23.08.2008 Sportul Studentesc – Cetatea Suceava 2-0(1-0)

Home Forums Archive Sezon 2008-2009 Season – Liga II 23.08.2008 Sportul Studentesc – Cetatea Suceava 2-0(1-0)

• This topic has 53 replies, 17 voices, and was last updated 14 years ago by 07Ex.
Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 54 total)
  • Author
    07Ex
    Keymaster

Meci contand pentru etapa a 2-a a ligii a 2-a, seria 1.
    Sambata 23.08.2008, ora 11:00, stadion Regie.

ovidiu
    Member

Zice ca ne da la televizor:
    PROGRAM SPORT.RO
    Sambata 23.08.2008
    11:00
    Fotbal Liga a II-a
    Sportul-Cetate Suceava (DIRECT)

Asta e de bine pentru cei ce se afla pe la mari distante. Pentru mine este o mare bucurie sa pot vedea echipa la treaba. Si sper sa faca treba buna.

Prin trocsport antrenorul lor declara ca obiectivul lor este de a se clasa in primele opt. Ba mai mult: “Oricum, obiectivul nostru este să o învingem etapa viitoare, în Regie, pe Sportul Studenţesc”, a precizat Pană.”

Sper ca baietii nostrii sa aibe pofta de joc si sa invinga sambata, Falub sa gaseasca formula cea mai buna de echipa, chiar daca avem suspendati, asta datorita unui arbitraj … fara cuvinte.

Zibling
    Member

Foarte greu meciul cu sucevenii – cu mana pe inima spun ca m-as multumi si cu un rezultat de egalitate. Sa vedem cine va intra in teren in locul suspendatilor R.Ciupe si L.Rusu – adica exact fundasii nostri laterali de baza. Probabil L.Cazan si Oae.

Am auzit ca a revenit Pauna. Unde e? De ce-l avem ca rezerva de atacant doar pe A.Stanga? De ce nu jucam cu 2 atacanti pur-sange in fiecare meci? Probabil suntem smecheri si avem o super-linie de mijlocasi care acopera si partea ofensiva a echipei. (final de monolog)

Bafta baieti! Haide Sportul! Vrem mai multe faze de poarta, macar pofta de gol sa vedem de la voi.

Chido
    Member

Traditia meciurilor directe:

Campionat

2006-2007
    Sportul Studentesc- Cetatea Suceava 1-0
    Cetatea Suceava- Sportul Studentesc 2-2

Cupa Romaniei

2005-2006
    Cetatea Suceava- Sportul Studentesc 2-1

07Ex
    Keymaster

Si eu sunt de parere ca meciul de la Suceava va fi foarte dificil. Cetatea sunt acum o echipa mult mai omogena fata de campionatul 2006-2007. Toate nou promovatele vor sa demonstreze ca vor si ca pot, iar la Suceava in fata a mii de spectatori va fi foarte greu.

Ultras
    Member

Oae nu are cum sa joace deoarece e pe la Chiajna, impreuna cu Ciubotariu. Pe stanga va juca probabil Dedu, iar pe dreapta s-ar putea sa il vedem pe Bănuță, chiar dacă el e mijlocas de banda.

mie mi-a placut varga cu suceava…parea un pic mai determinat….cu suceava e greu intr-adevar..dar nu imposibil..de tarnacop ce se aude?nu e el fundas stanga?

dragos
    Member

macar jocurile de-acasa sa le castigam, caci ce “luam afara” este bonus. 8) 8) 8)
    ramanem pe receptie.

Chido
    Member

Cotele la casele de pariuri:

Sportul- Cetatea: 1.60 _ 3.60 _ 4.60

*de pe la agentiile de afara…

Zibling
    Member

Foarte nerealiste cotele, ce dracu’

mkg
    Member

Sper sa luam totusi cele trei puncte ca m-am saturat de puzderia de egaluri de anul trecut !
    Jocul place viu deci Play the ball Sportul Studentesc !
    Daca ne dorim ceva atunci timpul sa o aratam a sosit!! Lasati prostioarele si copilariile in vestiare si jucati fotbal de calitate cu incrancenare si determinare toti pentru unul si unul pentru toti ca o adevarata echipa mai ales ca sus nu va simpatizeaza nimeni( asta in cazul in care vreun jucator se incumeta sa mai citeasca forumul)

nu cred :P 😆

laucantona
    Member

vreau si eu ca toti ceilalti sportisti sa luam cele 3 puncte…imi pare rau ca la primul meci arbitru ne-a facut. Bafta baieti!

dAKuL_maniaK
    Member

Mi-e dor de meciurile frumoase, desi putine, pe care le-am prins in Regie.. Cand baietii jucau fotbal si galeria avea de ce se bucura.. Poate ca anul asta va fi mai bun ca altii si o sa avem motive de fericire sau macar de mandrie ca studentii nostri au jucat fotbal adevarat si nu s-au facut..
    Hai Sportu’!
    P.S.: Nu se mai face concurs de pronosticuri?

Chido
    Member

@Ultras wrote:

Oae nu are cum sa joace deoarece e pe la Chiajna, impreuna cu Ciubotariu. Pe stanga va juca probabil Dedu, iar pe dreapta s-ar putea sa il vedem pe Bănuță, chiar dacă el e mijlocas de banda.

Apropo… poate cineva sa anticipeze un prim-unsprezece de maine a Sportului?

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 54 total)
  • The forum ‘Sezon 2008-2009 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.