23.09.2007 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 0-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 23.09.2007 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 0-2(0-0)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 74 total)
  • Author
    mkg
    Member

E timpul sa echilibram balanta
    Anul trecut nu luam puncte de afara anul asta nu am luat de acasa …
    Parca ar fi mai simplu sa continuam la fel afara si sa incepem sa ne luam punctele acasa .
    Munca fara ifose si fandoseli ,seriozitate si concentrare este reteta simpla a oricarei promovari fara emotii

dragos
    Member

haideti, sa fim cumpatati.
    delta este (sa nu uitam) CAMPIOANA de anul trecut 1!!!
    chiar daca au plecat de la ei vreo 2 jucatori pe la farul, echipa inca confirma !!!
    daca scoatem un rezultat pozitiv, ar fi bine !!!

07Ex
    Keymaster

Eu as fi multumit si cu un egal cu Delta sambata. 😉

CIPIKA
    Member

de ce ne-am multumi cu un egal ?daca vream sa fim acolo unde ne dorim cu toti si unde ne e locul nu mai trebuie sa pierdem nici un meci acasa
    duna o infrangere si un egal acasa e timpul pt. prima victorie in regie

Tavi
    Member

@CIPIKA wrote:

de ce ne-am multumi cu un egal ?daca vream sa fim acolo unde ne dorim cu toti si unde ne e locul nu mai trebuie sa pierdem nici un meci acasa

diferenta intre tine si 07Ex este realismul
    in final toti tinem cu Sportul dar uita-te si tu “ce joaca” echipa
    deci mare lucru un egal duminica in meciul cu Tulcea … ar insemna o revenire de forma pentru noi

santate si numai bine tuturor

07Ex
    Keymaster

@CIPIKA wrote:

CIPIKA, nu ma intelege gresit. Eu, ca si tine, si ca si ceilalti suporteri ai Sportului imi doresc ca echipa sa castige duminica, miercurea viitoarea, sambata care vine, samd, dar problema este ca vazand cum “joaca” echipa, imi este greu sa cred ca vor reusi sa castige meciuri impotriva echipelor bune, cum ar fi Delta, FC Brasov, Progresul, etc.

Giani
    Member

Daca avem pretentii la promovare TREBUIE sa batem pescarii. Daca nu avem astfel de pretentii, orice rezultat e bun.

MarcAntoniu
    Member

[/quote]ar mai trebui un antrenor si cam 9 jucatori…..[/quote]
    ANTRENORUL mai are un pic :? de invatat !
    Acesti JUCATORI de la Sportul Studentesc pot juca 😉 mult mai bine !
    Daca vor sa fie mai buni trebuie sa ALERGE mai mult FIECARE dintre ei, inclusiv pe faza de aparare (cateodata mai apare la televizor cat a alergat un jucator…)
    Pentru atac, 8) oricand este posibil sa vedem o schema cu centrare pe Stanga, acesta paseaza cu capul pentru sut din voleu” … Curelea, Ciubotariu, Varga, Ferfelea…
    FORZA SPORTUL STUDENTESC !

Tavi
    Member

@Giani wrote:

Daca avem pretentii la promovare TREBUIE sa batem pescarii. Daca nu avem astfel de pretentii, orice rezultat e bun.

Bai Giani! Eu stiam ca esti profesor, nu poet! Despre ce pretentii vorbesti? Ale cui? Intai de toate trebuie sa privim prin ochii patronului: ce vrea vasile? Baaani! Buuuun! Nici o problema. Daca in iarna obtine cat vrea mushchii lui pe alde varga, balanel si mai stiu eu ce mieunel la ce sa-i mai trebuiasca lui promovare si incurcaturi cu federatii, ligi, granzi ai capitalei si nu numai. Si chiar si daca nu ia cat vrea el tot nu incerca promovarea doar pentru scopuri de marketing pt ca nu are oua sa se ia cu ei la tranta, ca s-a mai luat si l-au facut totzi (incepand cu jiji) fara sa-i mai dea cu vaselina.

Concluzie: daca pe patron nu-l intereseaza promovarea …. :? de la echipa ce vrei ca doar pestele de la cap se’mpute

Deci stam cuminti si speram macar intr-un joc bun al astora mici care au nevoie sa ajunga precum Ionut, Costin & Co. vasile mizeaza doar pe interesul lor

eu zic ca meciul de duminica este de 1x…sub nicio forma nu ma gandesc ca am putea pierde cu delta tulcea

ultrasro
    Member

Si eu zic ca ai nostri pot bate duminica pe “pescarii” din Tulcea. Dar exista o conditie: sa nu le facem cadouri ca in meciurile de trista amintire ;)

MarcAntoniu
    Member

@ultrasro wrote:

Si eu zic ca ai nostri pot bate duminica pe “pescarii” din Tulcea. Dar exista o conditie: sa nu le facem cadouri ca in meciurile de trista amintire ;)

… Sa vedem mai putini nervi pe teren”/ mai putine cartonase luate aiurea, mai multe FAZE DE FOTBAL ADEVARAT si de ce nu primul meci in care SPORTUL STUDENTESC marcheaza mai mult de doua goluri pentru prima partida castigata acasa”.. 😉
    FORZA SPORTUL STUDENTESC !

Giani
    Member

Tavi, daca nu ai apucat sa ma cunosti suficient de bine, am o inclinatie morbida pentru poezie. E drept ca rezulta niste versuri tipic ingineresti, dar asta este alta mancare de peste (pentru a ramane in tema, si cu echipa vizitatoare si cu bancul despre poezia compusa de un inginer). Poate oi fi un tip prea optimist si inca mai sper ca Sile vrea promovarea, ai ceva impotriva?

Tavi
    Member

@Giani wrote:

Tavi, daca nu ai apucat sa ma cunosti suficient de bine, am o inclinatie morbida pentru poezie. E drept ca rezulta niste versuri tipic ingineresti, dar asta este alta mancare de peste (pentru a ramane in tema, si cu echipa vizitatoare si cu bancul despre poezia compusa de un inginer). Poate oi fi un tip prea optimist si inca mai sper ca Sile vrea promovarea, ai ceva impotriva?

Absolut nimic! In sufletul meu si eu sunt poet si, la origine, si inginer :)

Giani
    Member

Inclinatia spre poezie o si demonstrezi, nu ca mine. Jos palaria! Chiar in asa zi nasoala ma binedispune semnatura ta.

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 74 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.