23.04.2012 FCM Tg. Mures – Sportul Studentesc 2-1(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2011-2012 Season – Liga I 23.04.2012 FCM Tg. Mures – Sportul Studentesc 2-1(1-0)

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 53 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a XXVII-a a Ligii 1.
    Luni, 23.04.2012, ora 21:30, stadion Trans-Sil.

ngm
    Member

AICI E DECISIV !

dragos
    Member

1 solist, fara dubii.

multi
    Member

@dragos wrote:

1 solist, fara dubii.

Draga Dragos, ca sa zic asa, crezi ca noi nu suntem destul de amarati?
    Daca ar fi sa pariez ca Sportul nu retrogradeaza cred ca si eu m-as gandi serios inainte sa-mi risc banutii…Dar asa, pe gratis…chiar e nevoie sa ne facem singuri sange rau?
    Pot sa inteleg dezamagirea ca treaba nu prea merge. Nu pot sa inteleg indarjirea continuei cobeli ca nici n-o sa (mai) mearga vreodata.
    Lasa-ne speranta ca vom mai bate vreodata pe Dinamo ! Sau si mai surprinzator, pe Targu Mures! :)
    Admit ca, rational, Sportul are sanse mici sa mai faca vreo figura frumoasa. Dar daca ratiunea primeaza atunci e rational sa inchidem forumul si sa ne abonam care pe la Barcelone, care pe la Stele, Rapiduri si Vasluiuri…
    La mine, din 1976, primeaza sentimentele, inaintea ratiunii. De-aia nu pot sa ma abonez la Barcelona…

07Ex
    Keymaster

@multi wrote:

La mine, din 1976, primeaza sentimentele, inaintea ratiunii. De-aia nu pot sa ma abonez la Barcelona…

Ca bine ai zis multi, zau! Sunt cu totul de acord cu tine.

laucantona
    Member

daca batem la Targu Mures pe mine nu m-ar surprinde, si chiar la scor…noi avem sanse mai mari afara cu echipe care vor sa-si impuna jocul, dominand haotic…ca jucam relativ bine pe contra-atac (nici nu stiu sa mai scriu acest cuvant…si mi-e lene sa-l caut pe net:)) oricum eu pariez ca batem la meciul asta.

ultrasro
    Member

In conditiile unui arbitraj corect avem sansa obtinerii unei victorii pe contraatac.

@multi wrote:

Daca ar fi sa pariez ca Sportul nu retrogradeaza cred ca si eu m-as gandi serios inainte sa-mi risc banutii…Dar asa, pe gratis…chiar e nevoie sa ne facem singuri sange rau?
    Pot sa inteleg dezamagirea ca treaba nu prea merge. Nu pot sa inteleg indarjirea continuei cobeli ca nici n-o sa (mai) mearga vreodata.
    Lasa-ne speranta ca vom mai bate vreodata pe Dinamo ! Sau si mai surprinzator, pe Targu Mures! :)
    Admit ca, rational, Sportul are sanse mici sa mai faca vreo figura frumoasa. Dar daca ratiunea primeaza atunci e rational sa inchidem forumul si sa ne abonam care pe la Barcelone, care pe la Stele, Rapiduri si Vasluiuri…

Respect multi, pentru acest post :) . Suntem exact pe aceeasi lungime de unda. Adevarul este ca, daca noi, care ne proclamam suporteri ai Sportului nu mai credem ca echipa isi mai poate depasi conditia, atunci cine sa o mai faca? Deoarece, sincer vorbind, cateodata pana si jucatorii renunta inaintea noastra in a mai spera la ceva bun. Vorba ta, daca omul ar tine cu o echipa doar din pricina rezultatelor, fotbalului “de pe alta planeta” cum zic unii jurnalisti sportivi sau palmeresului, tot Pamantul ar avea card de membru la maxim 5-6 cluburi. Fotbalul inseamna pasiune, dincolo de statistici, palmares sau situatie financiara, iar aceasta se intretine printr-o gandire constructiva si pozitiva, nu prin lapidarea echipei.

07Ex
    Keymaster

Referitor la sansele noastre de salvare de la retrogradare, sa vedem ce veti zice acum, dupa meciul cu Astra. Eu unul nu cred ca ne mai putem salva, nici macar daca am bate la Tg. Mures. Asa cum a zis si Ashul, am tras cortina pe sezonul asta.

Eu zic ca daca batem Targu Mures, sansele noastre sunt decente de a ne salva. Problema in acest moment nu e de rezultat, ci de jocul in sine prestat pe teren de jucatori. Insa, ma gandesc ca asa cum am decazut dintr-odata in ultimele etape, putem foarte bine sa ne si revenim din nou, din senin. O victorie cu Targu Mures ar imbunatati moralul si jocul nostru pentru urmatoarele meciuri ce le mai avem de disputat.

ngm
    Member

CRED CA ESTE ULTIMUL TREN….
    DACA NU VENIM CU CELE 3 PUNCTE, CRED CA MERGEM LA MATINEU….

dragos
    Member

raman fidel ideei de joc prestat de sportul: 4-0 sec !!

dragos
    Member

@multi wrote:

@dragos wrote:

1 solist, fara dubii.

Mister, ai senzatia, ca datorita cobelii mele, echipa de 4 etape mimeaza fotbalul ? cred, ca te inseli amarnic.
    eu sunt doar realist, pt ca atunci cand am vazut fotbal jucat i-am aplaudat si laudat, insa acu’, plange mingea ….
    cu totii ne dorim sa ramanem in liga 1, insa, daca cineva are alta parere decat a majoritatii, nu cred, ca trebuie sa te deranjeze….in fond, fiecare simte ce vrea si cum vrea.
    asa ca, iarta-ma, daca nu sunt la unison cu majoritatea si lasa-ma sa simt asa cum cred eu.

dragos
    Member

meciul va fi pe Digi TV
    Mai avem 8 etape de chin si gata, scapam: 3 acasa si 5 in deplasare.

cameliu
    Member

Clasamentul a inghetat etapa asta in zona inferioara!
    Poate il “citesc” si jucatorii, si fac si ei un calcul pt motivatie: bati la mures, medias si ploiesti, si incerci ceva si cu pandurii acasa scapi 95% de retrogradare!

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 53 total)
  • The forum ‘Sezon 2011-2012 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.