23.10.2004 FCM Bacau – Sportul Studentesc

Home Forums Archive Sezon 2004-2005 Season – Divizia A 23.10.2004 FCM Bacau – Sportul Studentesc

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 30 total)
  • Author
    ultrasro
    Member

Bacaul a avut 3 ocazii mari de gol plus sutul lui Raducan din minutul 45 si marcat un gol relativ norocos in minutul 82.

Noi am avut 6 ocazii de gol dar portarul Bogdan a scos 3-4 suturi extrem de periculoase ale jucatorilor nostri (inclusiv un sut al fundasului Liviu Rusu).

Trebuie sa ne concentram acum pentru a castiga cele doua meciuri de acasa cu echipele ardelene din Brasov si Bistrita. Apoi trebuie sa obtinem 4 puncte din deplasarile de la Timisoara si din Giulesti. Cu 23 puncte ne-am clasa in primii 5-6 la sfarsitul turului si nu ar fi rau, parerea mea :)!

Blue Eyes
    Member

Poate pana la sfarsitul campionatului o sa ocupam un loc de Cupa UEFA…… 😉 …poate castigam si campionatul………………….. 😮

Blue Eyes
    Member

Culmea răbdării: să fii antrenor al Sportului Studentesc.
    Se pare ca Dan Petrescu rezista destul de bine …:o

Din punctul meu de vedere cred ca baietii nostrii sufera de Sindromul Auto-multumirii Dobandit pentru ca la Bacau ca in ultimile 8 meciuri dupa ce am marcat ne-am retras si i-am lasat pe adversari sa ne domine crezand ca putem scapa cu un 1-0 dar din nou tactica noastra nu a reusit. Imi pare rau caci am fost pedte bacauani la toate capitolele si daca eram putin mai insistenti si mai atenti puteam sa-i invingem usor dar nu am facut-o si suntem la 3 puncte de un loc retrogradabil. Sper ca macar in cupa sa nu mai facem aceiasi greseala si sa ne calificam mai departe.

dragos
    Member

am jucat bine, insa pe finalul meciului ne-am retras, stand la umbra (de unde soare!!!) unui fragil 1-0………si puteam foarte bine sa fim si invinsi; repet TOTUL PE FINAL (cam din min. 75 pana la final) !!!!

meci echilibrat, insa dupa nr. de ocazii putea fi un scor de genul 3-4…….

bine totusi, ca NE PASTRAM MORALUL BUN !!!!

sper in cupa sa castigam!!!!

Ultras
    Member

Daca eram macar 10 la Bacau care sa strigam, cred ca am fi dominat atmosfera de pe stadion. Asa in DOI nu am reusit decat sa ne facem auziti. Faptul ca racneam din toti busogii nu ne-a permis sa strigam tot meciul. Era destul de epuizant. Da’ asta e, mergem mai departe…
    PS. Cand le spuneam bacauanilor ca noi suntem galeria Sportului nu le venea sa creada. Am fost o pata de culoare. Bine si atat, decat deloc!

Ultras
    Member

Din Romania Libera:

FCM Bacau-Sportul 1-1
    Doi suporteri, patru jandarmi si o remiza Luni 25 Octombrie 2004

Sportul a trecut din nou pe langa o victorie, dar antrenorul Dan Petrescu este multumit de rezultat. “Dupa desfasurarea jocului, in care am avut ocazii foarte mari, consider ca rezultatul satisface ambele echipe. Daca dadeam al doilea gol, cred ca ar fi fost incheiate conturile”, declara antrenorul Sportului. “Ii felicit din toata inima pe jucatorii mei pentru felul in care s-au comportat, mai ales ca trei luni si jumatate nu am luat nici un ban. Si-au dat viata pe teren.” Sportul continua sa fie una dintre cele mai placute surprize ale campionatului. Echipa lui Dan Petrescu practica un fotbal de buna calitate, spectaculos, principala arma a studentilor fiind jocul ofensiv si, credem ca nu gresim cand spunem, Sportul are cel mai taios si necrutator contraatac. La Bacau gazdele au avut in portarul Bogdan unul dintre cei mai buni jucatori ai meciului, care si-a salvat echipa de la infrangere. Oaspetii au deschis scorul – pentru a sasea oara consecutiv in acest sezon – prin Curelea (minutul 33). Gazdele au egalat abia in minutul 84, deviere cu calcaiul a lui Goian si partida se incheie la egalitate “Eram convins ca ne va fi foarte greu. Sportul joaca un fotbal spectaculos, isi creeaza multe ocazii, dar rateaza mult”, spune antrenorul bacauan Cristian Popovici, considerand rezultatul echitabil. “Si noi am avut ocazii clare. Daca egalam mai devreme, poate reuseam sa castigam.” Deceptia mare a bacauanilor au fost Cursaru, care de mai bine de un an nu reuseste sa inscrie, si Narcis Raducanu. Iritat de evolutia lor, Dumitru Sechelariu i-a recomandat antrenorului… “sa nu-i mai vad pe teren. N-ai vazut ce atitudine sfidatoare au fata de public?!”.
    Sportul a fost insotita la Bacau de doi suporteri, dati in grija a patru jandarmi. Echipa lui Dan Petrescu nu are nici bani, si nici suporteri. Are insa o mare calitate: joaca fotbal de placere, si nu unul oareacre, ci de buna calitate.

Cam asta este situatia…

Ultras
    Member

Cine nu imi da dreptate sa ma contrazica si sa imi spuna sa ma duc la culcare! 😈 Nu incerc sa imi incordez muschii, dar nu credeti ca ar fi frumos sa avem deplasari ca anul trecut in Divizia B?
    Eu chiar nu pricep cum am reusit sa mergem la Tg. Jiu cu un autocar, iar la Pitesti am ajuns 14 (numarati de agaricii de la poarta stadionului) dintre care vreo doua verisoare ale lui Razvan, prietena lui Marius si tot asa. A fost meciul cu Pandurii mai important si mai dificil in Divizia B, decat cel cu FC Arges in Divizia A? Nu vreau sa fiu pricinos sau sa atac pe cineva, dar vreau sa stiu la care meci disputat in afara Bucurestiul vom merge ca o galerie adevarata? Aveti programul meciurilor, asa ca spuneti aici sau fac un thread special, la ce meci puteti merge? Credeti-ma ca merg la meciuri in deplasare si ma simt un pic penibil (cam o secunda) ca pe un stadion cu Sportul striga Ovidiu si cu mine. La Cluj m-am simtit fantastic ca a fost si Andrei cu noi. Nu am strigat prea mult, dar nu era doar doua curci bete. In tur mai avem o singura deplasare, la Timisoara, asa ca nu cred ca vom organiza ceva, avand in vedere ca este la cea mai mare distanta de Bucuresti. Macar vreau sa vad ca exista vointa da a face o deplasare in retur. Avem la Alba Iulia, Craiova, Constanta, Brasov si Bistrita. Cu exceptiaultimei toate destinatiile sunt accesibile (300 km). Nu va ascundeti, ca va vad! Spuneti clar, merg, nu pot sau nu am chef sa merg. Macar atat!

cameliu
    Member

Florin si Ovidiu, toata stima!
    Eu cind eram in tara am mai fost pe la Hunedoara, Mures, Sibiu (cind erau in A), Brasov, si de fiecare data la Cluj… De fiecare data cind am trecut prin Bucuresti, am jucat din pacate in deplasare…
    Din pacate acum sunt la aproape 2000 de km…

Inca odata toata stima!

Ultras
    Member

Cameliu, nu e vorba de aprecierea fata de noi ca mergem in deplasari. Problema este ca suntem insignifiant de putini. Problema se mentine si la meciurile de acasa, cand numai dupa goluri contam ca si galerie. In rest, liniste si pace…

Ultras
    Member

… sau mandrie si prejudecata…

Ultras
    Member

… in sensul ca stim sa ne vaitam, ca nu face nimeni nimic pentru club, ca ce rau e Siman, ca jucatorii sunt fara minte, ca aia e asa, ca cealalta e invers… Dam din gura cu volumu’ mic, da’ nimeni nu ridica vocea sa sustina echipa in teren…

PS. Evident, exagerez pentru a-mi sustine punctul de vedere. Nu vreau ca cineva sa se simta atacat, dar eu consider ca putini cum suntem, putem mai mult… Ca si jocul echipei, pana la urma este o chestiune de vointa. Pana la urma nici unul dintre noi nu este tenor…

ovidiu
    Member
    Ultras wrote:
    Daca eram macar 10 la Bacau care sa strigam, cred ca am fi dominat atmosfera de pe stadion. Asa in DOI nu am reusit decat sa ne facem auziti. Faptul ca racneam din toti busogii nu ne-a permis sa strigam tot meciul. Era destul de epuizant. Da’ asta e, mergem mai departe…

Eu v-am auzit foarte bine, si am fost foarte bucuros ca se striga pentru SPORTUL STUDENTESC.
    Da aveti dreptate cand spune-ti ca mai multi suporteri ar fi dominat atmosfera pe stadion. Pentru mine este destul de greu sa ajung la meciurile echipei. Astept sa se ia hotarari pentru deplasari, cand, sper, sa ne putem vedea. Sa nu crede-ti ca nu-mi doresc sa vin si la Bucuresti. Si inca cum. Dar doar daca prind vreo delegatie, deoarece situatia financiara, nu mie rusine s-o spun, nu-mi prea permite.
    Oricum sper ca ne vom vedea. Si asta cat de curand.
    Chiar daca ma despart vreo 400 km de echipa continui sa o iubesc, sa ma bucur si sa sufar pentru ea.

VIVA SPORTUL STUDENTESC

dragos
    Member

in divizia B – deplasarile erau mai scurte, costurile erau mai mici si tocmai din acest motiv, umpleam un autocar la tg.-jiu, la fieni, urziceni etc.
    multi vor sa vina, insa resursele financiare sunt limitate pt. unii si ma refer aici la copii (ex. cap-de-bou etc.), care veneau cu noi in deplasari si nu aveau un serviciu pentru a castiga bani.
    nu vreau sa supar pe nimeni, insa acesta este adevarul!!

nu mai pun la socoteala – GESTUL MARET A LUI RAZVAN, care a suportat, cand a putut si el, JUMATATE din costul deplasarilor……deci, a fost SPONSORUL NOSTRU !!!!

Ultras
    Member

O fi Tg Jiu mai aproape de Bucuresti, decat Pitesti, Brasov, Craiova sau Constanta si eu nu stiu? 👿

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 30 total)
  • The topic ‘23.10.2004 FCM Bacau – Sportul Studentesc’ is closed to new replies.