23.09.2006 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-5 (0-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 23.09.2006 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-5 (0-1)

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 127 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Adica sunt extrem de necesari Ratiu si Postolache.

Varga nu se stie pe unde este.
    Secareanu e in spital.
    Balan reintra la primavara.

Giani
    Member

Varga a plecat sa mulga… iepuroaica. Prietenii stiu de ce.

@ashone wrote:

NICIODATA, RETINETI, NICIODATA IN ULTIMII 7 ANI NU A INCEPUT SEZONUL PLOIOS ASA REPEDE CEEA CE PENTRU ECHIPA A FOST EXCELENT. TERENUL DIN REGIE A FOST USCAT SI A PERMIS ECHIPEI SA-SI FACA JOCUL.

Ai dreptate ! Am observat si eu chestia cu vremea !
    In ultimii doi ani, la fiecare meci acasa, a fost vreme frumoasa ! Plecam de acasa, catre meci, si, daca ploua, statea ploaia, iesea soarele, la inceputul meciului nostru din Regie !

laucantona
    Member

salut fratilor,
    nu vroiam sa intru pe forum dar am vazut ce a scris “conationalul” din Toronto(scuze ca nu-i stiu numele)…despre suporterii care intra pe forum doar cand echipa castiga…poate ai dreptate dar asa este peste tot in lume…cand echipa nu merge preferi sa nu te gandesti la acel lucru ca-ti strici ziua…sincer sa fiu cu ce pot ajuta eu care nici macar bilet nu as putea cumpara chiar daca ar fi intrarea pe bani la meci?(acum 5 ani am tercut prin Bucuresti si am sunat la stadion cu gandul sa cumpar un tricou al echipei cu alte cuvinte sa dau si eu un ban pt echipa..nu la lotto care si asa are bani fara ajutorul meu…si domnul de la stadion mi-a raspuns ca nu este treaba clubului sa vanda tricouri….halal capitalism!) si oricum nu imi permit sa zic uite aici la fiecare jucator 50$ daca batem azi…ce stiu este ca o echipa de fotbal fara suporteri ca a noastra nu poate emite pretentii….stiti cat costa o echipa sa fie mentinuta in prima liga?!….ce putem face noi doar varsa nervii unul pe altul(suporterii) scriind aici: antrenorul este de vina, Siman este zgarcit, jucatorii nu au valoare…si ce putem rezolva noi? sincer nu acuz pe nimeni mai ales pe voi ceilalti colegi de suferinta….adica suporteri
    va salut

@Radu Dobrin wrote:

Vasile, asta e parerea mea:

1. Da-i afara pe toti cei care sint indisciplinati.

I-am sugerat si noi asta lui Siman, astazi.
    A zis ca, a da afara un jucator nu reprezinta o pedeapsa pentru acesta, ci o eliberare. Pedeapsa suprema pe care ar putea sa o aplice Simam, ar fi sa-i fixeze o grila f. mare jucatorului, si sa-l tina pe tusa un an pana ii intra mintea la cap.

Zibling
    Member

@Giani wrote:

Varga a plecat sa mulga… iepuroaica. Prietenii stiu de ce.

Pai, acum poate ca o mulge de placere, dar peste ceva timp ar cam trebui sa inceapa sa o mulga de bani, ca va ramane fara 😡

Zibling
    Member

@97SiR wrote:

Forumul asta nu se va desfiinta chiar daca echipa nu va mai fi.

That’s the spirit !!! Multumim gazda.

Spawn09
    Member

ma indoiesc dupa cateva infrangeri suferite (ce-i drept la scoruri rusinoase) ca echipa sa se destrame….”haide sportu mai vioi ca de maine jucam noi!”

07Ex
    Keymaster

Hai ca revin din nou, dar de data asta un pic mai linistit. Cand am intrat prima data pe forum si am vazut ca am pierdut cu Modelu acasa, si inca la scor, aproape ca am facut infarct.

Acum m-am mai linistit un pic si ma gandesc ca in cel mai rau caz retrogradam in C anul asta. Sper insa ca Siman sa gaseasca o solutie cat de curand si sa ramanem macar in B, ca de promovare nici nu se mai pune problema.

Am citit ca Siman a vb cu suporterii, si sincer nu prea imi vine sa cred. Banuiesc ca a ajuns si el in pragul disperarii dupa ultimele rezultate si din cauza asta a ales ca macar cu suporterii sa vorbeasca.

Oricum imi dau seama din ce in ce mai mult ca Ovidiu avea dreptate cand mi-a spus dupa infrangerea cu Gloria, ca motivul pentru care am pierdut a fost ca nu am avut jucatori cu experienta in teren. Rezultatul asta confirma acest lucru. Ce este mai trist este faptul ca, din cate inteleg jucatori de valoare nu putem sa avem decat cel devreme la iarna, iar pana atunci sunt inca multe etape de jucat. In stilul in care jucam s-ar putea ca la iarna sa fie prea tarziu sa aducem jucatori de valoare.h

ultrasro
    Member

Un nou antrenor poate le-ar baga si mintile in cap jucatorilor mai necopti :)

cameliu
    Member

Gazeta (restul articolului “Îşi bat joc!” e postat la stiri din presa):

Stadion Sportul

Sportul Studenţesc – Prefab Modelu 0-5
    R. Stanca – Ciupe, Patriche, L. Cazan, Mladin – Costin Gheorghe (55 Tîrnăcop), N. Vasile, Ferfelea (79 Marinuş), Oae – Curelea (88 Fărcăşanu), Păuna
    Antrenor Cezar Zamfir

Vasiliu (40), M. Şerban (50, 55, 86), M. Jianu (82)
    D. Mihai – Bold, Gîţu, I. Ilie, C. Doicaru – R. Păunescu (73 Cîţă), OLARIU, I. Păun – S. DIMA (77 Feher), M. ŞERBAN, VASILIU (46 M. JIANU)
    Antrenor Marian Bucurescu
    Arbitri: L. Cincă (Balş) 7, D. Vlad 7, Petruţa Iugulescu (ambii din Tîrgovişte) 7
    Spectatori: 200 Reporter: Daniel Ţincu

Cum s-au marcat golurile
    0-1 – Vasiliu (40) – a reluat în poarta goală din 5 metri
    0-2 – M. Şerban (50) – şut din 12 metri
    0-3 – M. Şerban (55) – a înscris din 3 metri
    0-4 – M. Jianu (82) – şut pe colţul scurt la vinclu
    0-5 – M. Şerban (86) – “scăriţă” din 10 metri

24 septembrie 2006

cameliu
    Member

Evenimentul:
    Sportul, umilita de Prefab

Daniel Contescu

Echipa lui Cezar Zamfir a incasat 11 goluri in patru zile.

“Studentii” ar putea fi preluati saptamana viitoare de Dan Petrescu, pus pe liber de Wisla Cracovia.Divizionara secunda Sportul Studentesc s-a prabusit.

Invinsa miercuri in deplasare, scor 0-6, de Gloria Buzau, echipa din Regie a fost umilita si ieri, intr-un joc contand pentru etapa a 8-a din Liga a II-a la fotbal: 0-5 cu Prefab Modelu in Regie! In meciul cu Prefab, formatia patronata de Marian Milut (fost candidat la presedintie in 2004), eroul confruntarii a fost Marian Serban, autorul unei “triple”.

Siman: “Handicapatilor!”

Vasile Siman, patronul gruparii din Regie, este decis sa-l numeasca pe Dan Petrescu in functia de tehnician. “Bursucul” a fost dat afara, saptamana trecuta, de la Wisla Cracovia.

Infrangerea usturatoare a Sportului a socat. Dupa terminarea partidei, la vestiare a izbucnit un scandal de proportii. Patronul Vasile Siman, obisnuit sa-si umileasca jucatorii, s-a ratoit si de aceasta data la fotbalisti.

“Handicapatilor!”, le-a strigat Siman. Fotbalistii au fost apostrofati de 10 suporteri, precum si de cativa profesori universitari care au vazut meciul la tribuna intai.

“S-a cam tipat, dar nu ne-am batut”, ne-a declarat ieri stoperul Alin Ratiu, unul dintre ultimii “mohicani” ramasi in Regie dupa retrogradarea echipei.

“Patronul Siman le-a dat drumul jucatorilor de peste 25 de ani. Dintre titularii din sezonul trecut am ramas doar eu si Secareanu, care avem cate 24 de ani. Din pacate, la meciul cu Prefab, n-am putut juca nici eu, fiind accidentat, nici Secareanu, care urmeaza sa se opereze de menisc. In plus, Tibi Balan nu este inca refacut. Daca vom cotinua la fel, nu stiu daca vom reusi revenirea in prima divizie”, ne-a mai spus Ratiu.

Spawn09
    Member

deci pana la urma rugile ne-au fost ascultate?
    vine Dan Petrescu?e in tratative cu Siman? vreau sa vad scorul de sambata cu Tulcea si daca iar luam bataie fac bannerul….

franz_kafka
    Member

E adevarat, asa cum scrie la gazeta, parca Ev. Z., ca la sfarsitul meciului, Vasile Siman le-a spus suporterilor SS “Mars de aici!” si a pus jandarmeria sa-si faca treaba?
    Daca da, atunci Vasile Siman este o lichea! Daca nu, atunci gazetarul este o lichea!

Spawn09
    Member

da e adevarat vasile siman s-a luat de noi si a pus jandarmii sa ne dea afara din stadion sincer nu am auzit ca a zis ceva poate ovidiu a auzit cert este ca am fost dati afara

Viewing 15 posts - 76 through 90 (of 127 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.