23.09.2006 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-5 (0-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 23.09.2006 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-5 (0-1)

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 127 total)
  • Author
    octavian
    Member

acum cred ca principala grija este sa scapam de retrogradare anu asta, dar la scorurile astea, o sa fie greu. Acu tre’ sa ma adaug si eu corului care il acuza pe Siman, asta e vina lui, daca a supraestimat valoarea juniorilor pe care ai are. O alta problema ar fi daca cumva Siman are un bullseye pe fata pictat de FRF si de liga,atunci cred ca am fi mai bine daca s-ar retrage. eu cam cred ca Siman e persona non grata in fotbalul romanesc acum,si ca echipa sufera din cauza asta.

Radu Dobrin
    Member

ok, pai hai sa vedem ce se poate face…
    Vasile, asta e parerea mea:

@Zibling wrote:

– jucatorii sunt de vina in mare parte pt rezultatele de pana acum, dand dovada de indisciplina atat la antrenamente, cat si in viata extra-sportiva;

1. Da-i afara pe toti cei care sint indisciplinati. In cel mai rau caz, pierdem restul de meciuri cu 3-0 pina la sfirsitul turului. (ceea ce e deja un pas inainte ..). Intre timp, trimite antrenorii de juniori (platiti, din cite am inteles) prin licee si pe la tara sa gaseseasca copii seriosi care vor sa puna osul la treaba. Daca nu vor sa faca asta, (antrenorii) schimba-i si pe ei. La salariul lor nu cred ca ramin posturile neocupate. Cu putin noroc, scapam de retrogradare. Altfel o luam de la inceput din C. E ok.

@Zibling wrote:

– s-a gresit la modalitatea de motivare a lor (asta spun eu si altii, Siman s-a facut ca ploua in acest sens) – marindu-le salariile majoritatii jucatorilor ramasi, nelasand vorba ca ar exista bonusuri de victorie sau amenzi pt infrangeri; pe de alta parte, am inteles ca amenzile date jucatorilor de musamalizeaza cumva – SHIT !!!;

2. asta se rezolva prin aplicarea punctului 1.

@Zibling wrote:

– Dacian Varga este disparut de la lot de 3 zile dupa ce s-a “revoltat” in pauza meciului de la Buzau;

3. interdictie pe viata in baza sportiva din regie. punct.

@Zibling wrote:

– antrenorul actual C.Zamfir este prea blajin, soft, bun… spuneti cum vreti, pentru a putea pune la punct jucatorii; deci ne trebuie antrenor cu mana “forte”, dar cica Balint l-a refuzat, iar Dan Petrescu ar avea ceva sanse sa revina, insa mici; deci SE CAUTA ANTRENOR;

4. cezarica pare “blajin” prin comparatie cu jucatorii, care se pare ca sint derbedei. nu mai comentez pe tema asta.

@Zibling wrote:

– psihologul echipei a dat bir cu fugitii la momentul “asigurarii” retragerii licentei clubului, deci SE CAUTA PSIHOLOG, desi Siman a parut dezinteresat de nevoia unui om care sa “lege” jucatorii cu ceva experienta de juniorii bagati zilele acestea in focul luptei;

5. trimite oameni (mailuri…fluturasi..etc) la facultatea din bucuresti. Sint o gramada de tineri entuziasti si competenti care pot sa faca o treaba buna pe un salariu decent. (ghicesc ca pe salariul lui varga se poate angaja o clasa intreaga de psihologi in ultimul an.)

@Zibling wrote:

– de asemenea, nu avem un jucator care sa aibe rolul de capitan, si aici nici nu avem o solutie; mai grav este ca jucatorii nu comunica in teren, si joaca cam ca in curtea scolii;

6. asta se rezolva prin aplicarea (1.)

@Zibling wrote:

– avem prea multi accidentati in lotul de jucatori si nu se stie daca intr-adevar sunt accidentati realmente sau se dau “raniti” pt a nu fi partasi la super-rezultatele care se prevesteau.

7. vezi (6.)

Ca idee, fa-ti o echipa de oameni seriosi in jur. Si se va face treaba buna in timp (din nou). Noi avem 90 de ani. Am schimbat generatii de gainari. I-om schimba si pe astia care ne-au adus aici.

Giani
    Member

Nu mai comentez nimic. Regret absenta de la meci, pur si simplu nu m-am putut trezi dupa betia crunta de aseara. Dar constat ca nu am avut ce pierde. Ramane intrebarea ultima: unde ne ducem, fratilor?

Siman oricum NU mai are de unde sa aduca jucatori pana la iarna, asa ca va trebui sa improvizeze in formula asta. Antrenor, iar nu vad de unde, si mai ales cine ar fi sinucigasul care sa se bage la Sportul. Psiholog, asta s-ar gasi lejer, exista destui studenti dornici de un job.

franz_kafka
    Member

@cameliu wrote:

Sunt aproape convins: pana la Craciun ne desfiintam.
    pun si pariu!

Draga Cameliu,
    Cred ca atat timp exista acest forum al suporterilor SS va supravietui si clubul, indiferent de soarta pe care o va avea actuala echipa!
    Daca se adeveresc sumbrele preconizari ale lui Cameliu, sper ca responsabilii acetui forum nu au de gand sa-l desfiinteze! Oricum, tot cu SS voi tine, chiar daca nu va mai exista!

Giani
    Member

Eu nu cred ca ne desfiintam. Daca jucatorii nu mai vor sa joace, OK, sa plece toti, sa latre, sa pasca sau sa zboare. Poate or fi suficient de valorosi incat sa prinda un loc caldut la echipele secunde ale sedereului. Eu sunt dispus sa intru pe teren in locul loc, cred ca in Onoare fac fatza.

cameliu
    Member

@franz_kafka wrote:

@cameliu wrote:

pun si pariu!

Draga Cameliu,
    Cred ca atat timp exista acest forum al suporterilor SS va supravietui si clubul, indiferent de soarta pe care o va avea actuala echipa!
    Daca se adeveresc sumbrele preconizari ale lui Cameliu, sper ca responsabilii acetui forum nu au de gand sa-l desfiinteze! Oricum, tot cu SS voi tine, chiar daca nu va mai exista!

Noi raminem, echipa lu sile se va desfiinta. Parerea mea…
    Cind te bate modelu acasa cu 5-0 efectiv n-ai ce cauta in B, mai ales dupa un meci pierdut cu 6-0! Sa speram ca evoluam si la Tulcea luam doar 4!

Mai am o singura ambitie de’-om ramane in B, sa facem mai multe puncte ca Snagovu…

ashone
    Member

1 NU AM FOST LA MECI PENTRU CA AM FOST LA GALATI CU TREABA
    2 NU CRED CA SIMAN A VORBIT CU SUPORTERII DUPA MECI…EL NU STIE SA VORBEASCA, EL MESTECA CUVINTELE
    3 MA BUCUR CA NU AM FOST LA MECI SI CA NU AM VORBIT DUPA CU SIMAN…CINE STIE CE IESEA
    4 ABIA ACUM SE INCALZESTE FORUMU ASTA CU ADEVARAT, EXACT CUM ERA IN VARA CIND LUPTAM LA TITLU
    5 PESTE 3-4 ANI VOM AVEA IAR ECHIPA, O SA VEDETI, TREBUIE SA ASTEPTAM SA CREASCA JUNIORII, EU AM TIMP
    6 IN CAZ DE…PROBABIL CA VOM FI PRINTRE PUTINELE ECHIPE DE “C” CU FORUM
    7 CIND L-AM SUNAT AZI PE OVIDIU SA-MI ZICA SCORUL SI MI L-A ZIS AM CREZUT SI EU CA SI ZIBLING ETAPA TRECUTA CA FACE MISTO DE MINE
    8 PROPUN CA LA BARU LU NICU SA FIE UN PUNCT DE PRIM AJUTOR CU PASTILE PENTRU CEI SLABI CU INIMA SAU CU NERVII – ASSSB AR TREBUI SA SE OCUPE DE ASA CEVA DIN COTIZATIILE NOASTRE. DAU UN BAN DA VREAU RUDOTELU ! INAINTE SI DUPA…
    9 VA FI UN CAMPIONAT PALPITANT…ACUM TOTI OR SA SE INGHESUIE SA NE BATA
    10 NU VREAU SA INVOC CHESTII SUPRANATURALE, DAR NICIODATA, RETINETI, NICIODATA IN ULTIMII 7 ANI NU A INCEPUT SEZONUL PLOIOS ASA REPEDE CEEA CE PENTRU ECHIPA A FOST EXCELENT. TERENUL DIN REGIE A FOST USCAT SI A PERMIS ECHIPEI SA-SI FACA JOCUL. ECHIPEI VECHI BINEINTELES. DACA MAI TINETI MINTE AM LUPTAT LA PROMOVARE SI TERENUL A FOST EXCELENT SI IN TUR SI IN RETUR. ACUM E CAM COTOIOASA TREABA, PE GAZONUL ALA NEINGRIJIT DE ZECI DE ANI E GREU CIND E FLEASCA. MEDITATI ADINC LA PROBLEMA, NU E DE JOACA !!!
    11 VOI VENI LA URMATORUL MECI IN REGIE SI LA URMATORUL SI LA URMATORUL….
    12 SPER SA FIE TOTUSI ULTIMUL AN CIND SE JOACA ECHIPA CU NERVII NOSTRII…MULTI DINTRE NOI AM CAM IMBATRINIT…
    MAI VORBIM….

ashone
    Member

@adi wrote:

Sunt in stare de soc: am lipsit 3 zile din tara si am gasit 2 infrangeri de groaza. Mi-e greu sa mai spun ceva acum.

PAI NU MAI PLECA 😈 ACI LE IEI DIRECT FARA ANESTEZIE…DACA SI NEVASTA-MEA MI-A ZIS CA NU E BINE 11 GOLURI IN 2 MECIURI… 😈 SI ASTA CU PLECARILE….EU AM FOST PINA LA GALATI SI AU LUAT 5…NU MAI IES NICI MACAR PINA IN BERCENI…DECIT DR.TABERII-BERZEI = ACASA-SERVICI…

ashone
    Member

@franz_kafka wrote:

Un scor la pauza? Sau am facut o imprudenta indraznind a intreba asa ceva?

EU AM PREFERAT-O LA SFIRSIT FARA ANESTEZIE…NU SINT ADEPTUL SARII PE RANA

Giani
    Member

Ashule, gresesti amarnic cand te legi de starea gazonului. Daca exista ceva bun in Regie, iti zic ca intre vechi tovarasi de suferinta ca acel lucru este suprafata de joc. Au stiut colegii mei de la Agronomie ce au facut in urma cu 25 de ani.

ashone
    Member
    Giani wrote:
    Nu mai comentez nimic. Regret absenta de la meci, pur si simplu nu m-am putut trezi dupa betia crunta de aseara.

AI FACUT UN LUCRU RAU PENTRU UN SUPORTER !!!! NU MI-AI DAT SI MIE UN TELEFON ASEARA !!!!! CIOCNEAM SI NOI UN PAHAR ZERBELIUS IMPREUNA…

lucian
    Member

fratilor, pana la sfarsitul turului credeti ca mai adunam vreun punct avand in vedere debandada creata? unu’ hais, altu’ cea, unu’ plecat de la echipa, altu’ prin spitale sa isi adune ranile terenurilor pe care au aterizat?

in ritmul asta, dupa cele 9 etape ramase o sa fim in cel mai rau caz la -13. mi-e greu sa intrevad ceva bun pana atunci… in pauza dintre tur si retur om mai vedea, poate gaseste sile solutia… dar daca ne bazam pe el mai bine ne aruncam in prapastie!

cameliu
    Member

@ashone wrote:

7 CIND L-AM SUNAT AZI PE OVIDIU SA-MI ZICA SCORUL SI MI L-A ZIS AM CREZUT SI EU CA SI ZIBLING ETAPA TRECUTA CA FACE MISTO DE MINE

Io l-am sunat pe Florin pe la 2-0 si io am crezut ca face misto, apoi la final din superstietie l-a sunat pe Ovidiu si el o mai adaugat 3 la misto…

problema era ca nu ma prea credea lumea pe forum, ca prosportu si onlinnu ne credeau echipa mare: adica de 0-0… (eram singurl meci cu 0-0 in min. 90…)

07Ex
    Keymaster

@franz_kafka wrote:

@cameliu wrote:

pun si pariu!

Forumul asta nu se va desfiinta chiar daca echipa nu va mai fi.

crys41
    Member

Chiar atat de jos am ajuns? 😥

Viewing 15 posts - 61 through 75 (of 127 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.