23.07.2010 Sportul Studentesc – Otelul Galati 0-1(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2010-2011 Season – Liga I 23.07.2010 Sportul Studentesc – Otelul Galati 0-1(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 81 total)
  • Author

Mi se pare o tampenie sa nu ne lase sa vedem meciul pe stadion. Sunt atatea stadioane care stau sa cada si sunt mult mai periculoase ptr spectatori.
    Romania the land of everyone choice mai ales al jandarmeriei.

dragos
    Member

aici este vina exclusiva a clubului nostru……au stat cu burta la soare toata vara si acu’ in ceasul al-“tz’spe-lea” isi dau seama ca, n-au aia, ca n-au ailalta s.am.d.
    mi se pare HILAR de-a dreptul sa nu fii pregatit de startul competitiei…..auziti, va rog sa-i dati lu’ sile un telefon si lu’ cristi gheorghe si spuneti-le ca, NU mai jucam la matineu (care va incepe peste vreo 2 sapt)……..acesti oameni care se ocupa de club, s-au intors din concediu ?
    stiu ca, maine va debuta sportul in liga 1 ?? eu nu cred, ca ei sunt informati.

RUSINEEEEEE, NESIMTIRE, NEPASARE din partea celor 2 !!!!
    huoooo, jegosilor !!!!

pai, la ce bun sa dau banii pe bilet/abonament – ca sa nu pot intra pe stadion ?? :)) :)) =)) =)) =)) =))

vroiam sa vin la meci, insa, voi ramane la teveu……..la meciul contra buzaului era un banner pe care scria: “Iti Multumim Vasile Siman” – poate cine l-a creat il va pune maine la poarta PRINCIPALA a stadionului !!!!!
    va spun, ca daca la urmatorul meci de-acasa vom juca tot cu portile inchise, mitica ne haleste rau de tot X( X( X( X( :ymdevil: :ymdevil:

PS: cum vrei sa faci PERFORMANTA (ce aiurea suna !!!) atata timp cat conducerea clubului este paralela cu fenomenul fotbalistic……..el doar vinde, vinde si iar vinde (nu m-ar mira sa ne retrogradeze din nou in liga 2….deh, acolo sunt costuri mai mici)

razvanR
    Member

E oficial: meciurile din Regie se vor juca cu spectatori!
    Asa ca, veniti cu mic cu mare pe stadion inca din prima etapa!

ovidiu
    Member

Bine ca s-au rezolvat problemele.
    Sper sa vad multa lume maine in tribune. UFFF, caldura mare. Dar imi doresc foarte mult sa aud galeria incurajand echipa.
    Ma rog, eu (din pacate pentru mine) o sa fiu in fata tv-ului. SI VREAU SA VAD O VICTORIE A SPORTULUI STUDENTESC.

MULT SUCCES!

cameliu
    Member

porsport.ro

Preţul biletelor la Sportul Studenţesc – Oţelul Galaţi
    Articol publicat de Florin ALBOIU

Conducerea Sportului Studenţesc a stabilit preţul biletelor pentru partida cu Oţelul Galaţi, prima a sezonului 2010-2011 a Ligii I. Dacă până acum spectatorii din Regie vedeau gratis meciurile “Găştii Nebune”, din acest an aceştia vor fi nevoiţi să scoată din buzunar minim 10 lei pentru a-şi vedea pe viu favoriţii. Strategia clubului poate părea ciudată, dar, prin fixarea unui preţ apropiat de cel practicat de celelalte echipe bucureştene, se doreşte asigurarea unui climat civilizat în tribunele din Regie. De asemenea, cel puţin în prima parte a sezonului, nu vor fi emise abonamente.

Astfel, pentru meciul cu oţelarii lui Dorinel Munteanu preţurile biletelor sunt următoarele:

10 RON – peluze

15 RON – tribuna II

20 RON – tribuna I

Acestea vor fi puse în vânzare la casele de bilete ale stadionului în ziua meciului (vineri), începând cu ora 12.30. Partida Sportul Studenţesc – Oţelul Galaţi se dispută mâine de la ora 16.30.

razvan
    Member

Conducerea Sportului Studenţesc a stabilit preţul biletelor pentru partida cu Oţelul Galaţi, prima a sezonului 2010-2011 a Ligii I. Dacă până acum spectatorii din Regie vedeau gratis meciurile “Găştii Nebune”, din acest an aceştia vor fi nevoiţi să scoată din buzunar minim 10 lei pentru a-şi vedea pe viu favoriţii. Strategia clubului poate părea ciudată, dar, prin fixarea unui preţ apropiat de cel practicat de celelalte echipe bucureştene, se doreşte asigurarea unui climat civilizat în tribunele din Regie. De asemenea, cel puţin în prima parte a sezonului, nu vor fi emise abonamente.

Astfel, pentru meciul cu oţelarii lui Dorinel Munteanu preţurile biletelor sunt următoarele:

10 RON – peluze

15 RON – tribuna II

20 RON – tribuna I

Acestea vor fi puse în vânzare la casele de bilete ale stadionului în ziua meciului (vineri), începând cu ora 12.30. Partida Sportul Studenţesc – Oţelul Galaţi se dispută mâine de la ora 16.30.

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/pretul-biletelor-la-sportul-studentesc-otelul-galati-6668196

Preturi oarescum decente, mai ales din perspectiva textului cu “asigurarea unui climat civilizat”. Sigur, in lumea mea imaginara un meci cu Otelul n-ar costa mai mult de 3 lei.
    Hai sa ne intelegem, ca am mai avut problema asta de-a lungul timpului: ne intalnim in peluza sau in tribuna a doua?

poate pana mi se va termina procesul cu jandarmeria si daca imi va iesi favorabil , poate se vor emite si abonamentele sa imi pot procura si eu

adso
    Member

@razvan wrote:

10 RON – peluze

15 RON – tribuna II

20 RON – tribuna I

http://www.prosport.ro/fotbal-intern/liga-1/pretul-biletelor-la-sportul-studentesc-otelul-galati-6668196

Preturi oarescum decente, mai ales din perspectiva textului cu “asigurarea unui climat civilizat”. Sigur, in lumea mea imaginara un meci cu Otelul n-ar costa mai mult de 3 lei.
    Hai sa ne intelegem, ca am mai avut problema asta de-a lungul timpului: ne intalnim in peluza sau in tribuna a doua?

poate nu prind eu subtilitatea, dar nu inteleg deloc cum se asigura un climat civilizat prin introducerea biletelor in regie?

– adica pana acum nu era un climat civilizat? (in comparatie cu alte stadioane?)
    – adica introducerea biletelor nu va face o parte din cei care obisnuiau sa vina, sa prefere sa vada meciul la tv? sau se mizeaza pe faptul ca toti sunt suporteri fideli si vor veni oricum.
    – sau cei care platesc bilete nu vor mai manca seminte si nu vor mai injura? la asta se refera climatul mai civilizat?
    daca nu la asta, la ce anume?

dragos
    Member

@adso wrote:

poate nu prind eu subtilitatea, dar nu inteleg deloc cum se asigura un climat civilizat prin introducerea biletelor in regie?

– adica pana acum nu era un climat civilizat? (in comparatie cu alte stadioane?)
    – adica introducerea biletelor nu va face o parte din cei care obisnuiau sa vina, sa prefere sa vada meciul la tv? sau se mizeaza pe faptul ca toti sunt suporteri fideli si vor veni oricum.
    – sau cei care platesc bilete nu vor mai manca seminte si nu vor mai injura? la asta se refera climatul mai civilizat?
    daca nu la asta, la ce anume?

BINE PUNCTAT (mi-ai luat ideile) !!! BRAVOS !
    eu cred, ca sile se arunca la “cascaval”….oricum, nu vor fi spectatori……..nu veneau ei cand intrarea era libera, daramite acu’.
    nu vorbesc din punctul meu de vedere, dar, in regie stau studentii, care oricum n-au bani.
    oricum, pretu’ maxim trebuia sa fie 10 lei la trib 1…..pai, cu 5 lei vad pe urziceni united – zenit st.petersburg (in preliminariile CL) – asta da, meci !
    vom vorbi dupa finele turului, care a fost media de spectatori reali (nu din ochi :D )
    PS: eu vreau sa stau la trib 0 – dar, este nepretuita :)) =)) =)) =)) :))

razvan
    Member

Am eu o trauma cu puradeii care stau la ciordit, din punctul asta de vedere nu m-ar deranja un pret care sa-i tina afara si cat mai departe. (Sigur, mai misto ar fi o tara unde legea si ordinea exista, da nu suntem Finlanda inca).

Din celelalte puncte de vedere e cam naspa. Adica, da, e iarasi tactica lui Siman: gaseste niste fraieri care chiar vor ce vinzi si umfla pretul cat poti. Asa face si la transferuri, Copos e fraierul preferat, iar in privinta spectatorilor probabil ca exact asta e calculul lui: sunt 10, 20, hai maxim 30 de insi care platesc si cand sare calul (100 de insi pt meciurile cu adevarat misto, cum a fost cel din Cupa cu CFR) si restul de la care oricum nu va putea stoarce bani (si care, as putea adauga, nu stiu cum se face, dar sunt mai des de partea echipei adverse)

Semintele sunt interzise (it is fucked up). Unii injura mai mult, unii mai putin, in general exista categoria celor care injura de la inceput la sfarsit (asa ceva nu exista in galeria noastra, dar poate tocmai pentru ca-s putini si buni) de care ai vrea sa scapi. Si aia care vin doar sa faca misto. Cred ca la tribuna 1 se strangeau si niste de-astia. Si puradeii. Cred ca spre asta trimite ideea cu “un climat civilizat”, care, sigur, e doar un pretext, mai dispar niste elemente nu-foarte-maligne, dar dispar si din spectatorii normali, dar nu-i nimic, ca banul curge, nu?

Si eu sunt student si nu-mi pica senzational de bine. Ar putea fi mai ieftin, uite, la Otelul e mai ieftin si se scuza spunand ca au probleme financiare si va trebui sa monteze o nocturna. Personal, cred ca biletele ar merita sa ajunga si sub 5 lei (sa fim sinceri, am mai vazut si fotbal de 2 lei la viata noastra). Credinta asta nu m-a dus prea departe si ma tem ca orice am face nu suntem destul de multi ca sa afectam prea tare pretul ala. Sper doar ca o sa mai treaca putina vreme si o sa le mai vina mintea la cap, poate facem un inceput bun de campionat si se umple stadionul mai mult decat au socotit (desi si atunci e greu…) Studentii de langa stadion cred ca se bucura, pot sa vanda bilete in propriile balcoane cu 5 lei si cred ca au unghi mai bun decat din tribuna 2 :P

O discutie pentru altadata ar fi daca suntem de acord, din principiu, ca e corect sa platim o suma pentru intrare, ca o forma directa de a contribui la club (tehnic, acum sunt doar banii lui Siman, deci pana si moral are dreptul sa faca ce vor muschii lui cu echipa). Si, dupa aia, cat sa fie suma aia. Eu votez 3 lei.

E…e prima mea postare mai lunga, e tarziu si s-ar putea sa fi spus numai prostii, va rog frumos sa nu ma sfasiati prea tare. Si poate pana maine imi zice si mie cineva daca sa-mi iau la peluza sau la tribuna. Altfel imi iau la peluza si sper ca asa fac si ceilalti.

Si, evident, climatul nostru va fi mereu mai civilizat ca al lor.

razvanR
    Member

Indiferent cat va fi pretul biletelor, numarul spectatorilor va scadea.

Fara bilet si cu un joc bun, ati vazut ca stadionul se umple. Am casetele meciurilor cu Timisoara si Poli Iasi din sezonul 2005-2006 si stadionul era plin, au fost 10.000 de oameni !!! In schimb, la meciul cu Steaua, din acelasi campionat, din etapa 32, meci foarte important pentru titlu, intrarea a fost cu bilet si n-au fost mai mult de 3.000 oameni.

E normal sa fie intrare cu bilet dar preturile ar trebui sa fie mai mici, de exemplu:
    Tribuna I – 20 lei
    Tribuna II si Peluze – 5 lei

La bilete de 3 lei e greu sa dai restul si s-ar crea blocaje si discutii la case.

Cred ca astazi este al 2-lea meci din anul 2000 incoace cand se intra in Regie cu bilet.

HAI Sportul, 3 puncte astazi!

dragos
    Member

si tie iti dau dreptate, Razvane.
    ideea este ca, noi, suporterii gazdelor vom fi, din pacate, mereu inferiori suporterilor oaspeti din simplu motiv ca, oaspetii vin mereu cu sustinatori (indiferent daca intrarea se face cu bilet sau fara)…….iar daca mai tinem cont (nu stiu daca este cazul la noi !!) de reciprocitate 8-} 8-} atunci, vor fi aproape numai ei.
    din pacate, traim vremuri grele (si la nivel , iar oamenii isi dramuiesc banii cum stiu ei mai bine.
    vom vedea cati vom fi si mai ales cum vom juca, ca sa atragem lumea in tribune.

07Ex
    Keymaster

De vazut, putem vedea meciul undeva “live” pe internet? Aici ma refer la un “live streaming”, nu prostii de genul ProSport sau GSP care dau doar rezultatele in “real time”.

cameliu
    Member

Sunt ceva linkuri pe rojadirecta.com

Daca nu ai sopcast singurul care merge cat de cat da rau e:
    http://livesport1.info/tv1.html

07Ex
    Keymaster

Multam Cameliu! Acum pot vedea meciul. Din pacate insa eu nu am SopCast, deoarece folosesc Mac, asa ca singurul mod in care pot sa vad meciul este pe site-ul de mai sus. Inca odata merci mult. :)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 81 total)
  • The forum ‘Sezon 2010-2011 Season – Liga I’ is closed to new topics and replies.