23.09.2006 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-5 (0-1)

Home Forums Archive Sezon 2006-2007 Season – Divizia B 23.09.2006 Sportul Studentesc -Prefabricate Modelu 0-5 (0-1)

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 127 total)
  • Author
    franz_kafka
    Member

@Spawn09 wrote:

da e adevarat vasile siman s-a luat de noi si a pus jandarmii sa ne dea afara din stadion

Atunci locul lui Siman e alaturi de Prunea, Lupescu, Duru, Dragomir si Sandu…, niste lichele parvenite, care nu urmaresc decat interesul personal: primul – intrucat confunda SS cu propria mosie, ceilalti – deoarece s-au vazut cu puterea (de fapt, putoarea) in mana si s-au pus sa plateasca datoriile FRF pe seama SS.
    Daca ma gandesc eu bine si Prunea l-a dat afara cu jandarmii pe Siman din sediul FRF, probabil, ca din toata patania cu retrogradarea, atata a a inteles ca trebuie sa invete (sa scape de persoanele indezirabile cu ajutorul jandarmilor)…
    Din pacate, Vasile Siman e incapabil sa inteleaga ca singurii sai aliati, in aceste momente grele pt SS, sunt suporterii, care in niciun caz nu doresc raul echipei

Spawn09
    Member

oricum jandarmii sunt oameni de 2 lei acum le dau dreptate suporterilor stelisti pt ce au patit la meciul cu dinamo….

franz_kafka
    Member

Ar trebui ca dupa sfarsitul concursului Mari Romani, sa propunem postului de televiziune sa organizeze o emisiune de genul Mari Lichele, Martafoi, Otrepe, Cioflingari si Secaturi (sinonime pt a se regasi toata lumea) care traiesc in spatiul carpato-danubiano-pontic. Sunt foarte curios cine va invinge! Oricum, va fi o lupta foarte stransa!

Spawn09
    Member
    franz_kafka
    Member

@Spawn09 wrote:

http://www.mariromani.ro/rai.php ceva de genu asta?:P

Sau macar poate organizam noi ceva pe forum-ul nostru. Macar sa deschidem un topic cu un sondaj de opinie pe aceasta tema…

Spawn09
    Member

sau asa dar ati vazut cine sunt in top 10? jj bkl si mm stoica :))) ar trebui sa apara si siman pe acolo….

ovidiu
    Member

Citesc si nu-mi vine sa cred.
    Nici rezultatul, nici faptul ca Siman a stat de vorba cu suporterii. Poate doar ca i-a dat afara din stadion. Asta da.
    Clar este ca incet, incet ne scufundam.
    Totusi sper la o ramanere in B. Si la o refacere a echipei. Pe care acum o vad in mare impas.
    Va trebui o mana forte pentru a o scoate din impas. Si aici nu ma refer atat la antrenor. Nu stiu daca Siman va mai reusi sa controleze situatia dar nici nu cred ca se va retrage. In orice caz ar fi timpul sa scoata ceva bani (mai multi) pentru un antrenor care sa puna in primul rand la punct jucatorii.
    Ca de jucatori cu experienta nu cred ca va fi cazul (niciodata) la noi. Doar cei ce vor capata aici experienta, bine, si o vor dezvolta si folosi pe la alte “mari” echipe.
    La penultima “sedere” in B am facut ceva vechime, dar s-a format cat de cat o echipa, iar la ultima “trecere” prin B am fluierat, dar atunci era formata echipa.
    Antrenorii de pe atunci (de cand faceam vechime), parca Mihail Marian, Multescu si o promovare cu Balint, e greu de crezut ca vor mai reveni.
    Dar poate Sile se trezeste si le spune ca vrea performanta 😆 😆 😆 .
    Ar fi ceva. NU?

Dar pana atunci nu ne ramane decat sa speram ca jocul se va indrepta si va incepe sa se inchege o echipa, in B pe cat posibil, nu prin alte divizii inferioare.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

Radu Dobrin
    Member

nu pricep…intii v-a dat afara si apoi a stat de vorba cu voi? … sau in ce ordine?

Spawn09
    Member

am plecat din tribuna si ams tat in parcare acolo am strigat “simane de ziua ta sa te ia politia simane de sarbatori sa dea dumnezeu sa mori” apoi ne-au luat jandarmii sa iesim am plecat am stat la poarta acolo apoi in fata la nicu innainter sa plec eu cu inca 3 suporteri ovidiu a putut sa intre in parcare cand am vrut si noi sa intram jandarmii au zis sa plecam

franz_kafka
    Member

@Spawn09 wrote:

am plecat din tribuna si ams tat in parcare acolo am strigat “simane de ziua ta sa te ia politia simane de sarbatori sa dea dumnezeu sa mori”

Oricum, cu scuzele de rigoare daca supar pe cineva, dar si Vasile Siman si voi nu prea sunteti normali…

Spawn09
    Member

“gasca nebuna noi suntem gasca nebuna…..” iti spune ceva?:P oricum noi suntem calmi fata de suporterii dinamovisti care le-au vopsit masinile jucatorilor…..

franz_kafka
    Member

Draga Spawn,
    Eu nu neg dreptul niciunui suporter SS de a se manifesta, dar mi se pare ca ati depasit limita intr-o anumita masura; desi sunt convins ca nu sunteti violenti si ati scandat mai mult pt a face haz de necaz intr-un stil cam macabru, totusi cred ca, in aceste momente delicate, trebuie sa ne ferim sa tulburam apele, deja extrem de agitate…

@franz_kafka wrote:

E adevarat ca la sfarsitul meciului, Vasile Siman le-a spus suporterilor SS “Mars de aici!” si a pus jandarmeria sa-si faca treaba?

Nu este adevarat ! Cel putin din ceea ce am vazut eu !
    La sfarsitul meciului, cativa suporteri l-au “felicitat” pe Siman si jandarmii si-au facut treaba, invitandu-ne mai spre poarta, dar asa fac ei de obicei.

Dupa 15 minute, Siman a oprit masina in fata barului lui nea Nicu, si a vorbit cu suporterii !

Deci ziaristul este o lichea !

ultrasro
    Member

Primo tempo

O serie de suporteri mai in varsta s-au certat cu Siman la tribuna 1 in prima repriza si la final iar Siman i-a facut “handicapati”.

Secondo tempo Ca raspuns la jignirile aduse suporterilor veterani, care nici ei nu au fost prea gingasi cu Siman, s-a strigat ceva de politie si de ziua lui Vasile, strigaturi care de obicei ii erau adresate arbitrului Alexandru Tudor. Siman oricum nu a auzit scandarile astea, cred, ca nu era de fata :)

Terzo tempo Cand Siman a iesit din stadion deja ne calmasem si am discutat cu el calm vreo 20 de minute, despre ce are de gand sa faca cu echipa.
    In rest liniste si pace :)

Oricum nu s-au auzit injuraturi clasice…
    Doar urari de tip metafizic :)

franz_kafka
    Member

Daca totul s-a sfarsit cu o discutie amiabila cu suporterii despre ceea ce doreste sa faca in continuare la club, inseamna ca Vasile Siman a regretat un eventual comportament al sau fata de galerie, ceea ce presupune ca nu este cu adevarat o lichea, ci poate, ca sa fim intelegatori, a avut un moment de ratacire… Din pacate pt dansul, daca nu este un netrebnic veritabil, nu va putea concura la emisiunea Mari Lichele, Martafoi, Otrepe, Cioflingari si Secaturi care traiesc in spatiul mioritic…

Viewing 15 posts - 91 through 105 (of 127 total)
  • The forum ‘Sezon 2006-2007 Season – Divizia B’ is closed to new topics and replies.