23.10.2005 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-1)

Home Forums Archive Sezon 2005-2006 Season – Divizia A 23.10.2005 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-1)

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 69 total)
  • Author
    Radu Dobrin
    Member

@Radu Marinovici wrote:

revin cu un articol pe care l-am gasit acum pe gs

Petre incert pentru meciul cu Sportul
    Conform site-ul oficial al grupării din Şoseaua Ştefan cel Mare, Florentin Petre este incert pentru meciul pe care Dinamo îl va disputa, duminică, în deplasare, în compania Sportului . “Pe lîngă Claudiu Niculescu şi Octavian Chihaia, accidentaţi în continuare, o altă problemă de lot a apărut după meciul cu Heerenveen. Este vorba de accidentarea lui Florentin Petre, care va intra totuşi în cantonament. Situaţia căpitanului dinamovist se va decide abia sâmbătă dupa-amiază, la Săftica, după ultimul antrenament dinaintea partidei din Regie”, scrie site-ul citat. “Sper să revenim la ritmul jocului cu care i-am obişnuit pe toţi susţinătorii noştri. Iar primul prilej este meciul cu Sportul. Va fi o partidă foarte dificilă pentru că întâlnim o echipă cu un entuziasm deosebit, care joacă de mult timp în aceeaşi formulă. Sper să fim concentraţi şi să nu facem paşi greşiţi în lupta pentru titlu”, a declarat Andone.

… eu ziceam mai sus ceva de Zicu si uite…

ACUM E MOMENTUL!

Radu Marinovici

ashone
    Member

stati cuminti ne bate miine dinamo.sint o echipa “in forma” se razbuna pe noi…..imi pare rau ca nu pot fi la meci.sint la munca. ar fi bine sa se termine macar X……dar nu avem oameni ,semneaza ashu………sper ca am nimerit bine saitu

Ultras
    Member

Chiar asa Ashule? Cand nu vii tu la meci luam bataie? Lasa ca nu o sa mai fie ca la meciul cu Nationalul… Macar un egal tot scoatem si trecem pe locul 3… Sper ca Dan sa se tina de cuvant si sa atacam. Daca ne aparam suntem ca si mancati de caini.

ashone
    Member

aha deci am nimerit bine. noi SPORTUL, momentan nu avem echipa sa batem steaua ,dinamo,rapid……..asta e, acceptam situatia. si eu as vrea sa batem da nu se poate…….e o realitate.e pacat dar asta e…….in ultimii…? citi ani am batut bucurestenele cind au avut ele probleme nu ca am jucat noi super fotbal……..decvi miine la GAMEBOOKERS LUATI DINAMO are cota buna semnat ashu daca sinteti p-acolo spuneti……….adresa mea de yahoo: ashu_liverpool@ yahoo.com. contactati-ma si vorbim

ashone
    Member

@Ultras wrote:

Chiar asa Ashule? Cand nu vii tu la meci luam bataie? Lasa ca nu o sa mai fie ca la meciul cu Nationalul… Macar un egal tot scoatem si trecem pe locul 3… Sper ca Dan sa se tina de cuvant si sa atacam. Daca ne aparam suntem ca si mancati de caini.

ba tata, nu m apricep la citari….. da cind a atacat sportu? nu avem echipa sa atacam…….avem echipa de jucat frumos pa contre

ashone
    Member

ADICA EU CU SPORTU DIN 76 SA VREAU SA BATA? DA NU SE POATE.(buna chestia asta cu forumu)poti sa zici ce te doare

ashone
    Member

CONSILIERRE? OVIDIULEEEEEE! BAIETI! FRATI GEANIIIIIIIIIIII!!!!!!!!!!! VOI SINTETI MA? DRAGOSEEEEE!!!!AM NIMERIT BINE?

Ultras
    Member

Ashule, editeaza mesajele, nu mai posta consecutiv. Semnat Consilieru’ 😈

cameliu
    Member

O chestie certa: ultimii ani cind am batut Steaua, Dinamo sau Rapid eram la retrogradare…
    Campionatu trecut n-am batut “marii” da’ n-am avut nici emotii…
    Hai sa schimbam ceva: batem maine Dinamo si trecem pe 3!!! La 3 puncte de locul 2!

😆 😆 😆

ultrasro
    Member

Trebuie sa facem ceva si sa plecam de la stadion neinvinsi maine! Vom trece pe trei si vom ramane in carti pentru un loc pe podium la finalul turului.

Zibling
    Member

Eu zic asa la meciul asta cu Dinamo: daka ii bateau pe Heerenveen, era mai ushor pt noi ca dinamovistii erau cu nasul pe sus si veneam noi si le taiam nasul, insa asa dupa ce au facut 0-0 o sa-si doreasca sa nu faca 2 greseli consecutive. Parerea mea !

In plus, noi avem atac, dar Dinamo a inceput sa aibe si ceva aparare, insa Dinamo are si atac, dar apararea noastra e inca mult sub atacul lui Dinamo (fie el si incomplet), unde fara Dedu refacut complet (nu stiu daka a jukat la Tg.Jiu), fara Ciupe si mai ales fara S.Radoi (care incepuse si el sa joace bine in aparare si hop… a zburat la Timisoara de tot).

Pe de alta parte, eu ca suporter sper sa nu plecam invinsi maine si sa avem motive sa-i felicitam pe baieti la sfarsitul meciului, ca prea m-am saturat sa zica lumea ca le “vindem” meciul lu’ Dinamo de fiecare data cand jucam. Daca in returul sezonului trecut am jukat jalnic in Regie cu Dinamo, si ne meritam soarta “terfelirii” prin presa, in meciul tur eu zic ca s-a vazut ca am vrut victoria, am condus cu 1-0 in Groapa, dar nu s-a putut mai mult si ne-au batut si akolo cu 2-1.

07Ex
    Keymaster

@ashone wrote:

ADICA EU CU SPORTU DIN 76 SA VREAU SA BATA? DA NU SE POATE.(buna chestia asta cu forumu)poti sa zici ce te doare

Poti sa zici ce te doare dar in limita bunului simt altfel ti se vor sterge mesajele. Citeste regulile forumului si pe urma mai vorbim.

In rest, bine ai venit printre noi Ashule. :)

Am jucat frumos, siguri pe noi, dar infeficienti! Ne+au batut prietenii buni ai lui Siman! Ce naivi am fost crezand ca putem pune bete in roate cainilor.
    Nu conteaza, mergem inainte, jucam, o iubim din suflet pe Sportul!!!!!!! Am luat+o dar am jucat ok. Nu am ce sa le reprosez jucatorilor, poate un pic lui Siman dar…neavand dovezi, soptesc doar. Mazilu si Balan ar fi trebuit sa se intrebuinteze un pic mai mult decat a facut+o.
    Mi+a placut Lazar. Cred ca reuseam mai mult daca nu incercam de fiecare data sa ametim mingea.
    Nu ma deranjeaza deloc ca astazi am cedat pe teren propriu, dar in continuare sunt necajit pentru cele cu Nationalul. Recuperam la Iasi.

Haide Sportul! Te iubim!!!!!!!

Radu Dobrin
    Member

totalsport

Studentii au picat primul examen de licenta

Dupa victoria, din etapa trecuta de la Tg Jiu, antrenorul Sportului, Dan Petrescu, spunea ca elevii sai isi vor da licenta dupa meciurile cu Dinamo, Steaua si Rapid din urmatoarele sase etape. Duminica, insa, in fata a peste 10.000 de spectatori, studentii Bursucului au jucat timorati si fara prea multa vlaga. De cealalta parte, cainii veneau in Regie, cu gindul de a sterge din memoria suporterilor acel 0-0 din Cupa UEFA, cu olandezii de la Heereeven. Din aceste considerente a iesit un joc pe cinste in care gazdele i-au dat dreptate antrenorului lor care a spus ca sunt prea mici pentru a cistiga bataliile mari. Chiar daca l-au avut in teren pe golgeterul Ionut Mazilu, studentii au fost parca prea marcati de importanta meciului. Alb-rosii si-au dorit mult victoria, probabil cu gindul la meciul greu pe care Steaua il avea de jucat in Giulesti si de aceea au muscat de doua ori din studentasii lui Petrescu. Prima data, in minutul 26 cind, anonimul din Cupa UEFA, Bratu a preluat in careul de 16 metri si l-a executat pe Stancioiu. Minutul 40 ar fi putut aduce egalarea pentru Sportul, insa Mazilu si Varga s-au comportat, in fata portii goale, nu ca doi studenti in prag de licenta, ci precum doi elevi de liceu in pragul unui examen. Probabil, acesta a fost si momentul cheie al meciului.

Al doilea mitan a debutat cu o dominare sterila a gazdelorcare s-au speriat, probabil, de greutatea examenului, iar ciinii s-au rezumat doar sa contraatace.Asa s-a intimplat si in minutul 64 cind Plesan a sutat puternic din careu, iar portarul Stanciu a respins in picioarele lui Bratu, care a fost agatat in careu, dar Salomir, cel care se imbraca. citeodata, in ros-albastru, s-a facu ca ploua. In minutul 66, Andone a facut miscarea cistigatoare: l-a scos pe Banderas din Banie, Plesan si l-a introdus pe Baltoi, care in minutul 86, i-a linistit de tot pe studentii trimitindu-i sa-si dea coringenta. Un 2-0 linistitor, pe final de partida care i-a facut pe dinamovisti sa astepte derbiul dintre Rapid si Steaua de pe primul loc.

Zibling
    Member

2-0 pt Dinamo in Regie. Pacat, am un gust amar dupa acest meci. Mi-e dor sa mai vad suturi de la distantza (makar de la marginea careului) executate de jucatorii Sportului, dar daka ma gandesc eu bine in trecut numai Cruceru, Stancu si Nicola mai faceau astfel de greseli. Astazi, numai Stancu si-a incercat sutul, pe cand Nicola deabia a prins 15 min. si nimik, iar Cruceru cred ca nu mai e in forma. Fara astfel de suturi, nu ne va merge in fata marilor echipe ale campionatului.

Trebuie totusi sa recunoasteti ca urmatorii 4 jukatori ai Sportului au aratat astazi ca pot sa lupte si impotriva unui adversar de calibru (pakat insa ca nu au ca sarcina golul 😥 ): Stancioiu, Varga, Lazar si Rusu. De partea cealalta, am vazut un acelasi barbar Plesan, care intra in stilul “sapaliga” fara nerusinare. Pakat.

Cine-mi spune si mie de ce a jukat Tibi Balan cu bandaj (gips) pe mana dreapta ?

Viewing 15 posts - 16 through 30 (of 69 total)
  • The topic ‘23.10.2005 Sportul Studentesc – Dinamo Bucuresti 0-2(0-1)’ is closed to new replies.