23.09.2007 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 0-2(0-0)

Home Forums Archive Sezon 2007-2008 Season – Liga II 23.09.2007 Sportul Studentesc – Delta Tulcea 0-2(0-0)

Viewing 14 posts - 61 through 74 (of 74 total)
  • Author
    ashone
    Member

@Radu Dobrin wrote:

nu ai ce sa le faci, Giani. Poate sa vina si Abramovic ca Nicola tot in 5m face stopul si Ciobi tot habar nu are de ce inseamna aparare in zona … Si nici nu cred ca ar creste portarul precum vrejul de fasole din poveste…(inca nu imi revin ce gol pe mijlocul portii a luat…macar daca statea agatat de bara il lovea mingea)

Poate daca vine careva care sa le administreze o bataie cumsecade inainte de fiecare meci. Preventiv.

amin tata !!!!

dragos
    Member

REGELE PESCAR !!!!!!!!!!
    nu mi-a trecut deloc supararea pe acesti DESCULTI SARACI (in frunte cu rechinu’ ), insa nu-mi iese din minte – lovitura libera (de fapt, a fost o folia secca – am stat chiar in spatele portii aparate de PITICU’) executata de pescar…..
    la faza primului gol, ciobi (acest purtator de tricou), A REFUZAT SA MAI FACA MARCAJ la cel care a centrat in careu……
    poate sa ma “lumineze” cineva in urmatoarea privinta: CINE IL TINE IN “BRATE” PE CIOBI ???????????????????
    DE CE NU ESTE INLOCUIT DELOC ???
    auzi si tu hal de schimbare, iese BALAN si ciobi ramane in teren ?????
    😆 😆 😆 😆 😆 😆 😆
    stiti, care este vestea buna: grupa de copii a lui JURCA (’92) ESTE VALOROASA si peste CATIVA ANI vom auzi de ei !!!!

RUSINE SA LE FIE JEGOSILOR !!!!!

dragos
    Member

PS:
    nu va temeti, echipa NU va retrograda….sunt ALTII mai prosti decat noi !!
    dar VOM DEVENI NISTE ANONIMI de mijlocul clasamentului !!! 😆 😆

07Ex
    Keymaster

Eu abia acum am deschis calculatorul ca de pe la 4 dimineata tot prin aeroporturi am fost. Nu-mi vine sa cred ca am pierdut. Adica, am avut o presimtire ca vom pierde, ca la felul in care am jucat pana acum, nu aveam cum sa emitem pretentii cu Delta.

Oricum, pacat ca echipa de acum 2 ani s-a dus pe apa sambetei iar vinovatul #1 este Siman.

Giani
    Member

@Radu Dobrin wrote:

nu ai ce sa le faci, Giani. Poate sa vina si Abramovic ca Nicola tot in 5m face stopul si Ciobi tot habar nu are de ce inseamna aparare in zona … Si nici nu cred ca ar creste portarul precum vrejul de fasole din poveste…(inca nu imi revin ce gol pe mijlocul portii a luat…macar daca statea agatat de bara il lovea mingea)

Poate daca vine careva care sa le administreze o bataie cumsecade inainte de fiecare meci. Preventiv.

AMIN, Radule! Problema este ca Abramovic ar mai si aduce jucatori pe posturile pe care echipa este descoperita. In ce priveste ultima ta idee, am mai spus undeva prin forum, chiar zilele trecute, ca ar fi bun un antrenor cu o legatura de chei cat mai consistenta la purtator.

ionut.ro
    Member

Din pacate mai nimic de comentat dupa rusinea de duminica…, oricum nimic de bine. Pentru cei care n-au vazut meciul pe stadion sau la tv – considerati-va norocosi!, e primul meci al Sportului la care m-am plictisit efectiv – chiar si la 0-0 de aspectul jocului si am mai schimbat canalul pe tenis Japonia-Romania din cand in cand (super contrastul dintre serviciile pe linie de la tenis si pasele gresite din 2m pe care le vedeam la fotbal…)
    In primul minut Secareanu a fost nevoit sa faca un fault de galben pentru a-l opri pe un tulcean care cam scapa singur cu portarul… peste alte 2 minute alt tulcean scapa spre poarta, Niculescu respinge in fata iar altul reia cu porta goala din unghi paralel cu linia de fund – in aut… Apoi Balan ia aiurea un cartonas galben pt un atac intarziat in terenul nostru – adversarul era cu spatele la poarta… Incet incet Sportul da senzatia ca echilibreaza jocul, adica Delta nu mai are ocazii la poarta noastra, ca noi nici atat. Spre finalul primei reprize au fost totusi cateva cornere – reluari imprecise cu capul, un sut al lui C.Ghoerghe vole din unghi la coltul scurt scos in corner, iar Niculescu s-a mai remarcat la cateva suturi de la distanta ale oaspetilor
    In repriza a 2-a, exact cand comentatorul zicea ca Sportul impinge jocul spre poarta adversa, primim gol – un tulcean prieia elegant cu capul in viteza de langa un Ciobotariu static – care oricum nu a urmarit faza, patrunde pe dreapta paralel cu linia de fund, paseaza pe coltul scurt la altul care vine demarcat, acesta are timp sa si opreasca mingea, apoi o reia cu spitzul peste Niculescu, care oricum se lasase in genunchi… gol ca de hochei, care probabil i-a placut domnului Badescu (sau Baldescu dupa comentator). Apoi Sportul da senzatia ca vrea sa atace, dar cum Ciobotariu si Stanga nu joaca nimic (a lipsit Curelea), nu reusim decat niste suturi de la distanta fara periculozitate, si niste centrari care de obicei nu trec de primul om… Tulcenii trag de timp fara nici o jena, iar asta ne sporeste nervozitatea si imprecizia – din nou multe faulturi aiurea pe care le facem -atacuri intarziate- care le permit adversarilor sa fragmenteze jocul…. Avem noroc cu un pui de incaierare prin min.70, care le lasa cu un dublu cartonas galben, dar cum al lor mai avea unul este eliminat… In superioritate Sportul continua sa atace steril, fara sa reusim sa legam 2-3 pase consecutive, intra si Varga (pe care comentatorul il anuntase in drum spre clinica din Bologna), iese Balan care oricum n-a jucat nimic (e jucatorul cu cel mai mare salariu din B), Ciobotariu are o mare sansa de egalare la o centrare de pe dreapta, dar neatacat de nimeni reia cu capul peste poarta din 6m – faza la care Stanga a cerut penalty pt ca ar fi fost impins. Cand ne intrebam cate minute de prelungiri vor fi, Tulcea isi dubleza avantajul dupa o lovitura libera de la vreo 25m, batuta tare central – exact pe deasupra lui Niculescu…
    Dupa mine am jucat mult, mult mai slab ca in meciul cu Chiajna, atunci macar am avut niste ocazii, si am dominat jocul pe alocuri, acum nici macar atat – ceva cam in genul meciului cu Otopeni – daca facem abstractie de cele 2 goluri norocoase…

07Ex
    Keymaster

Multumim pentru comentariu, ionut.ro. Pacat insa ca echipa nu a jucat nimic si ca te-ai uitat la meci degeaba.

teo
    Member

Eu zic sa le propunem sa renunte la numele “Sportul Studentesc” pana cand vor evolua din nou in prima liga!

Au umplut de rusine un NUME cu istorie in fotbalul romanesc. Macar asa sa isi manifeste respectul fata de club, daca prin joc nu prea reusesc.

doncorleone
    Member

Imi amintesc acum 2 sezoane cand ne bateam la titlu…. Cand i-am batut pe Dinamo in Stefan cel Mare …. cand i-am condus pe Steaua. Ca si atunci, ca si intotdeauna probabil Sportul a jucat ori foare bine ori foarte prost. Stiu ca si pe parcursul aceluiasi meci am vazut 2 reprize complet diferite. Vezi meciul cu Dinamo cand la pauza aveam 3-0 apoi am fost egalati…… Deh, grea viata de suporter al acestei echipe.

Din pacate duminica am dat o noua dimensiune conceptului de a nu juca nimic.

Eu cred ca in primul rand trebuie umblat la psihic. Baietii aia nu au nervi de liga II si ei viseaza la promovare. Cred ca in acest moment ar trebui sa li se ceara sa joace. Cu acea pasiune si dezinvoltura cu care jucam cu ceva vreme in urma. Apoi ne mai gandim si la promovare…..

dragos
    Member

dupa ce, pescarii ne-au tras-o (au batut petrolul & otopeniul), imi doresc sa-i bata si pe brasoveni – si sa le spun doar atat: DU-TE DELTA, DU-TE….in liga lu’ mitica !!!!
    discutam cu soferul clubului Delta TL si imi spunea ca, Delta nu trage la promovare, ci doar vor sa demonstreze ca, anul trecut cand au terminat pe locul 1, nu a fost o simpla intamplare !!!!
    ……sau se gandesc sa procedeze la fel: accepta bani de la ultima clasata din liga 1, ca sa ramana.

Zibling
    Member

Ar fi de toata jena, daca Delta Tulcea ar face din nou aceeasi miscare.

Dar, ce ma intereseaza pe mine de altii, la noi in Regie e amaraciune mare, dar nu jucatorii (acestia nu realizeaza situatia groaznica in care au ajuns), ci noi suporterii 😥

ionut.ro
    Member
    ultrasro
    Member

Sportul Studentesc – Delta Tulcea 0-2 (0-0)
    Lectie de fotbal pentru studenti!

Campioana editiei trecute a seriei I din Liga a II-a si-a regasit “foamea” de puncte la Bucuresti unde a predat o lectie studentilor de la Sportul, fireste de fotbal

In direct la sport.ro, a doua saptamana consectutiv, Delta Tulcea a castigat impotriva pronosticurilor meciul din Regie cu Sportul Studentesc, o anuntata candidata la promovare, cu o suma de jucatori care au trecut prin prima liga dar care inca nu si-au revenit psihic dupa retrogradarea la “masa verde” din vara anului trecut. Pragmatica si cu suficient tupeu pentru o echipa care prin vocea presedintelui s-ar multumi si cu o clasare in prima jumatate a clasamentului, Delta Tulcea a inceput bine meciul, iar in minutul 5 putea conduce deja cu 2-0 daca Pantelie n-ar fi fost oprit prin faul la marginea careului, prin fault de ultim aparator de Patriche si daca N. Cretu ar fi nimerit poarta din 2 metri, e drept din unghi, dupa ce Niculescu a respins greu sutul lui Horovei. Abia in minutul 13 Olteanu s-a vazut si el pe teren cand a respins sutul lui Nicola de la peste 30 de metri. Acelasi Olteanu s-a remarcat la reluarea din careu a lui Costin, cand a respins din plonjon in corner. Cu putine faze de gol in prima jumatate a meciului, repriza a doua a inceput bine pentru tulceni care in minutul 56 au deschis scorul: Matel a trecut ca prin branza de flancul stang al defensivei gazda, iar pasa la V. Cretu a fost reluata de mijlocasul tulcean, cu spitul, sub transversala din careul mic. Dupa gol, tulcenii au jucat economic, au fragmentat jocul temperand atacurile gazdelor si au cautat pe contraatac golul doi. Din pacate, din minutul 71 au ramas in zece oameni, M. Ivan fiind avertizat eronat cu al doilea galben, cartonas pe care l-ar fi meritat Coconasu. Studentii, in avantaj numeric, au dominat steril, Olteanu avand emotii doar in minutele 62 si 80 cand Ferfelea si Ciubotariu i-au testat vigilenta. In minutul 89, L. Stefan a dat lovitura de gratie, cum altfel decat din lovitura libera: Coconasu a fost faultat la 25 de metri de poarta in zona centrala, distanta ideala pentru L. Stefan, care a prins o torpila sub transversala pe care Niculescu n-a vazut-o decat suficient de tarziu pentru a mai respinge.

Sportul Studentesc: Niculescu – Ciupe (75 Oae), Patriche, Secareanu, Dedu – Costin, Ferfelea, Nicola (83 Postolache), T. Balan (68 Varga) – Ciubotariu, Stanga. Antrenor: Eduard Badescu
    Delta Tulcea: Olteanu – Matel (70 Misilericu), Grigorov, Mocanu, Lucan, L. Stefan – V. Cretu, Coconasu, N. Cretu (10 M. Ivan) – Horovei – Pantelie (65 Stere). Antrenor: Ioan Tataran

07Ex
    Keymaster

Subiectul a fost inchis si arhivat.

Viewing 14 posts - 61 through 74 (of 74 total)
  • The forum ‘Sezon 2007-2008 Season – Liga II’ is closed to new topics and replies.