalzesc prea tare si cred ca doar cu mult noroc vom obtine macar un punct in Cotroceni. Asa ca la pariuri voi lua 1 solist, poate chiar pauza 1/final 1.

MarcAntoniu
    Member

Eu imi doresc sa obtinem a treia victorie consecutiva 🙄
    Nu pot sa nu ma gandesc ca, punctele pierdute cu Nationalul“, candva, puteau sa aduca ..primul titlu in Regie ❗
    FORZA SPORTUL STUDENTESC

dragos
    Member

Borbely a marcat la Ploiesti un EURO gol…..colegii de echipa numindu-l VAN (BORBELY).
    echipa ambitioasa………imi amintesc meciul de la brasov (cu fc), in care echipa lu’ SUMI i-a tinut in sah pe stegari.
    1 solist.

cameliu
    Member

@MarcAntoniu wrote:

Eu imi doresc sa obtinem a treia victorie consecutiva 🙄
    Nu pot sa nu ma gandesc ca, punctele pierdute cu Nationalul“, candva, puteau sa aduca ..primul titlu in Regie ❗
    FORZA SPORTUL STUDENTESC

Ups, ups, ups…. Cind am vazut topicul, acolo mi-a zburat mintea… da’ am zis hai sa uit… acum nu se mai poate!
    Pina la urma ei ne-au bagat in B… 😆 😆 😆 Cu punctele alea nu retrogradau ei campioana… care ar fi avut deja pre,-pre, -pre in CL…
    Plus cu un an inainte de asta 2-0; 0-3 in cupa!
    Ce mai: nasii nostri! ca si “nasul” de altfel…

ultrasro
    Member

E un meci greu … Progresul se apara bine si are un joc de contraatac bun … dar o sa aiba o problema … noi nu o sa atacam :)

Ma ingrijoreaza insa ora stabilita pentru acest meci si arbitrul delegat la el… din cauza TVR 2 meciul se joaca la o ora cand doar pensionarii pot veni in Cotroceni…

Progresul Bucuresti – Sportul Studentesc
    Data: 23.04.2008 ora 14.00

A: Deaconu Alexandru (Bucuresti)
    A1:Nica Cristian (Ploiesti)
    A2:Ungureanu Florin (Bucuresti)
    R: Vadan Mugurel (Bucuresti)
    Obs:Rotaru Ion (Galati)

adi
    Member
    ultrasro wrote:
    A: Deaconu Alexandru (Bucuresti)

Nu va uitati brichetele, nu se stie cum mai facem rost de inca 3 puncte 😆

X2…da,intr-adevar ,este o ora urata..daca era mai tarziu sau mai devreme veneam si eu…dar asa..este matematica la mijloc :(..bafta celor care se duc sa ne mai aduca 3 puncte..

Zibling
    Member

Eu ma voi duce la meci, insa ma duc cu ganduri gri, deoarece pe stadionul Cotroceni nu-mi amintesc cand e ultima data cand Sportul sa fi obtinut macar un egal 😥

Sper sa fim macar 5 sportisti in aceasta mini-deplasare!

CIPIKA
    Member

Etapa trecuta am invins un fost student la noi acasa si l-am invins fara drept de apel acum acum intanlim un alt fost student dar la el acasa si ar fi frumos sa-l invingem si pe el
    Oricum as vrea ca SUMI sa antreneze in Regie mai ales ca atunci cand juca la Sportul ai ziceam lui maicamea a el o sa fie nasul meu de cununie

Zibling
    Member

Pai, vino azi la meci sa-i propui sa te naseasca! :mrgreen:

ovidiu
    Member

In general in meciurile cu progresu’, national sau cum s-o fi numit am jucat un fotbal frumos … dar mai putin eficient.
    Astazi poate jucam mai prost si scoatem un rezultat bun.

Tre’ sa fug acu’ de la lucru sa vad si eu meciul.
    Sper intr-un rezultat bun.

ovidiu
    Member

Interesant meci. Vazut la tembelizor.
    Un 11 m clar neacordat de dl. bricheta. Pentru noi.

Cam penibil in arbitraj acest arbitru.

In rest meci de divizia b. Nu stiu si nu pot sa-mi dau seama cum batu progresu la Ploiesti.

A, sa nu uit rezultatu’ 0-0.
    Ai nostrii chiar au incercat ceva. Primele 15 min am dominat. Pe parcursul primei reprize am avut 2 ocazii clare dar n-a vrut sa intre. In aparare uneori parca suntem legati de picioare.
    Au avut si ei trei ocazii. 2 respinse de Popescu inainte. mi-a venit sa mor.

Incepe repriza a II-a. Sa vedem ce va fi.

Si uite asa am luat-o: 1-0 ptr ei. Gol inscris in urma unui corner min 51. Si fu aproape de 2 – 0 min 53.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 27 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.