23.09.2006 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-5 (0-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 23.09.2006 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-5 (0-1)

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 127 total)
  • Author
    Blue Eyes
    Member

Siman k Siman…da’ sa nu parieze jucatorii…
    poate ca au si pariat :(

0-5

Suntem in criza !

Siman a stat de vorba cu suporterii…..dupa meci.

cameliu
    Member

Sunt aproape convins: pana la Craciun ne desfiintam.
    pun si pariu!

cos22min
    Member

Stie cineva daca Jianu de la Modelu a dat vre`un gol ? Juniorul din atac

ultrasro
    Member

Cred ca Jianu a marcat golul de 0-5, dar la primul gol atacantul prefabului era sa-si rupa gatul cand a intrat in plasa portii cu tot cu mingea.

Napoleon9
    Member

Echipa a notat-o careva, sau o incropim din amintiri (ale lui ionut.ro si ale cui o sa mai scrie despre asa ceva)?

ultrasro
    Member

Stanca 4
    Ciupe 3
    Patriche 4
    Cazan 4
    Mladin 2
    Ferfelea 4
    Oae 3
    Nicola 4
    Gheorghe 5
    Curelea 4
    Pauna 5

Au mai intrat

Tarnacop 4
    Marinas 3
    farcasanu 4

Radu Dobrin
    Member

@black@white1916 wrote:

Si?

ultrasro
    Member

A zis ca trebuie sa aduca un antrenor si sa cumpere jucatori pentru a inlocui titularii care nu fac fata cerintelor diviiziei B :(

adi
    Member

Sunt in stare de soc: am lipsit 3 zile din tara si am gasit 2 infrangeri de groaza. Mi-e greu sa mai spun ceva acum.

roland
    Member

E inimaginabil! Capitalism de 2 lei!
    Siman ar trebui sa-i impuste pe desteptii aia de la frf si apoi sa-si puna streangu de gat!
    Cam asta e solutia… Cap_PDT_01_15

roland
    Member

Acesta e rezultatul desteptaciunii lu sile!
    Cadem jos de tot trei rezultate incredibile cupa plus 2 in campionat!
    “Ce nu te doboara te intareste” spunea Lazar, uite ca nu e asa…
    prunea, duru, siman sa isi lege o piatra de gat si sa ramana in Dambovita sa ii spele de pacate (…pana la vara) …niste criminali, starpituri.
    Jucatorii si Cezarica n-au nici o vina (paradoxal !).

Zibling
    Member

@roland wrote:

E inimaginabil! Capitalism de 2 lei!
    Siman ar trebui sa-i impuste pe desteptii aia de la frf si apoi sa-si puna streangu de gat!
    Cam asta e solutia… Cap_PDT_01_15

Da si asta este o solutie. Eu zic ca Siman astazi s-a vazut intr-o incurcatura mai mare decat se astepta. Cu siguranta nu a vrut sa auda vaicarerile noastre ale suporterilor, dar a vrut sa “ciupeasca” si niste solutii, neintelegand impasul in care a ajuns echipa. Acum sa va spun si eu cam ce am inteles din discutiile de astazi cu nenea Siman (cca 20 de minute):
    – jucatorii sunt de vina in mare parte pt rezultatele de pana acum, dand dovada de indisciplina atat la antrenamente, cat si in viata extra-sportiva;
    – s-a gresit la modalitatea de motivare a lor (asta spun eu si altii, Siman s-a facut ca ploua in acest sens) – marindu-le salariile majoritatii jucatorilor ramasi, nelasand vorba ca ar exista bonusuri de victorie sau amenzi pt infrangeri; pe de alta parte, am inteles ca amenzile date jucatorilor de musamalizeaza cumva – SHIT !!!;
    – Dacian Varga este disparut de la lot de 3 zile dupa ce s-a “revoltat” in pauza meciului de la Buzau;
    – antrenorul actual C.Zamfir este prea blajin, soft, bun… spuneti cum vreti, pentru a putea pune la punct jucatorii; deci ne trebuie antrenor cu mana “forte”, dar cica Balint l-a refuzat, iar Dan Petrescu ar avea ceva sanse sa revina, insa mici; deci SE CAUTA ANTRENOR;
    – psihologul echipei a dat bir cu fugitii la momentul “asigurarii” retragerii licentei clubului, deci SE CAUTA PSIHOLOG, desi Siman a parut dezinteresat de nevoia unui om care sa “lege” jucatorii cu ceva experienta de juniorii bagati zilele acestea in focul luptei;
    – de asemenea, nu avem un jucator care sa aibe rolul de capitan, si aici nici nu avem o solutie; mai grav este ca jucatorii nu comunica in teren, si joaca cam ca in curtea scolii;
    – avem prea multi accidentati in lotul de jucatori si nu se stie daca intr-adevar sunt accidentati realmente sau se dau “raniti” pt a nu fi partasi la super-rezultatele care se prevesteau.

Deci, … 😳

Acum, pt cei care au mai participat la discutia ad-hoc respectiva, daca am uitat eu ceva, ii rog sa ma completeze !!!

@Radu Dobrin wrote:

@black@white1916 wrote:

Si?

Din ce am inteles de la Siman –
    concluzia :
    Nu are un plan clar pe termen lung sau scurt !
    Nu are o solutie pentru iesirea din criza !
    Nu poate pune ordine la club, nici macar la juniori !
    (“antrenorii de acolo vor bani dar nu fac treaba”)

Oare mai vrea sa gaseasca solutia sau urmareste doar sa -si pregateasca retragerea ?

– a sperat ca va merge echipa pe scheletul rezervelor din echipa de anul trecut + promovatii din echipa a doua = si nu a mers
    – nu poate aduce nimic pana la iarna = trebuie sa mergem cu lotul actual
    – nici alti jucatori nu se inghesuie sa vina la Sportul
    – nu mai este nimeni langa echipa
    – in 7 ani s-au cheltuit la club 10 milioane USD ? Euro? (nu mai retin…)
    – este o situatie f. complicata
    – Dan Petrescu nu vrea sa vina…
    – Balint nu vrea sa vina…
    – psiholog nu mai avem “pentru ca a plecat”
    – Varga a disparut de 3 zile de la echipa….
    – Cauze situatia actuala ( ce mai retin eu….):
    – lipsa de valoare a lotului actual
    – mentalitatea jucatorilor (vor bani, dar fara sa munceasca)
    – antrenor….
    Nu a recunoscut ca el este de vina, desi i-am sugerat ca “seful corabiei” raspunde de directia in care se indreapta corabia…

I-am sugerat sa caute niste “baieti de la tara” cu vana in ei, dornici de a urca, in locul unor “baieti de divizia A” care sufera ca s-au mutat din vila intr-o garsoniera

Parea suparat, dar nu daramat….

S-ar putea sa fi obosit ! In orice afacere, dupa 7 ani, patronul se poate gandi la o schimbare de directie….

In alta ordine de idei, fotbalistii sunt suparati pe galerie, care i-a “felicitat” pentru jocul prestat …

Sunt trist, ca mergem in jos, si sunt si mai trist pentru ca intrevad SFARSITUL !

Zibling
    Member

@roland wrote:

Jucatorii si Cezarica n-au nici o vina (paradoxal !).

Eh nu au… bine, ca eu nu-i injur este altceva. Dar, ar trebui sa-i facem cumva sa se dezmeticeasca. Poate sa mergem la Tulcea cat mai multi si sa le aratam un banner cu o minge de fotbal taiata si in locul ei desenata o undita de pescuit :?

Viewing 15 posts - 46 through 60 (of 127 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.